Jazz in Gouda Ontmoetings diensten Ichtus Kijkje in de toekomst Tabe verliest Op de Holland Plantenbeurs hoogste tijd voor kwaliteit Schapen voor Hooge Burch door evacuatie niet gearriveerd nieuws Tentoonstelling plastische chirurgie in Werkgroep natuur- en milieu-edu catie hangt nestkasten op The Raspers in het Stek Expositie Louise van Niekerk Rijnland Ziekenhuis 'De natuurlijke tuinvijver' Hart van Holland/8 februari 1995 pagina 19 Oproep Noviteiten Voorjaar op het Kwekersplein. Openingstijden Kleuterprogramma's De stichting Go-Jazz die al jarenlang moderne jazz-concerten organiseert in de Agnietenkapel in Gouda, is erin ge slaagd de bekende altsaxofonist Piet Noordijk uit te nodigen op zondag 19 februari een concert te geven. Piet Noordijk - inmiddels de zestig gepas seerd - is in de ogen van velen de beste altsaxofonist die Nederland ooit heeft gehad. Hij heeft vanaf de jaren vijftig dan ook met grote aantallen ensembles en grote namen op het podium gestaan. Piet Noordijk ontving twee grote prij zen: in 1965 werd hem de Wessel Ilcken- prijs uitgereikt en in 1987 kreeg hij tij dens het North Sea Jazz Festival de internationale jazzprijs The Bird. Sinds 1993 is Noordijk alleen nog actief met zijn eigen kwartet, waarin Rob van Ba- vel (piano), Harry Emmery (bas) en Eric Ineke (drums) de vaste ritmesec tie vormen. Het repertoire van het kwartet bestaat hoofdzakelijk uit stan dards, die op geheel eigen wijze en tijdloze manier worden gespeeld. Het concert vindt plaats in de Agnie tenkapel en begint om 15.30 uur. De zaal is open om 15.00 uur. Kaarten re serveren kan via: 01820-26850 of 01828- 15698. De Waddinxveense baptistengemeente Ichtus is gestart met één avonddienst per maand. De opkomst in januari was zéker goed te noemen. Op 12 februari wordt de volgende ontmoetingsdienst gehouden. Zangduo Reflector uit Bos koop zal bij deze dienst optreden. Het duo verzorgt optredens door geheel Nederland. De muzikale begeleiding wordt door hen zelf verzorgd. Gespro ken zal worden door br. Bol uit Alphen aan den Rijn. t.k. buggy merk Chicco ƒ50.- 01802-2153 Boskoop - In de bibliotheek van Bos koop wordt tot 22 februari de mogelijk heid geboden een kijkje in de toekomst te nemen. Kinderen vanaf tien jaar kun nen meedoen aan een prijsvraag. In de bibliotheek is een pop opgesteld die de prijsvraagformulieren presenteert en de vragen kunnen beantwoord worden met boeken uit de boekenrobot. Deze boeken worden niet uitgeleend, dus de vragen moeten in de bibliotheek ge maakt worden. Alle deelnemers die de vragen goed hebben, ontvangen een prijs. Het is ook mogelijk om mee te doen aan een kleding-ont werp wedstrijd, waarin de opdracht is een space-pak te maken met stof, papier of andere materialen. De formulieren voor deze wedstrijd zijn bij de tentoonstelling te vinden. Benthuizen - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Tabé is na de de gradatie van verleden jaar niet goed gestart in de derde klasse, ze verloren maandag met 8-2 van Wibats 6 uit Den Haag. Eén invaller en een geblesseerde speler (Frank van Waay) mogen echter geen excuus zijn voor deze zo groot uitgevallen nederlaag. De beste presta tie werd deze avond door Frank van Waay geleverd. Zijn eerste wedstrijd verloor hij in drie sets, zijn tweede won hij in twee sets (21-19 en 26-24). "Ik heb me leeggespeeld, mijn schouder begon steeds meer pijn te doen." Invaller Remco Visser had op meer gerekend. "Vorig jaar behaalde ik bij het invallen in de tweede klasse beide keren twee punten binnen, dat had ik vanavond ook verwacht", maar alles bleek min der waar, Remco verprutste twee wed strijden en wist in de derde partij zo waar nog een set te pakken, maar daar bleef het bij. In de laatste partij won Alexander van Waay won zijn eerste set. "Kat in het bakkie", zei hij bij de tafelhelftwisseiing. Zijn tweede set ging in 41-4 verloren.. In de derde set deed Alexander pas wat hij beloofd had: win nen. Tabé 2 verloor met 6-4 van VVV 13 uit Leidschendam. Frido Kranen en Marco Hensing scoorden beide twee keer.Tabé 3, pas gepromoveerd naar de vijfde klasse speelde gelijk 5-5 tegen Pingwins 10 uit Den Haag. George Vis ser scoorde twee keer. Gerrit Hydra een maal en invaller Peter Nieuwstad twee maal. Tabé 4 had een vrije week. Tabé 5 ver loor met 6-4 van de Treffers 17 uit Roe- lofsarendsveen. Jolanda Stoel won een maal: John Remmerswaa! en Rob Des- sing ook beiden een maal en het dub bel. Door het terugtrekken van een speler zit Tabé in de recreatieklasse (onder andere voor beginnende spelers) drin gend verlegen om enkele tafeltennis sers. De twee Tabé teams hebben geen reserves meer, noodzakelijk om bij ziekte toch voltallig aan te kunnen tre den. Aanmelden kan in de sporthal de Hill aanstaande maandag om 20.00 uur. Met persoonlijke wensen wordt reke ning gëhouden. Vraag naar Peter Nieuwstad. Ook andere recreatiespe lers zijn van harte welkom. Naaldwijk - Twee keer per jaar in het voor- en najaar organiseert Bloemen veiling Holland 's wereld grootste plan tenbeurs. De zestiende editie vindt plaats op 2 en 3 maart onder het motto 'Hoogste tijd voor kwaliteit'. Met dit thema wordt ingespeeld op de vele ac tiviteiten die Bloemenveiling Holland en haar leden ondernemen om de kwa liteit van produkten en diensten te ver sterken. Concreet zal worden ingegaan op activiteiten zoals Plant+ en het Plantlabel, het keten-concept ICC (In novatie, Coördinatie en Controle) en op de handmeters voor de meting van inwendige kwaliteit voor planten. Op de beurs zijn nieuwe variëteiten van stekperkgoed, bloeiende planten, bol len in pot, Bromelia, Anthurium en Hor tensia. Dus nieuwe soorten en kleuren. Tijdens deze voorjaarsbeurs ligt het accent op produkten bestemd voor de moederdag en op voorjaarsprodukten. In vijftig stands wordt het assortiment van aanvoerders gepresenteerd, waar onder een ruim aanbod perkplanten en kuipplanten. Naast het kwekersplein en de themastands worden er ruim 5000 produkten op de orderbeurs aan geboden. Openingstijden Holland Plantenbeurs in maart 1995: donderdag 2 maart van 8.00 uur tot 21.00 uur: vrijdag 3 maart van 8.00 uur tot 17.00 uur. De Holland Plantenbeurs najaar 1995 vindt plaats op: donderdag 31 augustus van 8.00 uur tot 21.00 uur: vrijdag 1 september-van 8.00 uur tot 17.00 uur. Drie drachtige Suffolk-schapen die de kinderboerderij van Hooge Burch op 1 februari zou krijgen van de Stichting 'Dag van het schaap', zijn onverwacht niet gearriveerd. De schapen zouden van een boer uit Bommelerwaard ko men. Door de evacuatie daar waren boer en schapen op 1 februari spoor loos. De overdracht moest daarom worden uitgesteld tot rustiger tijden. Hooge Burch is een dorp voor ruim 650 mensen met een verstandelijke handi cap. Bij dit dorp hoort een kinderboer derij met onder andere twee ezels, een hangbuikzwijn, zes geiten, een kalf, kip pen. konijnen en vier Tesselaars (gewo ne schapen). Het hele terrein van Hoo ge Burch, inclusief de kinderboerderij is voor iedereen toegankelijk. Naast de boerderij ligt een speeltuin en een prachtig wandelgebied met picknickta fels. In het voorjaar en in de zomer organi seert Hooge Burch rond de kinderboer derij educatieve programma's voor kleuterscholen uit de regio. De Suffolk- schapen zijn wit en hebben zwarte kop pen. In maart worden de lammetjes verwacht. Hooge Burch is van plan met de komende aanwinst te gaan fokken. De drie nieuwe Engelse schapen zullen een eigen weitje krijgen. Voorlopig staat de wei er echter nog verlaten bij. Waddinxveen - Wandelaars die gebruik maken van het pad bij het zuiveringsge maal kan het zijn opgevallen dat hier door de sectie Plantsoenen van Wad dinxveen snoeiwerkzaamheden zijn verricht. Hier en daar is het opgaande hout uitgedund om de kruidlaag meer kansen te geven. Van het uitkomende hout zijn twee houtrillen gemaakt en één houtstapel om zodoende dieren schuil- en nestgelegenheid te bieden. Ook zijn er enkele boomstammen ach tergebleven voor de ontwikkeling van onder andere paddestoelen. Naast de ontwikkeling van paddestoelen wordt geprobeerd om verschillende soorten kruiden zich te laten ontwikkelen. Hoe meer soorten kruiden des te meer soor ten dieren dat aantrekt. Om het nog aantrekkelijker te maken, worden vanuit de werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie (N.M.E.) van de ge meente Waddinxveen nestkasten opge hangen voor diverse soorten holen- broeders zoals onder andere kool mees. pimpelmees en boomkruiper. Ook wordt een vleermuiskast opgehan gen. Vrijwilligers van de werkgroep willen dit gaan doen op zaterdagmorgen 11 februari tussen 10.00 uur en 12.00 uur. ledereen is van harte welkom om mee te gaan. Om 10.00 uur zal er verzameld worden vlakbij de Alexandertunnel, bij het begin van het pad. De Stichting Scouting Sint Victor heeft de afgelopen tijd ook nestkastjes ge maakt die, als de kinderen dat willen, ook opgehangen kunnen worden. Door de nestkastjes nu op te hangen is de kans aanwezig dat sommige nestkast jes dit voorjaar al in gebruik worden genomen. Als alles volgens plan ver loopt, wil de werkgroep N.M.E. op een nader te bepalen datum in mei 1995, wanneer er jongen in de nestkastjes zijn, een rondleiding houden om te kij ken om welke soorten het gaat. Dan zal er ook het een en ander over het voor komen van andere flora en fauna wor den verteld. t.k. Gazelle primeur 3 versn. tr. rem heren citybike 26" 7 versn. kliksysteem 01828-15331 t.k. 28 Donald Ducks uit de jaren 1972-1973- 1974 ƒ8.- 01802-3779 t.k. grenen hang/legkast I. 92 b. 64 h. 199 fm van vuurde 01793-1926 Sil, gefeliciteerd met je verjaardag schoonpa.schoonbroer en je sportieve schoonma wie heeft er nog oude barbiespullen liggen jaren 60 en wil ze verkopen 078-184191 t.k. Audi 80 1991 97.000 km. st.bekr. metallic lak z.g.a.n. 01828-11385 t.k. meisjesfiets citybike 24 inch 225,- 01828-13973 t.k. orgel Viscount CL 30 i.z.g.st. na 18 uur: 01714-12780 .«F t.k. kinderski-overall mt. 146 kleur antraciet met rose ƒ20,-tel na 18 uur: 01828-18569 t.k. spel voor op de supernintendo stacking 50- 01828-17318 t.k. complete surfplank voor beginners t.e.a.b. 01727-12013 Pa Berg gefeliciteerd nog 1 jaar dan ben je 50 jaar Ard Peter René Ingrid solarium Philips 6 lamps 60 cm klok nw. ƒ349.- nu ƒ100.-01727-11584 t.k. grote imperial zwaar model voor auto met goot 8 daksteunen 01820-71052 t.k. Toyota Camry Lb 1.8 i.pr.st. 1984 ƒ2500.- 01828-16436 Tot en met 28 februa ri is in de bibliotheek van Waddinxveen een expositie te zien van Louise van Niekerk uit Boskoop. Zij begon vijftien jaar geleden met het maken van olieverf schilderijen, met name landschappen en stillevens. Sinds vier jaar beoefent Louise van Niekerk de volksschilderkunst. Dit doet zij geheel op eigen wijze in nacht blauw op stoeltjes, dozen, vogelhuisjes, klompen en dienbla den. Daarnaast beschildert zij ook kaarsen. Deze worden voor speciale gelegenheden (bij voorbeeld bruiloften) ook op bestelling gemaakt. In december demonstreerde de Boskoopse in een tuincentrum in Zoetermeer het beschilderen van kaarsen en kerstbal len. t.k. Opel Corsa TR 1.2 S rood 2 drs. bj 6-1984 trekhaak apk 3-96 ƒ3100,- 01828-12224 l'izersuioude-Dorp - De Voorburgse groep The Raspers is een coverband die een gekiende mix van soul. pop en rock roll brengt Op het repertoire staan onder andere nummers van the Rolling Stones, the Beatles, Elvis, the Golden Earring, Tina "rner. Sam and Dave en the Bluesbrothers Op vrijdag 10 februari speelt de band in nel Jongerencentrum Stek te Hazerswoude-Dorp vanaf 21.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Café de Egelantieren telefonisch te bestellen bij het Stek, 01728-8390. n afloop van het optreden zorgen de dj's weer voorde gebruikelijke sfeer met oude en nieuwe swingers. Waddinxveen - Op maandag 13 februari houdt de heer Alblas een lezing bij de aquariumvereniging. Het onderwerp van de lezing is tuinvijvers. Veel vijvers zijn zo aangelegd dat zij een mooi na tuurlijke indruk maken. Wat is het ver schil tussen een natuurlijke- en een siervijver? Welke inheemse planten soorten kopen wij bij een plantenkwe- kerij? Dit zijn enkele vragen die bij de lezing aan de orde komen. Naast onder werpen over aanleg wordt in de lezing vooral ingegaan op het planten en die renleven in de natuurlijke vijver. Voorts moet bij een ronde vijver ge zorgd worden voor een natuurlijke of aangeplante vegetatie. De lezing wordt gehouden in het clubhuis van de speel tuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden kunnen de avond geheel vrijblijvend bijhouden. Alphen aan den Rijn/Leiderdorp Op beide lokaties van het Rijnland Zie kenhuis is binnenkort een tentoon stelling te zien over plastische chi rurgie. Dit naar aanleiding van de start van de polikliniek plastische chirurgie in Rijnoord eind vorig jaar. Plastisch chirurg G.K. van Dru- nen verricht operaties op de Alphen- se lokatie en houdt iedere week spreekuur waardoor de wachttijden voor dit specialisme aanzienlijk zijn verkort. D etentoonstelling over plastische chirurgie met de titel 'Wat is mooi?' is samengesteld door de Nederlandse Vereniging voor Plasti sche en Reconstructieve Chirurgie. Bij de meeste mensen is slechts een deel van het werk van de plastische chirurg in Nederland bekend, de cosmetische chirurgie. Dat beeld waarin vormverbe teringen als neuscorrecties en borst vergroting centraal staan, is echter on volledig. De tentoonstelling belicht in taal en beeld, met beeldmateriaal, het gehele werkgebied van de plastische chirurgie: de herstellende (reconstruc tieve), de vormgevende (plastische) en de vormverbeterende (cosmetische) chirurgie. Aan bod komen onder ande re lip- en verhemeltespleten, recon structies van misvormde gezichten door aangeboren of kwaadaardige aan doeningen, handchirurgie, brandwon den en borstreconstructie na amputa tie. De tentoonstelling over plastische chi rurgie in het Rijnland Ziekenhuis is te zien in lokatie Rijnoord in Alphen aan den Rijn van 16 februari tot en met 3 maart en in de lokatie St. Elizabeth te Leiderdorp, van 6 maart tot en met 17 maart, in de hal op de vijfde verdieping.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19