"Sportmassage kan veel geld besparen" Schaken om de Oost-IJsselmonde Cup Toekomstvisie begint vorm te krijgen in startnotitie Kerkdiensten B Zendingsavond Bedrijfsvoetbal Medische weekenddienst Activiteiten Agenda ■Stil Hart van Holland/8 februari 1995 pagina 13 Zondag 12 februari om bij te blijven... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Ongeveer 20.000 inwoners 'Mee-eenskaart' Drie mogelijkheden Moerkapelle - "Mijn belangstel ling voor sportmassage is ont staan toen ik zelf een keer geblesseerd raakte. Een masseur heeft me daar toen snel vanaf kunnen helpen en gaf mij tips om blessures te voorkomen. Ik ben toen begonnen met de opleiding die ik vorig jaar afgerond heb. Kort daarna heb ik een kamer in mijn huis ingericht als behandel kamer". Lia Smink uit Moerkapel- le vertelt enthousiast over haar vak. "Ik zal er niet rijk van worden maar ik vind het leuk om te doen 44 Niet iedereen weet wat sportmassa ge inhoudt," zegt Lia Smink. "Sommi ge mensen hebben er een raar beeld bij en vragen of ik ook Thais masseer, maar dat doe ik dus niet". Wat doet zij dan wel? "De massage die ik geef is een klassieke, algehele massage. In de op leiding werd aan sportblessures en bij komende problematiek extra tijd be steed". De massage is daarom niet al leen bedoeld voor sporters, maar voor iedereen die baat denkt te hebben bij een massage. "Ik mag geen mensen be handelen met scheuringen of blessures waarbij men bijvoorbeeld in het gips moet," legt Lia ter verduidelijking uit. "Ik vraag daarom altijd of iemand onder behandeling is bij een arts of een fysio therapeut. Voordat de behandeling be gin ik meestal met een paar testjes en bij ernstige klachten verwijs ik door". De klachten die zij wel verhelpt zijn vermoeidheid, stijfheid, spierpijn en gespannenheid. "Door blokkades in de spieren weg te nemen, neemt het ge voel van spanning af en kan iemand bij wijze van spreken de hele wereld weer aan". iftïö ij een massage wordt de doorstro ming van de vloeistoffen in het lichaam bevorderd. "Die doorstroming is heel belangrijk," legt de Moerkapelse uit. "Omdat die zorgt voor een snellere genezing. Spierpijn is bijvoorbeeld een beschadiging van de spieren. Er ont staan door te sterke inspanning bij het sporten kleine scheurtjes in de spier, die littekens achterlaten". Spierpijn wordt gekenmerkt door 'harde plek ken', die wijzen op een opeenhoping van vloeistoffen. Met massage kunnen deze harde plekken weggehaald wor den. "Mensen met spierpijn doen eigen lijk automatisch al wat goed is voor de spieren," vertelt Lia. "Zij wrijven over de plek en schudden met hun ledema ten". Bij sportmassage hoort ook intaping en bandagering van blessures. "Tape en bandages ondersteunen tijdens het sporten zodat geen nieuwe blessures kunnen ontstaan en om de knieën, en kels en polsen te ontzien," aldus Lia Smink. Lia Smink. Behalve weldadig is regelmatige massage ook kostenbesparend, 'in Nederland komen jaarlijks 2,7 miljoen blessures voor," vertelt Lia, die lid is van het Nederlandse Sport Genoot schap. "Daarvan moeten er 1,2 miljoen medisch behandeld worden. Dat aantal zou drastisch omlaag moeten, want het kost veel geld. Niet alleen voor de ge meenschap omdat de behandeling kostbaar is, ook voor werkgevers om dat de werknemer niet kan werken". Blessures kunnen echter voorkomen worden. "Er gaan steeds meer mensen sporten, ook 55-plussers. Het zou goed zijn als artsen, fysiotherapeuten zou den samenwerken met masseurs om de mensen daarbij goed te begeleiden. Veel grote sportclubs hebben bijvoor beeld een fysiotherapeut en een mas seur in dienst". Zaterdag 4 februari werd in Zwijnd- recht geschaakt om de Oost-l.lsselmon- de Cup. Aan deze wedstrijd, die georga niseerd werd door de sterke schaak vereniging Zwijndrecht, deden onge veer 75 schakers uit de hele regio mee. Van schaakvereniging Moerkapelle waren Jesse en Hugo van Elteren, Kevin Bakker en Biniam David aanwezig op dit sterk bezette toernooi. Hugo van Elteren nam deel in de E- categorie en wist zich daar al snel bij de kop van het klassement te nestelen. De eerste vijf wedstrijden won hij makke lijk. Opmerkelijk was dat hij deze keer zijn aartsrivaal Pieter van Nes ver sloeg. Hij verloor daarna echter toch nog twee partijen tegen andere spelers en met nog een remise eindigde hij op een teleurstellende vierde plaats. Jesse van Elteren en Kevin Bakker speelden in de D-categorie. Kevin be gon moeizaam met twee verliespar- tijen, waarvan hij er een tegen de sterke Ka Chun Lui moest spelen. Maar daar na won hij er drie op een rij en uiteinde lijk belandde hij met 4 uit 7 op een nette op een nette veertiende plaats (in to taal waren er 30 deelnemers in deze categorie). Jesse van Elteren liet zeer sterk schaken zien en verloor alleen van de winnaar van deze groep Djurre de Heeten. Ka Chun Lui dwong hem nog een remise af, maar de overige partijen won hij met glans. Eindscore 5,5 uit 7 en dat betekende een tweede plaats voor Jesse. In de C-categorie deed Biniam David het verdienstelijk. Opmerkelijk was zijn remise tegen de groepswinnaar, Paul Tempelaar. Biniam behaalde dit toernooi 3,5 uit 7 en daarmee werd hij negende. Van de senioren van Schaakvereniging Moerkapelle deden Ben van Geffen en Gerard van Ommeren mee aan een toernooi in Balkbrug. Gerard had vorig jaar dit toernooi op zijn naam weten te zetten en moest deze zege dit jaar ver dedigen. Ook dit jaar lukte dit hem weer en hij werd ongeslagen match-winnaar. Ben van Geffen, die ook in de hoofd groep deelnam werd derde. t.k. damesfiets motobecane trommelr.; 3 versn. damesf. phoehix handrem 3 versn 01828-16361 t.k. rolstoel z.g.a.n. 010-4185383 t.k. legermotor Honda CB 250 ƒ1950,- weinig km. 01828-11614 t.k. tafeltennistafel i.z.g.st. 75,- Posno sport 01802-4121 t.k. hellenbaard brons 6,5 kg. bodemvondst, Noordeinde 13, Zevenhuizen t.k. Bürstner caravan voortent 3 jr. oud 01802-2536 t.k. Fitness app. Kettler met buikplank en gewichten ƒ900,- z.g.a.n. 01714-12282 t.k. modern wit wandmeubel i.z.g.st. pr.n.o.t.k. mod. salontafel 8 hoedig 01802-3769 t.k. langlaufski-sets sch. mt. 34 36 geh. compl. ƒ50,-per set 01802-2978 t.k. opklapbed 1 pers. ƒ75.- 01802-1634 Moerkapelle - Op woensdag 15 februari wordt er een zendingsavond gehouden in de Rank. In dit gebouw (naast de Hervormde Kerk) komt de voorzitter van de G.Z.B., ds. Koeman. Hij spreekt deze avond over het thema: 'Zending vroeger en nu'. Er zal op die avond gelegenheid zijn tot het kopen van boe ken en cd's. De aanvang van de avond is 20.00 uur. Deze avond wordt georgani seerd door de zendingscommissie. VV Moerkapelle organiseert dit jaar weer het bedrijfsvoetbal. Het inschrij ven en indelen van de elftallen is al begonnen, maar zijn nog enkele plaat sen open. Opgeven kan bij: Cees Tysen, 01793-3016. De competitie begint 15 mei en eindigt 16 juni met een feestavond. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E. Kronen berg, Zwijndrecht: 19.00 uur ds. J.W. Kirpenstein, Gouda. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J.H. Lam- mers, Benthuizen. Geref. kerk 9.30 uur dr. J.C. de Moor, Waddinxveen; 18.30 uur drs. E.J. Veldman, Rotterdam. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 en 16.30 uur drs. J.W. v. Estrik. Geref. Gem. 9.00 uur leesdienst; 15.30 uur ds. J.J. van Eckeveld. Zaterdag 11 februari: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Zondag 12 februari: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Ze venhuizen, tel. 01802-1204. 4$ Zevenhuizen: Woensdag 15 februari: 14.30 uur Hervormd Centrum: ouderenmiddag: Wycliffe Driebergen, bijbelvertalers. Donderdag 23 februari: van 9.30-11.00 uurKoffieochtend in het Herv. Centrum Spreekster Tsjitske Lemstra 'Omgaan met teleurstellingen' Zaterdag25 februari: Dorpshuis Swanla 20.15 uur toneelgroep Spektakel "En toen was het vakantie". Woensdag 1 maart: 20.00 uur Dorpshuis Swanla: wereldwinkel met informatie avond "textiel" modeshow en verkoop. Vrijdag3 maart: 19.30 uur Wereldgebedsdag. Deze dienst wordt gehouden in de Vrijz. kerk, Dorpsstraat 139. Donderdag 9 maart: 8.00-18.30 uur: Oud papier aktie De Eendragt. Zaterdag 11 maart: 20.00 uur Dorpshuis Swanla: Kleine Trompetter met Voor jaarsconcert. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein Zaterdag 18 maart: Dorpshuis Swanla 20.00 uur: Toneeluitvoering V.O.O. 22 april: 20.00 uur in de Geref. kerk: Muziekavond De Zeven Muzen. Vogelvereniging Zang en Kleur: (activiteiten vinden plaats in het clubgebouw) Vrijdag 17 febr. 20.00 uur kaartavond; Dinsdag 7 mrt: 20.00 uur contactavond "Hoe en wat met vogelvoer" o.l.v. H. Roodhuizen; Vrijdag 24 mrt. 20.00 uur Kaartavond; Dinsdag 4 april20.00 uur contactavond "Vogelherkenning" o.l.v. P. Onderdelinden; Donderdag 13 april: 20.00 uur Paaskaarten prijsuitreiking. ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; fietsen: lx per 14 dagen. Verzamelen bij Swanla, vrijdagmiddag 13.30 uur: 17 febr., 3, 17 en 31 ■naart; zwemmen: in De Koornmolen: elke donderdag 10.00,11.00 en 13.30 uur.; zat. 4 maart: klaverjasmiddag K.J.V. Hotel Vos, om 13.00 uur inschrijven; di. 2 Mei. bustocht naar de kop van Noord-Holland. Oud Verlaat "De Vierkap": Soos 14.30 uur: 14 febr.; Schakel: 28 febr. de heer J.a. Lembelgen; Jeugd: iedere donderdag playback 18.45-19.45 uur; 8 febr. brooddeeg; 15 febr. sets maken van rubber; Klaverjassen: 10 febr. 20.00 uur; 25 febr. 20.00 uur Bingo Moerkapelle Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 9 februari, 9 maart, 13 april en 11 mei Vrijdag 10 februari: 20.15 uur Dorpshuis Op Moer: toneelgroep Spektakel met "En toen was het vakantie". Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein. Hoe komt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle er in de toekomst uit te zien? Hoeveel mensen zullen er over vijftien jaar wonen, hoeveel werk gelegenheid is er en hoe staat het er dan voor met het Rottemerengebied? Dit zijn enkele van de vragen die centraal staan in de startnotitie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle die vorige maand is verschenen. Lang niet alle vragen zijn beantwoord, maar de visie van de gemeente neemt steeds vastere vormen aan. "Wij zijn begonnen met het ontwikke len van een structuurvisie, omdat de gemeente van verschillende kanten bedreigd wordt," legt Hans Sytsema, de projectleider en sectiechef van V.R.O.M. van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle uit. "In het verleden konden wij ons ruimtelijke beleid zelf standig bepalen, maar tegenwoordig maken rijk en provincie zoveel plannen dat het maken van een eigen planning noodzakelijk is. De ervaringen met de grenscorrectie met Rotterdam hebben ons dat ook geleerd". Hans Sytsema benadrukt dat de ontwikkelingen in het beleid ook steeds sneller gaan. "De re gering gaat van plan naar plan en wij hobbelden daar achteraan met ons be leid om niet ten onder te gaan". De structuurvisie is dan ook bedoeld om sterker te staan in onderhandelingen met deze overheden. "Een aanvalsplan is immers altijd beter dan de beste ver dediging". De startnotitie vormt - zoals de naam al zegt - het begin van het formuleren van de structuurvisie. Hierin wordt onder meer verslag gedaan van de 'brain- stormdagen' die de afgelopen tijd zijn gehouden met het gemeentebestuur, gemeente-ambtenaren, gemeente raadsleden, vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en de agrarische sec tor en het Recreatieschap Rottemeren en een aantal burgers. Tijdens deze dagen bleek dat de gemeente waar schijnlijk zal groeien tot 18.000 en 23.000 inwoners. "Dat is de minimum grens voor de grootte van gemeenten die waarschijnlijk zal gelden voor de komende jaren," zegt Hans Sytsema. "De minister heeft zich hierover recen telijk uitgelaten". De brainstormdagen leverden onder meer een overzicht op van aspecten in de structuurvisie waarover iedereen het eens is. Dit zijn onder andere: de Rotte moet gehandhaafd blijven als re creatiegebied, de polders tussen de Rotte en de as Zevenhuizen-Moerkapel le moeten open blijven, er moet een buffer komen tussen de Eendragtpol- deren Nesselanden, er moet een bedrij venterrein komen aan de A12. Boven dien zijn er een aantal 'feiten' waarmee de gemeente rekening moet houden zoals de Bentbuffer, Nesselanden en de rondweg rond Zevenhuizen tussen de A12 en de A20. Over een aantal aspecten is men het echter nog niet eens. Zo is niet duidelijk wat er met de pokiers moet gebeuren: komt daar recreatie, landbouw of na tuur? Ook de invulling van de buffer is niet bepaald: daar kan bijvoorbeeld water, bos of hoogwaardige bebouwing en recreatie komen. Het derde aspect, de Bentbuffer, kan ook op verschillen de manieren vormgegeven worden: Bentwoud, Bentveld of de zogenaamde nul-optie. Daarnaast is er nog geen overeenstemming over de lokaties voor wonen, glastuinbouw, bedrijven, landbouw, station, recreatie en natuur. Hans Sytsema vertelt dat er drie opties zijn: "De gemeente kan kiezen voor de optie: bouwen voor de eigen behoefte. Dat betekent dat de huidige situatie ME.E EEU^j KAAB.T wordt geoptimaliseerd. Daarnaast kan gekozen worden voor bouwen voor de regionale behoefte. De gevolgen hier van zijn dat een nieuwe en autonome structuur ontstaat die geleidelijk groeit. De derde, meest extreme moge lijkheid, is verstedelijking van het ge bied. Indien wij zouden kiezen voor deze optie, wordt hét voorzieningenap paraat sterk uitgebreid en is het gebied de basis voor uitbreiding en groei". Welke van de drie scenario's de voor keur zal genieten, is nog niet duidelijk. Momenteel bestudeert de project groep de modellen die voortkomen uit de verschillende mogelijkheden. Daar van zullen vier a vijf uitgewerkt wor den. "Van die uitgewerkte plannen wordt uiteindelijk één uitgewerkt in de structuurvisie, die eind maart klaar moet zijn," aldus de projectleider. "Met dit plan zullen de burgemeester en wet houders de boer op gaan om te lobbyen bij de provincie en rijk. Ook de buurge meenten worden dan uiteraard bena derd want deze hebben ook te maken met onze plannen". NEN £>OV5>TU IN LANC>e»öUVAJ C7H RtCR.EATiE ATUUf^

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13