"a»*» {mtokil-ZVH gepasseerd door Italianen !e Fair walst over Tonegido Eerste damesteam Flyers op de Keg terug BROUWER DE KONING Marathonkampioen start veertig ste Artesialoop Van Tilburg start met seizoen De Kleine Trompetter lost start schot Rottemerenloop Demonstratie rolstoeltennis in Tenniscentrum Schaaknacht in het Zuidhonk Opnieuw verlies voor Tabé UITVAARTVERZORGING Open avond tafeltennisvereniging QRGE KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Violen en primula's Sla- kool- en aardbeiplanten - Fruitbomen Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10, ^^wëkêhT Broeiramen Hart van Holland/15 februari 1995 pagina 9 henhuizen -Afgelopen woensdag speelde Rentokil in eigen huis de eerste wedstrijd \de kwart-finale van de Europa Cup II voor bekerwinnaars. Tegenstander van de Lenhuizense ploeg was niet de eerste de beste: het was bekerhouder Daytona Las Modena, de nummer één van Italië. Daytona Las Modena is een ploeg bestaande uit Lier internationals, waaronder de Nederlander Bas van der Goor. i de beginfase van de eerste set I moest het basisteam van Rentokil, Ibestaande uit Misha Latuhihin, Al- Cert Christina, Rob Grabert, Rini Bou- lens, Brecht Rodenburg en Edger Tink- lol.in het ritme komen en Daytona nam jen 7-1 voorsprong. Hierna begon Jentokil de service-druk op te voerep ndit bracht resultaat, onder andere iantagalli had moeite om de bal goed laar de spelverdeler te passen. Rento- Élkwam langzaam maar zeker dichter- lijen bij 8-9 kwam Edger Tinkhof aan de Ipslag, deze wist zijn team naar een 12- voorsprong te leiden. In deze fase lleef Rentokil als team sterk spelen en Ion verdedigend bijna alles aan. Dit lesulteerde dat Rentokil deze set tot lerrassing van velen met 15-12kon win- len. Jndetweede set hielden de twee teams ilkaar in evenwicht, waarbij Daytona piet de midden-aanval van de Neder- inds international Bas van der Goor lelkens goed wist te scoren. Terwijl aan lentokil-zijde Edger Tinkhof op de bui tenkant ongrijpbaar bleek voor de blok- lering van Modena. Rentokil nam tot genoegen van de vele supporters zelfs een voorsprong van 13-10. Deze wist Modena weer ongedaan te maken, maar het volgende punt werd door Cees van Opijnen gescoord met zijn blokkering. De risicovolle opslag van Brecht Rodenburg ging uit en Modena kreeg weer de kans om punten te sco ren. Deze kans grepen de volleybal profs uit Italië en wisten met hun hech te blokkering de set uiteindelijk met 14- 16 naar zich toe te halen. Ook in de daarop volgende sets gaf Rentokil zich niet zomaar gewonnen, in de derde set bleef Rentokil tot 6-6 op gelijke hoogte, daarna nam Modena via hun sterke blokkering een 6-14 voor sprong. Rentokil aangemoedigd door het veelkoppige publiek wist de strijd weer op te pakken en kon terug komen tot 10-14, totdat spelverdeler Fabio Vullo de laatste Rentokil-aanval wist af te blokken (10-15). In de vierde set hielden de beide teams het meer dan drie kwartier vol, voordat de beslissing viel. Rentokil, met Ronald Kooijman en Cees van Opijnen voor respectievelijk Rob Grabert en Albert Christina in het veld, nam in de beginfa se zelfs een voorsprong en Daytona Las Modena moest alle zeilen bijzetten om terug te komen, maar de sterke midden- aanval zorgde dat dit gebeurde. Mode na kon pas bij 11-12 meer afstand ne men en had in Cantagalli de speler die het beslissende punt wist te scoren (11- 15). Na afloop van dit duel dat twee uur en drie kwartier heeft geduurd, kon ieder een terugzien op een geweldige wed strijd. Bondscoach Joop Albeda zei na afloop zei dat zo'n wedstrijd voor een groter publiek gespeeld had moeten worden, waarmee hij de Rentokil-selec- tie een groot compliment maakte. Ook trainer/coach Stewart Bernard kon te rug zien op een geslaagd optreden, waaraan hij geen moment aan had ge twijfeld. Vanavond spelen de Rentokil-heren in Modena de return-wedstrijd in deze kwart-finale en zullen daar zeker een beter voorbereid Daytona Las Modena aantreffen. De spelers van Modena kre gen woensdagavond namelijk koud eten. De ploeg had de warme maaltijd in het hotel om kwart over negen besteld, maar door de lange wedstrijd kon de ploeg pas om elf uur eten en was de maaltijd ondertussen koud geworden. pddinxveen - De volleybalsters van e Fair hebben zaterdag goede zaken tdaan tegen Tonegido Voorburg een |H overwinning te behalen. Van een Ipannende wedstrijd tussen de twee ■oppers uit de derde divisie E was nau welijks sprake. Be Fair domineerde drie fels het spel en liet het initiatief in de Vedeset geheel aan de tegenstander. Ifetde drie punten die Be Fair aan haar lotaal toevoegt staan de dames op de peede plaats met 32 punten uit 15 Wedstrijden. Koploper Sovicos liet een fteekvallen tegen Utrecht door met 3-0 |tverliezen en staat nu op slechts een pit voorsprong. Utrecht neemt de ptde positie in met 30 punten uit 14 wedstrijden. Zaterdag staat voor Be I» de uitwedstrijd tegen Zovoc uit petermeer op het programma. hdeeerste set nam Be Fair door goed [serveren meteen een ruime voor- Jsprong. Een slecht pass aan Tonegido- Pide en een hardwerkend Be Fair met P/via de Vries in de basis, zorgden al P®1 voor 15-4 op het scorebord. In de tweede set lieten de Waddinxveense dames zich onnodig in de hoek druk ken. Passfouten en een slordige veld- verdedigingen netspel gaven Tonegido alle kans om zich te herstellen. De door trainer/coach Herman Brouwer in het veld gebrachte Anneke Verwoerd kon het tij niet meer keren zodat de stand 6- 15 werd. De derde set zorgde echter voor herstel van Be Fair. Met opnieuw de servicedruk en goed spelverdelen van Wilma de Jong namen de Waddinx veense volleyballers het initiatief over. De sterke blokkering via Marcella Bos ontwrichtte de Voorburgse aanval en gaf Be Fair vleugels (15-6). In de vierde set werd het karwei afge maakt. Met de goed verzorgde passes van Liesbeth Gras en Sjanet van Tol wist spelverdeelster Wilma de Jong wel raad. Met name Antoinette Wijker en Anneke Verwoerd kwamen goed door met hun aanvallende acties. Be Fair opereerde als een sterke eenheid en een fraaie tweeslag van Liesbeth Gras maakte een einde aan de set en aan de wedstrijd (15-8). •addinxveen - Na een paar minder goe- f wedstrijden komen de dames van invers weer langzaam terug op het Me niveau. Vrijdagavond was Juven ilis de tegenstander. Deze ploeg maak- lil.f' ames moeilijk- Flyers had het spel en bouwde een redelijke voorsprong op. Toen sloop hij toch weer de terugslag in het spel en kwam Juventus nog aardig dichtbij. Flyers hervond zich op tijd zodat de wedstrijd toch eindigde in 68-51. Topscorer was Anita van Unen met 14 punten. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. t.k. 2 2 zits banken bruin leer ƒ300,- per st. eiken tafel 80x80/100,- 01802-1919 Gevraagd schoonmaakster 2 a 3 uur per week 01802-2401 t.k. tourcaravan merk Dickson -335 compl. voortent luifel vr. pr. 2000,- 01828-16105 Peugeot 605 SLi LPG get. glas trekhaak okt.'91 01828-15937 t.k. wandkast eiken-fineer 170x160 met bar veel bergruimte 200,- 01828-18577 t.k. Mitsubishi Colt GLX 1500 85 apk 3-96 lm velgen trekhaak 2750,- 01714-13604 schaatsverz. geeft een goede prijs voor oude houten schaatsen van voor 1900 01891-16894 KABOUTER-WEEK 20 t/m 24 maart Info: 01714-12924 t.k eettafel salontafel vierkant I. grijs met zwarte bies ƒ300,-01828-12129 t.k. tourcaravan Wilk Safari 441 bj '82 incl. access, vr. pr. ƒ5500,- 01714-12146 t.k. koelstra combiwagen met toebehoren kleur: blauw vr. pr. ƒ300,-01727-17180 t.k. piano zwart merk Cuypers oud maar in goede staat 600,- 03480-20955 t.k. Nintendo spelcomputer 8 bits met diverse spelletjes ƒ250,- 01828-16148 t.k. grenen Ikea badkamerkastjes 2 spiegel- schuifdeurtjes 60x48x15/25,- 01828-10638 betrouwbare vrouw zoekt werk in huishouding op de donderdag 01828-32555 Moerkapelle - Op donderdag 16 februa ri organiseert Tafeltennisvereniging Zevenhuizen/Moerkapelle vanaf 20.15 uur een open speelavond in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Iedereen die belangstelling heeft voor deze sport, is van harte welkom tijdens deze avond. De vereniging streeft naar een balans tussen sportieve prestaties en ont spanning en gezelligheid. Elk jaar wordt gestreden om het clubkam pioenschap en er is elk jaar ook een haridicaptoernooi. Inlichtingen: John Meurer 01793-1813. Bik VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 18 februari wordt in Koudekerk aan den Rijn voor de veertigste maal de Artesia loop gehouden. Dit jubileum is door de organisatie aanleiding geweest om er een feestelijk sportevenement van te maken. Tijdens de sportmarkt bijvoor beeld zullen de regionale wedstrijdor ganisaties zich presenteren. Ook is er gelegenheid om in te schrijven voor andere wedstrijden. De organisatie van de Artesialoop heeft Aart Stigter, Nederlands marathon kampioen, uitgenodigd om het start schot te lossen. Hij zal zelf ook uitko men op de 25 kilometer. Stigter ge bruikt deze afstand als test in zijn voor bereiding op de marathon van Rotter dam, die in april wordt gehouden. Veel lopers gebruiken de Artesialoop als training voor marathons. Naast de 25 kilometer, kunnen de lo pers ook voor andere afstanden kiezen: 5, lOof 15 kilometer. Op de 15kilometer zal er waarschijnlijk weer strijd ont staan tussen de atleten van A.V. Hol land. Zij starten met deze loop in het kader van hun winterwegcircuit, een regelmatigheidstest gedurende de win termaanden. Een soortgelijke strijd is ook te verwachten van atleten van A.V.'47 uit Boskoop. De start is om 14.00 uur bij sporthal de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn. In de sporthal wordt ook de markt gehou den. Inlichtingen: Daan Bijleveld 01714- 12309 en Theo Visser 01714-13149. Zevenhuizen - Over een maand gaat het seizoen 1995 weer beginnen voor het Van Tilburg Racing Team. Karl van Til burg kan dan zijn motor gaan testen op het Franse circuit van Pau-Arnos. Hij gaat rijden op een Kawasaki ZXR 400 die deze winter geheel omgebouwd is tot een racemonster. Dit jaar zal Karl gaan rijden met het gevreesde nummer 13. Het programma voor het seizoen ziet er als volgt uit: 8 tot 10 maart Pau- Arnos Frankrijk (training); 2 april As sen (trainjng); 9 april Zandvoort (Int. Dutch Open); 17 april Assen (Int. Dutch Open); 23 april Hengelo (Gld.) (Int. Dut ch Open); 21 mei Twello (internatio naal); 25 mei Eemshaven (Int. Dutch Open); 5 juni Oss (Internationaal); 16 juli Francorchamps (B.) (Euro-wed strijd); 13 augustus Zolder (B.) (Int. Dutch Open); 27 augustus Assen (Int. Dutch Open); 3 september Tolbert (Int. Dutch Open); 24 september Zandvoort (Int. Dutch Open); 1 oktober Assen (Int. Dutch Open). Zevenhuizen - Op zaterdag 25 februari organiseert Lions Club Zevenhuizen voor de zesde keer de Rottemerenloop. De afstanden 5,10 en 21 kilometer wor den gelopen op autovrije en autoarme wegen. De inschrijving kan vanaf 10.00 uur in het Hervormd Centrum bij het gemeentehuis. De halve marathon kent de categorieën: senioren tot 40 jaar, veteranen van 40 tot 49 jaar en vetera nen van 50 jaar en ouder. Voor dames die de seniorenleeftijd zijn gepasseerd, is de categorie veteranen vanaf 50 jaar opengesteld. Voor iedereen is er een herinnering en er zijn ook geldprijzen te winnen. De duizendste inschrijver ontvangt een fotocamera. Het startschot wordt gelost om 12.00 uur op het plein voor het gemeentehuis door de jongste 'Kleine Trompetter'. De aanleiding hiervoor is de bijdrage die de Lions Club levert aan de nieuwe uniformen van de Kleine Trompetter. De opbrengst van de Rottemerenloop komt namelijk ten goede aan de vereni ging. Op voorhand heeft de Lions Club een bedrag van vijfduizend gulden toe gezegd. De Kleine Trompetter zal op het marktplein zorgen voor de nodige muziek met een streetband. Inlichtingen: Lions Trimloopcommis- sie 01802-1956 of 01802-1279. Waddinxveen - Op vrijdag 17 februari wordt in het Tenniscentrum Waddinx veen aan de Sniepweg een demonstra tiewedstrijd rolstoeltennis gehouden. Tennisvereniging Waddinxveen heeft Olympisch en ex-wereldkampioene Chantal Vandierendonck bereid gevon den een demonstratiepartij te spelen tegen de tennisleraar van de vereni ging, Frank v.d. Berg. De wedstrijd duurt van 18.00 tot 19.00 uur. In het Zuidhonk wordt in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 maart een schaaknacht georganiseerd. Deze hap pening is een initiatief van Stichting Wijkwerk de Zuidpias en de Waddinx veense Schaakvereniging W.S.V. De speelnacht begint om 20.00 uur en wordt in de ochtend om 8.00 uur afge sloten met een gezamenlijk ontbijt. Het aantal partijen is afhankelijk van het aantal spelers en duren tweemaal tien minuten. Om organisatorische redenen kunnen maximaal 64 schakers meedoen. Daar om raadt de organisatie aan om vroeg tijdig in te schrijven. Dit kan bij Piet de Niet 01828-19528. Benthuizen - Alle teams van Tabé speel den afgelopen week uit. Het eerste tafel- tennisteam verloor met 7-3 van Kioti uit de Lier. Alexander van Waay is sinds de degradatie nog niet in goede doen ge weest. Hij won nu slechts een wedstrijd en verloor zelfs van een invaller, Dave van Mechelen uit Kioti 3. "Het lijkt wel of ik vast zit, niks lukt" aldus Alexander. Ook Martijn Ritman, voor het eerst sinds de competitie aanwezig verloor alle wedstrijden: "Toch heb ik lekker gespeeld, twee maal drie sets, er zat meer in maar het lukte gewoon niet". Alleen Frank van Waay, nota bene licht geblesseerd aan zijn speelschouder, deed het goed: hij won twee van zijn drie wedstrijden in drie sets. Ook de derde had hij kunnen winnen, maar verloor die in twee sets met 20-22 en 21- 19. Tabé 2 speelde met 5-5 gelijk tegen het Zoetermeerse Doing 2. Remco Visser won alle drie zijn partijen. Frido Kraanen 2 en Sandra Wiese één set. Tabé 3 speelde opnieuw 5-5, nu tegen Te Werve 2 in Rijswijk. George Visser speelde als vanouds: 3 gewonnen wed strijden, Gerrit Hydra en Bas van de Graaf scoorden ieder één punt. Tabé 3 heeft met dit tweede keer 5 punten een goede start gemaakt in de klasse waar ze nooit verder kwamen dan 25 punten, nu hebben ze er al 10. Tabé 4 verloor in Zoeterwoude met 7-3 van Zoeterwoude 8. Peter Nieuwstad won twee keer en Dennis van de Bosch één keer. Tabé 5 zorgde voor de enige overwin ning in de afgelopen week. Doing 7 werd met 7-3 verslagen. John Rem merswaal scoorde een hattrick, Rob Dressing en Jolanda Stoel scoorden beiden tweemaal.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9