Jan van den Bos nieuwe voorzitter Plantarium VEERMAN MAKELAARDIJ Chemocar weer in Boskoop Het Zuidhollands Landschap verzet zich tegen 'natuurbelasting' Viering boomfeestdag in Warnaarplantsoen Familie is ook niet alles Vrijwilligers gezocht Orgelconcert Ever- hard Zwart Collecte Simavi Zingen voor Roemenië Onafhankelijkheid van belang VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! ImmHéi 17e jaargang nummer 606 15 maart 1995 - I. i i'i ii'i i'i iiiiiiiiiiiiitti iïiïitfflïïl Waddinxveen - Ook dit jaar planten de leerlingen van de basisscholen in Waddinxveen bomen tijdens de lan delijke Boomfeestdag. De soorten die geplant zullen worden zijn de iep, de esdoorn en de sierkers. Op woens dag 22 maart zal verder om 14.00 uur het startsein gegeven worden voor de andere activiteiten tijdens de boomfeestdag. Deze worden gehou den op het schoolplein van de Eben Haëzerschool in Waddinxveen. Boskoop - 'Familie is ook niet alles'. Dat is de naam van de voorstelling die toneelvereniging TAVENU uit Bos koop op vrijdag 17 maart zal opvoe ren in de Rozenburcht aan de Rozen- laan in Boskoop. Het toneelstuk be gint om 20.00 uur en de zaal gaat open om 19.30 uur. Gouda - Het Patiënten Platform Mid den-Holland in Gouda zoekt vrijwilli gers om het documentatie-systeem bij te houden. Er werken nu al vrijwil ligers aan, maar er is nog versterking nodig. Er wordt momenteel op maan dagochtend gewerkt, maar het is ook mogelijk om op een ander tijdstip te komen. Gevraagd worden mensen met een redelijke algemene ontwik keling en belangstelling voor de posi tie van de patiënt in de gezondheids zorg. Inlichtingen: Iet van Driel, 01820-12777 (maandag tot donder dagvan 10.00 tot 16.00 uur). Waddinxveen - Op zaterdag 18 maart geeft de organist Everhard Zwart een orgelconcert op het Brugkerkorgel in Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur. Op het programma staan ondermeer muziekstukken van J.S. Bach, Hendrik Andriessen en Willem- Hendrik Zwart. Waddinxveen - In de week van 20 tot 25 maart wordt in Waddinxveen ge collecteerd voor Simavi. Deze organi satie zorgt voor directe steun an medische projecten in ontwikke lingslanden. In 1994 werd op meer dan 650 plaatsen in ontwikkelingslan den een watervoorziening tot stand gebracht of werd een bestaande voorziening verbeterd. Ook dit jaar staat de actie weer in het teken van drinkwatervoorzieningen in deze landen. Omdat voor de projecten van Simavi ongeveer drie miljoen gulden nodig is, wordt elke bijdrage op prijs gesteld. Onder het motto 'Boskoopse Koren kraken een Noot voor Kindertehui zen in Roemenië' zal op 1 april in de beurshal in Boskoop een benefiet- concert worden gegeven waaraan een groot aantal Boskoopse muziek- gezelschappen belangeloos zal deel- i nemen. Het initiatief voor deze actie is genomen door de Rotaryclub Bos koop in samenwerking met dirigent Loek van der Leeden. De opbrengst van het concert komt ten goede aan kindertehuizen in Roemenië en aan de Stichting Oost Europa Boskoop. Het concert begint om 19,30 uur en toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij j 'de leden van de Rotaryclub, bij de 'eden van de koren, bij sigarenhandel Verkley en bij kapsalon Korver. Grote winst voor WD Regio - Tijdens de provinciale statenverkiezingen van afgelo pen week heeft de WD een grote overwinning behaald. Dit had uiteraard grote gevolgen voor de zetelverde ling bij de verschillende provincies. Zo is in Zuid- Holland de WD de grootste partij geworden met 28 zetels en het CDA neemt de tweede plaats in met 15 zetels, terwijl de PvdA zich tevreden moet stellen met 14 zetels. De grote overwinning voor de WD had ook gevolgen voor twee inwoners uit deze regio. De heer J.J. Helder uit Koudekerk aan den Rijn stond op een verkiesbare plaats en wordt - zoals hij reeds ver wachtte - statenlid. Minder voorspel baar was de verkiezing van gemeen teraadslid mevrouw M.C. Wientjes- van der Velden uit Waddinxveen. Zij stond op de 26e plaats op de WD-lijst en is eveneens gekozen voor de pro vinciale staten. Ook de Waddinxvener Willem Water reus werd gekozen als statenlid. Hij zal daar het CDA vertegenwoordi gen. De veranderingen in het stemgedrag van de kiesgerechtigden waren ook te zien in de statistieken van de ge- In het gemeentehuis van Rijnwoude werd wederom gestemd per computer. meenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Boskoop, Waddinxveen en Rijnwou de. In Zevenhuizen-Moerkapelle koos 31,5% van de kiezers voor de WD en in Boskoop gold dit voor bijna 33% van de kiezers. Ook in Wad dinxveen koos ongeveer eenderde van de kiezers voor de WD. Daar behaalde de partij 31 van alle stem men en in Rijnwoude30,5%. Daarmee was de partij de grootste in deze vier gemeenten. Boskoop - De heer J. van den Bos (56) is met ingang van gisteren benoemd tot voorzitter van de vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium. Hij is hiermee de opvolger van dr. Tjeerd Reitsma, die in oktober vorig jaar overleed. In de tussenliggende perio de werd het voorzitterschap vervuld door de heer J.J. Habets, die als advi seur aan Plantarium blijft verbon den. Het bestuur van Plantarium hecht groot belang aan een goede invulling van het voorzitterschap, zo heeft het laten weten. Daarom heeft het be stuur eerst consulterende bespre kingen plaatsgevonden met de voor zitters van de betrokken boomkwe kerij-organisaties: de Nederlandse Bond van Boomkwekers en de Bond van Plantenhandelaren en met de voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen. Reeds vanaf het begin van de oprich ting heeft het bestuur van Plantarium gekozen voor een onafhankelijk voorzitter. Het bestuur is samenge steld uit vertegenwoordigers van de producenten van en handelaren in boomkwekerijprodukten. De nieuwe voorzitter van Plantarium is geen onbekende in de sierteelt. Hij is voorzitter van de Vereniging van Groothandelaren in Boomkwekerij produkten VGB. Het bestuur van Plantarium beschrijft de nieuwe voorzitter als een echte sierteelt man, met een warme belangstelling voor de boomkwekerij. Het is geen en actief bestuurder, die de gave bezit om binnen een bestuur ook bindend te kunnen functioneren. Jan van den Bos startte zijn loopbaan in het grootwinkelbedrijf, waarna hij toetrad tot het bedrijf van zijn broers Bos Brothers. Daar was hij medever antwoordelijk voor de export van groente en fruit naar Engeland. Na enkele jaren werd de export uitge breid met bloemen en planten. Daar naast besteedt de heer Van den Bos veel tijd aan het voorzitterschap van het VGB. Hij ziet het voorzitterschap van Plan tarium als een interessante uitdaging in een markt die hem boeit: "De boomkwekerij mag dan de kleins.te sierteeltsector zijn, er wordt veel in gepresteerd. De markt biedt nog vol op mogelijkheden voor kwaliteits- produkten, zowel voor bestaande specialismen als voor de additionele afzetkanalen. Plantarium speelt op beide fronten een belangrijke rol. Ik heb er plezier in om samen verder te bouwen aan een beurs die dat mooie boomkwekerijprodukt internatio naal promoot". af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank/Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Telefoon 01802 - 1866 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefax 01802 - 3178 Op zaterdag 18 maart komt de che- mo-car weer in Boskoop om het huis houdelijk klein chemisch afval op te halen. De car zal op de gebruikelijke plaatsen en tijdstippen in Boskoop rondrijden. Degenen die geen ge bruik kan maken van de car, kunnen het afval brengen naar het afval- brengstation aan de A.P. van Nes laan. Dit station is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. NAAIMACHINESPECIAALZAAK KORTE L AIM P Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 (wijk 12) Telefoon (079) 166759 - Zoetermeer In een vergadering van het Zuidhol lands Landschap heeft het algemeen bestuur van deze stichting uitge sproken geen vertrouwen te hebben in het natuur- en landschapsbeleid van de provincie. De aanleiding hier voor is het voornemen van de provin cie fors te korten op de beheerssub- sidie die de stichting ontvangt. Volgens het Zuidhollands Land schap trekt de provincie zich steeds verder terug als het gaat om het fi nancieren van natuurbeheer. De ge deputeerde voor Groen, mevrouw H.L. Blok. werkt aan een voorstel voor een korting op de subsidie van de Stichting het Zuidhollands Land schap. Het voorstel zal nog deze maand door het provinciaal bestuur worden besproken. Door het voorstel zal de stichting worden geconfronteerd met een for se korting op de subsidie die zij nu ontvangt. Dit zal volgens de stichting oplopen tot een half miljoen gulden. Het bestuur van het Zuidhollands Landschap heeft laten weten dat een dergelijke korting ernstige gevolgen heeft voor de toekomst van de stich ting en hierdoor voor de Zuidhol landse natuur. De provincie wil dat het gat dat zal ontstaan gedicht wordt door contri butie-inkomsten van de begunstigers van de stichting. Dit zou betekenen dat een deel van de bevolking van Zuid-Holland een verkapte 'natuur belasting' moet gaan betalen om het natuurbelang te financieren. De stichting meent dat het natuurbeleid een zaak is van de overheid en dat hiervoor ook de verantwoordelijk heid moet worden genomen door de overheid. Daarom zou voldoende geld moeten worden uitgetrokken voor dit beleid. ;wsï|r: jg 1II4T

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1