Prijsuitreiking fotowedstrijd 'Molens in floodlight' het haasmekka Voorjaarsconcert de Kleine Trompetter uitgesteld Natuurwandeling langs Zevenhuizerplas Finale kegelen in de Zevensprong Waarom is Maarten den Hollander aan vakantie toe? Gemeentestukken nu ook in de bibliotheek te lezen Aantal politiezaken opgelost Duurzaam wonen in de Staringstraat evenhuizen-Moerkapelle :jdi=M.]=jrrTSTr ^Oproep veremgm- i Lampionoptocht l een en clubs Lezing over water lina 10 Hart van Holland/8 februari 1995 keuze uit meer dan lOO VARIATIES BELEG bel of fax *ape»e„srTz«n bij de vergane- 4» t v.l.n.r.: de heer J. Otte vanger, de heer L. van Vlietde heer A. van Gent, de heer R. Zonneveld en de heer W. van de Weerdhof. Zevenhulzen - Het was een sprookjesachtig gezicht bij de molens in Zevenhuizen, toen daar in september een 'Molenviergang in Floodlight' werd gehouden. Aan dit evenement, dat werd verzorgd door de mole naars in samenwerking met de Vereniging Vrienden in het Rottemeren- gebied, was tevens een fotowedstrijd verbonden. Voor deze fotowedstrijd werden 36 foto's ingezonden, waaruit in december een selectie werd gemaakt. Een jury, bestaande uit de heren A.H. van Gent, J. Ottevanger en A. Noordam, beoordeelde deze selectie en beslisten welke foto's voor een prijs in aanmerking kwamen. Zowel de eerste als de tweede prijs werd gewonnen door de heer L. van Vliet uit Zevenhuizen. De derde prijs ging naar de heer A. Zonneveld uit Waddinx- veen. De jury betreurde het dat de ingezonden zwart-witfoto's niet voldeden aan de kwaliteitseisen. Toch waren de verlichting van de molens en de wedstrijd door de organisatoren een succes genoemd. De heer Van Gent: "Het was moeilijk om uit de ingezonden kleurenfoto's een keuze te maken. Er waren verschillende foto's die als kanshebbers beschouwd werden, maar de keuze is gemaakt. Wij hopen daarom dat het initiatief, dat in 1953 van start is gegaan, nog vele jaren door zal gaan". De foto waarmee de heer L. van Vliet de tweede prijs behaalde. 01802-1868 01802-2033 Zevenhuizen - Muziekvereniging de Kleine Trompetter geeft zaterdaga vond 11 maart een wervelend voor jaarsconcert. De aanvang is 20.00 uur en het thema van deze avond is 'unifor men'. Er wordt herkenbare muziek ge speeld zoals Aladin, Star Wars, de Pink Panther en Roodkapje. De Kleine Trompetter heeft een jaar achter de rug met vele acties om nieuwe uniformen bijeen te krijgen. Deze zijn inmiddels besteld en er wordt hard aan gewerkt om deze op 11 maart klaar te hebben. De Kleine Trompetter zal dit voorjaars concert dan ook gebruiken om de uni formen te presenteren, ledereen die zijn steentje bijgedragen heeft wordt dan ook van harte uitgenodigd om dit mee te maken. De kaarten zijn 10 gul den. Reserveren 01802-1315. Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt op woensdag 15 februari haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis "Op Moer". Me vrouw de Lantmeter, medewerkster van het Hoogheemraadschap van Schieland zal deze avond een lezing geven over waterhuishouden. De avond begint om 20.00 uur. Zevenhuizen - Van donderdag 9 tot za terdag 11 februari wordt bij Cl000 een bonbonactie georganiseerd. Bij elke kassa staat dan een wekker. Wanneer de wekker afgaat, krijgt de klant die op dat moment bij de kassa staat een doos bonbons. Op vrijdag 10 februari organiseert het koffiebarteam in Zevenhuizen een gourme tavond. ledereen is van harte welkom: opgeven kan tot donderdag bij Joost Witte (01802-1271). De avond begint om 20.00 uur in het Hervormd Centrum. 1 O Mle verenigingen I Zevenhuizen hu.zen en Moer- en clubs un ujtgenodigd o Zevenhuizen - Vanwege het slechte weer werd de lampionoptocht van 31 1 aanwezig Oranjecomite P januarj uitgesteld. De optocht wordt ring vnn tebruari. On'Q nu gehouden op dinsdag 14 februari IS 1 van dit In de expositieruimte van de biblio theek in Zevenhuizen is tot 27 februari een tentoonstelling te zien over quil ten. Deze vorm van handwerken is te genwoordig heel populair. Quilten is het maken van doorgestikt patchwork, in Zevenhuizen onder andere beoefend door Hanny Verbakei, Detty Mol, Mart ha van Deijk, mevr v.d Eijk en Coby Dekker. De expositie in de bibliotheek is te bezichtigen tijdens de openings- De evenementen van deze week: op 8 februari wordt in huize Souburgh in Waddinxveen een lezing gehouden met dia's over Normandië, op 9 februari is er een lezing 'Op reis door Isral' door Mosje Wagner in de Hoeksteen in Wad dinxveen, op 10 februari is er een Ze- venhuizense Muziekavond in La Bara- que, op 10 februari is ervlooienmarkt in Boskoop, op 11 februari wordt in de Beurshal in Boskoop een grote verza mel- en telefoonkaartenbeurs gehou den, op 11 februari organiseert de Ze ven Muzen een receptie ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van de stichting, op 11 en 12 februari speelt toneelgroep Tintel de familievoorstel ling 'Het einde is zoek' in Zoetermeer. op 13 februari wordt in het Anne Frank- centrum het muzikale toneelstuk 'Wil- helmina, de moeder van het verzet' ge speeld, op 15 februari is er in de Boog in Waddinxveen een kinderinstuif. Inlich tingen en doorgeven evenementen: 01802-2131. Op zaterdag 11 februari organiseert Natuur- en Vogelwacht Rotta een na tuurwandeling langs de Zevenhuizer plas onder leiding van een gids. De Zevenhuizerplas is ontstaan door zandwinning en op sommige plaatsen ongeveer dertig meter diep. Hierdoor vriest de plas nooit helemaal dicht en is de plas in trek bij eendesoorten, aal scholvers en zwanen. Ook meeuwen gebruiken de plas als slaapplaats. Doordat de oevers ondiep zijn, kunnen er eenden, futen, dodaarzen en ijsvo gels hun voedsel vinden. Ook roofvo gels als de torenvalk, de sperwer en df buizerd komen bij de plas voor. Beginpunt van de wandeling is restau rant de Strandgaper aan de wêstelijkJ oever van de plas. Er wordt gestart oir 14.00 uur en de wandeling duurt ongtj veer twee uur. De vereniging raadt de wandelaars aan stevige schoenen aan te trekken en eventueel een verrekijker mee te nemen. Inlichtingen: 01892- 14291 of 01892-16787. clubs aangesloten uit Rotterdam, Gou| da, Schoonhoven, Lopen en Berg schenhoek die hun bondsbaan in Ze venhuizen hebben. Zevenhuizen - Op zondag 12 februari zal burgemeester L.M. Schoots in kegel centrum de Zevensprong de finalewed strijd openen van het Nederlands be kerkampioenschap. Aan deze wed strijd doen de in totaal zestien beste ploegen mee: acht dames- en acht he- rengroepen. De wedstrijd wordt geo pend om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De Rotterdamse Kegelbond en eige naar A. van Leer van de Zevensprong beschouwen de toewijzing van het eve nement naar Zevenhuizen als een er kenning van een goede accommodatie. Bij de Rotterdamse Kegelbond zijn Inde Zevensprong wordt eveneens eet bedrijvencompetitie gehouden, waar voor veel belangstelling bestaat. Bin nenkort strijden 32 bedrijven uit de regio om de eer van het beste bedrijfc team. Hierbij zal voor de eerste keer deelge nomen worden door de gemeente Ze venhuizen. De eerste wedstrijd vind! plaat op 10 maart. Bedrijven die willet deelnemen, kunnen contact opnemet metJ5. de Jong (01802-2232). Bijna elke week gaat Maarten den Hol lander naar Swanla. Hij komt daar vanaf september elke woensdagavond en bijna iedere keer wordt hij in elkaar geslagen. Aanstaande vrijdag 10 fe bruari kan iedereen het zien in Op Moer en op 15 februari in Swanla. Spektakel voert op deze data het toneelstuk 'En toen was het vakantie...' op. Op beide avonden begint de voorstelling om 20.15 uur. Het verhaal: Jaap en Bep hebben een hotel. Omdat de zaak er een beetje verlopen uitziet, komen er wei nig gasten. Bep vindt het maar niets en probeert Jaap ertoe aan te zetten om actie te ondernemen. Als hij de kans schoon ziet, maakt Jaap gratis reclame voor zijn hotel. Bep mag zich er niet mee bemoeien, maar zij raakt wel ver wikkeld in het plan. Op 25 februari wordt de avond afgeslo ten door de band Switch. Kaarten reser veren: 01802-1751,01793-1566 of O1803- 12582. Zevenhuizen - Sinds 1 januari van dit jaar zijn alle verslagen van gemeente- raads- en commissievergaderingen in de bibliotheek in te zien. Het bestuur van de bibliotheek Zevenhuizen, dat alle stukken toegestuurd krijgt, heeft besloten dat al deze verslagen voor bezoekers van de bibliotheek ingezien moeten kunnen worden. Op het folder- rek zijn deze verslagen te vinden. Op dit moment liggen ter inzage: de notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad Zevenhuizen- Moerkapelle van 31 oktober en 3 no vember '94; verslag van de commissie vergadering Volkshuisvesting, onder wijs van 21 november '94 Verslag van de commissievergadering Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financi ën van 22 november '94; verslag van de gezamenlijke vergadering van de com missie Algemene Bestuurlijke Zaken. Financiën en de Bezwaar- en beroep schriftencommissie van 29 november '94; notulen van de openbare vergade ring van de gemeenteraad Zevenhui zen-Moerkapelle van 12 december '94. Zevenhuizen - De politie IJssel en Gouwe heeft de afgelopen tijd een aantal zaken opgelost die samenhan gen met incidenten die zich hebben voorgedaan bij La Baraque in Zeven huizen. Op maandag 30, dinsdag 31 januari en woensdag 1 februari zijn drie jon gens aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging. Het zijn een 18-jarige Gouwenaar, een 16-jari- ge Waddinxvener en een 17-jarige Boskoper. Zij waren de hoofdver dachten uit een groep die op 7 de cember een 18-jarige jongen uit Moordrecht hebben mishandeld. Dit gebeurde omstreeks half drie 's nachts op het parkeerterrein van La Baraque in Zevenhuizen. De aanlei ding zou een scheldpartij zijn ge weest. De drie aangehouden jongens hebben bekend. Inde nacht van zaterdag op zondag 8 januari heeft een vechtpartij plaats gevonden op de Parallelweg tegen over de discotheek waarbij een 23- jarige Gouwenaar een aantal tanden verloor en een gescheurde bovenlip opliep. De veroorzaker van dit letsel, een 23-jarige Nieuwerkerker, werd op 23 januari gehoord. Daarbij werd niet duidelijk wat precies gebeurd is. Het verhaal is opgesteld in een proces verbaal. De rechter zal er zijn oordeel over geven. Zondag 15 januari is een 20-jarige Nieuwerkerker aangehouden op verdenking van het spuiten van traangas. Dit had de zondag ervoor plaatgevonden op de parkeerplaats van La Baraque. Een 23-jarige Moer- kapellenaar en een 19-jarige Moerka- pelse hebben daarvan de gevolgen moeten ondervinden. De Nieuwer kerker heeft bekend. Hij zal zich bin nenkort voor de rechter moeten ver antwoorden. Afgelopen zaterdag werd een 19-jari- ge Nieuwerkerker aangehouden op het Nijverheidscentrum in Zeven huizen tegenover La Baraque. Hij stond daar met een grote groep jon geren te wachten op de discobus. Toen de politie voorbij reed. bracht hij de Hitler-groet. Hij krijgt een pro ces verbaal wegens belediging. woensdag ^adering is De start is om 19.00 uur bij de Zevens- 1 werp van jaffviering vaI) I ter. De Kleine Trompetter zal de op- Koninginnen»» geen vienng toch( muzikaa| iujster bij zetten 1 jaar. Aang medewerki g pe prjjswmnaars van cje jampion- kan zijn z° dingen en clubs kleurwedstrijd zijn al wel bekend: de van de ve _::,.,uHuers. wo eerste prijs werd gewonnen door 1 Kimber Iieaeiv*— "„jupointoin'" ken. De avond beg gemeen ke 19.30 uur gaat nei s van de vere ••wiiligers. worm i enthousiaste v 1 mee te den Kjmber|ey Hoogeveen en de tweede iedereen g j heeintom30 Jt"1 prijs door Wieteke Hoeymakers. De ne avond oesi meen-I I en om 19.30 uur s"" tehuis open m andere prijzen zijn voor de mooist verklede kinderen tijdens de lam pionoptocht Zevenhuizen - In maart zal een start worden gemaakt met de bouw van ze ven vrije sectorwoningen en zeven wo ningwetwoningen aan de Staringstraat in Zevenhuizen. Deze gezinswoningen worden gebouwd door Knaap Moduul- woningen in opdracht van woning bouwvereniging Beter Wonen. De wo ningen zullen royaal van opzet zijn en een tuin op het zuiden hebben. De bouw van deze woningen staat in het kader van 'duurzaam wonen'. Dat bete kent dat op allerlei manieren rekening wordt gehouden met het energiever bruik. Zo komt het hout van de kozijnen uit bossen waarbij intensief aan herbe planting wordt gedaan Er wordt geen iood maar een speciaal soort folie ge bruikt. DPC. Bovendien wordt PPC in plaats van PVC gebruikt. Minerale wol komt in de plaats van het gebruikelijke isolatiemateriaal. Door de gevel-, vloer en dakisolatie te verhogen en door tal van waterbesparende maatregelen, kan een gezin al snel f 230,- per jaar besparen. Het ontwerp van de wonin gen is van Architektenburo Saarbergen Partners. De verkoop van de zeven vrije sectorwoningen is in handen van Per dijk Makelaardij (prijzen vanaf 226.000.- v.o.n Rij de bouw van de woningen worden energiebesparende maatregelen getroffe

Hart van Holland | 1995 | | pagina 10