CHns Roosendaal wint Drie-Ronden-Toernooi Be Fair behaalt overwinning Tabé wint van StH/THB Klaveijassen 'Vriendinnendag' bij Bernardus E Kk Rentokil-ZVH uit Europacup Flyers heren 1 houdt promotieactie vol Nationale finale biljarten Aart Stigter scherpt parcoursrecord Artesialoop aan BROUWER DE KONING n mm QRGE UITVAARTVERZORGING Wf KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Violen en primula's Sla- kool- en aardbeiplanten - Fruitbomen Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10, Broeiramen Hart van Holland/22 februari 1995 pagina 9 Waddinxveen - Het Drie-Ronden-Toer- nooi van de Waddinxveense Schaak vereniging dat afgelopen zaterdag werd gehouden in het Anne Frankcen- trum. is gewonnen door Chris Roos endaal uit Leiden. De oud-Wad- dinxvener is eerste geworden in de eer ste groep van het toernooi dat voor de 41e maal gehouden werd door de Wad dinxveense Schaakvereniging. Er wa ren deze keer 103 deelnemers uit de regio en ver daarbuiten zoals Den Hel der en Doetinchem. De uitslagen: groep 1: 1. Chris Roosendaal uit Leiden, 2. Gerard van Ommeren uit Moerkapelle; groep 2: 1. Dik Bac uit Moerkapelle, 2. Linda Jap uit Leiderdorp; groep 3: 1. Ben van Gefferen uit Moerkapelle, 2. A. Sula uit Den Helder; groep 4: 1. Bob Voogt uit Delft, 2. René Ordelman uit Moordrecht; groep 5: 1. W. Berger uit Pijnacker, 2. Rob Smits uit Delft; groep 6: 1. Rens ter Veen uit Delft, 2. C. Rook uit Rotterdam; groep 7: 1. K. de Ruijter uit Den Haag, 2. Hans van Woudenberg uit Waddinxveen; groep 8: J. Lutgens uit Doetinchem, 2. A. Scheel uit Gouda; groep 9: 1. Wim v.d. Hoek uit Zevenhui zen, 2. Piet v.d. Hoek uit Doetinchem; groep 10: 1. N. Zaal uit Made, 2. A. Kardol uit Waddinxveen. Zoetermeer - De volleybalsters van Be Fair blijven in de race voor de kopposi tie in de derde divisie E. In de uitwed strijd tegen ZOVOC namen de Wad dinxveense dames door een 3-1 over winning drie punten mee naar huis. Koploper Sov'icos en Utrecht pakten ook de volle winst en de drie toppers hebben nu een duidelijk gat geslagen met de middenmoot. In Zoetermeer moest Be Fair het karwei zonder de geblesseerde aanvoerster Marcella Bos klaren. Trainer/coach Herman Brouwer hield spelverdeelster Wilma de Jong aan de kant en startte met Anneke Verwoerd, Sylvia de Vries, An toinette Wijker, Sjanet van Tol, Lies- beth Gras en spelverdeelster Cora Bos. De eerste set hielden beide teams de stand lange tijd in evenwicht. Na 30 minuten stond er nog slechts een 7-7 stand op het scorebord. Door de goede servicepass van Anneke Verwoerd en de omloopbailen van Antoinette Wijker wist Be Fair ZOVOC van scoren af te houden. De servicedruk aan Waddinx veense zijde werd opgevoerd en na 42 minuten was de 15-10 setwinst een feit. Sterk serveerwerk van Sjanet van Tol bracht Be Fair in de tweede set meteen op een 4-1 voorsprong. Het ongewijzig de basiszestal maakte nu goed gebruik van de gaten in de ZOVOC-verdediging en liep uit naar 9-4 voorsprong. Slordig heden in de pass brachten ZOVOC bijna nog langszij maar een hardwer kende Be Fair sleepte met 15-12 ook de tweede set in de wacht. In de derde set verzuimde Be Fair korte metten te maken met de ZOVOC-aspira- ties. Opnieuw was het de service-pass die te wensen over liet en verzuimden de aanvalsters te scoren in het cen trumgat van de Zoetermeerse verdedi ging. Zovoc profiteerde met 15-6. Wil ma de Jong nam in de vierde set de plaats in van de met een knie-blessure uitgevallen Sylvia de Vries. Liesbeth Gras verhuisde naar de positie van bui- tenaanvalster. Be Fair toonde opnieuw haar veerkracht door hardwerkend ini tiatief over te nemen. Cora Bos leidde haar team naar de 15-7 setwinst en Be Fair naar de 3-1 zege. Benthuizen - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Tabé heeft vori ge week met 6-4 in Rijswijk gewonnen van Hts/THB 3. Alexander van Waay was eindelijk na de eerste twee wed strijden getobt te hebben goed op dreef: hij won alle wedstrijden en het dubbel samen met zijn broer Frank. Tot maandag was Frank de beste speler van het team geweest. Deze maandag lukte het hem echter veel minder. "Twee Rijswijkers speelden met een plank, en dat spel ligt mij nu eenmaal niet", aldus Frank na afloop van de wedstrijd. Alexander van Waay was daarentegen blij met deze plankspelers. Alexander: "Eindelijk kon ik de agressie van alle verloren wedstrijden kwijt en lekker smashen". Martijn Ritman was net als Frank niet gelukkig met één gewonnen wedstrijd: "We hadden minstens 10-0 moeten maken, Frank speelde beneden zijn kunnen en ik kan ook veel beter". De uitslag voor Tabé was blijkbaar wel verdiend, maar bracht geen tevreden heid bij de Benthuizernaren, blijkbaar wel bij de Rijswijkers. Zevenhuizen - Op zaterdag 4 maart or ganiseert de klaverjasvereniging Hotel Vos een klaverjasmiddag over drie ron den in Hotel Vos aan de Dorpsstraat. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur en het klaverjassen begint om 13.30 uur. De opbrengst van de middag is be stemd voor de ouderenorganisatie ANBO afdeling Zevenhuizen. Iedereen kan meedoen. Inlichtingen: de heer H. Wijn 01802-1801 of Hotel Vos 01802- 1205. Hazerswoude-Rijndijk - Sportvereni ging Bernardus organiseert op woens dag 1 maart een 'vriendinnendag' voor alle sportieve meisjes tussen 7 en 17 jaar die belangstelling hebben voor voetbal. Op deze dag worden wedstrij den gespeeld en er zijn trainingen. Bo vendien worden videofilms vertoond over meisjes-voetbal. Speelsters van het Nederlands elftal, speelster van de Leidse selectie en trainers en trainsters van de afdeling Leiden zullen medewer king verlenen aan het evenement. De vriendinnendag, waarbij ook een gratis lunch hoort, duurt van 10.30 tot 15.30 Het ledenbestand van Bernardus telt momenteel vijftig meisjes tussen de 7 en 17 jaar en zestien dames vanaf 18 jaar. Omdat de afgelopen tijd veel meis jes tussen de 7 en 12 zich hebben aange meld, heeft de vereniging besloten een derde meisjes pupillenteam samen te stellen. Dit team is inmiddels inge schreven bij de KNVB afdeling Leiden. Aanmelden voor de vriendinnendag kan tot 26 februari bij Like van Beek, Rijndijk 28, 01714-15147. Aanstaande zaterdag, 25 februari 1995, houdt hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle de eerste viswedstrijd van dit jaar. Het betreft de eerste wedstrijd van de nieuwe rivierencompetitie. Het vertrek is om 7.00 uur vanaf de parkeer plaats bij Hotel Vos. Meiden let op, 22-2 (vandaag!) Ronald 18 jaar! Wie belt hem? Na 17.00 uur: 01828-14087 Oma de Waal onwijs tof dat ik een week mocht komen logeren. Dikke kus Kaitlinn Lieve Wilco van harte met je 29e verjaardag, op naar de volgende 29! Hou van je! M. Hoera! Maaike wordt 3 maart 9 jaar! Hiep Hiep Hoera! Groetjes Daisy Wie heeft het kussen van mijn fietszitje meegeno men/gevonden? kl.: zwart/paars 01793-1684 Hoera, Arwin wordt 28 februari 4 jaar. H.G. en kusjes en veel liefs oma en opa Uittenbroek Hommeltje 20 februari waren we al 45 jaar bij elkaar. Ik hou nog steeds van je. Leen xxxx 27-2 Oom Bram wordt 65 jaar. Hart. Gef. Hans, Ria, Marco, Petra en Lizet Wie wil er suikerzakjes met mij ruilen? Andrea: 01793-2137 Elina Sloof gefeliciteerd met je rijbewijs. Veel plezier Pa en Moe Sloof VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Na een enerverend weekend voor Rentokil, verlies in Breda bij TDK/Bre- vok (3-2) en winst in Apeldoorn bij Piet Zoomers (2-3), reisde de selectie af naar Modena in Italië voor de return wedstrijd in de Europa Cup tegen Day- tona Las Modena. Modena was gewaarschuwd door het sterke spel van Rentokil in de eerste ontmoeting en tapte in eigen huis voor zo'n 3000 man publiek uit een ander vaatje. Rentokil kreeg het vanaf het begin heel moeilijk. Modena kon door hun lastige opslag de aanvallen van Rentokil aan banden leggen en met hun blokkering scoren. Modena wist de eer ste set met 15-7 winnend af te sluiten. In de daarop volgende sets wist Rentokil wel vaak de side-out te winnen, maar kreeg geen kans om zelf te scoren. Enigszins geflatteerd werden de sets tanden in de volgende sets resp. 15-4 en 15-3. Rentokil kan zich nu op de vaderlandse competitie en de beker concentreren. Zaterdag stond de wedstrijd tegen hek- kesluiter Sudosa uit Assen op hét pro gramma. Trainer/coach Stewart Ber nard speelde zonder de geblesseerde Brecht Rodenburg en zieke Edger Tink- hof. Vanaf het begin kon men zien dat de ploeg vermoeid was, de passing liep niet lekker en ook de aanvallen misten enige precisie en kracht. Sudosa daar entegen kon vrijuit spelen en deed dit ook, zij wisten in de eerste set tot 11-10 op gelijk hoogte te blijven, maar daarna nam Rentokil afstand en wist Rini Bou- tens de set met 15-11 af te maken. In de tweede set nam Sudosa een voor sprong en gaf deze niet meer uit han den. De Zevenhuizense ploeg was even geheel van slag en moest meer tegen zichzelf vechten dan tegen Sudosa. Su dosa won deze set met 8-15. In de derde set kwam Edger Tinkhof weer in de ploeg bij Rentokil en werd er in een andere opstelling gespeeld. Rentokil wist wat ze aan haar stand verplicht was en begon met het besto ken van Sudosa met een moeilijke servi ce. Dit resulteerde in directe punten en een aanval die gemakkelijk door de Rentokil-blokkering gestopt kon wor den. Deze set ging dan ook gemakkelijk met 15-2 over in handen van Rentokil. Ook in de vierde set ging naar Rentokil met de cijfers 15-3. Voor Rentokil weer een goed begin van de competitie, die dinsdagavond 21 fe bruari een vervolg krijgt in de thuis wedstrijd tegen Exakta/Bovo. De wed strijd wordt om 20.30 uur gespeeld in sporthal Swanla. In dezelfde week wordt op vrijdag 24 februari de volley- bal-topper tussen Alcom/Capelle en Rentokil in de sporthal Schenkel te Ca- pelle a/d IJssel om 20.30 uur gespeeld. De heren van Flyers blijven de race om een promotieplaats/kampioenschap volhouden. Vrijdagavond was het de beurt aan Shooters uit Bunschoten om te proberen de winstpunten mee te nemen. Halverwege de wedstrijd leek dit te lukken. Nadat Flyers makkelijk een voorsprong had opgebouwd ver loor men de concentratie. Shooters maakte daar dankbaar gebruik van en ging even aan de leiding. Toen pakte Flyers de draad weer op en had Shoo ters niet meer in te brengen. Einduit slag 96-65. Topscoorder en man van de wedstrijd was Mark van Es met 24 pun ten. De dames moesten op bezoek bij Schie- streek Rotterdam. Het werd daar een rommelige wedstrijd, waarbij Flyers de eerste helft niet goed speelde. De twee de helft was aanzienlijk beter, maar Schiestreek kon lange tijd in de strijd blijven dankzij de afstandschoten. Toch was het Flyers met een beter teamspel dat met de winst huiswaarts kon keren. Einduitslag 52-68. Topscoor der: Anita van Unen met 21 punten. Heren 4 had eindelijk iets te vieren. De eerste overwinning in deze lopende competitie. Jumpers werd met 48-44 verslagen, dankzij een goede eerste helft. Topscoorder: Marcel v.d. Poel met 14 punten. Voor dames 2 begint de competitie dramatische vormen aan te nemen. Was het vorige week een kleine, maar onnodige verliespartij tegen Punch, nu gebeurde het tegen Jumpers weer. Ondanks een geruststellende voorsprong van zes punten met nog enkele minuten te spelen, kwam men nog in de problemen en werd de wed strijd met 53-54 verloren. Topscoor der: Mirjam v.d. Sman met 18 punten. Dames 3 kwam gemotiveerd aan de start tegen Leiden. Vorig weekend was men de ongeslagen status kwijtgeraakt en Lieden werd hiervan nu het slachtof fer. De tegenstander werd volledig overklast en er kwam een eindstand van 87-11 op het scorebord. Topscoor der: Astrid Frikken met 34 punten. Jon gens kadetten maakten het onnodig spannend tegen Springers uit Gouda. Na steeds enkele punten achter ge staan te hebben kregen de jongens een voorsprong van 15 punten en dachten de overwinning binnen te hebben, maar Springers kwam nog terug tot één punt. Einduitslag 61-60. Topscoorders: Tie Wai Lam en Gerard Faaij elk met 16 punten. Meisjes passerellen behaalden een mooie overwinning op MVS. Bijna de hele wedstrijd hadden de meisjes achter gestaan, maar een goede vierde periode bracht de overwinning. Eind uitslag 48-36. Topscoorder: Joyce Kars met 17 punten. Jongens mini's 1 had in Argus een makkelijke tegenstander en won verdiend met 72-13. Topscoorder: Henk Meiderwijk met 17 punten. De Benjamins speelden een leuke wed strijd tegen Jumpers. Het ging lange tijd gelijk op, maar uiteindelijk bleek Jum pers de sterkste. Uitslag 14-24. Top scoorder: Laura de Levie met 6 punten.Aanstaande zaterdag 25 fe bruari om 19.00 uur Energie-Kluis meis jes junioren tegen KDH/Stars uit Den Helder. Tien, elf en twaalf februari werd de na tionale finale derde klas libre te Voorst gehouden. Voor Biljartvereniging Hof van Holland uit Zevenhuizen speelde daar Ron v.d. Plaats. Na eerder al dit- rict- en gewestelijke finale gewonnen te hebben ging hij vol goede moed naar Voorst. Dat het moeilijk zou worden dat was bekend. De acht kandidaten waren immers allemaal kampioen in hun ge west. In totaal hadden tweeduizend spelers in deze klassen meegedaan. Daarom mocht Ron v.d. Plaats tevre den zijn met de zesde plaats die hij behaalde. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Koudekerk aan den Rijn - Met de voor jaarsmarathons voor de deur werd af gelopen zaterdag in Koudekerk de 40e Artesialoop gehouden. Maar liefst 515 deelnemers verschenen aan de start, waar het startschot werd gelost door Nederlands marathonkampioen Aart Stigter, die zelf ook meeliep. Een groot aantal deelnemers (ongeveer 200) had zich, met het oog op de komende voor jaarsmarathons, ingeschreven voor de 25 kilometer. Daar voerde Aart Stigter het veld aan. De eerste kilometers pro beerde Richard v.d. Kraan wanhopig aan te klampen, maar hij moest de favo riet laten gaan. Daarna liep Aart soepel naar een nieuw parcoursrecord van 1.21:08, ruim vier minuten sneller dan de vorige beste tijd op deze afstand. Nummer twee werd op dit nummer Peter Duyndam op bijna tien minuten. Stigter verklaarde dit als een vlotte trai ningsronde te zien, in zijn voorberei ding op de Twintig van Verkerk en later de marathon van Rotterdam. Marja Hogenboom van de Bataven won bij de dames in 1.47:22 voor de vriendin van Aart Stigter, Ellen Abbringh (1.54:40). Op de 15 kilometer vond weer een felle strijd plaats tussen de atleten van de A.V. Holland uit Leiden vanwege hun wintercompetitie. Richard v.d. Kraan won hier in 51:32. Bij de dames was het triathlete Ada van Zwieten die zegevier de in 1.00:53. (eveneens een nieuw par coursrecord). Op de 10 km (exact: 9,8) wist Bert Koster als eerste binnen te komen in een tijd van 32:24, 21 secon den voor Johan Verwoerd. Vera Bre- derode van het Wassenaarse tria- thlonteam won bij de dames in 43:41. Op de 5 km kon Ineke v.d. Berg uit het Ahold Running Team met bijna 5 minu ten voorsprong op nummer twee de overwinning gemakkelijk pakken in 20:33. Bij de heren was het opvallend dat de eerste plaats werd veroverd door een junior: Matthijs Timmer fi nishte in een tijd van 16:45 voor Ferry Boon (17:09). Het goede weer en de gezellige sport markt zorgden voor een prettige ambi ance en een prima evenement, waaraan ook 40 deelnemers uit het Westlandse Monster gezamenlijk meededen in hun voorbereiding op de marathon van Rot terdam.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9