Nieuw interieur bij Voetverzorgings centrum Van der Haven Maandelijkse avond Plattelandsvrouwen Kandidaten gezocht voor milieu-estafettestok 1994 Examen jeugd-EHBO A Kinderkleding- beurs in het Zuidhonk Koffieconcert in het Praathuis Nationale Scoutingdag ook in Boskoop Disco in de Paddestoel Opkomst laag in Waddinxveen Waddinxveen-Boskoop X/ONEN I eurohome I Kerkdiensten Anne Frankcentrura in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Zondag 19 maart Extra disco-avond Hart van Holland/15 maart 1995 pagina 13 Waddinxveen - Het Voetverzor gingscentrum Van der Haven aan de Groensvoorde 74 in Waddinx veen onderging opnieuw een verandering. Het interieur werd totaal vernieuwd en door de praktijkruimten anders in te delen, werd de winkel tweemaal zo groot. De presentatie van de collectie speciale schoenen is hiermee sterk verbeterd en de lichte en moderne inrichting zorgen voor een aantrekkelijk nieuw centrum. Het Voetverzorgingscentrum Van der Haven voert de grootste col lectie Birkenstock-merksanda- len in de regio in de maten 24 tot en met 47. De nieuwe zomercollectie is van dit merk is al aanwezig, in tientallen kleu ren en met diverse voordeelaanbiedin gen in verschillende modellen. Er zijn klompen van de merken Bastad- Big Horn en Stövels en schoenen en sandalen met voetbedden in diverse uitvoeringen, waarbij een losse binnen zool individueel aanpasbaar is. Een extra grote collectie is er van het merk Ganter, v.d Hammen, Vesters en Gold- krone. De nieuwe zomercollectie is overzichtelijk gerangschikt in het cen trum, dat ook fungeert als erkend zie kenfondsleverancier voor elastische ■V mO» kousen. Bij Van der Haven kan men uiteraard ook terecht voor voetverzorging, waar bij gewerkt wordt volgens afspraak. Daarnaast is ook podotherapie moge lijk. De podotherapeut maakt ter onder steuning van de behandeling vaak the rapeutische hulpmiddelen om be staande voet-, teen-en nagelklachten te corrigeren. Zo is een beugeltje voor een ingegroei de nagel verkrijgbaar en een soepele zool bij een standaardafwijking van de voeten die de houding negatief beïn vloedt. Het centrum levert ook diverse merken crème en andere hulpmidde len voor een goede verzorging van de voeten. Waddinxveen - Op 21 maart wordt in huize Souburgh een lezing gehouden over Santiago de Compostela. Op deze avond wordt de middeleeuwse pelgrim gevolgd naar deze Spaanse bedevaart plaats. Vanaf de negende eeuw trokken miljoenen pelgrims maar het vermeen de graf van de heilige apostel Jacobus Sant Yago= Santiago) uit geloof, uit penitentie, uit zucht naar avontuur of ter vervulling van een belofte. Het was mogelijk een bedevaart naar Santiago de Compostela opgelegd te krijgen als een straf, zoals Mabel de Boclande die omstreeks 1300 naar Spanje moest trekken als boetedoening voor haar overspel. De weg naar Santiago de Compostela in noord-west Spanje was geen makkelijke, de pelgrim kon oneer lijke veerlieden, boosaardige tolgaar ders en valse geldwisselaars ontmoe ten. Onechte priesters verleenden tegen hoge geldbedragen hun biechteling vergeving en struikrovers lagen altijd en overal op de loer. Ziekte, honger en dorst konden de reis naar noord-west Spanje tot de laatste maken. Maar on danks alle gevaren trok de pelgrim toch naar het graf van Jacobus, bij voorkeur langs de veel gevolgde "Jacobus" we gen, te beginnen in Frankrijk bij Or- léans, Vézelay, Le Puy en Arles. Vervol gens reisden zij langs bekende heilig dommen en kloosters om uiteindelijk in Spanje, net over de Pyreneeën in Puen- ta la Reina bij elkaar te komen. Vanuit deze plaats bereikten de pelgrims het einddoel Santiago de Compostela. Bekend is dat de Waddinxvener L. Bloem deze tocht (meer dan 2000 km) vorig jaar lopend gedaan heeft. Hij heeft toen circa drie maanden nodig gehad om op de plaats van bestemming te komen. De avond wordt met een dialezing verzorgd door Conens en van Wiechen uit Lochem. Belangstellenden en niet-leden zijn welkom tegen een vergoeding van fl. 6,-. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Waddinxveen - Ook dit jaar wordt weer een milieuprijs uitgereikt door de ge meente Waddinxveen. Dit is een wissel beker die jaarlijks wordt uitgereikt aan degene die een opmerkelijke prestatie op milieugebied heeft geleverd. De prijs ging vorig jaar naar de heer M. Mos voor zijn grote inzet voor de schoon maakactie waarbij zwerfvuil werd op geruimd. Met de milieu-estafettestok wil de ge meente waardevolle initiatieven op het gebied van milieubescherming stimu leren. De mensen die zich hiervoor heb ben ingezet worden voor het voetlicht gehaald. De prijs wordt jaarlijks door gegeven zodat een estafette van milieu prestaties ontstaat. De achterliggende gedachte is niet 'de prijs van de beste', zo liet het gemeentebestuur weten, maar die van 'waardering voor een op merkelijke prestatie'. Alle inwoners van Waddinxveen kun nen zichzelf of anderen aanmelden. Het is mogelijk om één persoon aan te mel den, maar ook instellingen kunnen een gooi doen naar de prijs. Dit kan door voor 7 april een brief te sturen naar de burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, postbus 400, 2740 AK, Wad dinxveen. In de brief moet de naam van de kandidaat en de prestatie vermeld worden. Telefonisch aanmelden kan bij me vrouw Adolf (01828-24758) of de heer Kaandorp (01828-24757). Waddinxveen - Op donderdag 9 maart werd in de Prins Willem Alexander- school lokatie Wingerd zowel theorie als praktijk jeugd-EHBO A examen afge nomen. In aanwezigheid van een arts gingen de 26 leerlingen uit groep 8 met bit examen aan de slag. Wat de leerlin gen in de voorafgaande praktijklessen °P elkaar geoefend hadden, moest nu daadwerkelijk uitgevoerd worden. Pop Annie moest beademd worden, verban den werden aangelegd en Lotus-slacht offers moesten in stabiele zijligging ge logd worden. En vooral dit laatste viel niet altijd mee, want toneelspelen kun nen deze 'slachtoffers' goed. Voldaan ontvingen na afloop, onder oid applaus van de ouders, alle 26 leer- bngen het getuigschrift jeugd-EHBO A. Dit hebben ze verdiend, want al vanaf begin oktober zijn de leerlingen al 12 tot 15 keer op dinsdagmiddag na schooltijd vrijwillig van 15.30 tot 16.30 uur bezig geweest om zich onder lei ding van de vrijwilligers mevrouw Dub- belaar en mevrouw Keukens voor te bereiden op dit examen. Aan de hand van het Oranje Kruis boekje werd er les gegeven over eenvoudige verbanden leggen, hoe te handelen bij brandwon den. bewusteloosheid, ademhalings stoornissen en verdrinking. En als on dersteuning, de theorie over het men selijk lichaam. Vooral het oefenen onder andere op pop Annie werd steeds met enthousias me gedaan. Na het uitreiken van het getuigen- schrift kregen de leerlingen allemaal een presentje mee naar huis: een ver- bandtrommel en een heuptasje om EHBO-spulleties in te doen. Waddinxveen - Op zondag 19 maart wordt in wijkgebouw het Zuidhonk weer een soos gehouden voor verstan delijk gehandicapten. Op deze middag, die duurt van 14.00 tot 16.00 uur, wor den er spelletjes gespeeld en er wordt muziek gedraaid. Waddinxveen - In het Anne Frankcen- trum houdt de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk op dinsdag 21 maart een modeshow voor alle oude ren in Waddinxveen. De show vindt plaats in de recreatiezaal en begint om 10.00 uur. Naast het gratis toegangsbe wijs krijgen alle bezoekers een lotnum mer voor de loterij. t.k. klassiek noten eethoek met houtsnijwerk, 4 stoelen tafel bolspinpo. f995,- 01828-13175 t.k. Mazda MX-5 10-'92 48000km voor liefhebber zeer mooi f42500,- 01728-8612 t.k. Puch Maxi pr. notk 079-415358 t.k. startmotor en dynamo voor Lada 21 o4 2105 f35,-p.st. 01828-16823 t.k. d.eiken bankstel 3 1+1 stof bekleed, tafel miniset t.v tafel 01727-15572 t.k. tourcarvan compl. kachel, koelkast, luifel en voortent vr.pr. f2000,- Spineaweide 9 W'veen t.k. Nissan bleubird 2.0 GL wagon 1988 tr.haak winterb. velg. f6500,- 01828-18030 Wie wil er Power Rangers plaatjes ruilen? 01828-12220 t.k. mooie hamsterkooi wit met 2 etages met toebeh. f50,-01828-31450 GEvonden: d.blauwe Das, Peuleyen; t.k. lastdragers v.auto m. goot f15,- 01828-14414 t.k. Golf bj'83 APK nieuw kl: rood i.z.g.st. geen roest f1850,-01828-17263 t.k. Maxi Cosi 2000 f85,- 01727-15736 t.k. racefiets Union lichtgewicht 56 frame 12 versn i.z.g.st. f350,- 01891-16894 t.k.gevr: zandbak met deksel; t.k koelstra combi d.blauw i.z.g.st. f200,- 01828-16095 t.k. paspop M40-44 met stofbekleed f90,- en 1 zw bakfiets f125,-01828-19078 t.k. el grasmaaier vr.prijs f150,- 01802-2411 Waddinxveen - Op 20 en 21 maart wordt in het Zuidhonk in Waddinxveen weer een kinderkledingbeurs gehouden. Het gaat om kinderkleding die schoon, heel en eigentijds is, in de maten 80 tot en met 182. De kleding kan ingeleverd worden op maandag van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag van 9.00 tot 10.45 uur. De verkoop vindt plaats op dins dag van 13.30 tot 16.30 uur. Inlichtin gen: 01828-13206 of 01828-10819 Boskoop - Bij het WV-kantoor in Bos koop zijn kaarten voor de volgende voorstellingen inde voorverkoop: Mat heus Passion op vrijdag 7 april in de St. Janskerk in Gouda, Clouseau op vrijdag 7 april in Barneveld, Snoop Doggy Dog op vrijdag 14 april in Den Bosch, Am sterdam Admirals in het Olympisch Stadion in Amsterdam op zaterdag 8 en 15 april, op 6 en 20 mei en op 3 juni, World Liberty Concert op 8 mei Arn hem op 8 mei, Maaspop '95 op zaterdag 20 en zondag 21 mei in Rotterdam, Dy namo Open Air op zaterdag 3 en zon dag 4 juni in Eindhoven. De kaarten zijn ook te reserveren bij de VW-informatiepost in Zevenhuizen. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. W. Tiekstra, Berkel en Rodenrijs; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur dr. A. v. Haarlem, Amersfoort, sow- dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. R. Lammers. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. J.W. Schneider, Hilversum. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen, Utrecht; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick v. Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur ds. A. Verdoorn, Wad dinxveen, vm. jeugddienst. Boskoop - Op zondag 19 maart treedt het Piano-Trio op tijdens het koffiecon cert. Het trio wordt gevormd door de Boskoopse sopraan Mirjam Cornelis- se, bariton Henk Koorneef en pianist Hans-Erik Dijkstra. In het eerste deel van het concert zullen ondermeer aria's brengen van Pergolesi, Mozart, Bellini en Verdi. Het programma na de pauze bevat liederen van onder andere Kurt Weill, Rodgers en Gerschwin. Mirjam Cornelisse studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en aan het Twents Conservato rium in Enschede. Bij Opera Forum zong zij in Mozarts 'Le nozze di Figaro', Offenbachs 'Orpheus in de onderwe reld' en in 'Pelléas et Mélisande' van Debussy. In januari van dit jaar vertolk te zij de rol van 'Kleine Sjoerd' in de Friese opera 'Rixt' en in mei zingt zij bij het Onafhankelijk Toneel in de opera 'L'lncoronazione di Poppea' van Mon teverdi. Henk Koorneef studeerde solozang aan de Conservatoria van Enschede en Utrecht bij Ank Reinders, Anne Haenen en Udo Reineman. Hij combineerde deze studie met een opleidingdecor-en kostuumontwerp aan de Kunstacade mie in Enschede. Hij was understudy voor Michael Chance bij de Nederland se Opera in '11 Ritorno d'Ulysse in Pa- tria' van Monteverdi en in 'Midsummer- nightsdream' van Britten. Hans-Erik Dijkstra studeerde bij de Poolse pianiste Tamara Pospizyt aan het Conservatorium van Enschede, waar hij tevens compositielessen volg de. Hij zette zijn studie voort bij Her man Uhlhorn aan de Hoge School voor de Kunsten in Utrecht en bij de Russi sche pianist Alexander Warenberg. Hij volgde masterclasses van de Oosten rijkse Edith Picht-Axenfield en speciali seerde zich in liedbegeleiding onder andere bij Elly Ameling en Thom Bol len. Met enige regelmaat treedt hij ook op als begeleider van Marco Bakker en van Arjan Blanken. Het concert begint om 11.30 uur en de toegangsprijs bedraagt voor volwasse nen zeven gulden. Kinderen hebben gratis toegang. Boskoop - Zaterdag 25 maart is het de Nationale Scoutingdag. De bedoeling van deze dag is om de scouting meer naar buiten te brengen. De Mr. van Daalgroep zal deze dag in het centrum van het dorp een vossejacht organise ren. De leden van de scoutinggroep komen om 10.00 uur 's morgens bijeen op het Kerkplein. Dit is het startpunt van de vossejacht. Deze zal in het teken staan van de dit jaar in Nederland te houden Wereldjamboree. Ook kinde ren van 5-12 jaar die geen lid zijn van de scoutinggroep kunnen deze ochtend aan de vossejacht deelnemen. Gestart kan er worden van 10.00 uur tot circa 10.45 uur en om 11.30 uur zal de vossenjacht afgelopen zijn. De deelna me is uiteraard gratis. Waddinxveen - Op vrijdag 17 maart wordt bij wijk- en speeltuinvereniging de Paddestoel weer een disco-avond georganiseerd voor de Waddinxveen- se jeugd van 9 tot 14 jaar. The Flying Dutchman zal op deze avond, die be gint om 19.00 uur, voor de muziek zor gen. De entreeprijs is een gulden. De Paddestoel is te vinden aan de Lijster besstraat 18. Het is geen flauwe grap maar op zater dag 1 april wordt voor de jeugd van 9 tot 14 jaar een extra disco gehouden. Deze avond zal extra lang duren: van 19.00 tot 22.00 uur en de entreeprijs is als gewoonlijk een gulden. ■■Yffnn -y In Waddinxveen was de opkomst van de Provinciale Statenverkiezing afgelopen woensdag laag: 55% van de kiesgerechtigden kwam opdagen. De meeste stemmen kreeg de VVD: 31%. De tweede partij was het CDA met 18%, de derde partij was de PvdA met 12% van de stemmen en voor D'66 koos 10% van de kiesgerechtigden. Tijdens de Tweede Kamer-verkiezingen van vorig jaar kwam de VVD ook al als grootste partij van Waddinxveen uit de bus. Toen was het verschil met het CDA echter niet 70 arnot aIq Hpzp Lr^r

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13