IWiffWRzerpM^crkapelle Nieuwe uniformen gepresenteerd door de Kleine Trompetter Jan de Ruiter gehuldigd bij Flitsen centraal bij Fotoclub Goede sfeer bij Marco Borsato Nieuw nummer Verleden Tijdschrift Evenementenladder de Kleine Trompetter Nieuwe gemeentegids verschenen Moerkapelle Schoonmaakactie levert 3.250 kg op - Hart van Holland/15 maart 1995 pagina 15 Gisteren lachte de me nog toe. Zevenhuizen - Hij was zestig jaar lid van de Kleine Trompetter en heeft altijd veel tijd besteed aan 'de muziek'. Hij was slagwerkeren 23jaar lang voorzitter van de muziekveren iging. Jan de Ruiter (74): "De Kleine Trompetter heeft altijd een belangrijk deel van mijn leven uitge maakt". Dat Jan de Ruiter en de Kleine Trompetter nauw met elkaar ver bonden zijn, blijkt wel uit het gro tearchief dat de bekende Zevenhuizen- aar in zijn kleermakersatelier in de Dorpsstraat heeft opgeslagen. Stapels foto's, programmaboekjes en krante knipsels zijn daar nu te vinden in dozen. "Ik heb bijna alles bewaard," vertelt de Zevenhuizenaar als hij een programma uit 1939 oppakt. "Kijk, in dat jaar was ik ook al bij de Kleine Trompetter." Jan de Ruiter organiseerde in de tijd dat hij voorzitter was tal van activiteiten, zoals gezamenlijke concerten met an dere muziekverenigingen en operette gezelschappen. Hierdoor bloeide de vereniging op. "Wij hebben ook jaren lang satirische cabaretvoorstellingen verzorgd," vertelt hij. "Dan zat de zaal altijd tot de nok toe vol. De raadsverga deringen werden ervoor verzet!" Tij dens deze voorstellingen werden altijd raadsleden en situaties in het dorp op de hak genomen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat tijdens het afscheid van afgelopen za terdag werd teruggegrepen op deze tijd. Jan de Ruiter kreeg een tekening, gemaakt door dorpsgenoot Ernst de Vogel. Op deze tekening is de bekende kleermaker te zien in verschillende ge- Na afloop kregen alle deelnemers een aandeel (van recycled papier), waar mee de gemeente haar waardering uit sprak voor de inzet van de kinderen die hadden meegedaan met de actie. Dit aandeel was goed voor tien kilo com post, gemaakt van het groente-, fruit- en tuinafval dat drie maanden geleden in de gemeente werd ingezameld. Boven dien kregen alle kinderen een 'uitlek- bakje' voor gft-afval. In totaal werd tij dens de schoonmaakactie afgelopen donderdag 3.250 kilogram afval ingeza meld. Voor openbare basisschool 't Reiger- bos in Zevenhuizen blijft het niet bij deze schoonmaakdag. Sinds vorig jaar houden de groepen van deze school om de beurt de omgeving rond de school schoon. Directeur N. Dirkzwa ger: "Met het schoonmaken van het schoolplein leren de leerlingen van de school dat het normaal is om aandacht te schenken aan de omgeving en dat vind ik een goede zaak". levenhuizen - Een bijna uitverkocht Swanla. Dat was het decor van de voorjaarsuitvoering van harmonie vereniging de Kleine Trompetter. Het publiek kon voor de pauze genieten van een aantal muziekstukken uit ie oude doos en na de pauze werden er stukken ten gehore gebracht naar aanleiding van het thema sprookjes'. Toen kon het publiek luisteren naar Roodkapje, Aladin, the Pink Panther en het smurfen lied, waarbij echte smurfen te zien waren. Na de pauze kwam de verrassing van de avond. Alle leden van de Kleine Trompetter hadden zich verdekt opgesteld en kwamen ineens van achter uit de zaal marsend binnen. Natuurlijk was iedereen in het nieuwe uniform gestoken. Aan de reacties van het publiek was af te leiden dat het nieuwe pak in de smaak viel. De nieuwe outfit met de rode jas en de zwarte broek is heel anders dan het oude bruine pak. Zo kan men de muziek weer zien aankomen. De VW-informatiepost bericht dat de komende week de volgende activitei ten worden georganiseerd in de regio: op woensdag 15 maart geeft het Gouds Poppentheater een voorstelling in Gou da, Koude Trollenvoeten, op donder dag 16 maart houdt Liselore Gerritsen een lezing in het Anker in Hazerswou- de-Rijndijk, op vrijdag 17 maart speelt toneelvereniging Toi-Toi de voorstel ling 'Een doos vol kruimels' in het Anne Frankcentrum in Waddinxveen, op de zelfde avond is er een amateurmuziek avond in de Agnietenkapel in Gouda, op zaterdag 18 maart speelt toneelvereni ging Toi-Toi de tweede voorstelling van 'Een doos vol kruimels' en wordt even eens de tweede voorstelling van 'Kou de Trollenvoeten' gespeeld in Gouda, op zaterdag 18 maart wordt in het dorpshuis in Hazerswoude-Dorp een Iers folkfestival georganiseerd met di verse Ierse bands, op 18 maart zijn bovendien de molens van de molen viergang in Zevenhuizen in bedrijf en wordt in Reeuwijk de 43e Nationale Plassenloop gehouden, op zondag 19 maart is de Bruggenloop van Rotter dam, een 13,3 kilometer lange loop langs diverse bruggen, op 21 maart ten slotte wordt in het Anne Frankcentrum in Waddinxveen het blijspel 'Daar gaat de bruid' gespeeld. daantes als cabaretier: scharensliep, poppenkastpop. In het midden is hij bovendien te zien in het oude bruine uniform van de Kleine Trompetter. "Hoe ik het nieuwe uniform vind? Ach, het is weer eens iets anders. Maar ik vond de uniformen van vijftien jaar ge leden mooier, hoor. Dit is wel erg opval lend". De fraaiste pakken had de Kleine Trompetter volgens Jan de Ruiter 36 jaar geleden. "Ik vind die nog altijd het mooist, ook al heb ik ze zelf gemaakt". Hij benadrukt dat die pakken van de beste kwaliteit stof waren gemaakt en 150 gulden kostten. "Dan zijn die pak- Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week werd op donderdag voor de derde keer een schoonmaakdag georganiseerd in Oud Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. 342 leerlingen van de Nessevliet, de Rehobothschool, de I.J.P. Keijzer- school, de Eendragt en 't Reigerbos en vijftig ouders gingen de plant soenen, parken en straten oprui men; gewapend met een papieren zak gingen zij aan de slag. Deze keer hadden zij allen 'chirurgen handschoenen gekregen om het vuil op te pakken. Het startsein voor actie werd in Zeven huizen gegeven door burgemeester L.M. Schoots die de hoop uitsprak dat de grote schoonmaak een 'educatieve uitstraling' zou hebben op de omgeving en dat vervuiling van de woonomge ving voorkomen wordt. In Moerkapelle en Oud Verlaat werd de actie gestart door respectievelijk wethouder J.T.M. Brouwer en C.A.H. Oosterhoff. Tijdens het programma werd een moment ingelast om een lid van de harmonie te huldigen. Jan de Ruiter werd in het zonnetje gezet omdat hij al zestig jaar lid is van de Kleine Trompetter. Uit handen van de voorzitter ontving hij een teke ningvan Ernst de Vogel en namens het KNF reikte de voorzitter ook een speldje uit aan de jubilaris. Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week is de nieuwe editie verschenen van het Verleden Tijdschrift, de uitgave van de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle. Deze keer zijn onder an dere artikelen opgenomen over het herenhuis Overkerk in Moerkapelle, over het uitzicht op de Rotte, over de 'heeren van Sevenhuysen'. Daarnaast geeft Thijs van den Berg antwoord op de vraag of Zevenhuizen-Moerkapelle een gevaarlijke gemeente is. Het ver haal uit 1752 spreekt immers over Louwtje van Zevenhuizen als 'de bek kensnijder'. In Verleden Tijdschrift wordt verder ingegaan op de toekomst van de ge meente en op de brief die de stichting heeft verzonden naar het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. Daarin geeft de stichting een mo tivering bij het bezwaarschrift dat zij in december heeft ingediend bij de pro- Zevenhuizen-Moerkapelle - Deze week hebben alle inwoners van Zevenhui zen-Moerkapelle weer een nieuwe ge meentegids ontvangen met informatie over onderwijs, kunst, cultuur, gezond heidszorg, sport en recreatie. De gids ziet er dit jaar anders uit dan vorig jaar: er zijn foto's opgenomen van het colle ge, van alle raadsleden, van de staf en van de medewerkers van alle afdelin gen. Bovendien zijn er foto's opgeno men van het Rottemerengebied. Ook de omslag van de gemeentegids heeft een verandering ondergaan: het grijs en blauw van het kader is vervan gen door chique donkergroen en de twee foto's van de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle hebben plaats gemaakt voor een foto van de molenviergang in de winter. De informatie in de gids is geactuali seerd. Zevenhuizen - Het con cert dat Marco Borsato afgelopen vrijdag gaf bij La Baraque in Zevenhui zen was een groot succes. Jong en oud kwam die avond naar Ben Verburg om de populaire zanger te zien. "De zeshonderd kaarten waren binnen twaalf uur uitverkocht, vertelt Ben Verburg ach teraf. "En het leuke was dat het publiek zo divers was: er waren jongeren van veertien jaar maar ook ouderen tot zeventig jaar. Voordat het optreden van Marco Borsato begon, verzorgden achtereen volgens de zangers Erik en Harry Slinger van Drukwerk het voorpro gramma Wanneer het volgende concert wordt georganiseerd bij La Ba raque is nog niet bekend. Tijdens de presentatie van de uniformen had de voorzitter van deLionsclub, de heer Gerard Perdijk, nog een grote verrassing. Hij overhandigde de voorzitter namens de Lionsclub een cheque ter waarde van vijfduizend gulden die Lionsclub voor de vereni ging bij elkaar 'gespaard' had. De heer Perdijk had ook nog een kleinere verrassing in petto: hij schonk de vereniging het laatste ontbrekende pak voor Willem Jan van Dijk die lid is geworden van de vereniging toen de uniformen al gepast waren. Alle leden van de Kleine Trompetter hebben nu dus een uniform, ook al is het pak voor sommigen nog in de maak. De vereniging bedankt alsnog iedereen die hieraan zijn of haar steentje heeft bijgedragen. Enkele leden van de Kleine Trompetter in het nieuwe rood-met-zwarte uniform. Moerkapelle - Het onderwerp dat de komende tijd centraal zal staan bij de fotoclub in Moerkapelle is het flitsen. Bij de automatische compactcamera's is flitsen meestal geen probleem, om dat de meeste camera's automatisch flitsen als dat nodig is. Bij spiegelreflex camera's bepaalt men zelf wanneer en hoe er geflitst zal worden. Bij de fotoclub wordt niet alleen de theorie besproken. De leden van de club ondernemen ook fototochten en werkavonden waarbij zij het flitsen on der de knie kunnen krijgen. De volgen de clubavond op dinsdag 21 maart zal een serie foto's te zien zijn waarbij het flitslicht is gebruikt. Deze avond begint om 20.00 uur. Opa Reijm 16 mrt. 80 jaar! Gefeliciteerd van Lennart, Steffan en Marloes dinsdagavond nog meer bodyfiness 20 tot 21 u. er zijn nu zelfs "heren"! O.S.S. Rommelmarkt Waddinxveen; inleveren spullen 25 mrt. en 1 april achter Brugkerk Nooit ben jij uit mijn gedachten. Zal altijd op je blijven wachten! Kabouter-lenteweek 20-24 maart Info: 01714-12924 of 01720-20827 Op 15 maart zijn onze papa en mama 10 jaar getrouwd. H.G. Remon en Stefan In het artikel over de certificaten van Stichting John E. McCormick Founda tion van vorige week is het banknum mer van de stichting weggevallen. Op dit nummer kunnen bijdragen voor het plaatsen van het oorlogsmonument bij de Rottemeren worden gestort. Het bankrekeningnummer is 65 44 54 558 en bij giften dient vermeld te worden: t.n.v. St. John E. McCormick, Koren straat 37, 2761 XN Zevenhuizen. De kinderen in Moerkapelle deden het schoonmaakwerk met plezier. ken van nu wel erg duur, bijna zeven honderd gulden! Maar ik vind de vesten die bij het pak horen wel heel mooi. Ik heb bewondering voor degene die daarvoor heeft gezorgd". De Zevenhuizenaar zal zich niet verve len zonder de muziek. "Ik werk nog altijd als kleermaker," zegt hij. "En wie kan dat zeggen op zijn vierenzeventig- ste?" Heus het is waar. onze opa is 65 jaar! Johan en Sonja Roos De NPN is meer dan alleen naakt zwemmen. Kom eens en overtuig uzelf. Info: 01828-16712 parketvloer eiken 10 m2 ƒ75,-: behangafstoom- apparaat 75,- 01820-70750 t.k. Australian pak '94 nw wit ƒ200,-: leren jack ƒ150,-01727-18092 Gun uzelf een avond dammen Kom dinsdag eens kijken bij Damclub Mulder in Boskoop! Nationaal Reumafonds (W) Den Haag. Bank 70 70 70 848 W

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15