Hogerberoep tegen 'waterleiding ongegrond Nieuwe behuizing voor Natuurluck Derde schoonmaakdag op 9 maart Een huisje voor de zandbak Jeugdschakers Moerkapelle naar NK Ouderenreis Moerkapelle "Ik lever zowel aan bedrijven als particulieren" Verleden Tijdschrift Oud-papieractie Jaap Rooker kandidaat Provinciale Staten Hart van Holland/1 maart 1995 pagina 11 'Niemand wint' Het nieuwe pand van Natuurluck. Zevenhuizen - Natuurluck, het biolo- gisch-dynamisch landbouwbedrijf aan de Zuidplasweg, krijgt een nieuw pand. "Vorig jaar werd in oktober het kleine houten gebouwtje gesloopt en aan het einde van november werd gestart met de bouw van het nieuwe gebouw," vertelt René van der Horst die het bedrijf tien jaar geleden startte met zijn vrouw Ingrid. Naar verwach ting kan de winkel, die momenteel is gehuisvest in de kas, op 1 april wor den geopend. "Wij zijn van het drukke seizoen vorig jaar meteen in de verbouwing gerold," vertelt René van der Horst. "Eigenlijk is de winter een rustige periode voor boe ren, maar niet voor ons. Volgende week wordt het gebouw opgeleverd en dan kunnen wij beginnen met de afwerking. Gelukkig is het heel nat geweest de afgelopen periode zodat wij geen werk hadden op het land". Het nieuwe pand is comfortabeler en ruimer dan het oude gebouw. "Wij heb ben nu een fatsoenlijk toilet en een douche. Bovendien zijn de winkel en de ruimte waar wij de groente verwerken groter," vertelt René van der Horst. "Dat betekent dat wij kunnen uitbrei den met de groente-abonnementen, waarmee wij vorig jaar gestart zijn". Ingrid, Vicky en René van der Horst. Klanten die gebruik maken van het groente-abonnement, krijgen elke week een pakket. "De pakketten bevat ten drie soorten rauwkost en drie soor ten groenten om te koken. Er zijn pak ketten voor twee personen en voor vier personen. De groenten in de pakketten zijn heel vers: op maandag oogsten wij en op dinsdag worden de groenten af geleverd. Een kortere weg tussen pro- duktie en klant bestaat niet". Het ver schil is duidelijk te merken, vindt René van der Horst. "De groenten zijn echt vers en smaken dus veel beter. Omdat er ook wel eens onbekende groenten in de pakketten zitten zoals winterposte- Zevenhuizen-Moerkapelle - Op donderdag 9 maart wordt in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie voor de derde keer een schoonmaakdag gehouden. De actie vindt plaats in de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat, in samenwerking met Milieuvereniging Zevenhuizen. Om 13.00 uur geven dne bestuurders in de drie kernen het startsein voor de actie, die op donderdag wordt gehouden omdat op die dag ook de grijze containers worden geleegd. Het doel van de schoonmaakdag is het voorjaar te starten met schone straten, plantsoenen en speelplaatsen. Ongeveer 450 leerlingen van de basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat hebben zich aangemeld om papier en plastic te verwijderen, ledereen kan meedoen met de actie, waarvoor de gemeente vuilniszakken, prikstokken en hand schoenen beschikbaar stelt. Aanmelden kan bij de afdeling Grond gebiedzaken van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle via 01802-1644 of bij de Milieuvereniging 01802-2140. lein of raapstelen, geven wij soms ook recepten bij het pakket. Natuurlijk be vat het pakket ook gewone groenten zoals andijvie". De winkel wordt momenteel ingericht. Het assortiment wordt breder omdat er meer ruimte is om artikelen te presen teren. Ook het pakket van het groente abonnement krijgt een plaats in de win kel. "Zoals men van ons gewend is, blij ven alle artikelen milieu- en natuur vriendelijk," besluit de biologisch-dy- namische landbouwer. "Zij hebben al lemaal het Eko-keurmerk". Moerkapelle - De donateurs van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerka pelle krijgen deze week het nieuwe nummer van het Verleden Tijdschrift weer in de brievenbus. Dit keer gaat een van de verhalen over Louwtje de Bekkensnijder. Het is een waar ge beurd verhaal uit de dertiger jaren. Naast de steeds terugkerende rubrie ken wordt er uitgebreid stilgestaan bij de donateursavond die dit voor jaar wordt gehouden in dorpshuis Op Moer. Op deze avond worden de bestuursleden gekozen en verzorgt de heer F.S. Visser een dialezing over Oud Moerkapelle. Zevenhuizen - "Het werd echt te gek. In de zandbak deden honden, katten en zelfs mensen hun behoefte en laatst was er glas in de bak te vinden,zegtMarina Verhoef, voorzitter van het bestuur van peuterspeelzaal de Zeven Dwergen. "Daarom hebben wij het geld dat wij vorig jaar hebben ingezameld bij de activiteiten besteed aan een beschermend huisje voor onze zandbakVorige week is het huisje over de bak heen geplaatst. "De wanden moeten nog een keer geverfd worden en daarna wordt het zandbakhuisje nog versierd. Dan is het klaar, aldus de voorzitter van het bestuur, die heel tevreden is met tiet resultaat De Raad van State heeft het hoger be roep van het Landbouwschap en een agrariër tegen de aanleg van de 'Twee de Bergambachtleiding' door de Zuid- plaspolder, de Eendrachtspolder en de Tweemanspolder in Zevenhuizen- Moerkapelle ongegrond verklaard. Het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) rekent nu op medewerking van zowel het Landbouwschap als de betrokken agrariërs om - in de privaatrechtelijke sfeer - de aanleg van de leiding zo snel mogelijk te kunnen voltooien. "Anders komt de aanvoer van rivierwater naar de Zuid-Hollandse duinen in gevaar en daarmee de drinkwatervoorziening in het westen van Zuid-Holland", aldus het Duinwaterbedrijf. Met de uitspraak van de Raad is een eind gekomen aan een procedure die in het voorjaar van 1993 begon met het besluit van B en W van Zevenhuizen- Moerkapelle om DZH voor de aanleg van de transportleiding 'Landelijk ge bied 1990'. Bezwaren en beroepen te gen dat besluit werden achtereenvol gens ongegrond verklaard. De laatste mogelijkheid was hoger beroep bij de Raad van State. Dit college constateert dat B en W hebben voldaan aan de voorwaarden voor het verlenen van vrijstelling. Met de aanleg is een "vol doende spoedeisend belang" gemoeid om die vrijstelling te rechtvaardigen. De aanleg van de Tweede Bergam bachtleiding wordt "van groot belang voor de continuïteit van de drinkwater voorziening" genoemd. De Raad van State oordeelt dat de grieven tegen het vrijstellingsbesluit "niet tot vernieti ging van de aangevallen uitspraak kun nen leiden". B en W van Zevenhuizen hebben, aldus de Raad van State, de verschillende aspecten, die hij de aan leg in het geding zijn, goed tegen elkaar afgewogenhet belang van de agrariërs, maar ook dat van de drinkwatervoor ziening èn het natuurbelang. De keus voor een alternatief leidingtracé vol gens de wens van het Landbouwschap zou de aanleg van de leiding op zijn minst ernstig vertragen, zo overweegt de Raad; Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voelen niets voor een der gelijk tracé, dit met het oog op de aan wezigheid van belangrijke natuurwaar den in het betrokken gebied. B en W van Zevenhuizen hebben niet ten onrechte een "gerede kans" aanwezig geacht dat die natuurwaarden schade zouden op lopen bij aanleg van het 'Landbouwschapstracé'. Daartegen staat de aanwezigheid van de trans portleiding de voortzetting van de agrarische bedrijfsuitoefening niet in de weg. Overigens wordt schade, die tijdens en na de werkzaamheden op treedt, door DZH volledig vergoed. Het bedrijf hanteert hierbij een in samen spraak tussen de Gasunie en het Land bouwschap tot stand gekomen rege ling. "De procedures hebben voor niemand winst opgeleverd", laat DZH weten. "We hopen dat we de laatste kilometers van de Tweede Bergambachtleiding vanaf nu kunnen we gaan aanleggen op basis van de goede werkafspraken met de circa 25 betrokken agrariërs over de vestiging van zakelijke rechten. Voor het overgrote gedeelte van de Bergam bachtleiding is dat tot nu toe gelukt met ruim 300 grondeigenaren en -gebrui kers". In Rotterdam vonden afgelopen zater dag de Jeugd Club Kampioenschappen schaken voor de E-jeugd plaats. Twin tig ploegen hadden zich hiervoor inge schreven. Schaakvereniging Moerka pelle nam deel met een E-team, be staande uit Hugo van Elteren, Jan van Helden, Sander Hertog en debutant Pie- ter van der Werf. De eerste wedstrijd begon voor het Moerkapelse team goed met een 4-0 overwinning op HHP uit Oostvoorne. De volgende tegenstander - Spijkenisse - was sterker, waardoor Hugo, Jan en Pieter hun partij verloren. Alleen San- der kon zijn wedstrijd winnend afslui ten. Met de volgende twee tegenstan ders, S081 uit Ommoord en Messema- ker uit Gouda, had het viertal uit Moer kapelle geen enkel probleem. Hierdoor eindigden zij bij de eerste vijf ploegen in het klassement. De twee koplopers, Zwijndrecht 1 en 2, waren de volgende tegenstanders. Ge lukkig voor de Moerkapellenaren lever de de wedstrijd tegen Zwijndrecht 2 een gelijkspel op. Het eerste team uit Zwijndrecht was echter te sterk waar door de eindstand 1-3 werd. Het enige punt dat gescoord werd, was van Hugo van Elteren. Hij versloeg voor de twee de keer dit jaar zijn 'aartsrivaal' Pieter van Nes. Na deze twee wedstrijden stonden de Moerkapellenaren op een zesde plaats. Maar de verschillen tussen de derde en de zesde plaats waren minimaal. Er kon nog van alles gebeuren. In de laatste wedstrijd werd met 4-0 afgerekend met het tweede team van Spijkenisse. Dit resulteerde in een verrassende derde plaats. Individueel behaalde Hugo van Elteren 6 uit 7. gevolgd door Pieter van de Wert die 5 uit 7 behaalde. Dit resul taat was opmerkelijk omdat Pieter pas sinds september schaakt bij de vereni ging en geen enkele wedstrijdervaring had. Sander Hertog en Jan van Helden behaalden 4 uit 7. Jeugdleider Ben van Geffen was 'zeer tevreden' met het behaalde resultaat en zal de ploeg voorbereiden op de Nederlandse Kampioenschappen die op 20 mei in Den Bosch gehouden zul len worden. De jaarlijkse reis voor ouderen uit Moerkapelle wordt dit jaar gemaakt op woensdag 31 mei. Verdere mededelingen worden bekend gemaakt in het Hart van Holland. Moerkapelle - Op vrijdagmiddag 3 maart en zaterdag 4 maart is er weer papier-inzameling in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Op zaterdag kan van 9.00 tot 12.00 uur papier worden gebracht. Na 12.00 uur is de containerdienst niet meer aanwezig. De opbrengst in februa ri bedroeg 11.840 kilogram. De containerdienst is op zoek naar vrij willigers voor de zaterdagochtend. In- lichtingen: 01793-2402. Moerkapelle - Voor de komende verkie zingen voor de Provinciale Staten in Zuid-Holland staat Jaap Rooker uit Moerkapelle op de gecombineerde lijst van RPF en GPV Oijst 7). De heer Rook er, oud-voorzitter van de RPF KV Wad- dinxveen, is nu voorzitter van de RPF KV Zevenhuizen-Moerkapelle. Daar naast is hij tweede voorzitter van Pro vinciale Contactraad van Zuid-Holland voor de RPF. Zevenhuizen - Afplaktape, maskeerpa- pier, bevestigingsmateriaal. Bouten en moeren. Veiligheidsschoenen, werk handschoenen, overalls, gereedschap. Speelgoed en schrijfwaren. "Eigenlijk kun je het zo gek niet bedenken of ik kan het leveren". Cees Streefkerk van Han delsonderneming Streefkerk heeft sinds 1 januari van vorig jaar een af- haalcentrum in het Truckcentrum aan het Noordeinde in Zevenhuizen. "Ik lever zowel aan bedrijven als aan particulieren," zegt Cees Streefkerk. "Bijvoorbeeld aan schadebedrijven die artikelen nodig hebben om reparaties te kunnen doen. Daarnaast heb ik een assortiment aan veiligheidsartikelen. Daar horen de veiligheidsschoenen van Atlas en Gerba bij, maar ook veilig- heidsbrillen en -helmen". Ook artikelen die met de auto te maken hebben, zijn bij Streefkerk te vinden: zoals was, schoonmaakmiddelen en geurdoosjes. Daarnaast heeft de handelsonderne ming een groot assortiment kantoorar tikelen zoals pennen, gummen, schrijf blokken, scharen, papier. Hierbij horen ook de computerbenodigdheden zoals printerpapier, diskettes en printerlint. Ten slotte heeft de handelsonderne- Cee. Streefkerk ming ook speelgoed en ansichtkaarten. Handelsonderneming Streefkerk heeft regelmatig grote aanbiedingen. "Het as sortiment is heel groot en ik neem mijn artikelen direct af bij de fabrikanten of leveranciers zodat ik altijd met concur rerende prijzen kan werken," aldus Cees Streefkerk. "En het is niet nodig om grote hoeveelheden af te nemen. Voor één schrijfblok of printerlint kan men ook bij mij terecht".

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11