art van Holland, iedere week in 30.250 brievenbussen! "Zo oud ben ik toch nog niet!" C.C.V-B (chauffeursdiploma) Verkeersschool Bremmer Klaveijassen voor koppels 'Doos vol kruimels' Vogels en videofilmen Kunstexpositie in STAA-galerie Pianoconcert in de raadzaal 100-jarige in Souburgh Op dinsdag 28 februari starten wij weer met een nieuwe cursus examen laatste onderdeel 12 juni Bel vrijblijvend voor inlichtingen: Van Zuytland 1a - 2731 GN Benthuizen - Tel. 079-312095 Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Het oude telefoonnummer in Zevenhuizen is komen te vervallen, bel: Telefoon: 01892-17133 -b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk 17e jaargang nummer 603 22 februari 1995 A makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken lWj Ook 's avonds bereikbaar I makelaar] Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Boskoop - Op zaterdag 25 februari organiseert de klaverjasvereniging HABO een koppel-klaverjastoer- nooi. Dit toernooi, dat om 10.00 uur begint, wordt gehouden in de tuin* bouwschooi aan de Azalealaan. Er zijn verschillende prijzen te winnen en er is een tombola. Individuele aanmelding is mogelijk. Aanmelden en inlichtingen: dhr. Hogerbrugge 01828-17878, mw. Eegdeman 01727- 13033 of dhr. Vonk 01824-1709. Waddinxveen - Op 17 en 18 maart speelt de Waddinxveense toneel vereniging Toi-Toi in het Anne Frankcentrum 'Een doos vol krui mels'. Het toneelstuk, waarin hu mor en ernst samen gaan, vertelt het verhaal van Eva de Wilde. Zij is gestopt met drinken en probeert de draad van haar leven weer op te pakken. De relatie met haar vrien den Jimmy en Jeanette geven daar bij niet de steun die zij verwachtte, net als de houding van haar ex- vriend. De band met haar moeder blijkt echter sterker dan zij ver moedde. Inlichtingen: 01828-17634. In de nieuwe televisieprogramma's van Teleac staan de komende tijd de onderwerpen vogels en videofil men centraal. Op zondag 19 februa ri startte de serie 'Vogels dichtbij* waarin de herkenning van vogels centraal staat. Dit programma werd ontwikkeld in samenwerking met Vogelbescherming Nederland en wordt wekelijks uitgezonden van 19.15 tot 19.45 uur. Op zondag 20 maart begint de serie 'Videofilmen' van Teleac. Hierin krijgen beginnende en gevorderde filmers tips om boeiende video films te maken. Dit programma wordt eveneens op zondag uitge zonden, van 18.15 tot 18.45 uur. Alphen aan den Rijn - Schilderijen, grafiek, beelden en klein plastiek. Die kunstwerken zijn van 25 februa ri tot 6 april te zien in de STAA- galerie iri Alphen aan den Rijn tij dens de expositie van Jacqueline Leeferink en Frans en Truus van der Veld. Jacqueline Leeferink uit Alp hen schildert vooral vissersboten. Het duo Van der Veld uit Lisse ma ken beelden van allerlei verschil lende materialen zoals brons, gra- nito, aluminium en keramisch mo zaïek. De expositie van de drie kun stenaars is te zien van woensdag t/ ra vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. De galerie is gevestigd aan de Prin ses lrenelaan 88. Waddinxveen - Op donderdag 23 februari verzorgen Wyneke Jor- dans en Leo van Doeselaar een pia noconcert in de raadzaal van het gemeentehuis. Op het programma staan met name werken uit de eer ste helft van de 19e eeuw, van zowel bekende als minder bekende com ponisten. Beide pianisten studeer den aan het Sweelinck Conservato rium in Amsterdam en zijn werk zaam als docent aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Zij raaakten sinds 1983 verschillende grammofoonplaten en cd's. Kaar ten kunnen op werkdagen tussen 9-00 en 12.00 uur besteld worden via 01828-24697. h ovens Regionale actie tegen winkeldiefstal Waddinxveen - Afgelopen zaterdag vierde mevrouw Maria de Mul-Veermans haar verjaardag. Reden voor burgemeester C.M. van der Linden om haar een bezoek te brengen namens het gemeentebestuur want het was die dag precies honderd jaar geleden dat zij in Willemstad werd geboren, als oudste van tien kinderen. Haar vader was daar haven meester en sluiswachter. Zij ging als 16-jarige werken op een boerderij en vervolgens bij een predikantsgezin in Willemstad, in 1919 trad Maria Veermans in het hu welijk met huisschilder en land schapschilder Jacob de Mul, waarna zij in Fijnaart gingen wonen. Het echt paar kreeg vijf kinderen. In 1926 kwam de familie De Mul in Waddinxveen wonen. "Het waren goede jaren," aldus mevrouw De Mul. In 1970 kwam het echtpaar naar Sou burgh in Waddinxveen, waar zij zo lang mogelijk alles zelf wilden doen. De heer De Mul overleed in 1978. Volgens de medewerkers van Sou burgh is mevrouw De Mul een "gezel lige actieve dame, die nog steeds aan alles in Souburgh deelneemt. Zij heeft een goede eetlust en is een voorbeeld voor velen". Mevrouw De Mul kon bijna niet geloven dat zij honderd jaar werd: "Zo oud ben ik nog niet!" Het aantal jongeren dat gepakt wordt voor winkeldiefstal stijgt nog steeds. Daarom start de politie met in samenwerking met winke liers in Waddinxveen, Zevenhui- zen-Moerkapelle, Boskoop, da, Reeuwijk, Bodegraven, Moord recht en Nieuwerkerk aan den IJs- sel een winkeldiefstal-actie. Deze begint op 28 februari en duurt tot 15 april. Tijdens de actie handelt bureau Halt de klanten extra snel af. Dit houdt in dat de jonge win keldieven hun alternatieve straf uit voeren binnen drie weken nadat zij door de politie zijn aangehouden. Op die manier willen de politie, bureau Halt en de winkeliers het aantal win keldiefstallen terugdringen. De gele Halt-affiches, die worden op gehangen in buurthuizen, winkels en openbare gelegenheden, vormen ook onderdeel van de actie. De bo venkant van deze poster laat een win keldief zien die iets in zijn jas steekt met de tekst: "Cool??" Daaronder wijst iemand op zijn voorhoofd en roept uit "Butt-head!" Bij Bureau Halt wordt telkens gecon stateerd dat jongeren winkeldiefstal zien als 'gewoon'. Voorlichter me vrouw M. Rademakers van Bureau Halt: "Het opvallende vind ik dat de jongeren in de meeste gevallen ge noeg geld hebben. In de afgelopen tijd heb ik maar éénmaal iemand ge hoord die werkelijk problemen had. De rest stal voor de kick of om stoer te doen". Om deze mentaliteit te doorbreken, krijgen de jongeren naast een alternatieve straf (werken in de winkel waar zij hebben gesto len, het winkelcentrum vegen of pa- Met posters won pier prikken) ook voorlichting. "Wij praten op deze kinderen in," vertelt mevrouw Rademakers. "En wij pro beren duidelijk te maken dat het niet in het rolletje drop zit, maar dat er nog veel meer verdwijnt. Als er niets duidelijk gemaakt dat stelen asociaal is. gestolen zou worden en de winke liers dit geld investeerden in hun bedrijf, zouden bijvoorbeeld 117.000 jongeren aan een baan ge holpen kunnen worden".

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1