Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle J Hoogheemraadschap van Schieland Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/8 februari 1995 pagina 5 fes Job Wet Milieubeheer/ Wet verontreiniging Oppervlaktewateren Schoonmaakdag milieu Opheffen stembu reau Oud Verlaat Melding/aanvraag bouwvergunningen Afgegeven bouwvergunningen/be schikking melding bouwplannen Tervlsielegging diverse bouwplannen VERF OP WATERBASIS IS OOK CHEMISCH AFVAL EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF ■lil en Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, en het college van dijkgraaf en hoogheem raden van Schieland maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.19 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvragen van Loonbedrijf Van Helden C.V., Julianaweg 2 te Zevenhuizen, voor: een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch loonbedrijf; en •een vergunning ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater in oppervlaktewater, positief te beschikken. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen voor een ieder ter inzage op de secretarieën van: - de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en buiten deze tijden na telefonische afspraak; - het Hoogheemraadschap van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam, elke werkdag van 09.00 uur tot 16.00 uur; vanaf donderdag 9 februari 1995 tot donderdag 9 maart 1995 en na afloop van deze termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschik kingen. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking inzake de Wet Milieubeheervergunning kunnen tot donderdag 9 maart 1995 schriftelijk worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking inzake de vergunning ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren kunnen tot donderdag 9 maart 1995 schriftelijk worden inge bracht bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. Degene, die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gedurende de bovengenoemde termijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikkingen. Daarbij wordt de gelegenheid gegeven gemoti veerde mondelinge bedenkingen tegen de ontwerp-beschikkingen in te brengen. Na afloop van deze termijn blijven de aanvragen en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen, ter inzage liggen. Zevenhuizen, 3 februari 1995. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Op 9 maart 1995 wordt in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le in het kader van de zorg voor het milieu wederom een schoonmaakdag gehouden. De aktie vindt plaats in de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat in samenwerking met de Milieuverening Zevenhuizen. De basisscholen hebben enthou siast gereageerd om aan deze aktie mee te werken. Het doel van een schoonmaakdag is: a. Het voorjaar starten met schone straten, plantsoenen, singels en speelplaatsen. b. Een edukatieve uitstraling naar de bewoners in de wijken, waardoor hopelijk vervuiling in de woonomgeving wordt voorkomen. Oproep aan bewoners en bedrijven: Er worden ongeveer 340 leerlingen van de basisscholen bij de schoonmaakaktie ingezet. Een aantal wegen kunnen door verkeersomstandigheden niet door kinderen worden schoongemaakt. Voor het schoonmaken van deze wegen of voor het schoonma ken van uw eigen woonomgeving of bedrijfsomgeving kunt u zich vrijwillig opgeven bij de afdeling Grondgebiedzaken, tele foon 01802-1644. Het gemeentebestuur hoopt op deze wijze een positieve bijdrage aan het milieu te leveren. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende melding/aanvraag om bouwvergunnin gen zijn binnengekomen: - het uitbreiden van de woning Julianastraat 6 te Moerkapelle (27 januari 1995); - het uitbreiden van de woning Hazeveld 9 te Zevenhuizen (31 januari 1995); - het uitbreiden van het zomerhuisje De Bonk 45 te Zevenhuizen (1 februari 1995); - het plaatsen van rolluiken aan de Burgemeester Boerstraat 2 te Zevenhuizen (2 februari 1995). Op 8 maart 1995 wordt de ver kiezing voor Provinciale Staten gehouden. Aangezien een groot aantal kie zers door de grenscorrectie met de gemeente Rotterdam niet meer tot onze gemeente be hoort, is het aantal kiesgerech tigden die op het stembureau te Oud Verlaat hun stem kunnen uitbrengen sterk afgenomen. Er is dan ook besloten dit stem bureau op te heffen. De kiesgerechtigden uit het ge bied Oud Verlaat kunnen bij de komende verkiezing hun stem uitbrengen in stembureau 4 (dorpshuis Swanla) te Zevenhui zen. Voor deze kiesgerechtigden zal op onderstaande tijden een pen delbus rijden vanaf het wijkge- bouw De Vierkap naar het dorps huis Swanla. De vertrektijden vanaf De Vier kap zijn: 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 18.00 uur. De bus zal nadat iedereen zijn stem heeft uitgebracht weer naar Oud Verlaat vertrekken. In de periode van 24 januari 1995 t/m 30 januari 1995 is de navolgende vergunning/beschikking afgegeven aan: - de heer D. van der Spek te Moerkapelle, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Herenweg 36 te Moerkapelle; - de heer M. van Velde te Moerkapelle, voor de bouw van een opslagruimte, plaatselijk bekend Bredeweg achter nummer 47 te Moerkapelle; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen/beschikkingen in zijn/haar belang te zijn getrof fen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de president van de Arrondissements rechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende bovenge noemde termijn ter gemeentesecretarie, sektie V.R.O.M., Dorps straat 89 te Zevenhuizen ter inzage. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 9 februari 1995 gedurende twee weken, ter gemeente secretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende bouwplannen ter inzage liggen van: de heer A. Kouwenberg, voor het plaatsen van een dakkapel aan de Hollevoeterlaan 31 te Moerkapelle; - de heer K. van Belzen, voor het plaatsen van een dakkapel aan de Oranjestraat 24 te Moerkapelle. Deze plannen liggen in het nog niet vastgestelde bestemmings plan "Dorpsgebied Moerkapelle". - A.P. van der Knaap, voor de bouw van 7 vrije sectorwoningen aan de Staringstraat te Zevenhuizen; - Woningbouwvereniging "Beter Wonen", voor de bouw van 7 huurwoningen aan de Staringstraat te Zevenhuizen. Deze plannen liggen in het nog niet vastgestelde bestemmings plan "Dorpsgebied Zevenhuizen". Door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is verklaard, dat voor de betreffende bouwpercelen een herziening in voorbereiding is van het huidige bestemmingsplan. Dit houdt in dat de gevraagde vergunningen moeten worden aangehouden. Het voornemen is om met gebruikmaking van artikel 50, lid 5, van de Woningwet, vrijstelling te verlenen van de op grond van artikel 50, lid 1, van die wet geldende aanhoudingsplicht. Alvorens hieromtrent nu een beslissing te nemen wordteen ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkin gen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 2 februari 1995. De waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots Verf is nüttig. Verf zorgt ervoor dat iets veel langer meegaat. Verf is vrolijk. We hebben er de kleuren fleur in onze omgeving aan te danken. Maar helaas is verf ook schadelijk. Er zitten stoffen in die beter niet in ons milieu terecht kunnen komen. Bijvoorbeeld vluchtige oplosmiddelen die bijdragen aan smogvorming. Gelukkig wordt er tegenwoordig hard gewerkt aan moderne verven die het milieu minder belasten. Verven op waterbasis (acrylverf) bevatten 60-70% minder oplosmiddelen. Ze hebben ook het voordeel van een snellere droogtijd en een grotere duurzaamheid. Kwasten en rollers zijn gemakkelijk met water schoon te maken. Maar doe dat niet onder de kraan, want ook verf of waterbasis is huishoudelijk chemisch afval. Daarom staat het teken voor chemisch afval op het blik. Spoel kwasten uit in een potje water, laat dat indikken en lever het in als huishoude lijk chemisch afval. Haal de gratis folder "Het teken voor huishoudelijk chemisch afval" in huis. Verkrijgbaar bij de gemeente.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5