Brugklassers ontwerpen posters Kennis making met Vrije School Gouda yyy Boekjes voor je geliefde yyy ten t Politieberichten IJssel en Gouwe Hart van Holland/8 februari 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Jan van Leeuwen Inschrijven Foto's in het HART VAN HOLLAND Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ookna beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te haien vanaf donder dagmorgen na verschijning i van het Hart van Holland. 30.250 exemplaren. Ik heb de liefde lief Zevenhuizen/Moerkapelle BEREIKBAARHEID VREEMDELINGEN DIENST Waddinxveen Boskoop Advocaten spreekmiddag in zevenhuizen 1 Heden is plotseling overleden onze broer, zwager en oom I I in de leeftijd van 70 jaar. S. van Leeuwen W. van Leeuwen-de Graaf j 31 januari 1995 1 Correspondentie-adres: i Noordeinde 111 2752 BG Moerkapelle De begrafenis heeft plaatsgevonden op de algemene begraafplaats "Westhage" te Moerkapelle op dinsdag 7 februari jl. 'Doe normaal joh...!!!' dat is het thema van een poster ontwerpwedstrijd waaraan vele brugklassers inde regio's Duin-en Bollenstreek, Leiden en Alp hen aan den Rijn zullen deelnemen. Initiatiefnemer van het project is Bu reau Halt Zuid-Holland Noord, de in stantie die zich in dit gebied bezig houdt met de bestrijding van jeugd van dalisme en criminaliteit. Dezer dagen ontvingen alle scholen voor voortgezet onderwijs een uitnodiging om aan de wedstrijd mee te doen. Brugklassen die aan het project deelne men, wordt gevraagd zich te buigen over een 'pakkend' ontwerp voor een poster die jongeren oproept zich niet aan vandalisme en criminaliteit schul- digte maken. De drie winnende ontwer pen - voor elke regio zal dat er één zijn - zullen daadwerkelijk gebruikt wor- I den. Zij komen op levensgroot formaat te hangen in vele honderden plaatselij- I ke Abri's en Mupi's. Bureau Halt ver- I wacht dat vooral docenten maatschap pijleer en hun collega's van de creatie ve vakken de handen ineen zullen slaan. De organisatoren hopen dat de wedstrijd zo een projectmatig karakter krijgt waardoor jongeren een beter in zicht krijgen in de gevolgen van balda digheid als vernielingen, diefstal en dergelijke. Bewust werd er voor gekozen de ont- werp-wedstrijd juist voor brugklasleer lingen open te stellen. De ervaring heeft geleerd dat jongeren in die leeftijds groep nog goed aanspreekbaar zijn op hun gedrag. Op die manier kan van het project óók een preventieve en voor lichtende werking uitgaan. Scholen die zich voor de ontwerpwed strijd willen inschrijven kunnen dat tot 15 februari doen door de antwoord kaart uit de folder ingevuld op te stu ren. Docenten die geen folder hebben ontvangen of die meer informatie wil len kunnen tijdens kantooruren bellen met Bureau Halt (071-891222). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij EIgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander SI ui tings term ijn adve rten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. Oe uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich "iet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen j" deze krant. Bovendien behoudt zij zich net recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. >'oor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 De Vrije School Gouda zet zaterdag 11 februari haar deuren open voor alle belangstellenden. Tijdens de open dag, die duurt van 9.00 tot 12.30 uur, is er gelegenheid om nader kennis te maken met het onderwijs op een Vrije School, met de verrichtingen van de leerlingen en met de leerkrachten. De open dag gaat van start met het jaarlijks schoolfeest waarin de leerlin gen van alle klassen laten zien waar mee zij bezig zijn. Dit schoolfeest geeft een goed beeld van de vorderingen die de kinderen van klas 1 tot en met klas 7 maken. Bovendien geeft het feest een indruk van het onderwijs. In aansluitingop het schoolfeest houdt Ruud de Vries, docent aan de Vrije School, een lezing over de pedagogi sche inzichten waarop het Vrije School-onderwijs is gebaseerd. In deze lezing komen zaken aan de orde als 'wat is er zo vrij aan de Vrije School?' 'Leren ze wel genoeg?' en 'Staan de leerlingen wel in deze tijd?' Na de lezing is er gelegenheid een kijkje te nemen in de klassen van het kleuteronderwijs en van de onderbouw. Daarbij kan kennis gemaakt worden met de leerkrachten. Tijdens de open dag wordt gezorgd voor opvang van jonge kinderen (vanaf een jaar) in de peuterklas. De Vrije School is te vinden aan de Ridder van Catsweg 256a in Gouda. Telefoon: 01820-37515. Volgende week is het weer Valentijnsdag. Het is traditie om op die dag, 14 februari, kaarten te sturen naar geliefden, naar geheime liefdes of naar mensen op wie je bijzonder gesteld bent. Ook in de winkels wordt ingespeeld op de romantische sfeer die rond Valentijnsdag hangt. Er worden in deze tijd niet alleen veel roze en rode kaarten verkocht, maar ook juwelen, chocolade en allerlei andere cadeautjes. In de boekhandel zijn allerlei boeken te vinden die voor de juiste stemming zorgen. Enkele ervan zijn op deze bladzijde te vinden. Met liefde is een bundel met de mooiste liefdesverhalen van onder andere Maarten 't Hart, Mensje van Keulen, Yvonne Kroonenberg, Harry Mulisch en Margriet de Moor. De thema's variëren van harts tochtelijke, lauwe tot hopeloze liefde en zijn soms ontroerend en soms bizar. ISBN 90-254- 1262-9. Prijs: 14,90. 'C -nGvHÏÏC /h heb de liefde lie fis een gedichtenbundel met Nederlandse en Vlaam se poëzie, samengesteld en ingeleid door Willem Wilmink. Er zijn klassieke liefdesgedichten bij zoals die van Willem Kloos: Ik ween om bloemen in den knop gebroken, maar ook liefdesgedichten van Freek de Jonge en Hans Lodeizen. ISBN 90-351- 1489-2. Prijs: 10,-. De wvviste Uzfaesyememen ut( de Setlerhndse en Vfaamte pveüe sjnwngesfefcl en «nswleid Willem Wilmink £cht verliefd van psychologe Hetty Rom- bouts is een wetenschappelijke beschrijving over de emoties die horen bij verliefdheid. Rombouts heeft een groot aantal proefpersonen lijsten voorgelegd met vragen als: Heeft u dat nou ook: dat je soms zo'n raar gevoel hebt in je maag, dat je je rusteloos bent, dat je je weerloos voelt? Een aanrader voor alle verliefden. ISBN 90-6766-169-4. Prijs: 13,-. I ien Valentijnsknuffel van Kathleen Keating is een ri handleiding voor het geven van knuffels. Aan de orde komt ondermeer de theorie, de regels en de verschillende soorten knuffels zoals de berenknuffel, de boterhamknuffel en de van-voor-naar-achter-knufiel. Uit het verhaal blijkt dat knuffelen therapeutisch werkt. ISBN 90-6555-426-2. Prijs: 4,95. t.k. snorbrommer Honda Camino kl. blauw i.z.g.st. ƒ625,- 01728-8496 t.k. Suzuki bromscooter met verz. elec. starter i.z.g.st. ƒ2150.-01728-7656 gratis af te halen: jrg. 84-87 PCM, AG-en computable suppl. 01793-3027 t.k. eiken staande schemerlamp met kap t.e.a.b. 01714-13642 Europa Kinderhulp aktief voor het kansarme kind 01802-1395 (O)pa vd Berg was 1 februari jarig, nog van harte gefeliciteerd kinderen en kleinkinderen 14-2-95 Elly en Gerard 13,5 jaar getrouwd! Dat wordt toch ook gevierd! T. en B. Hoera, Jordy wordt 8 februari 2 jaar! H.g. kusjes en veel liefs papa mama en Danissa Vermist: lieve rode kater omgeving Knibbelweg. sportvelden, roepnaam: Bram! 01802-1307 Hoera, Taras heelt een 6,5 gehaald voor Nederlands! (en een dikke vinger!). H.G. Gevraagd: voor direct hulp in de huishouding van 9-12 uur 1 dag per week 01802-2162 t.k. div. maten weckpotten 1 sapcentrifuge: 1 weckketel 01802-2875 Wie kan helpen aan een goede fietstas? 01727-13867 damesfiets Gazelle; 3 versnellingen; handrem men bruin 50,- 01828-17155 t.k. Mazda 323 HB bj 1987 groen met. vr. pr. ƒ6900,-01828-19103 Inbraak/diefstal: Aan de Knibbelweg werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een tuindersschuur. Men opende de toegangsdeur door eerst een ruitje in te slaan. Weggenomen werd de computer t.b.v. van de klimaatregeling. Aan de Hollevoeterlaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag inge broken in een personenauto door het forceren van het portierslot. Uit het voertuig werd de radio-cassetterecor der ontvreemd. In de nacht van woensdag op donder dag werd in een woning aan de Aster straat een poging gedaan in te breken. Er werd een poging gedaan aan de ach terzijde een raam en de deur open te breken. De Vreemdelingendienst van de politie IJssel en Gouwe, gevestigd op het politieburo te Nieuwer- kerk, is als volgt bereikbaar: Telefonisch spreekuur op dins dag, woensdag en donderdagoch tend van 9.00 tot 10.00 uur voor het maken van een afspraak via telefoonnummer 01803-14422. Buiten deze tijdstippen kan een antwoordapparaat worden inge sproken. Afspraken kunnen ook worden gemaakt middels de Afspraken/ Informatiekaart welke verkrijg baar zijn op de politieburo's en de gemeentehuizen. Afspraken kunnen worden ge maakt voor de lokaties Nieuwer- kerk. Waddinxveen en Boskoop. Aanrijdingen: Dinsdagavond vond een kop/staart aanrijding plaats op de RW 12. Een 72- jarige automobilist uit Moerkapelle zag te laat dat het verkeer stil stond en botste achter op een andere personen auto bestuurd door een 54-jarige Wad- dinxvener. Beide bestuurders alsmede een 28-jarige inzitten zijn naar het Bleu- landziekenhuis overgebracht. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Woensdagochtend vond op de kruising Beethovenlaan - Groensvoorde een aanrijding plaats waarbij 3 personen auto's betrokken waren. Een 59-jarige Waddinxveense automibilist verleen de geen voorrang aan een 35-jarige Goudse automobiliste. Door de aanrij ding botste de laatste ook nog tegen een geparkeerde auto. Er was alleen materiele schade. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Sniepweg een auto aange troffen die tegen een verkeersmast was aangereden. De bestuurder, een 48-jari- ge Waddinxvener bevond zich in de onmiddellijke nabijheid van het voer tuig en wel in kennelijke staat. Een blaasproef op het buro bevestigde dat meneer behoorlijk onder invloed was. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Willem de Rijkelaan. rode heren ATB merk Batavus. Vondellaan, bruine herenfiets merk Mas ka. Aan de Eksterdreef werd donderdag avond ingebroken in een flatwoning. Er werden geld en een giropas ontvreemd. Men was binnen gekomen door het openbreken van de achterdeur. in de nacht van donderdag op vrijdag j werd ingebroken in een woning aan de Anna de Waalhoeve. Men brak aan de I achterzijde een raam open om binnen te komen. Weggenomen werd de audio- 1 apparatuur, cheques en betaalkaarten. Overig nieuws: Woensdagochtend werd bij een huis zoeking in een woning aan de Busken Huetlaan een vuurwapen aangetroffen. Het betrof een schietklaar 9 mm pistool met bijbehorende munitie. Het wapen werd in beslag genomen en tegen de eigenaar wordt proces-verbaal opge maakt. De politie deed de zoeking n.a.v. een betrouwbare tip. Aanrijdingen: Donderdagmiddag werd bij de spoor wegovergang aan het Laag Boskoop een slagboom afgereden door een vrachtauto. De gegevens van de dader zijn doorgegeven aan de spoorwegpo litie. Donderdagavond vond op het Rijne- veldviaduct in de Alphenseweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 2ö-jarige bestuurder uit Alphen a/d Rijn reed om onverklaarbare oorzaak aan de linker zijde van de weg tegen de leuning van het viaduct. De auto werd dermate zwaar beschadigd dat het kentekenbe wijs werd ingenomen en het voertuig moet worden weggetakeld. De bestuur der bleef ongedeerd. inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Station, normale bruine Batavus heren fiets. Overig nieuws: Donderdag zijn op plaatsen snelheids controle gehouden. Aan de Boezemlaan werd gecontro leerd van 11.00 tot 11.30 uur. Er waren 61 passanten waarvan er 20 te snel i reden. De snelste reed 82 km/u 1 Op het Reijerskoop werd gecontro leerd van 12.00 tot 13.00 uur. Daar pas- seerden 343 voertuigen waarvan er 46 te snel reden. Hier was 78 de hoogst i gemeten snelheid. Alle overtreders zijn gefotografeerd en krijgen t.z.t. een acceptgiro thuis.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3