Auernatiêve elfstedentocht volbracht Gelijkspel bij BSC'68 Verlies voor Flyers dames 1 Turnwedstrijden E-poule BROUWER DE KONING Eerste Europa cup wedstrijd voor Rentokil Schaakvereniging organiseert drie-ronden-toernooi Superprestige 3km voor lopers Florida 1 wint uit in Rotterdam- Zuid Sjoelen Winst voor Rentokil "ksxTiSZé^"' -gst^ Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen r^- UITVAARTVERZORGING Schaatsen vergeten Zevenhuizen - Vanavond speelt Rentokil-ZVH in dorpshuis Swanla de eer ste Europa-cup wedstrijd. Het gaat om het duel in de kwart-finale tegen het Ita liaanse team Daytona Las Modena, waarin ook de Nederlandse internatio nal Bas van der Goor speelt. De wedstrijd be gint om 19.30 uur. KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Violen en primula's Sla- kool- en aardbeiplanten - Fruitbomen Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10, Broeiramen QRGE Heren Rentokil 2 winnen van Rijnmond Hart van Holland/8 februari 1995 pagina 9 De ^Jizenaar die vorige niternatieve ei yyetssen- heb niet voluit g*rantin (wee ging vyftig kilometer "feeteg* maT nZgsmaat- afd tien uur en heer De omstandigheden van deze elfste dentocht in Oostenrijk waren gunstig. "De hele dag scheen de zon en dat is een stuk beter na de storm die vorig jaar opstak. Er was goed ijs, helaas was het niet dat mooie zwarte ijs dat zo goed glijdt. Er lag namelijk sneeuw op. Die sneeuw zorgde ervoor dat iedereen zich goed moest concentreren om niet in de scheuren te rijden. Ik ben zelf toch nog tweemaal gevallen". Omdat de Ze- venhuizense schaatser niet tot het ui terste is gegaan om een snelle tijd neer te zetten, voelt hij zich een stuk beter dan voorgaande jaren: "Ik ben veel min der stijf. Normaal gesproken kan ik de trap niet op of af. Alles doet dan pijn 's avonds en de volgende ochtend. Maar nu voel ik mij prima". De heer Van Oosten zou het leuk vinden om dit jaar ook nog de Elfstedentocht te rijden. "Ik zou het zeker redden," meent de 67-jarige kweker, die het schaatsen goed kan combineren met zijn werk. Het schaatsseizoen valt immers pre cies in de rustige periode in de kweke rij. De ervaren schaatser (de heer Van Oosten schaatst al vanaf zijn vijfde jaar heel regelmatig) had zijn tocht in Oos tenrijk goed voorbereid. "Ik had op de ochtend van de tocht alles klaar: mijn fotocamera, een doekje om mijn schaatsen schoon te maken, rozijnen, snoepjes, druivesuiker, mijn skibril en mijn pasje. Ik was goed voorbereid dacht ik. Totdat ik op weg ging, want toen woog mijn tas veel minder dan ik gewend was. Wat bleek: ik was mijn schaatsen vergeten!" Na een minuut stilte ter nagedachtenis aan Frits van Veen (trouwe supporter van BSC'68) die zondag 29 januari is overleden, begonnen BSC'68 en Neta Dall aan een meer spannende dan fraaie wedstrijd. De thuisclub begon goed en al in de eerste minuut kreeg Frank Vis een goede kans na een goede actie van Andre v.d. Meer, maar Vis schoot naast. In de vierde minuut schoot Andre v.d. Meer na een pass van Aad den Boer hard op het Haagse doel waar keeper R. Maikoe met veel moeite de bal corner tikte. Twee minuten later kon Maikoe ter nauwernood de bal weg trappen na een vrije trap van Zwiep Vermeulen. Na tien minuten spelen kwamen de Neta Dallers beter in hun spel en de eerste kans was voor S. Go- dett die rakelings naast schoot. In de dertiende minuut hadden de Nabuurs- Boys geluk dat een schot van J. Oliucira via de lat over het doel ging. In de zeventiende minuut mocht Gerrit Pos een vrije trap nemen. Fraai kwam de bal voor het doel van Maikoe waar Frank Vis tot twee keer toe de kans kreeg om tescoren, maar de bal ging uiteindelijk over de lat. Ook Aad den Boer kreeg een goede kans, nadat Gerrit Pos uitgetrapt had en Frank Vis de bal doorkopte, maar van grote afstand schoot de Boer rakelings over de lat. Ook Neta Dall zat niet stil. Zo schoot Godett rakelings naast en Radien zette de bal goed voor en Tjon a Ten kopte over de lat. Tien minuten voor de rust veroverde Zwiep Vermeulen de bal en stelde Aad den Boer in staat om te scoren maar met een katachtige sprong hield Maikoe de bal buiten de palen. Gerrit Pos en Andre v.d. Meer kregen nog goed mogelijkhe den om hun club aan de leiding te bren gen maar het lukte niet keeper Maikoe te passeren. Even was er nog paniek voor het Haagse doel waar Maikoe een terugspeelbal oppakte, maar na over leg met de grensrechter gaf de scheids rechter een opgooibal. Ruststand was 0-0. In de vijfde minuut van de tweede helft ging Frank Vis langs enkele tegenstan ders maar schoot voorlangs het doel. In de twaalfde minuut kopte Frank Vis de bal uit een voorzet van Zwiep Vermeu len voor de voeten van Andre v.d. Meer die echter over schoot. Na 25 minuten mocht Roderick van Loon zich warmlo pen en Rick Bregman vervangen. On dertussen werd de wedstrijd steeds grimmiger maar de goed leidende scheidsrechter D. Rosenboom uit Den Haag hield de touwtjes stevig in han den. Gerrit Pos stichte verwarring in de Haagse defensie met een vrije trap, die de keeper mistte maar de bal ging naast. In de 28e minuut kopte Frank Vis de bal uit een voorzet van Roderick van Loon op het Haagse doel, keeper Mai koe was al gepasseerd maar een op de doellijn staande verdediger kopte de bal uit de doelmond. Ron Priem werd nog vervangen door Leon Taal maar gescoord werd er niet, hoewel de pupi- len van Rolf Jans de beste kansen kre gen. Zoals Andre v.d. Meer uit een vrije trap van Hans Verhoef, maar weer werd de bal van de doellijn getrapt. Onder grote spanning kwam het einde aan de wedstrijd die 0-0 bleef. Vier wedstrij den hebben de Nabuurs-Boys nog om zich veilig te stellen. Uit tegen D.H.L. in Delft en thuis tegen H.T.S.V., V.C.S. en Wassenaar. Zaterdag 11 februari is BCS'68 vrij voor de competitie maar zij spelen vriend schappelijk tegen Ariston'80 in Delft. Aanvang 14.00 uur.Zaterdag 18 februa ri. speelt BSC'68 thuis tegen H.T.S.V. Aanvang 14.30 uur. Flyers dames 1 ging afgelopen weekend op bezoek bij Grasshoppers in Katwijk, de koplopers in de competitie. Flyers begon goed aan deze wedstrijd. Het enige minpuntje was, dat de kansen moesten omgezet worden in scores. Vrije worpen en lay-ups werden in de beginfase gemist, waardoor Grasshop pers in de wedstrijd kon blijven. Gaan deweg de eerste helft werd Grasshop pers de betere ploeg en liet zien, dat zij deterechte koploper van de competitie zijn. Ruststand 36-27. Over het geheel genomen was het een goede wedstrijd met een iets beter Grasshoppers dat dan ook de overwinning verdiende. Uit slag 72-54. Topscoorder: Anita van önen met 24 punten. De Energie-Kluis meisjes junioren tra den vrijdagavond aan tegen 3Es-Piran- has uit Aalsmeer, de nummer vier van de competitie. Flyers begon goed aan de wedstrijd, de eerste tien minuten ging het gelijk op. Hierna begon 3Es- Piranhas meer te scoren en geleidelijk aan ging het scoreverloop voor Flyers de verkeerde kant uit. Ook de tweede helft gaf een zelfde beeld. Optisch ge zien was Flyers qua spel niet de minde re, maar de tegenstander scoorde be ier en meer, zodat de uitslag eigenlijk de krachtsverhouding niet weer gaf. Einduitslag 30-68. Topscoorder: Ymke Troost met 11 punten. Voor deze wedstrijd kwamen op alle twee de velden de passerellen jongens en meisjes passerellen van Flyers en Leiden elkaar tegen. De ontmoeting ein digde in een gelijkspel. De meisjes kwa men lengte tekort en dit konden zij maar in twee periodes compenseren, de achterstand in de andere periodes was echter te groot om de overwinning te behalen. Eindstand 40-52. Topscoor der: Joyce Kars met 15 punten. Jongens passerelle 2 won wel met de wedstrijd. Met goed basketbal, waarbij het teamspel opviel werd een grote overwinning behaald. Einduitslag 63- 10. Topscoorder: Erik Koppenaal met 18 punten. Drie teams hadden een uitwedstrijd in Gouda tegen Springers. Jongens passe relle 1 kon de strijd om de eerste plaats in de competitie niet in winst omzetten. Het werd een kleine nederlaag. Uitslag 56-51. Jongens kadetten 1 kwam ook zonder winstpunten naar huis terug. Uitslag 82-46. Dames 4 lukte het wel om in Gouda een overwinning te behalen. Met 24-35 trok ken de dames aan het langste eind. Vrijdagavond 10 februari om 21.00 uur Flyers Dl tegen Juventus. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag wer den in Zevenhuizen turncompetitie- wedstrijden gehouden in de E-poule. De meisjes van O.S.S. waren Monique v-d Heide. Laura Voskuilen, Pamela sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Op 10 februari worden Chantal en Angelique 1 jaar van harte papa, mama opa oma vd velde Primeurtje: ik koester elk moment van ons samenzijn. Ik ben stapelgek op jou! Lieve Esther leuk dat je weer thuis bent! Beterschap en veel liefs van ons KenP Joop en Astrid 12,5 jaar getrouwd Proficiat van Fam. Molenaar Hoera, Piet wordt zondag 60 jaar. Gefeliciteerd door Dinky Ja, Ja het is echt waar. zondag wordt mevrouw E. van Oorschot 70 jaar! tot woensdag. Op donderdag 27 april en zaterdag 13 mei wordt in dorpshuis Swanla weer het jaarlijkse bedrijfsvolleybal- toernooi georganiseerd. Alle bedrij ven met een vestiging in Zevenhui zen, Oud Verlaat en voormalig Ze venhuizen (aan de Groeneweg en Wollefoppenweg), kunnen deelne men aan dit evenement. Elk bedrijf kan maximaal vier teams inzetten en er kunnen maximaal vijftig teams meedoen. De inschrijving sluit op 1 maart. Opgeven kan bij M.C. Zijderhand, de Grutto 10, Zevenhuizen (telefoon 's avonds: 2550). VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Waddinxveen - Op zaterdag 18 februari organiseert de Waddinxveense Schaak vereniging voor de 41e maal een drie ronden-toernooi. Zowel huis- als club schakers zijn welkom bij dit toernooi, dat gehouden wordt in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen. De deelnemers worden ingedeeld in groepen van vier naar speelsterkte. De partijen duren maxi maal twee uur en de minimumleeftijd is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van 10.00 tot 12.00, de tweede van 13.00 tot 15.00 en de derde van 15.00 tot 17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijs uitreiking. Inschrijven kan tot 11 fe bruari bij G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 86, 01828-19006. Boskoop - Op woensdag 15 februari start de Superprestige 3km 1995. Deze loop is opgezet als conditietest voor beginnende en gevorderde lopers. Per kwartaal wordt eenmaal drie kilometer gelopen en elke deelnemer ontvangt een kaart met de gelopen tijden. Hier mee is het mogelijk de tijden met elkaar te vergelijken. De Superprestige 3km wordt gehouden op de atletiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. De start is om 20.00 uur. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de kantine van AV'47, waar douches en kleedruimtes aanwezig zijn. Er wordt gestart in series van tien tot vijftien personen. De series worden in gedeeld naar tijd zodat iedere loper op eigen niveau kan presteren. Deelname staat open voor iedereen met een rede lijke conditie en is gratis. Omdat ook bij prestatielopers het com petitie-element niet ontbreekt, is het mogelijk deel te nemen aan een klasse ment om de beker Superprestige 3km 1995. Voor de drie categorieën (dames, heren en heren-veteranen) worden medailles en bekers beschikbaar ge steld. Om in aanmerking te komen voor dit klassement, moet aan drie van de vier lopen worden deelgenomen. In lichtingen: Jan v/d Meij: 01828-16204. Spelend in de hoogste jeugdklasse (A) van badminton Zuid-Holland hebben Dennis Steenland, Fabian van Minnen, Maaike van der Weij en Lisette Kuipers met 7-1 van het tweede team van B.C.R.'91 gewonnen. Het enige verlies- punt kwam op naam van Fabian die het tegen de tweede heer, zeker zo sterk als de eerste, het niet redde. Ook Maaike had het moeilijk in haar DE en GD met twee drie-setters. Dennis en Lisette wonnen met overmacht. Het tweede team spelend in de B-klasse verloor thuis in de Sniep tegen het eer ste team van WBC-Brasilianus. 1-7. Da- vine van der Vlist wist in een drie-setter 2/11, 11/8, 11/0 tegen Femke Banga het enige punt weg te snoepen. Zowel in de GD-HD als DD hebben de onze met 14/8, 14/6 en 14/3 voorgestaan. Helaas dat laatste punt kon telkens niet gemaakt worden. Team 3 klasse B thuis tegen Zigo 2 uit Alphen 7-1 winst. Team 5 klasse D thuis tegen PIP 1 een zwaar bevochten 5-3 winst. Team 6 klasse D uit tegen Asterix 1 R'dam 1-7 verlies. Team 8 klasse G thuis tegen Niton 2 3-5 verlies. De drie winst punten werden allen door de dames Suzanne Both, Mirjam Zaat en Danielle van Bergeijk gemaakt. Waddinxveen - De meest wisselvallige speler van de Waddinxveense sjoelers, Cees Kuipers (zevende in het algemeen klassement) zorgde-voor een enorme verassing door als enige sjoeler meer dan 1400 punten te scoren. Dick Dros werd zoals altijd tweede en de onver slaanbare Jan Kersbergen moest (ge heel uit vorm) genoeg nemen met een zesde plaats. De uitslagen: Klasse A: 1. Cees Kuipers 1401,2. Dick Dros 1380, 3. Dirk Jan van Drunen 1344. Stand A klas se: 1. Jan Kersbergen 138.375, 2. Dick Dros 137.650, 3, P. Kerkvliet 136.900. Klasse B: 1. Erwin Pleus 1218, 2. Frans Botger 1308,3. G. Renesse 1291. Stand B klasse: 1. M. Renesse 126.925, 2. Kees Slingerland 125.900, 3. Frans Botger 125.888. Klasse C: 1. Jan van Beek 1157, 2. Cor van Gils 1129, 3. Asha den Drijver 1128. Stand C klasse: 1. Asha den Drijver 115.643, 2. Jan van Beek 115.617, 3. Cor van Gils 113.475. Klasse D: 1. Coby van Eek 1079, 2. M.C. Taktor 1057, 3. Ronald Meyer 1056. Stand D klasse: 1. Ronald Meyer 105.100, 2. Hans Kuipers 104.600, 3. Coby van Eek 104.550. Klasse E: 1. Frida v.d. Heuvel 1035, 2. Ben den Ouden 1019, 3. Tamara Olie 960. Stand E klasse: 1Miep Zonderland 96.900, 2. Peter Botger 96.200, 3. Frida v.d. Heuvel 95.860. Het gemiddelde van de avond was 117.19 en het gemiddelde van de vere niging is 115.391 en het totaal van de vereniging is 446423.000. Woensdag 8 februari is er weer sjoelen in het gebouw van de Schuttersvereni ging aan de Alb. Thymlaan, aanvang vanaf 13.30 uur. Koole, Bo Walter, Danielle Radder. Ma- rije Grootendorst en Connie v.d. Meer. Eindstand: 1. Heres (156.05 punten), 2. T.O.O.S. (154.45), 3. O.S.S. (1247.45), 4. Pro Patria (144.35), Hou Vast (143.20). Zevenhuizen - Zaterdag speelde Rento kil tegen debutant Bonaparte/VVC in eigen huis met een gewijzigde basisop stelling. Trainer/coach Stewart Ber nard liet Rob Grabert en Brecht Roden burg op de bank plaatsnemen. Deze spelers waren niet geheel blessurevrij en kregen rust voor het Europa Cup duel. Coach Bernard begon derhalve met Pieter Nobel en Ronald Kooijman naast Misha Latuhihin. Albert Christina, Rini Boutens en Edger Tinkhof in de basis. WC begon gretig aan de wedstrijd en had in spelverdeler Manfred de Loos een speler die zijn teamgenoten goed kon lanceren. WC wist in de beginfase een 4-8 voorsprong op te bouwen. Rentokil wist met meer servicedruk de zaken weer recht te trekken (10-10). WC bleef alert en wist in de eindfase de aanvallen van Rentokil goed te keren met hun blokkering en zorgde ervoor dat de eerste set met 12-15 in hun han den kwam. In de tweede set had Rentokil het wa pen om de tegenstander te overwinnen gevonden. De servicedruk werd opge voerd en ook aanvallend wist Rentokil er nu veel beter door te komen. Met een keiharde smash van Albert Christina werd de tweede set met 15-8 binnenge haald. in de derde set hielden beide ploegen elkaar tot 6-6 in evenwicht. Daarna nam Rentokil het heft in handen en liet dit niet meer los, wat uitmondde in een 15-8 setwinst. Bonaparte hield het in de vierde set tot 9-9 bij, daarna wist een uitstekend serverende Edger Tinkhof de set in een keer uit te maken naar 15-9. Voor Rentokil staat nu een aantal we ken van topvolleybal te wachten. Woensdag spelen in de kwart-finale Europa Cup II tegen Daytona Las Mode na, aanvang 19.30 uur in sporthal Swan la. Daarna is er een dubbel wedstrijd programma in het weekend. Zaterdag eerst naar Breda om het op te nemen tegen nummer twee van de ranglijst TDK/Brevok (aanvang 19.00 uur) en zondag 12 februari om 16.00 uur in Apeldoorn tegen landskampioen Piet Zoomers/DA. Zaterdag speelde de heren 2-selectie in eigen huis tegen het team van Rijn mond. T rainer/coach Van Diermen kon niet beschikken over de geblesseerde Timohin Dijkgraaf en vakantieganger Gregor van Baars. Rentokil begon gelijk goed en wist Rijnmond onder druk te zetten en te houden met de opslag en de aanvallen van Kristiaan van de Wel zorgde onder andere ook voor de pun ten. Met 15-6 werd deze set binnen ge haald door Rentokil. In de tweede set ging de strijd gelijk op, bij de stand 9-10 in het voordeel van Rijnmond moest Jan Clardeij het veld geblesseerd verlaten en kwam Arjan Verwoerd in het veld. Don Verdonck moest nu het spelverdelen op zich ne men. Dit had wat startproblemen, waar Rijnmond dankbaar gebruik van maak te. Rijnmond kwam met 9-14 voor, maar Rentokil, aangemoedigd door Jan Clardeij langs de zijkant, wist terug te komen en met de laatste servicebeurt van Don Verdonck kwam Rentokil op een 16-14 setwinst. In de derde en vierde set liep het bij de Zevenhuizense spelers voor geen me ter. de coördinatie was zoek en nu wist Rijnmond met twee keer 8-15 wel de sets binnen te halen. In de beslissende vijfde set bracht het raliypuntsysteem voor Rentokil de winst, de selectie van coach Van Diermen maakte minder fou ten en kon met 15-13 de set winnend afsluiten en zo twee punten bijschrij ven. Voor aanstaande zaterdag staat de uit-wedstrijd tegen EAVV in Arnhem op het programma.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9