Record aantal deelnemers bij Lions- Rottemerenloop Rentokil gaat onderuit in Capelle AU Spa fons irtab iroei ij v.v lendijk van Koudekerk Drie seniorenteams aan kop in competitie tafeltennis Waddinxveense turnster succes- vol tijdens voorrondes NK Florida succesvol op DJK-toernooi Angèle de Bruin behaalt zilver bij turnkampioenschappen Tourclub Zevenhuizen'80 opent seizoen BROUWER DE KONING Hengelsport ORGE oeizame ove Pareoursrecord UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/1 maart 1995 pagina 9 VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN GEEN KOOPAVOND Druk programma Informatie-avond vissen met Winkle Pieker en Feeder ne Lions-Rottemerenloop was afgelo- oen zaterdag een ontmoetingsplaats voor 351 lopers uit 76 gemeenten. Naast de drie gesneuvelde parcoursre- cords werd daarmee ook het deelne- mersrecord verbeterd. Oe Kleine Trompetter had gezorgd voor een heel orkest, dat de sfeer op het Dorpsplein verlevendigde. Toen het begon te regenen, werd er bij binnen komst van de halve marathonlopers onder een afdak gewoon verder ge speeld. Dat de Lions-Rottemerenloop bij de atleten in de smaak valt, is af te leiden uit het grote aantal 'terugko mers', waardoor er na verloop van tijd een grote 'vaste klantenkring' is ont staan, die over het Rottemerenpar- cours met zijn molens en open polders niets dan lof heeft. Het was sneu voor de 19-jarige Henk Lecomte uit Rotterdam, die bij inschrij ving verbouwereerd kwam melden dat hij niet kon betalen omdat hij zojuist zijn portemonnee in de bus was kwijt geraakt. Na terugkomst van zijn 10 km- loop was hij nog verbaasder: in het Hervormd Centrum trof hij twee poli- tie-agenten aan met zijn inmiddels ge vonden portemonnee. Afgelopen zaterdag is er menig par- coursrecord gesneuveld: Ferry Bonn uit Waddinxveen bracht het record op de 5 km met maar liefst 1.06 min. om laag, terwijl Eric van Heyningen uit 's- Gravenzande het 10 km record met exact dezelfde tijd verbeterde. Er ging volgens de organisatie nage noeg niets mis afgelopen zaterdag, hoe wel een aantal bewoners van de Burge meester Boerstraat het niet nodig vond om de geparkeerde auto's ter wille van de veiligheid elders te parkeren. Dit record kan volgens de organisatoren aanmerkelijk verbeterd worden. Meststoffen, Tuinaarde, 4 zakken 10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool,Juinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430_ Koudekerk aan den Rijn - Op woensdag 8 maart om 17.00 uur komt het voetbal- proaramma Goalmaster, georgani seerd door K.N.V.B. naar V.V. Koude kerk. Goalmaster is een voetbalpromo tie-activiteit en wordt georganiseerd voor jongens en meisjes tussen de 8 en 14 jaar en is opgezet om het jeugdvoet bal te stimuleren en in contact te bren gen met de bekende profspelers uit de PTT-Telecompetitie. Bij V.V. Koudekerk komt Alfons Groe nendijk speler van Sparta Rotterdam, en ex-speler van ondermeer U.V.S., Roda J.C., Ajax en Manchester City. Onder zijn leiding werken de deelne mers een voetbalcircuit af. Dit circuit bestaat uit 4-tegen-4 spelvormen, indi viduele training van master Alfons Groenendijk van het spel 4-tegen-4 voetbalsquash. Tal van andere prof spelers uit de PTT-Telecompetitie ge ven hun medewerking aan dit leerplan, zoals John v.d. Brom (Ajax), Peter Bosz (Feijenoord), Peter Hoekstra (PSV), Edward Sturing (Vitesse), Edwin Vu rens (F.C. Twente), Eric Tammer (Hee renveen), Martin van Geel (Willem II) en Michel Valke (F.C. Dordrecht'90). De deelnemers werken uitsluitend met viertallen. Na afloop van het spelcircuit gaan de winnende viertallen in de ver schillende leeftijdsgroepen in een te gen een partijtjes onderling uitmaken wie in aanmerking komen voor de dag prijzen. De prijzen worden aangeboden door PTT-Telecom. De winnaar van elke leeftijdsgroep plaatst zich voor de halve finales, die worden gehouden op zondag 14 mei a.s. voor de wedstrijd F.C. Utrecht - Roda J.C. Waddinxveen - Flyers dames 1 speelde de uitwedstrijd afgelopen week tegen BC Verkerk niet op niveau. Vooral in de eerste helft was de nodige vorm niet aanwezig. Na de rust werd het spel echter beter bij de Flyers. Verdedigend werd er goed gespeeld, waardoor BC Verkerk nog maar moeizaam tot scoren kwam. De einduitslag was 57-66 en Ani ta van Unen was topscorer met 24 pun ten. Omdat de dames ook wedstrijden winnen wanneer het minder gaat, maakt Flyers kans om bij de eerste vier in de competitie terecht te komen. Boskoop - Het eerste juniorenteam van tafeltennisvereniging Boskoop be staande uit Martijn de Visser, Kees Ver kade en Wouter Konijn dat na promotie momenteel in de 2e klasse speelt heeft de eerste wedstrijd tegen Bok 3 Bode graven met 7-3 gewonnen. De tweede tegen Top 1 Haastrecht werd ternau wernood gelijk gespeeld (5-5). De der de wedstrijd tegen Vriendenschaar Goüda verloor het Boskoopse team met 64. Het tweede team waarin spelen Stefan Konijn, Gerwin Snel, Christiaan de Koo- ter en Otto de Goeij heeft haar eerste wedstrijd tegen Reeuwijk verloren met 9-1, de tweede wedstrijd tegen Top 2 wist zij te winnen met 8-2. De derde wedstrijd tegen TTVN werd door Bos koop net aan verloren met 64. Het derde team met Peter v.d. Heiden, Richard Groenestein, Kevin v.d. Voort, Stefan de Kooter en Robby Timmerman verloor van Top met 64. Het eerste team van de senioren ge vormd door Jacques Seegers, Gerard Endel, Paul van Nieuwenhuizen en Rob Snel, speelt in de 3e klasse degradatie. In haar eerste wedstrijd tegen Bok 4 wist dit team Bok met 64 te verslaan. De tweede wedstrijd tegen 1SV Gouda werd met 10-0 door Boskoop gewon nen. Vriendenschaar werd op haar beurt door Boskoop verslagen met 64. Reeu wijk had tegen dit sterke team niets in te brengen de stand werd 9-1. Tegen Smash Schoonhoven werd het pas echt spannend deze wedstrijd eindigde dan ook gelijk 5-5. In het Drentse Zuidwolde werd afgelo pen zaterdag de eerste voorronde ge houden voor het Nederlands Kam pioenschap turnen C-lijn. De ploeg van Pro Patria uit Zoetermeer nam in vier categorieën deel aan deze wedstrijden met veertien meisjes in de middagwed strijd turnden de pupillen en de junio ren. Bij de junioren behaalde Sylvia Jerpha- nian een bronzen medaille met 31.85 punten. Bij de pupillen behaalden twee Waddinxveense turnsters van deze ploeg het erepodium. Verona v.d. Leur turnde een goede wedstrijd en het tota le puntenaantal van 33.15 was goed voor een zilveren medaille. Marjoleine Verwey kreeg een gouden medaille voor haar prestatie (35.60 punten). De andere turnsters plaatsten zich voor de volgende plaatsingswedstrijd in april. De avondwedstrijd was voor de categorieën jeugd en senioren. Bij de senioren ging het goud naar Ilse Mulder van Pro Patria. Zij behaalde in totaal 34.85 punten. Ook de andere senioren van de ploeg, Laura Hania en Leanne Noordam uit Hazerswoude plaatsten zich voor de volgende ronde. Bij de categorie jeugd waren er twee deel neemsters van de Zoetermeerse ploeg: de Waddinxveense Berlinda Verwey en haar teamgenote Kirsten Key. Kirsten werd 18e en plaatste zich in de volgen de ronde. Berlinda Verwey turnde een uitstekende wedstrijd. Na een 9.00 op sprong en 8.90 op brug turnde zij een goede balkoefening waarvoor zij 7.55 kreeg. Met 8.15 voor haar vrije oefening kwam haar totaal op 33.60 wat goed was voor de gouden medaille. Met vijf podiumplaatsen en verdere plaatsing voor de hele ploeg was het een succesvolle wedstrijd voor de ploeg van trainster Sylvia Minnen. Hazerswoude-Dorp - Lida Mattie uit Oude Wetering van atletiekvereniging A.A.V. vestigde dit weekend een nieuw pareoursrecord bij de vijftien kilome ter van de Polderloop. Zij verbeterde de oude tijd met 4 minuten en 30 secon den met een tijd van 1.22.14. Er waren dit keer 350 deelnemers, die in totaal vijfhonderd gulden opbrachten voor de Watersnoodramp '95. Uitslagen bij de dames: op de 1,5 kilo meter won Chantal v.d. Zalm met 6.33. Bij de 5 kilometer werd Marlies Ben schop eerste met 21.46. De 10 kilometer werd gewonnen door Ineke v.d Berg met 44.20 en de 20 kilometer werd gelo pen in een tijd van 1.39.19 door Elly v.d. Kooy. Uitslagen bij de heren: de 1,5 kilometer won Sjoerd Bregman met een tijd van 5.06, bij de 5 kilometer werd Wigle Vis ser eerste met 16.40. Op de 10 kilometer won Gerard Droog met 35.24. Bij de 15 kilometer werd Patrick v.d. Ruiter eer ste met 56.53 en Mischa de Bruin liep de 20 kilometer in 1.10.47. De volgende Polderlopen zijn op 26 maart en 23 april. De Rotary-loop is op 14 mei. 2 maart mamma en pappa 12,5 jaar getrouwd. H.G. en kusjes van Rosanne en Marjolein gratis af te halen: verwarmingsketel t.b.v. cv 01802-1361 Fiat Panda 45 CL '86 apk 1 e eig. geen roest wit ƒ1950,- 01803-20602 t.k. tafel mod. koelkast half jaar gebr. nog 2 jaar garantie ƒ350,- 01828-15459 t.k. VW Kever bj 1974 apk 2-96 pr.n.o.t.k. 01828-16155 t.k. dakdrager voor Renault Clio 5 deurs ƒ100,- 01828-16371 Anne 11 jaar! proficiat en een dikke kus 1,2 3 je raadnooi van wie!!! t.k. Indesit gasfornuis met slang 1 jaar oud eventueel met pannen 01727-16289 t.k. Gazelle herenfiets trommelrem 3 versn. i.z.g.st. na 16.30 uur: 01828-10743 t.k. kleine damesfiets bruin ƒ75,-; kan een fietsmand voorop - na 18 u: 01727-17268 t.k. autstoelverhoger met rugleuning 25,- 01727-14337 Rentokil speelde vrijdagavond in Ca pelle tegen de nummer drie van de ere divisie Alcom/Capelle en moest om de aansluiting met de top drie te behou den winnen. Maar de inhaal-race naar de top, hapert doordat de Zevenhui- zenaren onderuit gingen in de wed strijd tegen de Capellenaren. Alcom was na het verlies tegen Euromail/Radi us gebrand op een overwinning. Vanaf het begin startte Alcom sterk en wist de doorzichtige aanvallen van Rentokil door een sterk blok goed te pareren en liep uit naar een 9-3 voorsprong. De meegereisde supporterschare van Rentokil steunde hun ploeg en deze wist langzaam maar zeker wat terug doen en wist tot 12-11 weer aansluiting krijgen, door meer servicedruk uit te oefenen. Maar Alcom wist in de eindfa se de draad weer op te pakken en sluit deze set met 15-11 winnend af. In de tweede set bracht coach Stewart Bernard, Brecht Rodenburg in het veld voor de teleurstellend spelende Albert Christina. Dit bracht wat meer power in de ploeg en werd het een gelijk opgaan de strijd. Alcom met international Gui- do Gortzen als uitblinker wist ook nu in de eindfase de set naar zich toe te halen en kon met hun blokkering en de fouten van de Zevenhuizense ploeg naar een 15-11 setwinst spelen. In de derde set gaven de beide teams elkaar niets toe en pas na een rode kaart voor een van de Rentokil-spelers, wegens aanmerkingen op de leiding, sprong de vonk pas goed in de ploeg. De blokkering van Rentokil kreeg meer grip op de Capelse aanvallen en de opslag van Brecht rodenburg zorgde voor het winnende setpunt (12-15). Rentokil trok in de vierde set het spel meer naar zich toe en kon door nu meer door het midden aan te vallen punten scoren. Alcom was even van slag en had meer moeite met de Rentokil servi ce. Door een aantal sterke aanvallen wist Rentokil deze set met 5-15 naar zich toe te halen. In de beslissende vijfde set met het rally-punt systeem, waarbij elke fout en elke rake klap een punt oplevert, hielden Rentokil en Alcom tot 9-10 el kaar goed in evenwicht. Maar bij deze stand moest Rob Grabert, die heel goed in de wedstrijd zat, het veld verla ten nadat hij een elleboog in zijn ge zicht had gekregen en fysiek niet ver der kon. Zijn vervanger Ronald Kooij- man kon het tij niet keren en Alcom ging verder en had in Gortzen de match-winnaar binnen de lijnen. Met 15-12 ging deze vijfde set in hand van Alcom over en is de achterstand voor Rentokil nog moeilijker over brugbaar. Rentokil kan zich tegen Alcom/Capelle al snel revancheren, wanneer zij de uitgestelde wedstrijd, in verband met hun Europa-Cup verplichtingen, aan staande donderdag 2 maart in de sport hal Swanla te Zevenhuizen spelen. Deze wedstrijd wordt op om 20.00 uur gespeeld. Op zaterdag 4 maart spelen de Zevenhuizenaren dan alweer tegen het team van Link/AMVJ uit Amstel veen en wederom in Zevenhuizen. De aanvangvandezewedstrijdisom 19.00 uur in het dorpshuis Swanla. Binnen zes dagen tijd moet ook een derde competitie-wedstrijd gespeeld moeten worden. Op dinsdag 7 maart staat de uitgestel de wedstrijd tegen Euromail/Radius op het programma in de Goudse sporthal De Mammoet op de agenda, aanvang 20.30 uur. Het Distrikts Jeugd Kampioenschap Zuid-Holland is voor een aantal spelers van Badminton Club Florida succesvol verlopen. De eerste prijs voor Patrick van Esseveld en Hugo van Bergeijk in de HD 3 die in poule systeem werd ge speeld. Madeion Gelderblom en Hugo speelden ook in de GD 3 de finale. Het was een spannende partij die verloren werd in een drie-setter met 13-18, 15-9 en ll-15vanMartindeJonge(Ribad)en Saskia Binken (DKC). Frank Keijzer overgekomen van Hazerswoude ver loor met Ernest Bake (Delft) in de finale HD 4 met 6-15, 6-15 van Sabar Lapre (Ribad) en Bastiaan Stuyken (DKC). Maaike van der Weij stond met Geert den Boogert (DKC) in de halve finale van de GD 2, maar verloor van de latere winnaars. Met deze prestatie mogen deze spelers ook mee doen aan de Nederlandse Jeugd Kampioenschappen die ge speeld worden op 1 en 2 april 1995 in Zutphen. De Boskoopse turnster Angèle de Bruin, die in januari regionaal kam pioen werd, behaalde vorige weekein de tijdens de provinciale kampioen schappen in de D-klasse een zilveren medaille. In een breed deelnemersveld van 32 senior-turnster van zestien jaar en ouder, turnde zij een goede wed strijd. Angèle (17) scoorde met haar oefening op de brug met ongelijke liggers het hoogste aantal punten: 9.10. Op de balk verliep de oefening minder goed: zij viel van de tien centimeter brede balk en kreeg 6.85 van de jury. Haar favorie te onderdeel, de vrije oefening, leverde haar 7.85 punten op. In totaal behaalde de Boskoopse 31.60 punten, wat 0.55 te weinig was voor de gouden medaille. Op zondag 19 maart is het de beurt aan de Boskoopse turnster Ingrid Loef om aan de voorwedstrijden (in de C-lijn) deel te nemen. Op zaterdag 4 maart begint Tourclub Zevenhuizen'80 het seizoen met de 'openingsrit'. Deze wordt gereden over de afstanden 25, 50 en 75 kilometer. Er wordt gestart bij café de Roerdomp aan de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Voor de tocht over 25 kilometer is de start tussen 10.00 en 13.00 en voor de andere afstanden kan tussen 9.00 en 12.00 worden gestart. De routes zijn uitgepijld. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Op dinsdag 21 februari werd in het Gouwebad "de Sniep" voor het B-diploma gezwommen. Er waren deze keer 19 deelnemertjes. De beoor delingscommissie bestond uit de heren R. Hogebrugge, C. Slagter en J. Rijns burger. Namens de Nationale Raad was de heer Hartkoorn als afgevaardigde aanwezig. Alle kandidaatjes kregen na afloop de mededeling dat ze waren ge slaagd. De namen van de geslaagden zijn: Miriam Rijlaarsdam, Thiemo Gele- ijnse, Wout Laban, Xynthia Kavalaars, Oscar Heemskerk, Daniël van Klaveren, Kristel Hoogduijn, Simone Jongsma, Bente Bonefaas, Angelo Rombouts, Vincent Geertshuis, Marius Dekker, Esther den Ouden, Feike-Marijn Marc- hal, Glenn Scharff, Iris Bom, Marijke Zuidbroek, Doreth Rijkaard en Bianca Zeilstra. Op zaterdag 25 februari 1995 heeft hen- gelvereniging Zevenhuizen-Moerkapel- le de eerste wedstrijd van de rivieren competitie gehouden in de Nieuwe Maas, er waren slechts negen deelne mers. De vangst was zeer slecht, slechts vijf deelnemers wisten totaal negen vissen te verschalken, de overi ge vier deelnemers keerden zonder vangst terug naar huis. De totaalvangst was 5.305 gram. Uitslag van de eerste rivierenwedstrijd: 1. C. Klomp met 2.840 gram; 2. A. Stubbe met 1.365 gram; 3. J. Kok met 620 gram; 4. H. van Zwienen met 330 gram; 5. L. Schmidt met 150 gram. De volgende rivieren wedstrijd zal op 25 maart 1995 worden gehouden. Hengelvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle (H.Z.M.) heeft op 9 maart 1995 gebroeders J. en D. Klop uit Gouda be reid gevonden om in verenigingsge bouw van PV de Stormvliegers te Ze venhuizen ZH een informatie-avond te houden. Op deze avond zal vooral het vissen met Winkle Pieker en Feeder worden toegelicht, onder andere door middel van een videoprestatie. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is (ook voor niet-leden) gratis. De zaal gaat open om 19.30 uur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9