Vdmjaarsbeurs Boskoopse Veiling Commissies gemeente Boskoop Boskoopse Jolanda Stil exposeert bespreken financiën in Gouda Concert Cantare Kerkdiensten Paddentrek vroeg begonnen Oliebollenactie Eerste doemiddag Coenecoopcollege Voorverkoop VW Tentoonstelling over 50 jaar be vrijding \X/ONE h eurohome I v 01828-13500 In c el in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Hart van Holland/1 maart 1995 pagina 13 Burgers worden betrokken bij plannen 24 uur service 3 maanden garantie ook vuur: video, radio, wasmachine, koelkast en*. Cir> Zondag 5 maart Boskoop - Kleinkoor Cantare uit Bos koop verzorgt op 11 maart in de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Geloofs gemeenschap haar presentatie-con cert. Het koor, dat anderhalf jaar be staat en uit 22 leden bestaat, zingt liede ren van de vroege Renaissance tot en met repertoire uit deze eeuw. De koor heeft sinds de oprichting medewerking verleend aan kerkdiensten van ver schillende kerkgenootschappen en treedt voor het eerst alleen naar bui- Jolanda Stil uit Boskoop exposeert van 4 maart tot en met 26 maart in de Stads- galerie te Gouda met schilderijen en ruimtelijk werk. De Boskoopse is afge studeerd aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht waar zij twee oplei dingen afgerond heeft. In 1991 kreeg zij een eervolle nominatie voor de kunst prijs van de stad Gouda. Inmiddels heeft Jolanda Stil een aantal belangrijke exposities achter de rug. Zij exposeerde bij verzekeringsmaat schappij, het Provinciehuis in Den Haag, Euro-Art te Antwerpen en de Draakoni Galerie in Tallin (Estland). Voor dit jaar staan nog onder andere op het programma: Holland Art Fair en een expositie in het Anah Achmatovamu- seum in Sint Petersburg, Huntenkunst 1995. Jolanda Stil zal in de Stadsgalerie kunstwerken tonen die zij het laatste jaar gemaakt heeft. Het werk van de Boskoopse is geïnspi reerd op een idee dat zijn wortels vind in haar jeugd. Het gaat over de zoek- Waddinxveen - Op woensdag 8 maart wordt in verband met de Provinciale Staten-verkiezing in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen een politiek café gehouden. De avond be gint om 20.30 uur. Plaatselijke politici zullen aan hieraan hun medewerking verlenen. Maria Wientjes van de WD en Willem Waterreus van het CDA, die beiden kandidaat zijn voor de Provin ciale Staten, zullen ook deelnemen aan de discussie. ten. Op het programma staat onder ander J.S. Bach, Schubert en Bruckner. Piet Moons, Marieke Rigterink en Ard Ver- rips begeleiden het koor op respectie velijk het orgel en op blokfluit. Het con cert begint om 20.00 uur. De kerk is gevestigd aan de Burgemeester Colijn- straat 24 in Boskoop. Inlichtingen en reserveren kaarten: Bert Nieuwman, 01727-16524. Na de basisvorming die op alle scholen voor voortgezet onderwijs in de leer stof is opgenomen en straks aan het Coenecoopcollege wordt aangeboden, zullen leerlingen die kiezen voor het beroepsonderwijs te maken krijgen met de drie sectoren die te onderschei den zijn in dat schooltype: dienstverle ning, techniek en economie. Deze sec toren zijn alle op het Coenecoopcollege aanwezig. Naar verwachting zullen vanaf 1998 ook MAVO-leerlingen mee doen aan deze drie opleidingsmogelijk heden. De bezoekers van de doemiddag maak ten in de sector techniek een mini-tafel- tennistafeltje, waarmee ze met zichzelf konden pingpongen, in de sector dienstverlening werd een broodje ge zond vervaardigd en in de sector eco nomie een uitgebreide rekening van de uiteindelijke kosten van de gebruikte materialen. De eigen leerlingen van lo- katie "De Wadde" stonden hun toekom stige medescholieren terzijde. zogenaamde 'Deense karren' overtrof de verwachtingen. Er werden dit jaar 2160 van deze karren verkocht. Vorig jaar waren dat er nog 900. De aflevering van de goederen is inmid dels in volle gang. De klanten en de kwekers toonden zich optimistisch over het voorjaarssei zoen van 1995. Waddinxveen - In de recreatiezaal van het Anne Frankcentrum in Waddinx veen wordt op woensdag 8 maart weer een voorjaarsverkoop gehouden. De verkoop is van 9.00 tot 15.00 uur. De opbrengst van de artikelen is bestemd voor de aanschaf van materialen. Boskoop - Op zaterdag 4 maart zal de Tunnel in Boskoop in het teken staan van 'megaspektakel' Circus la Ventura. Het jongerencentrum zal die dag omge toverd zijn in een echt circus. Vanaf 21.00 tot 3.00 uur verzorgen muzikan ten, dichters en performers optredens op de twee podia. De Waddinxveense radioomroep RTW zal het evenement live verslaan van 22.00 tot 3.00 uur; de eerste twee uur presenteren Ron Men- ke en Colinda Cordes het programma en om middernacht wordt de presenta tie voortgezet door Ferry van Loon. Waddinxveen - Door het aanhoudende zachte weer van de afgelopen periode ontwaken padden, salamanders en kik kers weer uit hun winterslaap. Normaal begint de trek in maart, maar dit jaar werd op 12 februari al melding gemaakt van de eerste tekenen van leven. "Door de relatief hoge temperatuur komen de dieren vroeg onder de grond vandaan," vertelt Jacqueline Ernst-Vis, een van de vrijwilligers van Ravon. "Zij hebben een sterke paringsdrang en trekken naar voortplantingsplaatsen zoals sloten en plassen om te paren en eieren af te zetten". Omdat de kikkers, padden en salaman ders de wegen oversteken bij hun trek, worden er veel gedood door het voor bijrijdende verkeer. Daarom worden de dieren bij hun oversteek geholpen door vrijwilligers van allerlei verenigin gen zoals Ravon, I.V.N., N.M.E. en K.N.N.V. Zij hebben maatregelen ge troffen om te zorgen dat zo min moge lijk dieren gedood worden. Zo is bij 't Weegje een 'paddentrekbord' ge plaatst en gaan de vrijwilligers elke dag met zaklamp en emmers op pad. Zij halen de dieren van de weg en zetten hen aan de overkant. Aan het Noordein de is dit door het drukke verkeer niet mogelijk. Hier zijn netten ingegraven. De dieren die tegen het talud oplopen, worden door het net gestopt en lopen vanzelf de emmers in. De emmers wor den geleegd in het Gouwebos door vrij willigers. Afgelopen zaterdag werden al diverse dieren op deze manier 'gered'. tocht naar een eigen plek op aarde. De schilderijen van Jolanda Stil kenmer ken zich door de ruimtelijke werking van kleuren, de symbolische elemen ten zoals de eenhoorn, de zon en de maan. De decoratie die altijd zo belang rijk aanwezig was in vorig werk wordt hier op een andere manier getoond. Onlangs heeft Jolanda Stil in opdracht van Ster-compost een kunst-container ontworpen. Deze container was een van de vijf prijzen die werden uitgereikt door dit bedrijf aan de meest produce rende groen-afval-gemeenten in de re gio. Momenteel wordt deze container voor een educatief project gebruikt. Jolanda Stil werkt vaker in opdracht. Zo heeft zij ook verschillende tafels ka merschermen ontworpen en beschil derd. De kunstwerken zijn bij de Stadsgalerie te zien op dinsdag, woensdag en vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur en op don derdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur leesdienst. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. H. Onstein, Amsterdam; 17.00 uur ds. J.C. de Moor, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. P. Smit. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur--- Herv. gem. 9.30 uur ds. J. Jonkman, Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. J.M. Oosting; 17.00 uur ds. D. Quant, Den Haag. Chr! gem. Bethel 9.30 uur Dick v. Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur drs. M. Koster, Leimui- den. Waddinxveen - Het Coenecoopcollege heeft op woensdag 22 februari de eer ste "doemiddag" voor scholieren van de basisscholen uit de regio georgani seerd in de Wadde-locatie aan de Sniep- weg te Waddinxveen. De scholenge meenschap gaat op 1 augustus in Wad dinxveen en Boskoop van start en is ontstaan door fusie van de Waddinx veense Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum en de Boskoopse Don Bosco-MAVO. Bij het VW-kantoor in Boskoop zijn kaarten in de voorverkoop van: Jeff Healey op dinsdag 21 februari en woensdag 22 maart in Paradiso in Am sterdam, Janet Jackson op woensdag 22 maart in Ahoy in Rotterdam, Mo town Dance Party op vrijdag 24 maart in Escape in Amsterdam, De Dijk op vrijdag 7 april in Nighttown in Rotter dam, Matthaus Passion op vrijdag 7 april in de St. Janskerk in Gouda, World Liberty Concert op 8 mei in Arnhem en Rod Stewart op dinsdag 10 juni in Ahoy Rotterdam. De kaarten kunnen ook ge reserveerd worden bij de VW-informa- tiepost in Zevenhuizen (01802-2131). Waddinxveen - Het Historisch Genoot schap Waddinxveen bereidt momen teel een tentoonstelling voor die ge houden wordt ter gelegenheid van vijf tig jaar bevrijding: 'Waddinxveen in roerige tijden'. Deze wordt gehouden van 5 tot en met 20 mei in de raadzaal van het gemeentehuis. Naast de ge schiedenis van de gemeente in de Eer ste en Tweede Wereldoorlog, zal ook aandacht geschonken worden aan de Tachtigjarige Oorlog, het rampjaar 1672 en de Franse tijd. Een deel van de expositie gaat over 11 november 1944, toen inwoners van Waddinxveen een aantal Rotterdam mers bevrijdden, die waren opgepakt tijdens een razzia. Deze gebeurtenis is bij de bevolking blijven leven met de woorden 'Poort geopend, mond geslo ten'. Inlichtingen: de heer E.J. van Straalen, 01828-12776. der voor de 'Avond van de Financiën' op 19 april. Daarnaast zullen gelijktijdig andere gegevens beschikbaar komen, die voor een brede financiële discussie onmisbaar zijn, zoals een rapportage over het onderzoek naar de kostendek kendheid van de leges, gegevens over de opbrengst van de Onroerend Zaak Belasting, de stand van de reserves, de onderhoudsplannen en een analyse van het 'artikel 12-perspectief'. Doel van de avond is het uitzetten van lijnen om te zorgen voor een gezonde financiële positie van de gemeente Bos koop in de toekomst. Omdat het college met deze plannen rekening moet hou den bij het maken van de begroting over 1996, moet het gehele traject voor 1 mei van dit jaar afgerond zijn. Ook de burgerij zal betrokken worden bij de plannen van de gemeente Bos koop. Op 10 april wordt een bijeen komst georganiseerd waarbij de dis cussie over dit onderwerp wordt aan gegaan. Voor deze datum is gekozen omdat het resultaat van de voorjaarsnota bekend is en omdat de uitkomst van de discus sie in de 'Avond van de Financiën' kan worden betrokken. Burgers die willen deelnemen aan de discussie op 10 april, kunnen het overzicht van de gemeente lijke taken inzien in de bibliotheek. Boskoop - Op 4 maart bakken de Her vormde en Gereformeerde Zendings commissies oliebollen. De opbrengst is bestemd voor hun zen dingsprojecten. De oliebollen worden verkocht op de Boskoopse weekmarkt voor de Rabobank. Tijdens de doemiddag ervoeren circa 140 jongens en meisjes hoe het is om niet alleen maar rond te kijken in een school voor voortgezet onderwijs, maar er ook zelf iets te doen. Op de drukbezochte open-huisdagen op 8 en 9 februari in Waddinxveen en Boskoop werden gehouden, waren ze voor de doemiddag uitgenodigd. Zo maakten zij kennis met basisvormingsvakken als techniek, verzorging, economie en informatiekunde en ontdekten ze wat met name het beroepsonderwijs aan het totale onderwijspakket toevoegt. Boskoop - Vorige week werd in de Boskoopse Veiling de voor]aars beurs georgani seerd Deze beurs werd dinsdagavond officieel geopend en duurde tot vrijdag, tr waren in totaal 7.200 monsters te zien van bomen en planten te zien en 320 Deense karren. Dit maal werd de beurs ondermeer bezocht door bedrijven uit Duitsland Frankrijk, IJsland, Italië, Polen, Zwitserland en Engeland. In totaal ontving men 450 bedrijven. Het resultaat van de beurs wordt ruim 3,5 miljoen gulden Vorig jaar 'prima' genoemd door de Bos- werd een omzet van 2,3 miljoen gulden koopse Veiling. Deze bedroeg gerealiseerd. Vooral de verkoop van de Op woensdag 19 april zal in het gemeen tehuis van Boskoop een gecombineer de vergadering worden gehouden van de drie commissies grondgebied middelen, werken verkeer en welzijn milieu. Er zal die avond worden ge sproken over de financiën, het hete hangijzer voor de gemeente Boskoop. Een van de onderdelen van de brede discussie is de kerntakendiscussie. Om de kerntakendiscussie te kunnen voeren, heeft het college van burge meester en wethouders een overzicht van gemeentelijke taken samengesteld. In dit overzicht heeft het college aange geven welke punten in aanmerking ko men om te worden opgenomen in het Raadbeleidsprogramma. Per onder deel is in het overzicht aangeduid of er sprake is van een wettelijke taak, de mate van beïnvloeding en of het punt volgens het college als bespreekbaar wordt beschouwd. Het overzicht is verzonden aan de le den van de gemeenteraad. Zij zullen als voorbereiding op de discussie schrifte lijk nadere suggesties geven aan het college. Deze worden uiterlijk 30 maart bij het college verwacht. Het is de bedoeling dat eind maart de voorjaarsnota 1995 zal verschijnen. Daarin wordt het financiële meerjaren perspectief voor Boskoop aangegeven. Deze nota wordt het belangrijkste ka-

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13