I "Bevrijdingsdag moet elk jaar gevierd worden" Programma Koninginnedag Drumfanfare T.T.H. in beweging Politieberichten Expositie oudheidkamer Paragnost Peter van der Hurk in het Dorpshuis Expositie zeefdrukken in Rijnland Ziekenhuis Open dag de Tamboerijn Kerkdiensten Erik van Bruggen Voorbereidingen voor 5 mei in volle gang Estafette met bevrijdingsvuur Voor jong en oud Zondag 19 februari medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: inbraak in bedrijf Inbraak in woning Verkeersongeval met letsel Diefstal uit kleedkamer Puinhoop in huis Vernielingen aan vrachtauto's Aanhouding in zedenzaak Hart van Holland/15 februari 1995 pagina 15 Rijnwoude - "Het was aanvankelijk de bedoeling dat het evenement opéén lokatie zouden plaatsvinden, maar uiteindelijk is er toch voor Jekozen om in alle kernen activiteiten te organiseren De heer W. G. Gnffioen is sinds september druk bezig met de viering van vijftigjaar bevrijding in Rijnwoude als voorzitter van het 5 mei-comité. In dit comité werkt hij samen met twee leden van de Evenementen Com missie Benthuizen, twee leden van het dorpshuis in Hazerswoude- Dorp. twee leden van de Rode Wip. twee leden uit Groenendijk en een afgevaardigde van de oranjevereniging van Koudekerk, waarvan hij zelf voorzitter is. "De samenwerking is perfect,vindt de heer Griffioen. De viering van 'vijftig jaar bevrijding' begint al op 29 april. Als afsluiting van koninginnedag en het begin van het bevrijdingsfeest wordt in de Hervormde kerk in Koudekerk een concert gegeven door organist Simon Stelling. Tijdens deze officiële opening zuilen vooral oude vaderlandse liederen gespeeld worden. "De vijfde mei begint al heel vroeg," vertelt de heer Griffioen. "Het bevrijdings vuur wordt 's nachts uit Wageningen gehaald. Politiemensen, brandweerlieden en gemeentepersoneel brengen het in een esta fette naar Rijnwoude. Daar komt het om ongeveer negen uur 's ochtends aan op het gemeentehuis, waar burgemeester Boelen een toespraak zal houden. Vervolgens wordt het vuur ook naar de andere drie kernen gebracht door de jeugd, waar het blijft branden tot zonsondergang". Vanaf 10.00 uur is het mogelijk om te starten met de fietstocht, die leidt langs de kernen van Rijnwoude, waar exposities ingericht zijn over de bevrijding. Tot 17.00 uur is het mogelijk deze gratis tocht voor het gehele gezin te rijden. De deelnemers ontvangen een vaantje en een gratis consumptie. De heer W. G. Griffioen In alle kernen worden afzonderlijk acti viteiten georganiseerd. "Het is de be doeling dat de kernen zelf voor hun evenementen zorgen," legt de heer Grif fioen uit. "Zo is er in Koudekerk en Benthuizen een optocht met oude le gervoertuigen. En 's avonds is er in elke kern een feestavond: in Hazerswoude- Dorp wordt gedanst, in Groenendijk is er een popconcert en in Koudekerk is brengt een operettegezelschap van vijftig man sterk muziek uit de jaren veertig en vijftig ten gehore. Er is dus aan jong en oud gedacht". Het comple te programma wordt binnenkort be kendgemaakt. Zeker is dat in geheel Rijnwoude wit brood uitgedeeld zal worden en dat om 16.00 uur in alle kernen een fanfarekorps zal spelen. Het Historisch Genootschap Koudekerk brengt een boek uit over Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk in de oorlog. De heer Griffioen is tevreden over de samenwerking tussen Benthuizen, Ha- zerswoude, Koudekerken Groenendijk maar heeft moeten constateren dat het organiseren altijd terecht komt op een klein groepje mensen. "Deze vijf mei viering wordt voor een groot deel ge dragen door de mensen die zich ook altijd sterk maken voor koninginne dag," legt hij uit. "Daarom lijkt het me geen gek idee om deze dagen ooit te laten samenvallen in een nationale her denkingsdag. Ik vermoed dat zo'n dag er wel zal komen als de kroonprins de troon bestijgt". Tot die tijd zal de voor zitter van het comité zich in elk geval sterk maken voor de viering van de bevrijding. "Wij dringen er al heel lang bij de gemeente op aan om 5 mei te vieren. Nu is er dan eindelijk twintigdui zend gulden vrijgemaakt, maar de ko mende jaren blijft deze feestdag waar schijnlijk weer in het verdomhoekje. Terwijl het zo belangrijk is om stil te staan bij de oorlog, nog steeds". Op zaterdag 29 april wordt in Koude kerk en Hazerswoude-Rijndijk volop Koninginnedag gevierd. De dag begint met een aubade bij Rhijndael waaraan een kinderkoor zal meewerken. Er wordt daar ook koffie geschonken. In het PWA-bad worden de gehele dag kinderspelen georganiseerd zoals hoefijzergooien en een knikkerbaan. Verder is er een luchtkussen en kabel baan van dertig meter lang. 's Middags is er in de Ridderhof kindermarkt, waar kinderen tot vijftien jaar spullen kun nen verkopen. Om 11.00 uur start de zeskamp, waar aan ploegen uit Koudekerk en Hazers woude-Rijndijk zullen deelnemen. In schrijven voor de zeskamp kan via 01714-13438. De groepen dienen uit twaalf personen te bestaan en een coach. 's Avonds is er achtereenvolgens een disco-avond voor kinderen en een dis co-avond met gouden hits. De oranjevereniging zoekt nog enthou siaste vrijwilligers om van Koninginne dag weer een groot feest te maken (zie bovenstaand telefoonnummer). Hazerswoude-Rijndijk - Het jaarlijkse concert van Drumfanfare T.T.H. wordt gehouden op vrijdag 3 maart in het Anker te Hazerswoude-Rijndijk. Op deze avond worden de nieuwe instru menten getoond. Deze konden aange schaft worden door een bijdrage uit het Anjerfonds. De trekking van de loterij wordt ook verricht op deze avond. De toegang is gratis en avond vangt aan 20.00 uur. Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. D. v. Arkel, Benthuizen. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers; Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders za. 18 febr.: 19.00 uur H. Mis m. jongerenkoor; zo. 19 febr. 10.30 uur H. Mis m. gem.koor; Herv. Gem. 9.30 uur ds. N.M. Tram per, Zeist; 18.30 uur ds. J.B. Alblas. Geref. kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. S. Oegema, Oegstgeest. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer; 19.00 uur idem, sow-dienst geref. kerk. Geref. kerk 10.00 uur mw. Da. P. Kwast; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 18 en zondag 19 februari: dokter R.J.M.P. van Wiechen, Zijde 20, Boskoop, tel. 01727-14450. Hazerswoude-Rijndijk - Bridgeclub Oude Rijn viert op 18 februari haar 25- jarig bestaan. Op die dag wordt vanaf 10.00 uur een groot viertallentoernooi gehouden. Voor de leden wordt 's avonds een feest georganiseerd. De club speelt op donderdagavond in het Anker in Hazerswoude-Rijndijk. Benthuizen - Zaterdag 18 februari orga niseert koffiebar 'de Schuilplaats' een spelavond met bingo. Er zijn leuke prij zen te winnen, ledereen vanaf 14 jaar is welkom. Om 20.00 uur gaat de zaal open en om ongeveer 20.30 uur vallen de eerste nummers. De koffiebar is te vin den in 'de Bron', Dorpsstraat 42 (achter de Ned. Herv. kerk) in Benthuizen. Hiep hiep hoera voor Opa en Oma! Irene. Maarten. David, Cas. Joost. Fleur en Karlijn Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728 -9322.: Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01715 - 1463: Openingslijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00- 14.00 uur.: Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30- 19.30 uur.: Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 12.30-13.30 uur. tel. 01714-12605. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers- i'oude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Sturing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714- 13253 (Rijndijk); Tafellje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme ring voorouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage01728- 9569 (Dorp) b.g.g. 01728-9531 Joop en Wil gefeliciteerd met jullie 30 jarig huwelijk. Rob Karin Ronald en Ingrid gevonden: op het ambachtsplein Hazersw-Dorp: zwart leren dames schoudertas tel. 8397 Hoera, Roy wordt 19 februari 3 jaar! H.G. en kusjes en veel liefs Oma en Opa Vermulm Joop en Astrid van harte gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk Oma Versch. Pappa Hans van harte gefeliciteerd! 18-2 dikke kus van Marsha Jaron en Biancal! Opa zit nu in de VUT veel plezier met de vele vrije tijd gr. van Fouad en Tjarda Hoera' Femke Brandhorst wordt bijna 11 jaar. Hartelijk gefeliciteerd! Bo Europa Kinderhulp fijne vakanties bij gastvrije gezinnen 01802-1395 Hazerswoude-Dorp - ln de serie van de orgelconcerten die de orgelcommissie van de Gereformeerde Kerk in Hazers woude-Dorp dit voorjaar organiseert, is het op zaterdag 25 februari de beurt aan Erik van Bruggen uit Leiden. Deze jonge organist studeerde orgel bij Hans van Nieuwkoop en kerkelijk orgelspel bij Klaas Bolt aan het Sweelinck-conser- vatorium in Amsterdam. Daarnaast be haalde hij zijn piano-akte. Hij be kwaamt zich momenteel verder bij Peter van Dijk. Erik van Bruggen is cantor-organist van de Waalse kerk waar hij historische Steevens/Assendelft-orgel uit de acht tiende eeuw bespeelt. Hij is gespeciali seerd in oude muziek uit de periode 1600 tot 1800. Het concert in de Gereformeerde kerk op de hoek Dorpsstraat/Korenmolen laan begint om 20.00 uur. Koudekerk aan den Rijn - ln de nacht van 2 op 3 februari werd er ingebroken in een kantoor aan de Hoogewaard. Er werd een raam geforceerd. Er wordt computerapparatuur vermist. Benthuizen - ln de nacht van 2 op 3 februari werd er ingebroken in een woning aan de Van Leeuwenhoekweg. Via een raam aan de achterzijde kon men binnen komen. Er wordt onder andere geld vermist. Hazerswoude-Rijndijk - Op 3 februari omstreeks 8.15 uur vond een verkeers ongeval plaats op de kruising aan de Hoge Rijndijk en de Melkweglaan. Een 24-jarige automobilist uit Bodegraven komende uit de richting van Alphen aan den Rijn wilde op de kruising links af de Melkweg inrijden. Het uitzicht op het tegemoetkomende verkeer werd hem enigszins belemmerd door het overig verkeer. Hij trok iets op voor een beter zicht, waarna hij in botsing kwam met een 24-jarige motorrijder uit Was senaar, die hem tegemoet kwam. De motorrijder werd met rugklachten per ambulance overgebracht naar het Rijn land Ziekenhuis te Leiderdorp. Hazerswoude-Dorp - Woensdag 8 fe bruari, omstreeks 21.10 uur werd in de kleedkamer van de voetbalvereniging aan de Sportparklaan een onbekende jongeman aangetroffen. Daarbij werd door de sporters geprobeerd de jonge man aan te houden. Die wist te ontko men door met traangas te spuiten en te dreigen een mes te pakken. Uit de kleedkamer worden vijf portemonnees vermist. Eén portemonnee is leeg terug gevonden. De politie stelt een nader onderzoek in. Koudekerk aan den Rijn Afgelopen donderdag werd ingebroken in een woningaan de Hondsdijk in Koudekerk. Getuigen zagen twee inbrekers, die ver volgens het hazepad kozen. In de wo ning waren zij binnengekomen door een raampje in te slaan en de deur te openen. De woning is doorzocht en er werd wanordelijk achtergelaten. De daders zijn gevlucht met een oude lichtkleurige personenauto. Vermist werd ondermeer een audioapparatuur. Hazerswoude-Dorp - In de nacht van 9 op 10 februari werden er aan enkele vrachtauto's vernielingen aangericht. De auto's stonden geparkeerd op een bedrijfsterrein aan de Italiëlaan. Er wer den koplampen, zijreflectoren en rui tenwissers vernield. Op maandag 13 februari is door de po litie district Rijn en Braassem een 56- jarige man uit Rijnwoude in zijn woning aangehouden. Hij wordt er van ver dacht op 10 januari ontuchtige hande lingen te hebben gepleegd met een 19- jarige geestelijk gehandicapte vrouw uit Rijnwoude. Op de Dorpsstraat in Koudekerk aan den Rijn sprak hij de vrouw aan. Hij lokte haar mee zijn auto in en plaatste de fiets achterop de fiet- sendrager van zijn auto. Tijdens de rit pleegde hij ontuchtige handelingen. Hierna liet hij haar in Hazerswoude- Rijndijk weer gaan. Van de auto is be kend dat het een witte personenauto, voorzien van een zwarte fietsendrager is. Tevens wordt de man er van ver dacht twee jaar geleden in Hazerswou de-Rijndijk een soortgelijk feit te heb ben gepleegd. Ook toen trof het slacht offer een geestelijk gehandicapte vrouw. die informatie heeft wordt »er*°£ afdeling Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 18 februari is in de Oudheidkamer van Koudekerk aan den Rijn de tentoonstel ling "Aan de rand van het Romeinse rijk" te zien. Deze expositie toont on dermeer de resultaten van de opgravin gen, die in Koudekerk en omgeving zijn gedaan. Uit de diverse vondsten blijkt, dat al vanaf het begin van de 2e eeuw na Chr. bewoning in Koudekerk moet zijn geweest. Op de tentoonstelling is ook een bron zen gestalte te zien, nu al 'Moedergodin van Koudekerk' genoemd. Dit beeldje is eind december 1994 in Koudekerk ge vonden en werd op 4 februari voor het eerst voorgesteld. De Oudheidkamer is op 18 februari geopend van 13.30 tot 16.30 uur. De fotoboeken met prentma- teriaal van Koudekerk liggen ook weer ter inzage. Groepen, die interesse hebben in een rondleiding buiten de openingsuren, kunnen hieromtrent contact opnemen met mevrouw Miedema, 01714-13377 of met mevrouw Muller 01714-12944. Hazerswoude-Dorp - Peter van der Hurk is één van de bekendste paragnos ten van Nederland. Hij geeft lezingen door het hele land. Zij bedoeling is mensen op een heel ontspannen wijze kennis te laten maken met het paranor male. Regelmatig wordt hij ingescha keld om raadsels op te lossen. Op vrij dagavond 24 februari komt hij naar het Dorpshuis. De zaal gaat open om 19.00 uur. Men heeft dan de gelegenheid om foto's of andere kleine persoonlijke din gen in te leveren. Tijdens de demon stratie pikt Peter van der Hurk hier dingen uit, waarbij hij het meeste voelt en vertelt daar iets over. Dat kan iets over een woon- of werksituatie zijn, bepaalde karaktertrekken, of hij be schrijft personen waarmee de mensen te maken krijgen of te maken hebben gehad. Wie gericht advies wil, kan daar voor na afloop een persoonlijke vraag stellen. Daarnaast zullen in totaal tien andere personen aanwezig zijn om in formatie te geven over handlezen, Tarot-kaarten leggen en magnetiseren. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten a ƒ12,50 zijn in de voorverkoop ver krijgbaar in het Dorpshuis te Hazers woude, elke middag tussen 13.00 en 17.00 uur. Leiderdorp - ln het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp is tot 27 maart een expo sitie te zien van Jaan van der Gaarden uit Den Haag. Zijn werk bestaat uit veel kleurige zeefdrukken. Jaap van de Gaarden studeerde aan de lerarenop leiding in Delft en werkt als docent beel dende kunstvakken aan een middelba re school. Eind jaren tachtig koos hij voor de techniek van zeefdrukken. Inspiratie vindt de Hagenaar voor in de muziek, waarbij de moderne jazz als bron dient. Uit zijn werk spreekt de eenheid van vakmanschap en persoon lijk beeldtaal. De zeefdrukken zijn veel kleurig en kenden soms meer dan twaalf drukgangen. Ze worden in kleine oplagen door de kunstenaar zelf ge drukt. Hazerswoude-Rijndijk - Op zaterdag 18 februari van 10.00 tot 12.30 uur houdt kinderdagverblijf de Tamboerijn aan de Sweelincklaan 32 in Hazerswoude- Rijndijk een open dag en een kinder feest. Het kinderdagverblijf staat open voor kinderen van 0 tot het moment dat zij naar de basisschool gaan. Op dit moment maken meer dan veertig kinde ren gebruik van de Tamboerijn. Er be staan mogelijkheden tot opvang van zowel halve als hele dagen, variërend van een halve dag tot vijf hele dagen per week. Momenteel zijn er twee groepen geopend: een baby/dreumesgroep voor kinderen van 0 tot 2 jaar en een peutergroep voor kinderen van 2 tot 4 jaar. De verzorging en de begeleiding van de kinderen wordt gedaan door vaste leidsters die hiervoor een oplei ding hebben gevolgd. Een dag op het kinderdagverblijf ver loopt volgens een vast schema, waar natuurlijk wel van afgeweken kan wor den al dit voor de kinderen plezierig of nodig is. Dit gebeurd vrij veel bij de baby's, waar de dagindeling mede wordt bepaald door de slaap- en voe dingstijden van de kinderen. Ook peu ters kunnen op het dagverblijf slapen. De ontwikkeling van de kinderen wordt gestimuleerd door allerlei activiteiten: voorlezen, zingen, puzzelen, handenar beid, buiten spelen. Bij de oudere kin deren door middel van kringspelletjes en verkleedpartijen. Het kinderdagver blijf biedt het kind een veilige plaats waar het zich thuis kan voelen, aldus de stichting Catalpa. inlichtingen: vestigingsmanager Lies- beth van Sluijs, 01714-15729 of Verkoop en Planning Catalpa 06-0743 (gratis).

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15