t if iff Bijeenkomst CNV in Anne Frank- centrum 'Ieder leven heeft waarde Voorverkoop VVV West-Afrika in de bibliotheek Disneydagen in d< krokusvakantie D66 stelt vragen over winkelcentrum Mr. van Daalgroep op zoek naar nieuwe leden Owkonde voor dirigent Concordia Expositie Gerdie Blaauw- broek Kerkdiensten Beethoven's Nightmare in de Tunnel Lezing over fotograferen Hart van Holland/8 februari 1995 pagina 17 Zondag 12 februari Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt elke week een kinder-in- stuif gehouden voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Deze middagen beginnen om 14.00 uur en duren ander half uur. De toegang bedraagt een gul den. Elke week is er een andere pro gramma: woensdag 15 februari zal de hele middag besteed worden aan to neel en dans en op 22 februari is het carnaval in de Boog. Het buurtcentrum is te vinden aan de C. Huygenslaan 3 in Waddinxveen. Boskoop - De viermansformatie Beet hoven's Nightmare verzorgt op zater dag 11 februari een concert in de Tun nel in Boskoop. De band speelde tij dens de Grote Prijs van Nederland 1993 en won in dat zelfde jaar de Kleine Prijs van Weesp. In 1994 stond de zanger in de finale van de Soundmixshow als Bono (zanger U2). De zaal gaat open om 22.00 uur. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. H.C. v. Itterzon, Gouda, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. H.G. de Roodt; 18.30 uur br. A. Bol. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. D.C. Peters, Alp hen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur de heer P. vd Bos, Alphen a/d Rijn. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Chr.Geref. kerk 9.30 en uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur de heer P.C. vd Bos, Alphen a/d Rijn, gez. jeugddienst herv. kerk. Waddinxveen - Op vrijdag 10 februari houdt de Waddinxveense afdeling van het CNV een bijeenkomst in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnen- Boskoop - De Katholieke Vrouwenver eniging Boskoop organiseert op dins dag 14 februari een lezing in de paro chiezaal van de katholieke kerk aan de A.P. van Neslaan. Die avond zal de heer B. van Elk, die op de fiets door Bos koop rijdt om te fotograferen, meer vertellen over het maken van dia's. De avond begint om 20.00 uur en introdu- cees betalen vijf gulden. pad. De avond wordt geopend door de voorzitter van de afdeling, de heer M.P. Oosterom. Daarna houdt de heer W. Groeneweg, districtsbestuurder een toespraak. Na het formele gedeelte is er een optre den van de toneelvereniging VIOS met het blijspel 'Een waterdicht idee'. De avond begint om 19.45 uur en iedereen is van harte welkom. Waddinxveen - De Vereniging ter Ber- scherming van het Ongeboren Kind en de Nederlandse Patiënten Vereniging afdeling Waddinxveen organiseren 16 februari een gezamenlijke bijeenkomst in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinxveen. De inleiding van deze bijeenkomst wordt verzorgd door drs. G.J. Pruim, de voorlichter van de V.B.O.K. Het thema luidt: 'leder leven heeft waarde'. Na de inleiding wordt een videofilm vertoond waarin voorlichting wordt gegeven over de ontwikkeling van het ongeboren leven. In de pauze kunnen de informatie- en verkoopstands be zocht worden. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur. Hiep Hiep Hoera!! Bas is 1 jaar, van harte gefeliciteerd papa mama en Michiel rond wandbord plantengieter plantenbakje alles koper en oud ƒ30,- 01828-18321 carpooler gevraagd dagelijks waddinxveen naar Wateringen vertrek 6.50 uur 01828-10714 scholier zoekt voor zaterdags of zondags werk in kwekerij/kassen 01828-32787 t.k. brommer suzuki TSX schakel izgst 1,5 jr. oud vr. pr. ƒ1500,- verz 079-314060 Wie wil met mij leeuwenkoning plaatjes ruilen? 01728-7595 t.k. commode ledikant ƒ250,-; hemeltje dekbed hoesje onderlaken div. 01728-7293' toercar. Gruau 330 '87 m. luif. en veel extra's vr. pr. ƒ6750,-01728-8762 t.e.a.b. 2 dozen met spullen voor rommelmarkt o.i.d. tussen 6 en 7:01728-9573 Gezocht: pianist die wil spelen bij hetkoor Rising Hope 01728-7760 t.k. Supernintendo spellen o.a. Streeet Fighter II, Eric Cantona U.N. Squadron 01728-9240 t.k. prachtige serie romans uit de 50 jaren gebonden ƒ2,50 p. st. na 18 uur: 01793-2818 Boskoop - Bij het VW-kantoor zijn kaarten voor de volgende evenemen ten in de voorverkoop: Nightmare 7 op zaterdag 25 februari in Rotterdam; Shirley Bassey op zaterdag 4 maart in het Congresgebouw in Den Haag; De Dijk op vrijdag 14 april in Eindhoven; Holland Sterren Gala op zaterdag 15 april in Etten-Leur met medewerking van onder andere Corry Konings, Den- nie Christiaan en de Havenzangers; Be vrijdingsshow op vrijdag 17 maart in De Doelen in Rotterdam met muziek uit de jaren '50 door een beroemde Engelse Big Band en met speciale gasten, onder andere Greetje Kauffeld; Schlagerfesti val op vrijdag 8 en zaterdag 9 septem ber in de Rodahal in Kerkrade. Boskoop - Deze maand is in de biblio theek van Boskoop een tentoonstelling te zien met de titel 'Reis door West- Afrika'. Deze tentoonstelling is een reisverslag van de Rotterdamse fotograaf Chris van Son, die enkele jaren als ontwikke lingswerker en later als reisleider in verschillende West-Afrikaanse landen verbleef. Daar raakte hij diep onder de indruk van de Afrikaanse cultuur. Hij kwam terug met veel foto's. In Europa wordt men dikwijls gecon fronteerd met berichten en beelden van arm en hongerend Afrika, met on stabiele politieke situaties en natuur rampen. De foto's van Chris van Son laten zien dat Afrika ook een andere kant heeft: gastvrijheid, vrolijkheid, openheid en spontaniteit, muziek en dans. De beelden geven een korte ge schiedenis van West-Afrika, waarbij extra aandacht besteed is aan de cultu rele kenmerken van drie stammen uit Noord Togo, Burkina Fasso en Mali. Waddinxveen - In de krokusvakantie organiseert de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk activiteiten voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Het thema luidt: 'Twee betoverende Dis neydagen'. Mickey Mouse zal hierbij aanwezig zijn om voor een echt 'Dis- ney'-gevoel te zorgen. Op dinsdag 28 februari neemt Mickey de kinderen mee naar Hiawatha, Ariel en Mowgli. En donderdag 2 maart gaat Peter Pan op zoek naar de schat van Kapitein Haak. Onderweg komt hij terecht in allerlei sprookjes. De beide dagen beginnen om 10.30 uur in de voormalige Klaas de Vriesschool en duren tot 15.00 uur. Deelname kost een rij ksdaalder per dag (kinderen dienen zelf lunchpakket mee te brengen). Opgeven voor de Disney dagen kan van dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur via 01828- 31932. Waddinxveen - Het college van burge meester en wethouders van Waddinx veen heeft een brief van de D66-fractie ontvangen waarin vragen gesteld wor den over het te bouwen winkelcentrum in de gemeente. Dit naar aanleiding van de onzekerheid die heerst over de ont wikkeling van zo'n centrum in Wad dinxveen. Volgens D66 hangt de ondui delijkheid samen met 'steeds wisselen de partners, raadsvoorstellen die op het laatste moment worden ingetrok ken' en 'het achterhouden van informa tie'. De onzekerheid betreft vooral de loka- tie van het te ontwikkelen winkelcen trum. Het meerderheidsbesluit van het college luidt: de Passage, terwijl D66 in de brief aan het college laat weten op de hoogte te zijn van het werkelijke, genu anceerde voorstel. De burgemeester en de wethouders van de WD en PCW zouden de Be Fair-lokatie prefereren terwijl CDA-wethouder Hielema de voorkeur heeft voor de Passage. De brief van D66 bevat achttien vragen die betrekking hebben op het voorstel voor de Passage. De fractie vraagt on dermeer om het op schrift gestelde besluit, die 'geleid hebben tot een voor keur voor de verdere bestudering van de mogelijkheden van de ontwikkeling van de Passage'. Daarnaast wordt de keuze van het college voor de project ontwikkelaars aan de kaak gesteld. De laatste vraag luidt dan ook: 'Vindt u niet dat heroriëntatie van het raadsbesluit van februari 1994 op zijn plaats is, gelet op de nieuwe ontwikkelingen, waaron der begrepen het convenant Gouda- Waddinxveen-Moordrecht?' De brief van de D66-fractie wordt op de lijst van mededelingen en ingekomen stukken voor de raadsvergadering van 22 februari geplaatst. Het college zal op korte termijn antwoord geven op de vragen. De gidsen en esta 's van de Mr. Van Daalgroep met leiding. Boskoop - "Wat er zo leuk is aan scouting? Het is gewoon heel gezellig!" Dat zeiden de gidsen en esta's van de scoutinggroep Mr. van Daal in Boskoop tijdens het 'slaapweekend' dat deze week werd georganiseerd. De meisjes, variërend in leeftijd van zeven tot vijftien jaar en afkomstig uit Boskoop en Hazerswoude, bleven dit weekend slapen in het clubgebouw aan het Zwarte Pad. Overdag speelden zij spelletjes en troffen voorbereiding voor de 'Playbackshow' die 's avonds gehouden werd. Na de macaroni mochten de ouders van de meisjes bomen kijken naar deze show. De gidsen van de scouting komen elke zaterdagochtend naar het Zwarte Pad om na de 'opkomst' (opening) spelletjes te doen, te koken en alle andere activiteiten die bij scou- hng horen. "Eigenlijk doen we gewoon waar de meisjes het meest zin in heb ben," legt Annemieke Verboom uit. 'Scouting Nederland levert wel pro gramma's maar elke groep pikt hieruit wat het leuk vindt". En dat is voor de gidsen vooral: lol maken. "Het is ge woon heel leuk om met z'n allen samen te komen," legt een van de gidsen uit. "En je leert zelfstandig worden want wij doen boodschappen en koken en leren andere dingen die handig zijn zoals al lerlei sporten, knopen maken en spel len". Ook de esta's, die zaterdagmiddag naar het clubgebouw komen, hebben elke week veel plezier. Zij knutselen, koken, drinken gezamenlijk thee. Daarnaast worden speurtochten en wandelingen over het strand georganiseerd en elk jaar is er een kamp en een mandarijnen actie. Bij veel van de activiteiten krijgen de meisjes insignes zoals een muziekin- signe voor de playbackshow van afge lopen zaterdag. De Mr. van Daalgroep is de eerste scou tinggroep in Boskoop. Dat is te zien aan de donkergroene das die alle leden dra gen. De gidsen dragen daarbij een kaki overhemd en de esta's een groen over hemd met spijkerbroek. De groep is op zoek naar nieuwe leden bij de gidsen en esta's. De gidsengroep is zeven leden sterk en de estagroep heeft negen le den. "Wij kunnen al veel leuke activitei ten ondernemen," legt Annemieke Ver boom uit. "Maar met een nog grotere groep kan dat nog veel beter". Inlichtingen: Annemieke Verboom, 01727-13917. Pumpkin I'm crazy about jou! Love you forever, K.L.R. Waddinxveen - De heer De Knegt, diri gent van muziekvereniging Concor dia. vierde afgelopen vrijdag een dubbel jubileum. Vijftig jaar geleden Is bij lid geworden van Concordia en vijfentwintig jaar geleden heeft hij hij zijn vereniging de dirigentstok opgenomen. In verband met zijn ge vorderde leeftijd nam de heer De Knegt vrijdag afscheid als dirigent. Ter gelegenheid van deze gebeurte nis gaf Concordia een gecombineerd afscheids/jubileumconcert in de Ontmoetingskerk. Na afloop ontving de heer De Knegt uit handen van K.W.Th, van Soest, wethouder van kunst en cultuur, de gemeentelijke oorkonde. Hij kreeg de oorkonde voor zijn "toon aangevende muzikale bijdragen gedu rende vijfentwintig jaar als dirigent en gedurende vijftig jaar als lid". De gemeentelijke oorkonde bestaat sinds januari 1994, toen de gemeente raad in de vergadering de Verordening opde ereblijken vaststelde. In deze ver ordening is geregeld dat de oorkonde wordt uitgereikt aan burgers of groe pen burgers (vereniging, comité) die De heer De Knegt tijdens zijn afscheidsconcert. zich onderscheiden hebben op het ter rein van het vrijwilligerswerk en waar mee zij verdienstelijk zijn geweest voor Waddinxveen. De heer De Knegt is de tweede burger die de oorkonde ont ving, eerder werd hij uitgereikt aan Be Fair-bestuurslid R.W. van den Brink. In de bibliotheek van Waddinx veen is vanaf 1 februari tot het einde van de maand een expositie te zien van kunstenares Gerdie Blaauwbroek uit Gouda. Er zijn on der andere collages, etsen, pastels en tekeningen te zien. Het werk van Gerdie Blaauwbroek is veelzijdig door de verschillende technieken die zijn gebruikt. Haar beelden, vooral de collages, zijn strak van opzet en ver deeld in eenvoudige vlakken. De franje is weggesneden. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstijden van de bibliotheek.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17