el feest bij Perdijk Makelaardij Nieuwe expositie bij Galerie Blijvers Expositie 'Aan de rand van het Romeinse Rijk' Orgelconcert Jan J. van den Berg Vrolijke lentemode bij BAC Bac presenteert mannenmode voorjaar 1995 nieuws uit Gospelkoor Rising Hope in jeugddienst Hart van Holland/15 maart 1995 pagina 17 Voyage to Namibia Passage to India Nautic Experience levenhuizen - Het is aanstaan de vrijdag feest bij Perdijk Makelaardij, want op die dag u ordt stilgestaan bij de beëdiging van Gerard en Nico Perdijk. Nico wordt vandaag beëdigd en zijn vader Gerard is 25 jaar geleden officieel gestart als makelaar. Dit dubbele feest wordt gevierd tijdens een receptie in restau rant de Strandgaper in Zeven huizen. "Ik heb eerst veertien jaar bij het notariaat gewerkt, voordat ik de overstap maakte naar de makelaar dij," vertelt de heer Perdijk sr. (59). "Op 1 januari 1971 is mijn eigen be drijf officieel van start gegaan, eerst nog thuis in een slaapkamer en van af 1975 in het kantoor aan de Twee manspolder. In 1989 verhuisde het bedrijf naar de huidige lokatie aan de Dorpsstraat". Zijn zoon Nico (33) maakte de keuze voor de makelaar dij pas zes jaar geleden. Hij had eerst met veel plezier gewerkt bij een exportbedrijf in aardappelen en uien in Bleiswijk. Nico: "Ik heb uit eindelijk toch de keuze gemaakt voor de makelaardij. Dat wilde ik eerst niet omdat ik zag dat mijn va der niet veel thuis was door zijn drukke werkzaamheden. Maar ik werkte bij het exportbedrijf ook op onmogelijke tijden, dus zoveel ver schil was er ook niet". Vader en zoon houden zich bezig met het bemiddelen van onroerend goed in de meest uitgebreide zin des woords. "Het is een zeer uitgebreid werkterrein." leggen de heren uit. "Niet alleen omdat het kantoor een regiofunctie heeft - wij werken in een kring van vijftien kilometer rond Zevenhuizen-Moerkapelle - maar ook omdat wij zowel in wonin gen als kantoren en bedrijfsgebou wen bemiddelen". Naast de make laardij, waarvan 90% van het pu bliek de naam Perdijk kent. is het kantoor ook gespecialiseerd in as surantiën en in onafhankelijk hypo theekadvies. Om het werk bij de makelaardij goed te kunnen doen en zijn vader op termijn te kunnen opvolgen, is Nico in 1989 ge start met het behalen van zijn diploma Assurantie B en met een stage bij Natio nale Nederlanden. Vervolgens begon hij in 1990 met de makelaarscursus, waarvoor hij twee avonden per week in de weer was, naast twintig uur zelfstu die. "Tussendoor deed ik ook de cursus voor hypotheekadviseur," vult hij aan. "Daarna kon ik mij gaan voorbereiden op de beëdiging als makelaar". Dat kostte veel tijd. Hij ging bijna altijd met bjn vader mee als deze taxaties ging uitvoeren. "Alle taxaties werden afzon derlijk door ons uitgerekend dus wij hebben veel tijd hierin geïnvesteerd. Dat heeft erin geresulteerd dat Nico al na twee jaar de vaktest kon afleggen bij de Kamer van Koophandel. "Die test is goed verlopen," vertelt hij. "Ik moest drie taxaties uitvoeren, die ik uitwerkte bij de Kamer van Koophandel. Enkele weken later moest ik de opdrachten 'verdedigen' voor een commissie die bestond uit een aannemer, een bankdi recteur, een jurist van de Kamer van Koophandel, een notaris en drie make laars. Ik ging fluitend naar huis want het ging goed". Dit heeft geresulteerd in zijn beëdiging die vandaag plaatsvindt bij de arrondissementsrechtbank in Den Haag. Toch is Nico nog niet klaar met studeren. "Ik ga nu beginnen met cursussen van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars om NVM-makelaar te kunnen worden". Volgens Gerard en Nico Perdijk is het werken met mensen het leukst. "Wij hebben te maken met mensen uit alle lagen van de bevolking," legt vader Per dijk uit. "Dat maakt het werk afwisse lend". Uiteraard leggen de werktijden weieens druk op het sociale leven. "Het werk gaat altijd door," vertelt Gerard Perdijk. "Het kantoor is ook op zater dag geopend en wij zijn eigenlijk alle avonden op stap. Daarom zouden wij het werk nooit kunnen doen zonder onze partners. Mijn echtgenote heeft dan ook een grote rol gespeeld bij de opbouw van het bedrijf". De receptie wordt vrijdag gehouden van 16.00 tot 19.00 uur. Om 16.30 uur krijgt de heer Perdijk sr. de 'makelaars staf' van de NVM uitgereikt, die hoort bij het 25-jarig jubileum. "Mensen die ons willen verrassen met een cadeau vragen wij iets te schenken aan de Ver eniging Molenvrienden, de vereniging die zich inzet voor het behoud van de Molenviergang aan de Rotte. Ons kan toor zal het binnenkomende bedrag met een royale gift afronden op een mooi bedrag". Hazerswoude-Dorp - Het interkerkelij ke jongerenkoor en combo Rising Hope verleent op 19 maart haar medewer king aan een jeugddienst van de Gere formeerde Kerk van Hazerswoude- Dorp. Aanvang van de dienst is 9.30 uur. Rising Hope is een interkerkelijk jonge renkoor en combo uit Hazerswoude- Dorp. Het koor bestaat uit zo'n 25 jon geren in de leeftijd van 15 tot 30 jaar die vierstemmig zingen en worden bege leid door een combo bestaande uit: piano/synthesizer, elektrische/akoes tische gitaar en klarinet/saxofoon en percussie. Tijdens optredens maakt Rising Hope gebruik van een professio nele geluids- en zanginstallatie. De diri gent is Marion de Hoogh. Al vanaf 1973 verleent het koor regel matig haar medewerking aan kerkdien sten, in ziekenhuizen, vezorgingstehui- zen, gevangenissen. t.k. wit Ikea spijlen kinderledikantje met matrasje f20,-01802-3439 t.k fietsdrager voor 2 fietsen nw. prijs f175,- 01802-2649 t.k.gevr: pony wagentje kleine maat 01802-1019 t.k. babyuitzet en kleertjed tot 2jr 01802-2630 Hazerswoude-Dorp-Vanaf 25 maart tot 22 april 1995 zijn bij galerie Blijvers in Hazerswoude-Dorp kunstwerken te zien van twee kunstenaars. De West- friese kunstenaar Chris de Droog laat een groot gedeelte van zijn nieuwe Egyptische schilderingen zien. En Ar nold Zweerntan toont kleurrijke ab stracte werken. Naast zijn kalligrafische opdrachtwerk voor onder andere de A.N.W.B. en de K.N.O.-artsen voelt Chris de Droog zich al gedurende een zestal jaren geïnspi reerd door het Oude Egypte. Hij expo seerde in vele plaatsen bij bedrijven en galeries onder andere in Den Haag, Amsterdam en DüsseldoH. Ook expo seerde hij in het voorjaar van 1993 in het Volkenkundig Museum te Gronin gen. Na een cursus hiëroglyfen lezen en schrijven gevolgd te hebben, bezocht hij in 1992 de oude monumenten in het land zelf. Hij is lid van de wetenschap pelijke vereniging Sjemsoethot ("Vol gelingen van Thot", de god van de wijs heid en de uitvinder van het hiërogly- fenschrift). Zijn werk is onder andere aangekocht door gemeente Hoorn, door verschillende bedrijven waaron der een grote onderneming in Japan en door particulieren. Uitgever Aurora in Alkmaar voor eigen kosten en risico, een gedeelte van zijn werk door middel van ansichtkaarten gedrukt en ver spreidt in Nederland, België en Duits land. Het is niet alleen de mystieke kaRt van het Oude Egypte, die Chris stimu leert bij zijn dagelijkse interpretatie van deze oude cultuur, het zijn ook de kleuren en grootste vormen, die hem prikkelen om op zijn eigen wijze gestal te te geven aan een zich steeds wijzi gend Egypte. Met behulp van sjablonen probeert de kunstenaar greep te krij gen op deze eindeloze ruim 3000 jaar oude mythische en machtige wereld. Ofschoon zijn oudere werk nog sterk leek op de voorstellingen vanuit het oude Egypte zelf, bestaat zijn nieuwere werk daartegen steeds meer uit eigen interpretaties gebaseerd op de oude Egyptische voorstellingen. De achter gronden, die eerst van een structuur waren voorzien, zijn verdwenen en zijn vervangen door gewoon wit en later zwart papier. Vooral op dit zwarte pa pier gaat de kleur in een aantal gevallen bijna lichtgevend werken. Arnold Zweerman werd in 1931 in Am sterdam geboren. Hij bezocht geduren de de vijftiger jaren de Amersfoortse Academie, De Kunstnijverheidsschool en de Hendric de Keyzerschool, beide te Amsterdam. Sinds 1974 heeft hij de stad verruild voor het Westfriese plat teland en woont sindsdien in Hoogkar- spel. Arnold is een echt schilderbeest. Stapels schilderingen op papier bevol ken bij hem thuis de vloeren en kasten. Ook op groot formaat werkt hij vaak. Zo heeft hij een groot aantal muurschilde ringen op zijn naam staan onder andere op openbare scholen en een zwembad. Hij exposeerde onder andere bij het hoofdkantoor van Albert Heyn te Zaan dam, in de Parkschouwburg in Hoorn, Kunstcentrum de Boterhal in Hoorn, in Galerie de Reiger in Hoogkarspel en Reisburo Active Travel in Aalsmeer. Ook leverde hij door middel van een groot aantal billboards een bijdrage aan de kunstmanifestatie Contrapunt in Hoorn. Zijn visie is eenvoudig maar doeltref fend: plezier hebben in het schilderen en daardoor contact houden met men sen. Daarom geeft hij ook graag les. Hij is gek op kleuren, die hij met een grove kwast en op een expressionistische wijze vaak in abstracte vormen op aller lei stukken papier plaatst. Hij is eem levendig persoon met een levendige schilderspatroon. De kunstwerken zijn te bezichtigen op woensdag tot en met zondag van 13.00 uur tot 17.30 uur. Voor andere tijden dient een afspraak gemaakt te worden. Adres: Voorweg 129, Hazerswoude-Dorp. Tel. 01728- 7971. Koudekerk aan den Rijn - Wie de ten toonstelling "Aan de rand van het Ro meinse Rijk" nog niet heeft bezichtigd, krijgt op zaterdag 18 maart de laatste gelegenheid deze tentoonstelling als nog te gaan bekijken in de Oudheidka mer van Koudekerk aan den Rijn, Dorpsstraat 55a. De expositie toont ondermeer de resul taten van de opgravingen, die in Koude kerk en omgeving zijn gedaan. Aan de hand van diverse vondsten blijkt, dat al vanaf het begin van de tweede eeuw na Christus bewoning in Koudekerk moet zijn geweest. Ook is een bijzondere vondst te zien. die eind december 1994 is gevonden: een bronzen gestalte, nu al bekend als moedergodin van Koudekerk. Er is ook een veldtekening, die de spo ren uit het verleden laat zien. Tevens zijn er op deze tentoonstelling foto's van wel zeer unieke vondst voor Neder land. De Oudheidkamer is op 18 maart geopend van 13.30uurtot 16.30uur. De fotoboeken met prentmateriaal van Koudekerk liggen ook weer ter inzage. Groepen, die interesse hebben in een rondleiding buiten de openingsuren, kunnen hieromtrent contact opnemen met mevrouw Miedema, 01714-13377 of met mevrouw Muller, 01714-12944. Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 18 maart geeft Jan J. van den Berg, organist uit Delft, een concert in de Hervormde kerk in Koudekerk. Hij ver zorgt jaarlijks in november een concert in Koudekerk aan den Rijn. De organisa toren zijn van deze gewoonte een keer afgeweken, zodat Van den Berg zich eens van een heel andere kant kan laten zien. Het wordt dit keer een concert in de lijdenstijd en de muziek zal daaraan dan ook aangepast worden. Van den Berg heeft voor dit concert werken uit gezocht van A.C. Schuurman, J.S. Bach, C.M. Widor, A. Guilmant, Jacob Bijster .en van hemzelf. Het concert begint om 20.00 uur en zoals gebruikelijk is de toegang gratis. Bij de uitgang wordt een collecte ge houden. De wintermode met zwart, bruin, grijs en nog meer grijs kan eindelijk weer naar de achtergrond verhuizen. Hoe mooi die mode ook was, in samenspel met het Nederlandse weer kon het een neerslachtige indruk opleveren. De modemakers hebben de trend voor de actuele lente- en zomermode dan ook 180 graden omgebogen: kleur speelt de hoofdrol. Het gaat hierbij niet om felle kleuren maar om lindegroen, zandbei- ge, steenrood en pasteltinten. Daar naast is de romantische mode terug met stoffen als crêpe en met bloemen- dessins. Het is elk seizoen weer leuk om te zien hoe de extravagante mode van beroem de modeontwerpers wordt vertaald "aar de kleding die te koop is in winkels m de buurt. De Passepartoutwinkel Bac 's daar een goed voorbeeld vanZo is de rok bij de Franse coutouriers doorzich- 'ig en gemaakt om kleine stapjes in te maken. Bij Bac zijn sluikvallende lange rokken te vinden in dunne ondoorzich tige stoffen die comfortabel en prak tisch zijn. Het is echt kleding om te dragen. Transparante blouses zijn er wel. maar draagbaarheid blijft het uit gangspunt. Passepartout is een jonge keten, die vrouwen voor elke leeftijd vlotte, mo dieuze kleding biedt. Inspelend op de nieuwe trend betekent dit mode met frisse, goed te combineren kleuren en vrolijke maar ingetogen dessins. De materialen zijn prettig draagbaar en gemakkelijk zelf te wassen. Deze lente en zomer spelen vooral katoen en viscose de hoofdrol. Bac heeft naast mooie, betaalbare mode ook een lenteverrassing in petto. Bij elke besteding boven de honderd gulden ontvangt elke klant een cd. In de lente zit dit jaar dus muziek. De mannenmode is dit voorjaar meer dan ooit gebaseerd op de voorkeuren van de moderne man. Kleding moet op vele manieren en momenten gedragen kunnen worden. Ook neemt de voorkeur voor authen tieke en neutrale kleuren toe. Trends, die zich laten vertalen in drie avontuur lijke reizen door de modewereld: Voya ge tot Namibia, Passage to India en Nautic Experience. Tijdens de reis in Afrika spelen primi tieve stammen een rol In de mode vertaalt dit zich in twee-en drieknoops colberts met opgestikte zakken, safari- en survivaljacks en shirtjasjes, haag over laag, vooral in uni's en grove structuren. Lichte kaki- kleuren gecombineerd met diverse bruintinten. De kledingstukken uit dit thema laten zich perfect combineren met de overige thema's De warme, magische wereld van India en andere vreemde culturen zijn terug te vinden in een scala van neutrale kleu ren, gecombineerd met warme rijke tin ten. Natuurlijke stoffen als katoen, lin nen en linnenblends voeren de boven toon. De stoffen hebben vaak een ge kreukeld uiterlijk. Tie en dye, onregel matige strepen en madrasruiten com pleteren het beeld. 1 De oceaan, zeilen en sport op zee. Een nautische ervaring in de garderobe, bijvoorbeeld in sportieve colberts, jeans, shorts en polo-variaties. Neutra le kleuren en wit gecombineerd met heldere kleuren, niet veel strepen, zo wel lijn als grof en gekleurde ruiten met j weef-effecten. Het is echter met nodig om ver te reizen, want deze voorjaarsmode is te vinden bij Bat

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17