Klachtenprocedure voor patiënten in Rijnland Ziekenhuis Groene Hart Ziekenhuis start met nieuw parkeersysteem Archeon start voorverkoop abonnementen Nieuw verzamelwerk over de Tweede Wereldoorlog Orgelconcert Klaas Jan Mulder Kwaliteit centraal bij NTV-deelna- me Bloemenveiling Holland Programma Goudse Schouwburg Politieberichten IJssel en Gouwe Wist u dat u per 1 februari uw nieuwe deel III op de voorruit moet hebben?! //ONEN leurohomel 01828-13500 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 30.250 exemplaren. UW TEUEVISIEDOKTER in Boskoop Zijde 36 01727-14550 I Foto's in het HART VAN HOLLAND Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Woordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Wabestellen kan ook: na beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder- van het Hart van Holland. Kwaliteit en houdbaarheid Kwaliteit in innovatie Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen: Boskoop: Hart van Holland/15 februari 1995 pagina 3 De directie van het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp en Alphen aan den Rijn heeft na overleg met net Regionaal Con sumenten- en Patiëntenplatform een onafhankelijke klachtenprocedure vastgesteld voor patiënten. De proce dure heeft als voordeel dat de service aan patiënten in het ziekenhuis verbe tert en de kwaliteit van de patiënten zorg uiteindelijk toeneemt. Patiënten in een ziekenhuis kunnen zich ondermeer beklagen over onvol doende voorlichting, lange wachttij den, een onheuse bejegening of slechte maaltijden. Uitgangspunt in de nieuwe procedure is dat de problemen of klachten direct tussen de klager en be klaagde besproken worden. Het daarbij zaak mogelijke gebreken in een vroeg stadium te signaleren, zodat tijdig op lossingen worden gevonden en escala tie wordt voorkomen. Voor de bemiddeling van de klachten heeft het Rijnland Ziekenhuis een klachtenfunctionaris aangesteld, me vrouw T. Bal. Zij zorgt voor het aanho ren van de klacht en bemiddelt bij een gesprek met de beklaagde. Klachten worden door het ziekenhuis serieus genomen. Volgens de klachtenfunctio naris blijkt dat klachten vaak ontstaan door communicatiestoornissen. Is de klager niet tevreden over de bemidde ling, dan wordt de klacht voorgelegd aan de klachtencommissie die bestaat uit drie personen. De voorzitter komt van buiten het ziekenhuis om de onaf hankelijkheid van de klachtenafhande ling te waarborgen. De commissie be staat uit mr. drs. C. Hulleman, onafhan kelijk voorzitter, drs. M. Hogenelst, re presentant van de patiënten en drs. H. Mudde, voormalig gynaecoloog, als re presentant van het ziekenhuis. De klachtencommissie behandelt de zaak en brengt een advies uit aan de directie die vervolgens een uitspraak doet over een klacht. Tevens maakt de directie kenbaar welke stappen zijn ondernomen om herhaling in de toe komst te voorkomen. Daarmee wordt de klachtenbehandeling structureel meegenomen in het kwaliteitsbeleid van het Rijnland Ziekenhuis. Gouda - Medio maart kunnen bezoe kers en patiënten van het Groene Hart Ziekenhuis gemakkelijker hun auto par keren. Het aantal beschikbare plaatsen is op beide lokaties uitgebreid door herinrichting van de terreinen en het scheiden van bezoekers- en perso neelsplaatsen. In totaal zijn er nu voor bezoekers 120 plaatsen beschikbaar op de Joseflokatie en 370 op de Bleulandlo- catie. Met de invoering van betaald parkeren is de verwachting dat deze plaatsen ook daadwerkelijk voor hen vrij komen. Ongewenste parkeerders (zoals car poolers, stadsbezoekers en pendel aars) worden ontmoedigd. De tarief stellingvoor parkeren is gebaseerd op de noodzaak de kosten voor installatie en onderhoud te dekken en sluit aan bij tarieven die gelden voor parkeren in de directe omgeving van het ziekenhuis. Het basistarief is twee gulden voor het eerste twee uur en twee gulden voor elk volgend uur. Poliklinische patiënten van het ziekenhuis betalen maximaal twee gulden per dag. Installatie van de apparatuur en slagbomen vindt medio februari plaats. Tot 15 maart wordt buiten de piekuren het systeem enige malen getest. Alphen aan den Rijn - Het nieuwe sei zoen staat voor het archeologisch the mapark Archeon weer voor de deur. Het thema van het séizoen 1995 is mu ziek. Ook dit jaar worden er weer sei zoensabonnementen verkocht. Abon nementhouders hebben het gehele sei zoen toegang tot het Archeon en wor den op de hoogte gehouden van de activiteiten in het park door middel van een nieuwsbrief. De voorverkoop van de abonnementen duurt tot 17 maart. Aanvraagformulie ren zijn telefonisch te bestellen via 01720-47773 en af te halen bij het WV Alphen aan den Rijn. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 t.k. Sony audiotoren i.z.g.st. ƒ490,- 01802-2670 t.k. Hyundai Pony '87 kleur metallic blauw vr. pr. ƒ4500.-01802-2633 t.k. 1 pers. opklapbed blank hout 50,- 01802-1634 t.k. aquariumpomp filterwatten ƒ35,- 01727-10383 t.k. livingstone herenfiets 28" 3 versn. trommelrem i.z.g.st. 01828-10743 t.k. legermotor Honda CB250 ƒ1950,- weinig km. 01828-11614 t.k. eiken hangklok met bim-bam i.z.g.st. ƒ100,- 01793-1287 verzamelaar vraagt oude ansichtkaarten te koop 01802-3077 t.k. witte box verstelbare bodem boxkleed ƒ75,-01828-19650 24 oor service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Joop en Astrid al 12 jaar! hartelijk gefeliciteerd! nr. 7.10 alle kievitters t.k. Austin Metro bj 9-'86 perf 2e auto wegenbel. ƒ104,- apk 3-96 vr.pr. ƒ3252.- 01714-15562 t.k. russiche motor oeral zijspan, 650 cc ƒ3000.- 01714-16124 t.k. mod. stof 2,5-1 zits bankstel 2 riet st. salont. licht eik. na 18 u: 01714-13180 Janni en Johan 12,5 jaar getrouwd. Proficiat Fam. de Knegt Gisteren verscheen het eerste deel van 'Met eigen ogen', een nieuw verzamel werk over de Tweede Wereldoorlog. Er is er al veel verschenen over de oorlog maar zag er nooit een document van de ooggetuigen het licht. Daarom staan nu eens de gevoelens en gedachten van deze mensen centraal. Brieven, dagboekfragmenten en andere documenten zijn gebruikt als leidraad voor 'Met eigen ogen'. Elk deel heeft een thema (Hitier, de Duitse dreiging) en samen geven de in totaal veertig delen een afgerond beeld van de oorlog. Om de stem van de getuigen te kunnen laten horen, hebben instituten als het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie meegewerkt. De onderzoe kers stuitten in de archieven op omvangrijke verzamelingen kleurenfo to's. Dit waren onverwachte vondsten omdat kleurenfotografie tijdens de oorlogstijd een zeldzaamheid was. Het procédé stond nog in de kinderschoenen en het materiaal was schaars. Daarom is de oorlog vooral bekend door de beelden in zwart-wit. In 'Met eigen ogen' is veel van het nieuwe kleurenmateriaal opgenomen. Elke veertien dagen verschijnt er een nieuw deel van 'Met eigen ogen'. - De delen zijn te koop bij boekhandel, kiosk en supermarkt. Het is ook mogelijk om een abonnement te nemen op de serie. Zaterdag 18 februari geeft de organist Klaas Jan Mulder een orgelconcert op het Brugkerkorgel van Waddinxveen. Dit concert zal in teken staan van het 50-jarige jubileum van Klaas Jan Mulder als organist. Klaas Jan Mulder is zowel onder jonge als oude muziekliefheb bers bekend. Ook deze avond zal hij zijn talent vertolken in een aantal be roemde muziekstukken. Het concert begint met een improvisatie van de or ganist. Daarna volgen de Preludium en Fuga in C van J.S.Bach, Concerto in F- dur van G. Handel, Sonate no. II van Mendelsohn, Menuetto in G van B. Tours, Andante in G-mineur van E. Ba tiste, Grand Choeur Dialoque van E. Gigout en de Toccata en Fuga in A-moll van M. Reger. Tot slot is er nog een Koraal Finale van Klaas Jan Mulder zelf met aansluitend samenzang. Het con cert begint om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Naaldwijk - De stand van Bloemenvei ling Holland tijdens de Nederlandse Tuinbouw Vakbeurs (NTV) staat in het teken van kwaliteit. Onder het motto 'Tijd voor kwaliteit' toont de veiling concrete activiteiten op kwaliteitsge bied. De NTV vindt plaats in de RAI te Amsterdam van 21 tot en met 24 februa ri aanstaande. Bezoekers kunnen in de veilingstand hun kennis op het gebied van produktkwaliteit testen door deel te nemen aan een kwaliteitsquiz. Be langstellenden moeten de produktkwa liteit van de van de gepresenteerde bloemen en planten beoordelen. De veiling verloot 25 boeketten onder de goede inzenders. Bloemenveiling Holland demonstreert in de stand de handmeter voor de chlo- rofyl-fluorescentietoets (CF-toets). Deze handmeter is onlangs op experi mentele basis geïntroduceerd. Het kan de inwendige kwaliteit van de planten meten. Hierdoor is het mogelijk de bloeiperiode of de levensduur van planten te voorspellen. Aan de hand van een aantal houdbaarheidsproeven is er ook aandacht voor kwaliteitson derzoek. Hierbij staan onder andere onderzoeksresultaten van een aantal importprodukten en Gerbera centraal. De Holland Award, die jaarlijks wordt uitgereikt door Bloemenveiling Hol land, is erop gericht innovatie te stimu leren. De genomineerden voor de Hol land Award 1995 worden tijdens de NTV in de stand gepresenteerd. De Award is een jaarlijkse onderscheiding voor de meest vernieuwende veredel aar/vermeerderaar, die een belangrij ke bijdrage heeft geleverd aan de ver betering van het produktassortiment bij Bloemenveiling Holland. Natuurlijk ontbreekt ook de aandacht voor het milieu in de sierteelt niet. Milieu is een integraal onderdeel van kwaliteit. Be zoekers kunnen in de stand kennisne men van het Milieu Project Sierteelt (MPS). Het aantal MPS-deelnemers groeit nog iedere dag. Bloemenveiling Holland is de initiatiefnemer van dit sierteeltpro ject dat inmiddels landelijk gedragen wordt. MPS is erop gericht de milieube lasting bij sierteeltbedrijven te verla gen door beheerste produktie. Op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 februari speelt 'Swing it out' de voorstelling 'The Sound of Motown' in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. De voorstelling begint om 20.00 uur. Voor de voorstellingen op vrijdag 17 en zaterdag 18 februari bestond enorme belangstelling. Daarom is er op donderdag 16 februari een extra voorstelling van 'The Sound of Motown' ingelast. Inlichtingen: 01820-13750. Inbraak/diefstal: Eind vorige week werd ingebroken in een caravan op de camping aan deTweemanspolder. Men is via een raam in de caravan gekomen. Weggenomen werd een cd- en een vi deospeler. Aan het Warnaarplantsoen werd in de nacht van donderdag op vrijdag inge broken in het clubhuis van de tennis. Er werd gereedschap ontvreemd dat daar i.v.m. een verbouwing wordt gebruikt. Vrijdagmiddag werden 2 jonge Wad- dinxveense winkeldiefsjes (13 en 14 jaar) in de kraag gevat bij een super markt aan het K.W.plein. Zij worden in de gelegeheid gesteld een alternatieve straf via Halt te ondergaan. Vrijdag werd ingebroken in een woning aan de Kievitsdreef middels het open- wrikken van een raam aan de achterzij de van de woning. Weggenomen wer den een TV, video, sieraden en cheques. Vrijdagavond werd ingebroken in een woning aan de Jacob van Lennepstraat middels een bovenlichtje aan de ach terzijde. Weggenomen werden de TV, video en een 60-tal cd's. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Abr. Kroesweg middels het openwrik- ken van een raam aan de achterzijde. Weggenomen werden geld. cheques, rijbewijs en paspoort. Zaterdagavond werd aan de Wingerd een personenauto gestolen die later op de avond in Gouda rijdend werd aange troffen. Nadat het voertuig na een ach tervolging in de struiken tot stilstand was gekomen, ging de bestuurder er vandoor. Naast hem zat een 18-jarige Waddinxvener welke ter plaatse werd aangehouden. Het is nog niet duidelijk of deze ook iets met de diefstal heeft te maken. De bestuurder is nog voort vluchtig. Vrijdagochtend reed een 16-jarige bromfietser uit Hazerswoude links van de weg over de Zijde. Een 33-jarige auto mobilist uit Boskoop reed richting Hef- brug over de Zijde. Bij het benzinesta tion reed hij het terrein op om te tan ken Bij het afslaan kwamen beide voer tuigen frontaal in botsing. De bromfiet ser is met beenletsel overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Vrijdag rond het middaguur vond een aanrijding plaats op de Alphenseweg waarbij 2 personenauto's zwaar wer den beschadigd. Een 24-jarige Amster damse automobilist kwam bij het uit wijken voor een tegenligger rechts in de berm. Bij het terug sturen kwam hij op de linkerweghelft in botsing met een tegenligger, een 28-jarige automobilis te uit Veenendaat. Beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. Vrijdagmiddag brak aan de J.W. deRuij- terstraat een schoorsteenbrandje uit. De biandweer heeft de zaak in de kiem gesmoord.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3