Veel verschuivingen in Rijnwoude Politieberichten Rijn en Braassem Boomfeestdag 1995 Mini-symposium over nieuwe Vraag naar chiropractie neemt toe jnwoude Sinaasappelac tie Benthuizen Financiële Verhoudingswet Kerkdiensten Hart van Holland/15 maart 1995 Rijnwoude - Het kiesgedrag in Rijnwoude is veranderd ten opzichte van vorig jaar toen de verkiezingen voor de Tweede Kamer werden gehouden. De VVD kreeg nog meer stemmen dan de vorige keer: ruim 6%, zodat de partij bijna op een derde van de stemmen uitkwam Zowel het CDA als PvdA moesten in deze gemeente een verlies incasseren van respectievelijk 3 en 4 procent. Hiermee werden zij de tweede en vierde partij Ook de derde partij D'66 kreeg 4 procent minder stemmenterwijl de SGP. de Groenen en RPF konden rekenen op meer stemmen dan in mei vorig jaar. iSlillt ■Ml Verkeersongeval met licht letsel Diefstal bestelauto Diefstal uit school Brievenbus door bom vernield Ongeval met letsel Diefstal aanhangwagen Diefstal uit woning Verkeersongeval met letsel Wegwerkzaamheden Geerwe» Benthuizen Zondag 19lnaart medische weekenddienst boskoop - benthuizen Geschiedenis Belangrijke telefoonnummers: Klachten Geen verwijzing nodig Kinderen liiiiil Rijnwoude - Op woensdag 22 maart gaan 275 leerlingen van de groepen 7 van de basisscholen in Rijnwoude knot wilgen planten in het sierteeltcentrum Rietveld. De beplantingsactie wordt uitgevoerd in het kader van de Boom feestdag 1995. Het planten van de bo men is een eerste stap ter uitvoering van het door de gemeenteraad vastge stelde Landschapsbeleidsplan. Dit plan beoogt het realiseren van de ge wenste landschapsstructuur in de bui tengebieden van de gemeente. De bomen worden geplant aan de Dijk- graafweg en de Burgemeester Den Hol- landerweg. Op beide locaties worden vijftig bomen geplant. Er wordt gestart om 10.00 uur. De wethouders M.J.S. Vorenkamp-van de Westeringh en G. van der Lecq-de Knikker zullen actief aan het planten deelnemen. Benthuizen - Zaterdag 18 maart wordt er huis-aan-huis een sinasap pelactie gehouden door leden van de Ned. Hervormde kerk te Bent huizen. De sinaasappels kosten per zak vijf gulden. De actie is bedoeld ten behoeve van het restauratie fonds. Het is mogelijk om telefo nisch te bdstellen bij koster Verweij (079-313247). Hazerswoude-Dorp - Op 7 maart om 12.30 uur ontstond een verkeersonge val op de Gemeneweg, nabij de weg werkzaamheden die daar uitgevoerd werden. Een 46-jarige inwoner van Alp hen aan den Rijn kon met zijn auto niet tijdig stoppen achter twee voor hem gestopte automobilisten. Hij botste te gen de achterzijde van de auto van een 49-jarige inwoner van Rotterdam, waar door deze tegen de achterzijde van een bestelauto van een 35-jarige inwoner van Zoetermeer botste. De voertuigen moesten stoppen voor het tijdelijk geplaatste verkeerslicht. De bestuurder uit Alphen aan den Rijn werd met een gescheurde lip overge bracht naar het Rijnland Ziekenhuis. Hazerswoude-Dorp - Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een bestelauto. De auto. een Mercedes met het kenteken VT-75-KD, stond gepar keerd op een afgesloten terrein aan de Schotlandlaan. Hazerswoude-Dorp - Op 10 maart, rond 11.00 uur werd er in een schoolgebouw aan de Vincent van Goghstraat een on bekende man gesignaleerd. Later op de dag bleek, dat er twee portemonnees met inhoud vermist werden. Vermoe delijk werd deze diefstal gepleegd door de insluiper. Hazerswoude-Rijndijk - Op 11 maart omstreeks 21.00 uur bleek in een brie venbus in de Ten Kateflat een bom te zijn gestopt, die ontploft was. Enkele brievenbussen en een ruit werden hier door vernield. Koudekerk aan den Rijn - Op 12 maart, omstreeks 20.30 uur, vond een eenzij dig ongeval plaats op de Hondsdijk. Een inwoner van Koudekerk aan den Rijn reed met zijn bromfiets tegen een licht mast. De bestuurder werd met onbe kend letsel naar het AZL. Bij onderJ bleek, dat de bromfiets was opgev f en dat de bestuurder teveel'ak had genuttigd. Hazerswoude-Dorp - Werd in den van 8 op 9 maart een aanhangwa» ontvreemd, die geparkeerd stond het erf van een woning aan het West de. De aanhangwagen stond niet sloten. Het betrof een twee-assige - hangwagen met een blauw afdekzeil Hazerswoude-Rijndijk - In de nachi 8 op 9 maart werd ingebroken in woning aan het Groenendijksepad achterdeur werd geforceerd. Erw geld vermist. Koudekerk aan den Rijn - Op 13 m, omstreeks 17.00 uur vond een a ding plaats op de Hoogewaard tuss een bromfietser en een personen?» De 29-jarige bestuurder van de pet nenauto uit Leiderdorp, rijdend in richting van Alphen aan den Rijn.sk linksaf en zag een tegemoetkomen bromfietser, een 18-jarige jongen i Alphen aan den Rijn, over het hoo Een aanrijding volgde, waarbij bromfietser ter observatie werdoi; gebracht naar het Rijnland ziekenhi te Leiderdorp. In verband met wegwerkzaamhet aan de waterleiding in het wegdeki; de Geerweg te Benthuizen zal dezen voor alle verkeer zijn afgesloten werkzaamheden zijn op maandag, maart 1995 begonnen tussen 8.00 en 16.00 uur. Tussen 16.00 uurenj uur is de weg opengesteld voor h verkeer. De werkzaamheden duren een week zoveel langer als noodzakelijk is). Er een omleidingsroute via de Dorp straat en de Dr. Albert Schweitzerla Hazerswoude-Rijndijk - Op maandag 20 maart 1995 organiseert de gemeente Rijnwoude een mini-symposium over de nieuwe Financiële Verhoudingswet en de gevolgen daarvan voor de ge meente. Deze wet regelt de verdeling van de financiën uit het gemeentefonds over de gemeenten. Dit mini-sympo sium zal worden gehouden in de raad zaal en begint om 20.00 uur. Als sprekers zullen de volgende perso nen optreden: de heer C. Oversier, bur gemeester van de gemeente Binnen maas. voorzitter van de commissie voor financiële en economische zaken van de VNG en lid van de Raad voor de Gemeentefinanciën. De heerdrs. G.J. te Wechel. secretaris van de commissie voor financiële en economische zaken van de VNG. Voordat in Rijnwoude de kerntakendis cussie wordt gehouden, vindt het ge meentebestuur het belangrijk dat dui delijk wordt wat de consequenties zijn van de nieuwe Financiële Verhoudings wet. zo liet men weten via een persbe richt dat deze week werd verspreid. Met name wat gebeurt met de norme ring van de OZB. Verder hoopt het col lege inzicht te krijgen in het voorzienin genniveau van Rijnwoude in vergelij king met dat van andere regiogemeen ten. Ook de financiële consequenties van een bepaald voorzieningenniveau wil men hierbij in beeld brengen. Het exacte programma voor deze avond is nog niet bekend, maar er zijn alvast vooraankondigingen verstuurd naar leden van de gemeenteraad, bur gerleden van de vaste commissies voor advies en bijstand en de besturen van de plaatselijke politieke partij-afdelin gen. Ook geïnteresseerde inwoners van de gemeente zijn welkom. Benthuizen S.O.W'. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. T. Poot. Woerden. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers. Geref. gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C.A. van Dieren. Ha ze rs wo ude-do rp H.H. Engelbewaarders za. 18 mrt.: 19.00 uur boeteviering eucharistie m. jongerenkoor: zo. 19mrt boetevie ring eucharistie met gem. koor. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.P. v Roon, Zeist: 18.30 uur ds. A. v. Eijk, Gouda. Geref. kerk 10.00 uur ds. A.C.'. Poley.; 17.00 uur ds. P. Ravensbergen, Berg ambacht. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer: 19.00 uur ds. J.A. Tielkemeijer, sow-dienst geref. kerk. Geref. kerk 10.00 uur ds. W.A. vd Lugt; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 18 en zondag 19 maart: dokter J. T. Buiter. Dorpsstraat 20, Benthuizen, tel. 079-313737. Chiropractie wint terrein. Dit blijkt uit recentelijk gehouden onder zoeken, maar ook uit snel groeiende praktijken van de bij de Nederlandse Chiropractoren Associatie aangesloten chiropractoren. Uitsluitend de behandelingen van bij deze beroepsorganisatie aan gesloten chiropractoren komen veelal in aanmerking voor vergoe ding door ziekenfondsen en particuliere ziektekostenverzekeraars. "De toenemende vraag naar chiropractorische hulp za! wellicht het gevolg zijn van goede resultaten", vertelt chiropractor J.C. van Beelen, die binnen twee jaar tijd in de regio vijf praktijken heeft geopend "Daarentegen is chiropractie in Nederland, in tegenstelling tot andere landen, voor veten nog steeds een vrij onbekend begrip en moeten chiropractoren nog veelal 'geïmporteerd' worden uit Ameri ka en Engeland, omdat er in Nederland geen studie voor is Chiropractie houdt zich voornamelijk bezig met storingen rond de wervelkolom, waardoor zenuwen geblokkeerd wor den en onvoldoende functioneren. Het gevolg is een vermin derde gezondheidstoestand in het lichaam die meestal gepaard gaat met pijn. Door een storing in het zenuwstelsel wordt ook het lichaam het vermogen ontnomen om zichzelf gezond te houden. De weerstand neemt af en een ziekteproces krijgt de kans zich te ontwikkelen. Een chiropractor heeft geleerd om pijn, ongeacht de plaats, te herleiden tot de plek in de wervelkolom waar wervels van hun plaats zijn geraakt en druk uitoefenen op zenuwen die leiden naar het punt waar de pijn voelbaar is. Door chiropractische behandeling komen de 'beknelde' zenuwen weer 'vrij', waardoor de toevoer van de zenuwimpulsen naar het zieke lichaamsdeel wordt hersteld en genezing kan optreden. De theorie achter chiropractie is al heel oud. Hippocrates, de 'vader van de geneeskunde' zei het al: "Kijk goed naar de wervelko lom voor de oorzaak van ziekte". De Russische fysioloog en Nobel prijs-winnaar voor fysiologie en geneeskunde Pavlov erkende: "Het zenuwstelsel is de opperste bevelhebber van de gezondheid" en in het begin van de 19de eeuw raakten medici geobsedeerd door een ontdekte aandoening: irritatie van de wervelkolom. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg; spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322.: Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01715- 1403: Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00- 14.00 uur.: Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30- 19.30 uur - Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8 00-9 00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t m vrii 12.30-13.30 uur. tel. 01714-12605. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur: Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do» vrij 9.00-10.00 uur: Koudekerk ud Rijn: 01714-12020. elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur: Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHLLP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een ulurmnumrner voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714- 13253 (Rijndijk): Tafeltje-dek-jeMevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253: Alarme ring voor ouderen Wevr. H. Fraanjetel. 01728-9531 (Dorp): Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage01728- 9569 (Dorp) b.g.g. 01728-9531 Men bracht toen al de opvatting naar voren dat problemen voortkomend uit de wervelkolom of ruggemerg vele ver schillende ziektes kunnen veroorza ken. Uiteindelijk ontdekte de Ameri kaan D.D. Palmer in 1895 de chiroprac tie, een krachtige nieuwe medicijnloze manier om mensen te genezen, ofwel wervelkolomcorrectie. Tegenwoordig is chiropractie, na me dicijnen en tandheelkunde, de meest verbreide vorm van geneeskunde in de wereld. Omdat de chiropractiebehandeling zich voornamelijk concentreert op de wervelkolom, wordt de chiropractor het meest benaderd in verband met rug- en nekklachten. Chiropractie be ziet echter de mens als geheel en gaat ervan uit dat ook andersoortige klach ten verdwijnen nadat storingen bij de wervelkolom zijn gecorrigeerd, als de aandoening tenminste niet te ver ge vorderd is. Klachten als rugpijn, her nia. ischias, migraine, hoofd-en aange- zichtspijn, uitstralende schouder- en armpijn, spierklachten, gewrichtspij nen en duizeligheid herstellen na be handeling vaak goed, maar ook kan na behandeling verbetering optreden bij maag- en darmstoornissen en bij slechte concentratie en vermoeidheid ten gevolge van bijvoorbeeld een whi plash. Ook is gebleken dat chiropractie kan helpen bij onduidelijke klachten, zoals vermoeidheid en lusteloosheid. Dit zijn klachten waar de reguliere ge neeskunst soms geen raad mee weet. Van Beelen: "Een chiropractor kan rechtstreeks, zonder verwijzing, wor den geconsulteerd. Immers, na een uit gebreid lichamelijk onderzoek en het bestuderen van gemaakte röntgenfo to's kan een chiropractor zelfstandig een diagnose stellen. Vervolgens kan hij tot behandeling overgaan of, indien er bijvoorbeeld signalen zijn voor on derliggende ziekte waarbij chiroprac tie niet helpt, doorverwijzen naar een specialist of huisarts. De meeste zie kenfondsen en particuliere verzekerin gen hebben de chiropractie inmiddels erkend en vergoeden de behandelkos- ten, echter alleen als de behandelde chiropractor is aangesloten bij de NCA. de Nederlandse Chiropractoren Asso ciatie. Ook de samenwerking met huis artsen verloopt steeds beter". Chiropractie is er ook wel voor kinde ren. Over het algemeen zien ouders meestal wel het belang van een regel matige controle van gebit, ogen, oren, neus en keel van hun kinderen, maar zij De heerC. van Bet vinden het niet nodig om dewervell lom te laten nakijken. Toch kan t: wervelkolomcontrole voor een kir' een van de belangrijkste controles» in haar of zijn leven. Met de opk van chiropractie komt de nadruk me te liggen op preventie van wervelt» lomproblemen. Een regelmatig onde zoek van de wervelkolom, eenmaal pe' jaar bij een kind dat in degroei is.isee van de beste verzekeringsprocedurr voor de fysieke gezondheid van er kind. Door deze voorzorgsmaatref kunnen veel ernstige gezondheidspa blemen tijdens de jeugd en ook lat» worden voorkomen. Er zijn bepaalf signalen die een indicatie kunnen A van problemen in de wervelkolom:ee hogere heup. een hoger schoude blad, een naar binnen of buiten '-r draaide voet. uitgestoken schoudc bladen, een scheve nek. een korte? lijkend been. pijnlijke gewrichten, tv kende' botten, steeds vallen, maart** hyperactiviteit, onrust en nervositeit Voor meer informatie over chiropractie kan men zich (vrijblijvend) richten tot het informatiecentrum chiropractx NVPC in Bussum, tel. 02159- 12531; of tot Chiropractie Van Beelen. Molenwerfstraat. AlpH" aan den Rijn, tel. 01720-74062.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 10