an Gemeren kanshebber 'Langs de Gouweloop' Zaktelefoons voor boswachters Gouwebos Internationale Vrouwendag 1995 li Ensemble Novecento verzorgt koffieconcert Carnaval Krooshappers komt eraan Diplomazwemmen Informatieavond speelplaatsen 'Hou es even vast!' Disco-party in de Paddestoel Magnetiseur wil zijn behandeling in ziekenfonds op Kerkdiensten Bingo in de Boog Vertrouwd parcours Outsider Prestatielopen Zondag 19 februari Klachtencommissie of beun haas? Hart van Holland/15 februari 1995 pagina 13 De start op de Staringlaan te Waddinxveen van de 25e Langs de Gouweloop in 1993. (archieffoto: Han Zoet) De Waddinxveense atletiekvereniging S.C.Antilope organiseert op 4 maart voor de 27e maal de 'Langs de Gouweloop'. Er staat een wedstrijdloop van precies tien kilometer op het programma. Daarnaast zijn er ook prestatielopen van 3,6 tot en met 16,4 kilometer. De tien kilometer gaat om 13.30 uur voor K.N.A.U.-leden van start. De deelnemers van de andere prestatielopen zullen om 14.30 uur worden weggeschoten. Bij vorige' Langs de Gouwelopen' was de organisatie zeer tevreden over de sportiviteit en de vele deelnemers. Ook dit jaar is Peter Wen- nekes hiervoor verantwoordelijk, als voorzitter van de wedstrijdcommissie. I Het totaal aantal deelnemers bij de wedstrijdloop voor K.N.A.U.-atleten groeide de laatste jaren gestaag. In 1994 gingen ruim tweehonderd deelnemers van start. Dit aantal werd ook ruim schoots gehaald bij de prestatielopen. Het parcours wordt door de lopers dan ook zeer gewaardeerd. Het parcours van de wedstrijdloop telt drie ronden, waarbij de start op de Staringlaan ervoor zorgt dat een volle dige tien kilometer kan worden gelo pen, voordat na genoemde drie ronden de finish op de Algberdingk Thijmlaan, tegenover de atletiekbaan wordt be reikt. Het volledige parcours ziet er als volgt uit: Staringlaan, Bosboom Thous- saintsingel, Wilgenlaantje, Linnaeus- weg, Noordkade in Boskoop en via de Staringlaan weer via de Bosboom Thoussaintsingel naar de Alberdingk Thijmlaan etc. Op de Noordkade, die tijdens de wedstrijden en presentatie lopen weer volledig zal zijn afgesloten voor alle verkeer, zal weer een weghelft voor de atleten ter beschikking staan. De andere weghelft is bestemd voor bestemmingsverkeer, openbare bus diensten, en zieken- en noodtranspor- ten. Ook op de Linnaeusweg in Bos koop zal ook een strook weg, door mid del van pilonen, de atleten van het weg verkeer scheiden. Oud-Antilopelid Ed van Gemeren, thans uitkomend voor de Utrechtse vereniging Phoenix, heeft toegezegd aan de start te zullen verschijnen. De thans 32-jarige Boskoper plaatst zich hiermede gelijk al bij de kanshebbers op de eindzege van de 27e 'Langs de Gouweloop'. De winnaar van 1994 Ki- pande Kogo, van vereniging Zuidwal uit Huizen, heeft laten doorschemeren, ook dit jaar in Waddinxveen aan de start te zullen verschijnen. Alle atleten die geen lid zijn van K.N.A.U. kunnen kiezen uit de afstan den 3,6 6,8 10 13,2 en 16,4 kilometer (gelijktijdige start om 14.30 uur). Inlichtingen over de loop: Peter Wen- nekes, 01828-13623. De boswachters van het Recreatie schap Gouwebos, Cees Verboom uit Waddinxveen en Peter Hom uit Bos koop, krijgen zaktelefoons. Dat gebeurt niet alleen voor de veiligheid van de wachters in het kader van de Arbo-wet, maar ook voor de veiligheid van de bezoekers van het bos. Met de tele foons kan sneller hulp worden geboden bij calamiteiten. Met de overhandiging van de zaktele foons gaat een langgekoesterde wens van de beide boswachters in vervul ling. De zaktelefoons worden aanstaan de zaterdag uitgereikt in het Gouwebos door de Rotary Serviceclub Boskoop. Deze club heeft een gift gedaan om de telefoons te bekostigen. Waddinxveen - Op zaterdag 11 maart wordt in het gebouw van Stichting Waddinxveens Welzijnswerk Interna tionale Vrouwendag gevierd. De aan vang van de bijeenkomst is 13.00 uur. Het thema voor deze dag is 'Bevrijding van onderdrukking'. De keuze van het thema komt voort uit 50 jaar bevrijding na de Tweede Wereldoorlog op 5 mei 1995. Tijdens de vrouwendag richt SWW zich enerzijds op de positie van de vrouw tijdens de oorlog. De oorlog die gevolgd werd door de bevrijding. 'Bevrijding van onderdrukking' is een thema dat van veel kanten belicht kan A., Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. J C. de Moor, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. G. van Hameren. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. G.H. Baudet, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. W.L. vd Geer, Alphen a/ d Rijn. De Stek 9.30 uur kand. mevr. A.E.l. Zaal, Utrecht. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur dr. G.C. den Her tog. Leiden. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- 'aar; 17.00 uur ds. A.C. Poley, Hazers- woude. worden. In welke positie verkeerden en verkeren vrouwen in een oorlogssitua tie. Hoe was dat voor vrouwen? Wat deden vrouwen in die periode en wat was hun bijdrage. Hoe vierden en vie ren vrouwen uit andere culturen bevrij ding na een oorlog. Anderzijds richt SWW zich op hoe zich zelf bevrijden uit hun onderdrukte po sitie door de maatschappij of mannen. Nog steeds worden vrouwen in veel landen onderdrukt. Vrouwen moeten zelf werken aan verbetering van hun positie. 'Bevrijding van onderdruk king', een thema dat al jaren actueel is, want al op 199 maart 1911 vond de eerste Internationale Vrouwendag plaats. Een dag die herinnert aan de strijd voor gelijkheid voor vrouwen en tegen de oorlog die toen dreigde in Europa. Internationale Vrouwendag nog steeds een manifestatie van samen werking van vrouwen die elkaar nodig hebben om hun idealen te verwezenlij ken. Vrouwendag wordt ook feestelijk gevierd. Muziek, hapjes en drankjes zullen niet ontbreken op deze dag, die wordt georganiseerd door de Stichting vrouwenraad Waddinxveen en het Waddinxveens Welzijnswerk in samen werking met vele andere vrijwillige medewerksters. De toegang is gratis en er is kinderopvang aanwezig. Boskoop - Op zaterdag 8 april organi seert de Hervormde Gemeente in Bos koop de jaarlijkse rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor een project in het kader van zending en werelddia- conaat op het Indonesische eiland Hal- mahera. Inwoners van Boskoop en omgeving kunnen hieraan bijdragen door spullen af te staan voor deze rom melmarkt: meubilair, speelgoed, kle ding, huishoudelijke apparaten, boe ken. De spullen worden afgehaald na een telefoontje naar 01727-12941. aangeb. Verk. album dierenl. in artis en vissen en visverh van sig. p.1.0. 01828-18978 gevr. haak- en breipatronen van knuffeldieren 01714-13335 Hoera! O-ma Rip is 75 geworden van harte gefeliciteerd van ons allemaal Hoera vrijdag a.s. wordt Bonny Khalaf 8 jaar gefeliciteerd mijn grote meid! van papa "Beertje" jij bent en blijft voor mij echt de enige liefde. Ik hou van je "Chip" Liefste P. hart. gefeliciteerd ik hoop volgend jaar samen. Zoek snel wat. Heel veel liefs xxx H weggelopen: wie heeft mijn zwarte poes gevonden? 01828-30794 per 1 febr. gaat onze vader in de VUT! met hart. gr. Josien Ron, Trees Debora Harrie Waddinxveen - Op vrijdag 17 februari is er in de Boog in Waddinxveen een bin go-avond. De avond begint om 20.30 en de zaal gaat 19.30 uur open. Er worden tien ronden en een geldronde gedraaid daarnaast is er ook een loterijledereen is van harte welkom aan de C. Huygen slaan 2 in Waddinxveen. Boskoop - Zondagochtend 19 februari vindt in het Praathuis weer het maande lijkse koffieconcert plaats. Het concert wordt verzorgd door het Ensemble Novecento uit Amsterdam. Met een onalledaagse combinatie van muziekin strumenten zullen zij een programma brengen van eigen repertoire. Ensemble Novecento werd in 1988 op gericht door saxofoniste Monique Udo. Van het kwintet maken verder deel uit de accordeonist Bart Lelivelt, de fluitist Oeds van Middelkoop, contrabassiste Rozemarie Heggen en pianist Hans Eijs- ackers. Voor deze bezetting van het ensemble is in de afgelopen jaren een reeks boeiende muziekstukken ge schreven, recentelijk onder andere door een groep componisten uit St. Petersburg. De Italiaanse toernee van het ensemble met werk van jonge Itali aanse componisten was dermate suc cesvol dat van de concertopnamen een CD werd gemaakt. Het programma van zondag bevat be halve composities voor het hele kwin tet ook werk voor kleine wisselende deelbezettingen uit het ensemble. Daarbij komt-tevens muziek van jonge Nederlandse componisten aan bod, met name van Chiel Meijeringen en van Caroliene Ansink. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,- voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang. Boskoop - Omdat het carnaval weekend (24 t/m 27 februari) overvol zit, start de Carnavalsvereniging de Krooshappers voor de jeugd een week eerder in de Rozenburcht met disco-carnaval op vrijdag 17 februari. Op deze avond, die bedoeld is voor de jeugd van 11 tot 15 jaar, wordt bekend gemaakt wie de Jeugdprins en de Hofdame van dit jaar zijn. Aanvang van de avond is 19.30 (zaal open om 19.00 uur) en duurt tot 22.30. Er worden geen alcoholische dranken geschonken. Discotheek 'Zo gek als een deur' zorgt voor de muziek. Prins Flierefluiter, Hofdame Bianca de Raad van Elf, dansgardes Guppies, Don- derkopjes, Spetters en de hofkapel De Baggerbeugels zullen ook aanwezig zijn op deze avond. Op zaterdag 18 februari is in de Rozen- burcht ook kindercarnaval voor kinde ren van 4 tot 10 jaar met clown Ramo- nie. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Die dag is er ook jeugdcarnaval, aanvang 20.30 uur. Waddinxveen - Op dinsdag 7 februari is in het Gouwebad De Sniep weer ge zwommen voor het A-diploma. Namens de Nationale Raad was de heer van der Velden als afgevaardigde aanwezig. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Deze maand waren er 51 kandidaatjes, die allen zijn geslaagd. De namen van de geslaagden zijn: Mirna de Frankrijker, Alyssa Mahler, Jennifer Hartmans, Brend Hoogma, Samantha Dicker, Max Garstman, Charlotte Frits- chy, Kim de Niet, Laura Oudijk, Koen Zwart, Jozette van Eijk, Joshua Kem per, Stephan Loomans, JanPieter de Rooij, Iris Hof, Rianne de Koning, Koen van der Knaap, Ilse Stienstra, Matty Korpelshoek, Johanneke Vermeulen, Stein Fortuin, Mario Wijsman, Roel Schellen, Corlinda v.d. Knijff, Bo van Eijk, Pim Mulder, Sabine Neukerk, Ste ven Remerij, Tijmen van Barneveld, Frederik Lips, Joanne Kooy, Eline Grootendorst, Jacinta Bottemanne, Paul Dicker, Colin Kok, Chantal Langen- dam, Hendrike Remmers, Karina v.d. Knijff, Natasja van Bruggen, Gerinda Den Oude, Willem-Jan van Zwienen, Hans Mulder, Alexander Bontenbal, Maurits Steller, Tamara Breijer, Sabine Ooms, Hannah Hoogendoorn, Christi- aan van Dam, Dineke van der Wilt, Alet te van der Velden en Merhawi Yacob. Boskoop - De gemeente Boskoop heeft besloten zandbakken bij speelplaatsen te gaan verwijderen. Dit besluit is geno men uit een oogpunt van hygiëne en besparing op onderhoud. In plaats van zandbakken zullen er nieuwe speeltoe stellen komen. Om de wensen van om wonenden hierover te vernemen wordt op maandag 20 februari in het gemeen tehuis een informatieavond gehouden. Bewoners van de Wilhelminalaan zijn om 19.30 uur uitgenodigd, bewoners van het Julianaplein en dr. Hamburger laan om 20.30 uur. Waddinxveen - Toneelgroep Maskera de speelt op vrijdag 10 en zaterdag 11 maart het toneelstuk 'Hou es even vast!'. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur in het Anne Frankcentrum. De kaarten zijn verkrijgbaar: J. Seijmen (01828-16503, na 19.00 uur) en A. Nieuwerf (01828-14020). 'Hou es vast!' is een blijspel, geschre ven door Arnold en Bach. Het gaat over een echtpaar dat één jaar getrouwd is: Walter en Henny Weber. Zij hebben geen kinderen. De enige die daarmee een probleem lijkt te hebben is de vader van Henny. Die vindt dat Walter iets aan de situatie moet doen. Henny en Walter praten overal over, behalve over een episode uit het leven van Walter. Hij is eerder getrouwd ge weest en heeft een volwassen zoon, wat Henny niet weet. De verwikkelingen be ginnen pas als deze opeens komt opda gen. Waddinxveen - Op vrijdag 18 februari organiseert Wijk- en Speeltuinvereni ging de Paddestoel aan de Lijsterbes straat in Waddinxveen weer de maan delijkse disco-avond voor de jeugd. Op deze avond worden onder andere de allerbeste platen van dit moment gedraaid. Drive-in-discotheek "The Flying Dutchman" met de disc-jockeys Ed, Jan-Willem en Martin draaien de grootste hits die nu is in de top-40 staan. De muziek bestaat onder andere uit house en mellow, maar ook de op dit moment zeer populaire Nederlandsta lige muziek. i om behan- SSSkoops.te kHjge» delingen van alternatieve therapeuten opgcno. Momenteel zijn aUeenreguherebehan g^^ fy8}otherapeuteri. men zoals het bezwkaan^sen.sp thie en paranormale ""en,e groep van een zorgverzekeraar. "Het zou het ziekenfonds veel geld be sparen ais zij ook alternatieve therapie ën zouden vergoeden," vindt Harry Smit. "Vaak zijn mensen al bij verschil lende reguliere therapeuten geweest voordat zij naar mij toekomen. Ten ein de raad, want niets heeft geholpen. Als zij dan binnen enkele behandelingen geholpen zijn, zeggen zij vaak: was ik maar veel eerder gekomen". De magne tiseur vertelt over een vrouw die jaren lang had getobd met haar schouder. "Zij had injecties gekregen, er waren foto's gemaakt en zij was naar verschil lende specialisten geweest. Tweemaal had zij 35 behandelingen bij een fysio therapeut ondergaan, maar uiteinde lijk waren de klachten zo ernstig dat zij de zorg voor haar gezin niet'meer aan kon. Zij kreeg de mededeling dat zij maar moest leren leven met haar pijn". In een half jaar tijd behandelde Harry Smit haar elf maal. "Momenteel gaat het heel goed met haar, zij kan haar huis houden met vier kinderen weer regelen en voelt zich veel beter". De Boskoopse genezer is van mening dat veel geld bespaard had kunnen worden als de vrouw eerder bij hem was gekomen. "Veel mensen hebben drempelvrees," vertelt hij. "Vooral omdat de behande ling niet wordt vergoed. Daarom zou het goed zijn als het ziekenfonds de behandeling opnam in het pakket". Harry Smit was afgelopen zondag in het programma Lief en Leed van RTL4, waar hij een lans wilde breken voor paranormale geneeswijzen. "Het is zon de dat er zoveel aandacht wordt gege ven aan excessen en negatieve ervarin gen," zegt hij. "Dat gebeurde ook weer tijdens deze uitzending. Natuurlijk be staan er slechte paranormale genezers. Daarom moet men ook altijd therapeu ten kiezen die aangesloten zijn bij een beroepsvereniging. Als je zeker wilt weten dat je een therapeut treft die weet waarmee hij bezig is, dan moet je je wenden tot een van die beroepsvere- ningen", legt hij uit. "Die verenigingen geven geen garantie op genezing maar er zijn wel klachtencommissies en een tuchtcollege. En als je dat niet wilt, dan ga je naar een beunhaas Als alternatieve therapieën in het zie kenfonds komen, is Harry Smit voor stander van strenge criteria. "Wat mij betreft kunnen de regels niet strikt ge noeg," zegt hij. "Ik ben bovendien voor stander van goede onderzoeken naar paranormale geneeswijzen. De onder zoeken die tot nu toe zijn gehouden, waren gemaakt door mensen die be vooroordeeld waren. De resultaten daarvan bevestigen dan ook alleen maar de vooroordelen van de onder zoekers". Het ideaal van Harry Smit is een samen werking tussen reguliere en de alterna tieve geneeswijzen. "Wij moeten niet aanvallen, maar aanvullen," vindt hij. "Er leiden immers meer wegen naar Rome, maar er wordt nu maar een weg vergoed!".

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13