evenhuizen-Moerkapelle Nieuw milieubeleid voor Zevenhuizen-Moerkapelle Vervanging openbare verlichting SKR heeft nog kaarten voor feestavond Schaakvereniging Moerkapelle bereikt halve finale RSB-beker Derde en vijfde plaats voor schakers Vijfjaar Zeven Muzen Hart van Holland/15 februari 1995 pagina 17 Huidige situatie Bentwoudsituatie Onderlinge competitie Bruidspaar w van de maand worden? Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familie leden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Hoiiand! Twintig jaar geleden Ideeën en wensen emeenteraad in meer derheid tegen Bentwoud HZW-DORP BENTHUIZEN BOSKOOP Z'MEER MOERKAPELLE flap W'VEEN ZEVENHUIZEN In de huidige situatie is het gebied tussen Moerkapel- le, Boskoop, Hazerswoude- Dorp en Benthuizen open. Als het Bentwoud aange legd wordt zal het gebied tussen de vier gemeenten uit bos bestaan. Geheel links is ook de uitbreiding van Zoetermeer zichtbaar. Zevenhuizen-Moerkapelle is tegen de aanleg van het Bentwoud. Dat is de boodschap die Gedeputeerde Staten binnenkort van de gemeente zal krijgen. Vorige week heeft de gemeenteraad in meerderheid ingestemd met het voorstel van het college waarin de redenen voor de afwijzing nader omschreven zijn. De fractie can PvdA/D'66 is voorstander van het Bentwoud dus stemde tegen het voorstel van het college. De gemeente is om drie redenen tegenstander van het Bentwoud. Als eerste wordt het gebruik van landbouwgronden genoemd. Omdat de grond in het gebied kwalitatief heel goed is, vindt men het zonde om deze te gebruiken voor bos. Daarnaast wordt het verlies van werkgelegenheid ge noemd en de onzekerheid over de rest van het gebied, waar intensievere teelt zou moeten plaatsvinden in de toe komst. Of dit ook werkelijk gereali seerd zal worden, is onduidelijk. Als tweede reden geeft de gemeente de aantasting van het open karakter van het gebied, hoewel erkend wordt dat de bestempeling van een gebied als 'fraai' een subjectieve constatering is. Toch windt men zich op over het gemak waarmee over deze waarneming heen walst: "Altijd weer zijn er argumenten aan te voeren die toevallig net in die omstandigheden het zwaarst dienen te wegen en de aanleiding ervan zijn dat eerder genomen besluiten richting prullenbak worden verwezen, omdat de argumenten die toen doorslagge vend waren thans minder van beteke nis moeten c.q. kunnen zijn," zo is te lezen in de reactie van de raad. Ten derde vreest de raad voor de toe name van verkeer in de gemeente. Dit verkeer zal het lokale wegennet zwaar der belasten. In het bosplan wordt ge steld dat het Bentwoud bereikbaar zal zijn per fiets, maar dit wordt in de reac tie van de gemeenteraad een "utopie" genoemd. Gezien de afstand zullen de inwoners van Rotterdam eerder ge neigd zijn de auto te nemen, zo meent de raad. Als alternatief zal de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle voorstellen om de Rotte als recreatiegebied met een bos achtige ontwikkeling te versterken. Op die manier wordt de noord-zuidverbin ding tussen Zevenhuizen en Moerka- pelie versterkt in plaats van de oost- westverbinding tussen Waddinxveen en Zoetermeer. hinderwetvergunningen en mogen daarnaast vier aandachtsgebieden kie zen uit negen verschillende aspecten van milieubeleid. De gemeente heeft ervoor gekozen om aandacht te geven aan een verdere scheiding van huis houdelijk afval, duurzaam bouwen, energiebesparing en milieuvoorlich ting. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le zal zich beraden op een nieuw milieu beleid. De gemeente krijgt van het Rijk namelijk een bijdrage in het kader van VOGM (Vervolgbijdrageregeling ont wikkeling gemeentelijk milieubeleid). Deze subsidie, van 61.000 gulden is ge bonden aan regels. De gemeenten moe ten in elk geval zorgen voor milieu- en heeft het energiebedrijf besloten de kabels ondergronds aan te brengen om de hoge onderhoudskosten te drukken en de storingsgevoeligheid te verklei nen. Daarom moet ook de openbare verlichting worden aangepast. t.k. damesbrommer ƒ150,-: fietsrek v 3 f. ƒ30,-; nieuw tr.pak mt. XL ƒ100,- 01828-12512 t.k. chateau 474 touring met rondzit en toilet: 2 luifels wintertent 4 pers. 01828-15738 woningruil aangeb huis in bl. daal Gouda gevr. huis in Waddinxveen 01820-71012 secretaire licht eiken ƒ125,- prima d. fiets opoe model, zwart ƒ125,- 01828-14414 t.k. hoedendozen ƒ42,50; stereotoren ƒ100,-; kristallen karaf ƒ25,-: autoradio ƒ25,- 01828-10328 Zevenhuizen-Moerkapelle - Langs de Middelweg in Moerkapelle en een ge deelte van het Noordeinde in Zevenhui zen wordt de openbare verlichting ver vangen. De elektriciteitsvoorziening voor de panden aan deze wegen wordt verzorgd door een bovenleiding. De openbare verlichting is aan de masten van deze bovenleiding bevestigd. Nu Voor de operatie heeft de gemeente 155.780 gulden uitgetrokken. Moerkapelle - De Stichting Kinderhulp Roemenië heeft nog kaarten voor de film- en muziekavond die georganiseerd wordt op zaterdag 18 februari. Op deze avond in dorpshuis Op Moer zal op groot scherm de videofilm te zien zijn van het hulptransport in 1994. Daarnaast treedt een Roemeens muziekensemble op. De kaarten voor het feest (vijf gulden) zijn verkrijgbaar bij de Fotoboetiek in Moerkapelle, bij I Bakkerij Gerritsen in Zevenhuizen en bij SRV Matze. Belangstellen- den die niet in de gelegenheid zijn vooraf kaarten te kopen, kunnen I dit ook doen op de avond aan de zaal. De film- en muziekavond begint om 20,30 en de zaal gaat open om 20.00 uur. t.k. bruidsjurk mt. 36/38 incl. pettycoat acc. vr. pr. ƒ400,-01828-11738 t.k. stoommachine z.g.st. merk Wilesco opvl. 30x25 cm ƒ200,-01714-13627 wie heeft er nog oude barbiespullen liggen jaren 60 en wil ze verkopen? 078-184191 t.k. Philips stereo-toren boxen ƒ100.- 01802-1704 t.k. tv-audio meubel wit met schuifplateau ƒ75.- 01802-3227 t.k, trekhaak Kadett sedan ƒ75,- 01802-3232 t.k. Puch Maxi zwart spaakvelgen Fuego uitlaat vr.pr. ƒ550,- 01802-2481 na 18.00 uur Elina Sloof, ik hou van jou, groetjes kusjes SB t.k. dames opoefiets 24" rose/groen Aldo ATB dames 3 versnellingen tr. rem 01828-15331 t.k. Piet Pelle jongensfiets 24" en Batavus meisjesfiets 24" info: 01828-10837 19 februari wordt Oma Maasland 75 jaar! H.G. Angela en Bianca Kalkman en Wendy Buys Gezocht: vuilnisauto van lego artikel 6693 01802-4048 ;.k. 4 paar noren nieuw maat 44 en 45 ƒ40.- oer paar: in één koop f130.- 01828-14462 ■ongedame zoekt woonruimte in Waodin.weé" Boskoop 01820-28591 Door eert ruime overwinning op Slied- recht heeft het bekerteam van Moerka pelle de halve finale van het toernooi om de R.S.B.-beker bereikt. Het eerste volle punt werd behaald door Marcel de Haan. Op het vierde bord maakte zijn tegenstander, in een partij die nog open was, een grote blunder. Hij zette zijn koning op het verkeerde veld en werd mat gezet door Marcel. Het twee de punt werd gemaakt door Ben van Geffen. In zijn typische aanvalstijl maakte hij het zijn tegenstander erg moeilijk en dwong hem tot overgave. Gerard van Ommeren deed het heel rustig aan en schoof aan het eerste bord naar een remise. In een laatste alles-of-nietspoging om de eer te red den, nam Dick Bacs tegenstander aan bord drie te veel risico. Daarmee ver speelde hij een halve punt. ln de onderlinge competitie stond Ro nald Mandersloot 'straal gewonnen' tegen Jacques de Lange. Na een blun der van Ronald leek zijn overwinning toch in gevaar te komen maar deson danks won hij. Cees van Vuuren mist in tijdnood de overwinning op Wim Vroegindeweij. Cees: "Na de vijfender tigste zet had ik nog maar enkele secon den en Wim had nog meer dan een uur. Ik ging in de extra tijd echter steeds betere zetten doen en als ik op het eind deze blunder niet maakt, win ik de par tij binnen een zet of vijf". Arie Hoogduijn had het tegen Ko Schee pers zwaar te verduren. Al vanaf het begin zette Ko een felle aanval in op de koningsvleugel. Arie wist deze aanval te pareren en nam zelfs het initiatief plotseling over. Na een mooie combina tie verloor Ko zijn dame en gaf op. Ton van Delden moest alle zeilen bijzetten tegen de taai verdedigende Aad de Groot, maar kon de partij uiteindelijk toch winnend afsluiten. Zelden zullen er in een hoek van het bord zoveel zware stukken hebben ge staan als in de partij tussen K. Gom- mers en Henk Doornhein. Van ieder stonden de dame, twee torens en een paard dicht opeen te wachten op het beslissende moment. Gommers koos het moment goed en hij dwong Henk tot overgave. Jan Verheul ten slotte kon de opgelegde druk niet weerstaan waar door de overwinning naar Rik Wortman ging. ln Spijkenisse vonden afgelopen week end de finales plaats van de Jeugd Club Kampioenschappen schaken. De twee teams van Schaakvereniging Moerka pelle, het D2-team en het C-team, ston den na de twee vorige wedstrijddagen respectievelijk op een tweede en vierde plaats. In de D-categorie begon het team met een vrije ronde. Daarna volgde een wedstrijd tegen Spijkenisse, wat Moer kapelle een 3-1 zege opleverde. De vol gende tegenstander was SO'81 uit Om moord. Deze ploeg stond op een derde plaats, achter Moerkapelle. Ondanks dit verschil, moesten de Moerkapelse spelers een nederlaag van 3-1 incasse ren, Alle hoop was daarom gericht op de laatste tegenstander. Helaas was dit de koploper, de Bongerd. Omdat alleen Hugo van Elteren zijn partij wist te win nen, eindigde Moerkapelle op een der de plaats. Hugo van Elteren behaalde de meest punten: 11,5 uit 14, Hij werd op de voet gevolgd door Jan van Helden met 11 uit 14. Aart-Jan van Vliet en Arie Verheul volgden met respectievelijk 10,5 en 8,5 punten. De C-categorie moest deze laatste wed strijddag slechts twee partijen spelen. De eerste ronde was het sterke Zwijnd- recht de tegenstander. Alleen Jesse van Elteren wist tot winst te komen. Sven Stange, die zeer defensief speel de, moest zich tevreden stellen met een remise. Gerben Bergacker verloor en Biniam David hield de spanning er tot het laatst in. Helaas wist hij het niet af te maken en zo verloor Moerkapelle met 1,5 tegen 2,5. De tweede en laatste ronde van het kampioenschap werd geschaakt tegen SO'81. De 3-1 nederlaag (alleen Biniam David won) zorgde ervoor dat in de einduitslag een vijfde plaats behaald werd. Jesse van Elteren behaalde in het totaal 5,5 punten uit 7 partijen, gevolgd door eerste-bordspeler Sven Stange met 5 uit 7. Biniam David behaalde 4 punten en Gerben Bergacker 2. Uiteindelijk was de C-ploeg redelijk tevreden met het resultaat maar vond wel dat vast houden aan het hoge niveau een zeer moeilijke opdracht was. De volgende schaakwedstrijden voor de jeugd zijn op 25 februari als de E- spelers gaan spelen om het Clubkam pioenschap van de Rotterdamse Schaakbond. t.k. aquarium (Jewel) 60x45x30 cm incl. pomp en TL ƒ225 i.z.g.st. 01828-18302 t.k. commode ledikant wit mdf i.z.g.st. t.e.a.b. 01828-10461 Zevenhuizen - De culturele stichting De Zeven Muzen vierde afgelopen zater dag 11 februari haar eerste lustrum ais stichting. In het sfeervolle kerkje aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen, waar de akoestiek ook na de verbouwing uitste kend is, hebben muziekdocenten, leer lingen en vrienden van de Zeven Muzen dit vijfjarig bestaan muzikaal luister bij bezet. Vrijwel alle oprichters, van in dertijd de culturele commissie en veel (oud)docenten en vrienden van de Ze ven Muzen waren hierbij aanwezig. In 1975 waren er in Zevenhuizen nage noeg alleen sportclubs die zorgden voor de vrijetijdsbesteding van de Ze- venhuizenaren. Sportief bezig zijn is heel mooi, maar er is meer. Dat vond een aantal Zevenhuizers. Daarom riep men een commissie met de naam De Zeven Muzen in het leven, om de cultu rele aspecten dichter bij de Zevenhui- zense bevolking te brengen. Er kwam een filmclub, een club die zorgde dat er mooie films in het dorpshuis werden gedraaid. Er werd een fotoclub opge richt voor mensen die behalve zelf fo to's afdrukken, ook wilde leren artistiek verantwoorde foto's te maken. Er was een iemand die kinderen de kneepjes van het toneelvak leerde. Daarnaast was er handenarbeid voor de kinderen. Maar zeker het leren muziek maken op !sclullende instrumenten door zo- w-i kinderei ais volwassenen was voor de aramissie zeer belangrijk. De creatieve en muzikale cursussen aan kinderen en volwassenen wordt nu gedaan door professionele leerkrach ten. Via de Zeven Muzen worden op dit ogenblik in de gemeenten Zevenhui zen-Moerkapelle in kleine groepjes of individueel les gegeven in algemeen muzikale vorming (AMV) en op blok fluit, dwarsfluit, gitaar, keyboard, or gel, piano en viool. In groepsverband zijn er zanglessen en worden verschil lende vormen balletlessen gegeven. Op creatief gebied is in onze gemeente vooral vraag naar cursussen in aquarel leren, bloemschikken, knippen en naaien, pottenbakken en tekenen. Bij de stichting staan de wensen en ideeën van de vrienden van de Zeven Muzen voorop. Ook sluimerende idee ën of wensen vanuit de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle kunnen gerea liseerd worden. Zo was er in mei vorig jaar een hobbytentoonstelling. Vijftien mensen uit de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle kregen toen de kans om de resultaten van hun hobby ook eens aan andere mensen te laten zien en er over te vertellen. Tweemaal per jaar, in september en april, organiseert de Zeven Muzen een muziekavond waarin amateurs op het podium en in de belangstelling staan. Zo is er meer waarin de Zeven Muzen het voortouw kan nemen. Eventuele wensen :n ideeën kunnen gemeld wor- i Jen hij bet secretariaat 0(i 802-3702.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17