Boskoop weer Kwakveen Aids-actie brengt bijna 14.000 gulden op Thomas van Vliet wint Voorleeswedstrijd Actie tegen verboden bestrijdingsmiddelen Open dag zonwering specialist Politieberichten IJssel en Gouwe 30.250 exemplaren. r VAN HOLLAND Jan "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning i van het Hart van Holland. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na beta- J Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Hart van Holland/22 februari 1995 pagina 3 advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Boskoop - Het aanstaande weekend staat Boskoop weer op zijn kop tijdens de carnavalsviering van de Krooshap- pers. Het programma luidt als volgt: op vrijdag 24 februari is het Bal-Masqué, het grote verkleedfestijn, waarbij de zaal open gaat om 20.30 uur, Demasqué om 22.11 uur, met de band Ditchers. Op zaterdag 25 februari is er een op tocht en wordt sleutel van Kwakveen gehaald bij burgemeester Spros. Om 13.00 uur begint het opstellen voor de optocht in de A.P. van Neslaan en om 13.30 uur start de optocht. Om 16.15 uur is de prijsuitreiking in de Rozen- burcht. Om 16.30 uur start de kroegen tocht, dweilen met de Baggerbeugels langs Boskoopse café's, Pappa's, Lion Dor, De Landbouw en Hotel Neuf. 's Avonds is vanaf 20.30 uur het Boeren- bal met de band Ditchers en Henk Wijn gaard en eigen inbreng, waarbij het dra gen van een boerenkiel verplicht is (uit verkocht). Op zondag 26 februari is het clownsbal, de zaal gaat dan open om 20.30 uur. De band Ditchers zorgt voor de muziek. Op maandag 27 februari is het 60+-Car- naval dat begint om 13.30 uur (zaal open om 13.00 uur). Wie gehaald en gebracht wil worden kan bellen naar mevrouw R. Lindhout 01727-13610 of mevrouw R. Bobeldijk 01727-15650. Op maandag 27 februari wordt "Tot de Bojum" gevierd. Dit feest is alleen voor leden van de carnavalsvereniging. Alle activiteiten vinden plaats in de Rozenburcht (tenzij ander vermeld) in aanwezigheid van Prins Flierefluiter en Hofdame Bianca, de Raad van Elf, dans- gardes de Guppies, Donderkopjes en Spetters en de Hofkapel de Baggerbeu gels. Waddinxveen - De leerlingen van de Samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum te Waddinxveen hebben tij dens de kerstviering in de laatste week voor de kerstvakantie minstens f 13.750,- bij elkaar gebracht, voor de bestrijding van de ziekte aids. Dit bleek vorige week toen een symbolische che que werd overhandigd aan Arno Harpe, vertegenwoordiger van het Aidsfonds Nederland. Tegelijkertijd werd een aan tal leerlingen en docenten in het zonne tje gezet. Zij hadden zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt bij de organisatie van deze geslaagde week. Zij kregen van het Aidsfonds een herinnering uit gereikt. Het enorme bedrag is onder andere bij elkaar gebracht met een sponsor schaatsactie in de Weenahal te Rotter dam, waaraan ruim 300 leerlingen deel namen. Maar ook diverse andere po dium- en sportactiviteiten brachten veel geld op. Wellicht zal het definitieve eindbedrag de 14.000 gulden nog over schrijden. De komende weken zal met een afvaar diging van de leerlingen overlegd wor den waaraan de actie-opbrengst be steed gaat worden. Hierbij valt onder andere te denken aan voorlichting, pa tiëntenzorg of wetenschappelijk on derzoek. Regio - Enkele weken is de politie Hol lands-Midden en de Algemene Inspec tiedienst van het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij begon nen met het 'Project Bestrijdingsmid delen'. Dit project wordt gehouden in samenwerking met de gemeenten en bestaat uit twee onderdelen: een inza- melactie van verboden bestrijdings middelen en het bezoeken van bedrij- De niet-toegelaten bestrijdingsmidde len zijn te herkennen aan een goedkeu ringsnummer dat begint met de letters PD, aan het ontbreken van een toela tingsnummer ep de verpakking. Daar naast is er een aantal middelen waar van de toelating is ingetrokken of ver vallen. De betrokken bedrijven (tuinde rijen, kwekerijen, akkerbouwbedrijven en loonbedrijven) zijn inmiddels op de Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop. Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen. donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 Boskoop - "Ik moet nog heel lang wachtenDat had Thomas van Vliet gezegd toen de voorleeswedstrijd begon omdat hij als voorlaatste moest uitkomen. Het wachten was echter de moei te waard want hij won afgelopen zaterdag de regionale finale van de Voorleeswedstrijd in de Tunnel in Boskoop. Met een verhaal uit het boek Bijna iedereen kon omvallenvan Toon Tellegen liet hij de andere twaalf deelnemers achter zich en mag uitkomen in de provinciale ronde die op 8 april wordt gehouden in Zoetermeer. De jury sprak zich unaniem lovend uit over de prestatie van Thomas. Vooral de keuze van het fragment, het overbrengen van de humor in het verhaal en zelfver zekerdheid speelden hierbij een rol. Tweede werd Jan- Willem Weebers van De Dulebonk uit Reeuwijk. Hij las een verhaal uit 'De Griezelbus 2' van Paul van Loon voor en liet hierbij het publiek de rillingen over de rug lopen. Als derde eindigde Jade Kasdorp van de Theo Thijssenschool uit Waddinxveen met een fragment uit 'De geheime tuin' van Frances Hodgson Burnett. Zij leidde het verhaal goed in, nam pauzes en gebruikte verschillende stemmen. Een eer volle vermelding kreeg Jamal Bejja van 't Vogelsnest in Bodegraven, die de varkens en de andere figuren in zijn verhaal tot leven bracht. De jury bestond uit Tanja Verspeek (jeugdbibliothecaris van de Openbare Bibliotheek in Alp hen aan den Rijn), Gertjan van Midden (hoofd Onderwijs en Cultuur van de gemeente Boskoop), Ank Vos (docente aan de agrarische school De Groene Zijde in Boskoop) en Ellen den Hollander (redactrice van het Hart van Holland). De presentatie van de wedstrijd was in handen van Petra van Hulsen alias 'Linda de Knol' en de organisatie werd verzorgd door medewerkers van de Openbare Bibliotheek van Bos koop. De regionale Voorleeswedstrijd werd vooraf gegaan door voorrondes in de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Boskoop, Waddinxveen, Reeuwijk, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Zwammerdam en Waarder. Op 23 mei is de landelijke finale in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. De winnaar van de Voorleeswedstrijd. hoogte gesteld van de actie. Om de bedrijven in de gelegenheid te stellen om de middelen in te leveren, worden op verschillende lokatie inza- melacties gehouden. Voor de bedrij ven in Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieu- werkerk aan den IJssel en Moordrecht is deze inzameldag op 28 februari van 10.00 tot 17.00 uur op de gemeentewerf aan de Batavierlaan 6 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Daar kunnen tegen con tante betaling de middelen worden in geleverd. Vanaf half maart vinden in de genoemde plaatsen bedrijfsbezoeken plaats. Hierbij zal gelet worden op het aanwezig zijn van verboden bestrij dingsmiddelen en de wijze van opslag van bestrijdingsmiddelen. Tegen over treders wordt proces verbaal opge maakt. t.k. buggy mintgroen 01793-2728 t.k. Batavus racefiets ƒ100,- 01828-17505 t.k. 3 jr. oud bankstel 2-2,5 zits leer I. grijs 01828-19288 t.k. Ford Sierra 1.6 Laser 5 drs. bj 86 apk 10-95 i.z.g.st. ƒ5500,-na 20 u: 01820-24173 t.k. eiken ledikant 2 pers. 120 br. 180 I. matras spiraal: hondemandje v. fiets 01828-15052 Gevr. star LC 10 of LC20 printer 01828-12942 Gevr. viskom als afscheidskado voor onze meester. 01793-2319 t.k. gevr. poppeklerenpatronen poppenwiegje/ ledikantje/stapelbedje 01828-10005 t.k. gevr. kajuitbed van onbewerkt blank hout voor matrasmaat 90x190 na 18 uur: 01802-3552 Boskoop Rolluik- en zonwe ringspecialist Van den Berg Bos koop houdt op vrijdag 24 februa ri een open dag van 9.00 tot 21.00 uur. Op die dag zijn in de ver bouwde en gemoderniseerde winkel onder andere markiezen, rolluiken, gordijnen, verticale lamellen, rolhorren en jaloezie ën te zien. Van den Berg is te vinden aan de Julianastraat 24. Het Landbouwschap maakt bezwaar tegen een aantal aspecten van het streekplan Zuid-Holland, onder andere tegen de komst van het Bentwoud. In een brief aan de Provinciale Staten van vorige week maakte het Landbouw schap dit duidelijk en vraagt de staten leden rekening te houden met de ge noemde bezwaren. Het Landbouw schap (Gewestelijke Raad voor Zuid- Holland) is een samenwerkingsver band van de Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie, de Christelijke Boe ren-en Tuindersbond West-Nederland, de Voedingsbond LNV en de Industrie- en Voedingsbond CNV. Het Bentwoud is een van de aandachts punten in het bezwaarschrift van het Landbouwschap. Er wordt bezwaar gemaakt tegen het bos omdat daardoor ;meer dan 30% van het areaal akker- en tuinbouw in de droogmakerijen ont trokken worden'. Bovendien verdwijnt daarnaast nog 15% van het gebied door verstedelijking. Volgens het Land bouwschap had eerst duidelijk onder zocht moeten worden wat het perspec tief zou worden voor de overblijvende akkerbouwbedrijven. Dit is volgens de gewestelijke raad voor Zuid-Holland niet gebeurd.Een ander punt van kri tiek is de versnippering van het gebied. Door een bos in het hart van akker bouwgebied te lokaliseren, zal volgens het Landbouwschap een 'heel ongun stige gebiedsstructuur' ontstaan. Hoe wel het plan aangeeft dat het bos op deze lokatie het best de verstedelijking zou tegengaan, meent het Landbouw schap dat in het midden van het gebied toch al geen verstedelijking zou plaats vinden. Daarom zou een 'adequaat pla nologisch beleid' afdoende zijn, zo is in het bezwaarschrift te lezen. Het Landbouwschap richt zich in de brief ook tegen de plannen op het ge bied van de boomteelt, de glastuin bouw en de route van de Betuwelijn. IS Aanrijdingen: Zaterdagmiddag kwam een 16-jarige Zevehuizense bromfietser ten van op het fietspad langs de RW 12. De oorzaak was het losschieten van het spatbord. De bromfietser is per ambulance over gebracht naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: in de nacht van zaterdag op zondag werd een 41-jarige man zonder vaste woon-en verblijfplaats aangehouden op verdenking van het inbreken in vrachtauto's aan de Onderweg en het Nijverheidscentrum alsmede enkele inbraken te Nieuwerkerk. In totaal gat het vermoedelijk om ongeveer 15 in braken. Hij brak in middels het inslaan van een tochtraampje. Het was de ver dachte te doen om geld en eet-en rook waren. De inbraken van het afgelopen weekend heeft hij inmiddels bekend. Het onderzoek gaat echter verder om dat in de tweede helft van het vorig jaar in Zevenhuizen en Nieuwerkerk even eens een flink aantal soortgelijke vrachtautoinbraken zijn geweest. Overig nieuws: Dinsdagochtend werd op de Burg. Klinkhamerweg een snelheidscontrole gehouden waarbij 100 overtreders wer den gefotografeerd. Er passeerden 1531 voertuigen. De snelste reed 73 km/ u. Zaterdagmiddag werd wederom een snelheidscontrole gehouden waarbij 1350 voertuigen passeerden waarvan er 100 te snel reden en werden gefoto grafeerd. De snelste reed 76 km/u. Aanrijdingen: Woensdagochtend raakte een 21-jarige automobilist uit Waddinxveen het spoor bijster op de Zuidplaslaan toen hij werd verblind door de zon. Hij reed een lantaarnpaal omver alsmede een wegbewijzeringsbord op een vlucht heuvel. De bestuurder bleef onge deerd. Aanrijding met dodelijke afloop: Zaterdagochtend omstreeks 11.15 uur stak een 76-jarige fietser uit Waddinx veen het Noordeinde over terwijl op dat moment vanuit Boskoop een perso nenauto naderde bestuurd door een 29-jarige man uit Alphen a/d Rijn. Een aanrijding was overmijdelijk en de fiet ser werd door de auto geschept. De man is onderweg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Vrijdagmiddag kwam een 49-jarige au tomobilist uit Boskoop in botsing met een slagboom nabij de Coenecoop- brug. De de lage zonnestand had de bestuurder de slagboom niet opge merkt. Zowel auto als slagboom wer den zwaar beschadigd. Vrijdagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Beijerincklaan - Dreef. Een 18-jarige Waddinxveense automobilist gaf geen voorrang aan een 25-jarige motorrijder uit Gouda. De au tomobilist werd mogelijkverblind door de zon. De motorrijder is met vermoe delijk inwendige kneuzingen overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sniepweg, groene BSA damesfiets met trommelrem en versn. Staringlaan, beige Gazelle herenfiets type Tour de Lrance met velgremmem In de nacht van maandag op dinsdag 14 februari zijn 2 personen op heterdaad aangehouden bij een inbraak in een kapperszaak aan de Groensvoorde. Het waren 2 uit Gouda afkomstige mannen van 22 en 24 jaar oud. Omstreeks 04.00 uur werden zij door surveillerende po litiemensen ontdekt. 1 werd er aange houden in een te Gouda gestolen auto. Buiten de zaak stond klaar voor ver voer een audio-installatie, een telefoon en een hoeveelheid kappersartikeien uit de winkel. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een woning aan de Vondellaan middels het openwrikken van een raam. Weggenomen werden de TV, video, kleding, en CD's. Aanhouding inbreker door burger. In de nacht van zondag op maandag werd aan de Molenringweg een poging gedaan in te breken door een 37-jarige man zonder vaste woon of verblijf plaats. De bewoner werd echter wakker door het gerommel aan zijn voordeur en wist de inbreker na een korte sprint te overmeesteren en overgedragen aan de politie. Vanwege schrik of angst had de ver dachte het in zijn broek gedaan. Overig nieuws: Dinsdag 14 februari reed een 48-jarige chauffeur van een trekker met oplegger uit Sassenheim in een voormalig be drijfspand van de NKF een pilaar omver waardoor het dak van het pand instort te. De loods was in gebruik als opslag ruimte voor een transportbedrijf uit Waddinxveen bij welk bedrijf de chauf feur ook werkzaam was. Aanrijdingen: Zaterdagmiddag vond een ongeval plaats met een traktor met daarachter een dieplader aanhangwagen bestuurd door een 23-jarige man uit Moordrecht. Nabij de Overslag moest de traktor af remmen voor een voor hem afslande auto. De combinatie begon te scharen waardoor de bestuurder de controle over de combinatie kwijt raakte. Ver schillende gemeentelijke eigendom men werden beschadigd alsook van CAI en EWR. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Station, groene Gazelle damestrimfiets met trommelremmen en versn. Overig nieuws: Vrijdagochtend van 11.30 tot 12.30 uur werd snelheidscontrole gehouden. Er werden 24 overtreders gefotografeerd.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3