Ons Jeugdhuis krijgt bijdrage Juliana Welzijn Fonds 29 april 1995 "Nederlanders Medelanders" Jaarlijkse bazar Bingo in Het Zuidhonk Slender marathon bij Body Care Natasja Koninginnendag Administratiekantoor Koetsier zorgt voor alle financiële en fiscale adviezen "EmO is als een ziekte waarvan je nooit meer geneest" Kerkdiensten NCVB over financieel project FIGUURCORRECTIE Figuurcorrectie-banken ZONNEBANK Zonnebank BODYCARE vV- NATASJA JË B.C. Straat 10a Bel voor Boskoop een 01727-15438 afspraak pagina 13 Zondag 26 maart De heer en mevrouw Metselaar per keer: ƒ17,50 1e proefles: ƒ10,00 met gezichtsbruiner per keer: ƒ9,00 Wouter Huizer wordt alweer 50 jaar. Ge feliciteerd Nancy en Chantal Johan en Hanneke weet ieder een het van 21 april? Gaby harte lijk gefelici teerd met je 3e verjaar dag. Opa Oma Ingrid en Eveline t.k. tuin- pomp en slang ƒ200,- 01802-1424 Johan gefeliciteerd met zwemdiploma B. Ome Henk, Oma en tante Jolanda Boskoop - In het kader van een 'dorpshuizen-actie' die het Juliana Welzijn Fonds in 1994 gestart, ontvangt Ons Jeugdhuis in Boskoop een bijdrage van 29.160 gulden. Dit bedrag wordt besteed aan het nemen van energiebesparen de maatregelen in het jeugdhuis. De actie van het Juliana Welzijn Fonds is bedoeld om de leefbaarheid in de kleine kernen te behouden en het Fonds stelt 1.350.000 gulden beschik baar om in de provincie Zuid-Holland het voortbestaan van de dorpshuizen veilig te stellen. 45 dorpshuizen krijgen bij toepassing van de energiebesparen de maatregelen een bijdrage van maxi maal 30.000 gulden. De reden om te kiezen voor energiebe sparende maatregelen is gelegen is het feit dat de energielasten vaak een flinke post op de begroting van dorpshuizen beslaat. Deze kosten kunnen aanzien lijk worden verminderd door maatre gelen te treffen die energie besparen. Dit geeft ruimte in de begroting voor het verrichten van periodiek onder houd, dat er bij dorpshuizen weieens bij inschiet. Het Juliana Weizijn Fonds wil de besturen van dorpshuizen door middel van het project helpen hun ac commodatie energiezuiniger te maken. Bijkomend voordeel is dat energiebe sparende maatregelen gunstig zijn voor het milieu. De heer K.C.J. Angenent, beheerder en secretaris/penningmeester van Ons Jeugdhuis: "Wij zijn heel blij met de bijdrage van het fonds. Hiermee kun nen wij twee nieuwe kachels plaatsen, het dak en de vloer isoleren en voor dubbele beglazing zorgen". Het totale project gaat ongeveer 50.000 gulden kosten. Hart van Holland/22 maart 1995 band en Fanfare Concordia worden de traditionele Nederlandse volksliede ren ten gehore gebracht, maar Het Wil helmus wordt samen met mensen van andere nationaliteiten gezongen, on der het motto: "Nederlanders - Mede landers". Tevens laten kinderen uit an dere landen zien wat voor kinderspelle tjes er in hun vaderland gespeeld wor den. Nederlandse kinderen kunnen dan samen met hun allochtone 'medelan- dertjes' spelenderwijs kennismaken met andere culturen. Voorgaande jaren was de eventuele opbrengst van Koninginnendag altijd bestemd voor het wijkwerk, maar om dat deze dag in het teken staat van acceptatie van- en tolerantie ten op zichte van allochtonen, leek het Wijk werk een goed idee om de eventuele opbrengst dit jaar ter beschikking te stellen aan Terre des Hommes, een stichting die projecten in ontwikke lingslanden organiseert. Bedrijven die nog niet de Stichting be naderd zijn voor sponsoring kunnen contact opnemen met Elly Smulders- Claassen, tel. 01828-16135. Waddinxveen - Dit is een oproep aan allochtone lezers van het Hart van Hol land om mee te doen met de multicultu rele aubade op 29 april 1995. Vanaf 22 maart gaat Stichting Wijkwerk "de Zuidpias" elke woensdagavond om 20.30 uur en vanaf 24 maart op vrijdag middag om 14.00 uur oefenen voor een aubade in het Zuidhonk, Zuidpias- straat 552. Iedereen die geen Nederlan der van geboorte is, kan op die tijden langskomen en het Wilhelmus mee oe fenen. Er wordt met z'n allen een kopje koffie, thee of een glaasjefrisdrank ge dronken, en er zijn geen kosten aan verbonden. Als er mensen zijn die vra gen hebben, kunnen ze bellen met Elly Smulders-Claassen, tel. 01828-16135. Waddinxveen - Op vrijdag 24 maart wordt in het Anne Frankcentrum de jaarlijkse bazar van de S.O.O.S. (Stich ting "Ouderen Onderling" Sociëteit) gehouden. De opening van de bazar, die duurt van 14.00 uur tot 20.30 uur, wordt verricht door De heer J. Korving. van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk. De opbrengst van de bazar komt in zijn geheel ten goede aan het ouderenwerk wat onder andere inhoud het organiseren van SOOS middagen voor alle ouderen van Waddinxveen, een reisje in het najaar, kerstmiddagen enz. Op deze bazar kan men de hele middag en avond terecht voor allerlei aangename en nuttige zaken zoals schitterende handwerken, bruikbare tweedehands artikelen en boeken, baby- en kleuterkleding, levensmidde len, bloemen en planten en nog vele andere zaken. Ook zijn er diverse spe len onder andere sjoelen en vlotbrug gen. Tevens draait 's middags het rad van Avontuur met hele leuke prijzen, ledereen is van harte welkom. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuid honk (naast sporthal De Duikelaar) wordt zaterdagavond 25 maart weer een bingo-avond georganiseerd. De bingo-avonden mogen zich verheugen in een vaste groep bezoekers, die iede re keer veel plezier beleven. Deze bingo staat in het teken van het naderende paasfeest. Er worden, volgens be proefd recept, 8 gewone rondes ge speeld met mooie prijzen. Hierna wordt een Superronde gedraaid met een su- perprijs als hoofdprijs. De gewone ron des kosten f 1,- per kaartje, de Superron de kost F2,50 per kaartje. Tevens is er een loterij met vele leuke prijzen. Als u zin heeft in een gezellige avond kom dan op 25 maart naar Het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Op dinsdag 14 en donderdag 16 maart jl. werd er (nu het voorjaar tocht in aantocht is) een slender marathon ge organiseerd, waar twintig dames aan deelnamen. Het was een gezellige dolle boel, maar er werd ook heel hard ge werkt. De zes figuurcorrectie banken helpen bij de beweging, maar hoe har der men zelf meewerkt des te sneller verliest men centimeters. De meeste dames hebben vijf maal een sessie van een uur volgehouden. Tussen door ge bruik makend van de zonnebank, om een half uurtje heerlijk te ontspannen. Ook kon er gebruik gemaakt worden van een ontspanningsmassage door een fysiotherapeut. Tussen de middag werd er een gezonde lunch genuttigd. Slender banken zijn niet alleen bedoeld om af te slanken in centimeters, maar ook voor bijv. spierversteviging of ver betering van bloedcirculatie of hou ding. Het hoogst behaalde resultaat is twee en vijftig en een halve centimeter binnen 30 keer, een resultaat waar Bo- dycare Natasja met recht trots op is. "Een klein kantoor heeft grote voordelen,vindt de heer Koetsier". Waddinxveen - Aan de Molenring in Waddinxveen is administratiekantoor Koetsier gevestigd. Vanuit dit kantoor verzorgt de heer L. Koetsier de gehele administratie voor bedrijven. "Het is een heel breed terrein," aldus de heer Koetsier. "Het maandelijks of per kwar taal bijwerken van de administratie, maand- of kwartaalcijfers, het samen stellen van de jaarrekening en de belas tingaangiften, alsmede het geven van financiële en fiscale adviezen." De heer Koetsier werkte acht jaar bij een accountantskantoor, vervolgens één jaar bij een bank en vijf jaar in het bedrijfsleven. "In 1994 ben ik gestart met mijn eigen bedrijf," vertelt hij. "Ik wil mijn kantoor zo klein mogelijk hou den, want ik weet dat het voor klanten prettig is om steeds met dezelfde per soon te maken te hebben. Dat is de kracht van een klein bedrijf. Bij grote kantoren zijn de medewerkers vaak gespecialiseerd zodat een ondernemer steeds met anderen te maken heeft". Als ander voordeel van een klein kan toor noemt de heer Koetsier de lagere tarieven. "Ik heb lagere kosten doordat ik mijn kantoor aan huis heb," legt hij uit. "En dat is te merken aan de tarieven die ik hanteer. Dat is uiteraard in het voordeel van mijn klanten. Bovendien ben ik ook 's avonds bereikbaar en ik merk dat dat op prijs gesteld wordt Ondernemers doen immers vaak hun administratie 's avonds en dan is het prettig om direct te kunnen bellen voor hulp". Hoera, Gino werd 18 maart 4 jaar! H.G. en kusjes en veel liefs oma opa vermulm gratis afhalen jonge konijntjes 01714-15394 Waddinxveen- De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen vrouwenbond NCVB houdt vanavond 22 maart haar maandelijkse vergade ring. Mevrouw Elly de Leeuw uit Rijns burg zal deze avond te gast zijn. Zij komt om de aanwezigen te informeren over het financieel project van de NCVB in Costa Rica. Tevens is er een verloting van zelfgebakken spullen. De opbrengst is bedoeld voor Costa Rica. De avond begint om 19.45 uur in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Ieder een is van harte welkom. Waddinxveen - Veertig jaar lang hebben :ij zich ingezet voor de E.H.B.O. en zij stoppen er nog lang niet mee, ook al doen zij wel een stapje terug: de heer en mevrouw Metselaar uit Waddinxveen. Zij kregen vorige week de gouden draag- penning van de E.H.B.O.. "Wij hebben in die jaren zoveel meegemaakt, daar kun je een boek over volschrijven In de woning van het echtpaar is dui delijk te zien hoe groot de rol is die de E.H.B.O. in hun leven speelt: aan de muur hangt de oorkonde die me vrouw Metselaar kreeg toen zij 25 jaar werkzaam was als kaderinstructrice en daarboven hangt de prijzenkast die de E.H.B.O.-afdeling in de loop der jaren heeft gevuld door aan wedstrijden mee te doen. "Ik ben door mijn man bij de E.H.B.O. terecht gekomen," vertelt mevrouw Metselaar. "Dat was in 1950. Mijn man was lid bij de afdeling in Waddinxveen en deed mee aan een wedstrijd in Ter Aar. Ik ging mee als toeschouwer, maar in Ter Aar aangekomen bleek één van de ploegleden niet aanwezig te zijn. De voorzitter vond dat ik dan maar even moest meedoen. Mijn taak bestond uit het verbinden van alles dat bloedde. De ploeg eindigde op de derde plaats en dat is niet mijn verdienste geweest. Maar mijn belangstelling was gewekt". In 1954 behaalde de heer Metselaar zijn E.H.B.O.-diploma en mevrouw Metse laar volgde in hetzelfde jaar een spoed cursus in Gouda, omdat daar te weinig mensen waren voor de BB (Bescher ming Bevolking). Ook de aanvullende diploma's behaalde mevrouw Metse laar in korte tijd. "Na een tijd in de wedstrijdploeg te hebben gewerkt en de nodige prijzen had behaald, raakte ik daar op uitgekeken. Toen besloot ik de wedstrijdploeg te gaan trainen. Met succes". Vervolgens gaf mevrouw Met selaar samen met een arts les op de Nederlandse Kabelfabriek, waarna de E.H.B.O.-vereniging van de N.K.F. is ontstaan. "Het was toen tijd om aan de kaderopleiding te beginnen. Ik deed examen in 1966 en ben meteen ge slaagd. Dezelfde zomer liep ik een stage in het Dijkzigtziekenhuis". Daarna ging het snel: in 1967 gaf me vrouw Metselaar de eerste E.H.B.O.- cursus in Zevenhuizen en later kwam de afdeling Bleiswijk erbij waar zij veer tien jaar lesgaf. "In de tussentijd ben ik ook ingevallen voor zieke instructeurs, bij elkaar een jaar of drie, in Alphen aan den Rijn en Boskoop. E.H.B.O. lijkt wat dat betreft op een ziekte waarvan je niet meer geneest". Mevrouw Metselaar gaf ook lessen in reddend zwemmen en nam examens af. "In april 1991 kreeg ik de Tilanus-penning van de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingwezen en het Oranje Kruis, niet alleen voor het lesgeven maar voor alles wat ik heb gedaan voor beide verenigingen. O ja, en ik heb ook nog bevoegdheid gehaald voor het assisteren bij de opleiding reanimeren. In deze tijd is de vraag naar deze opleidingen beduidend toegeno men". Mevrouw Metselaar benadrukt dat zij nooit zoveel had kunnen doen als zij daarvoor niet de ruimte had gekregen van haar echtgenoot. "Zonder zijn steun had ik het nooit kunnen doen en ik ben hem daarom erg dankbaar". Waddinxveen - Net zoals vorig jaar zal in de Zuidpias Koninginnendag weer een enorm spektakel worden. Rond het wijkgebouw Het Zuidhonk vinden die dag'talloze spelletjes plaats, terwijl er tevens een aantal grote attrakties staan opgesteld, zoals een kleefwand met hindernisbaan, een wervelwindkast, een Kop van Jut voor de kleintjes en ook een voor de oudere jeugd (tot 85 jaar), een springkussen, een suikerspinma chine, enz. Zoals elk jaar wordt er ook weer een Rad van Avontuur georgani seerd, met prijzen die door de Wad- dinxveense middenstand ter beschik king worden gesteld. Ook is er net als vorig jaar initiatief genomen om de aubade in ere te her stellen en voor het eerst in 20 jaar wa ren er op Koninginnendag weer de tra ditionele volksliederen te horen. In de toespraak voorafgaande aan deze au bade is toen het plan naar voren ge bracht om op Koninginnendag 1995 een multiculturele aubade te organise ren; dit omdat onze Nederlandse sa menleving een multiculturele samenle ving is geworden. Samen met de Drum- Waddinxveen Geref.kerkvrijg. 9.30uurds.P.M.de Wit, Gouda; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. P. Magre, Warmond; 17.00 uur ds. AA. v. Houwelingen, sow-vesper Imm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. G. Schimmel. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur rev. drs. F.H. Sachs, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. H. Markus, Woerden. De Stek 9.30 uur ds. W.L. vd Geer, Alphen a/d Rijn. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A.P. v. Langevelde, Broek op Langen- dijk. Chr. gem. Bethel 9.30 uur H. Haan, jeugddienst. Geref. kerk 9.30 enb 17.00 uur ds. J. A. v. Hooijdonk.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13