Familieberichten Daniël litieberichten IJssel en Gouwe Kamermuziek in de raadzaal 65-Jarig huwelijk bruidspaar Zwanenburg-Hofwegen Foto's in het HART VAN HOLLAND UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 BEJA en MARIO s Hart van Holland/22 maart 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Jacobus Stofberg en S&ttigje Stofberg-Os kam Expositie houtsculpturen in bibliotheek Hazerswoude-Dorp Filatelie in de Tweede Wereldoorlog Bibliotheekbus in het teken van de toekomst Creativiteitswedstrijd bibliotheek Hazerswoude-Rijndijk van harte gefeliciteerd met de geboorte van jullie zoon Zevenhuizen/Moerkapelle Waddi mxveen Boskoop FIETSENKIJKDAG: Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-, Nabestellen kan ook: na beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. 30.250 exemplaren. advocaten spreekmiddag in zevenhuizen 'f(}p28 maart a.s. hopen onze ouders, schoonouders en grootouders te herdenken dat zij 50jaargebeden in de echt zijn verbonden. Vezefeestebij ke gebeurtenis baten uhj besbist niet ongemerkt voorbij gaan. 1 Daarom nodigen zvij u uit voor deze "gouden receptie op zaterdag 1 aprib \m 1630 uur in d)e Strandgaper, Strandweg 1 te Zevenhuizen fhjamens, dbenk_en bMargo leus en Corrie %oos en Slnneke 9dark r lUietkgde 10a - 2761 ©V Zevenhuizen (Herik Kruis Peter Kloeg) Bij overlijden dag en nacht bereikbaar: vastgesteld betaalbaar tarief. gratis wilsbeschikking en lidmaatschap op aanvraag (010-4212530) 1 volgauto's van P. de Jong B.V. I REGIOKANTOOR: Het Hogeland 26 - 2761 TR ZEVENHUIZEN Waddinxveen - Op donderdag 30 maart verzorgen Pieter Wispelwey en Paul Komen een kamermuziekconcert in de raadzaal van het gemeentehuis in Wad dinxveen. Deze musici zorgden eerder vooreen ongekend groot aantal bezoe kers. Cellist Pieter Wispelwey is opgeleid in Amsterdam en studeerde ook in de Verenigde Staten en Engeland. Zijn re pertoire strekt zich uit van J.S. Bach tot )t Carter, Kagel en Schnittke. Hij geeft jaarlijks uitvoeringen van de cel lo-suites van Bach, de suites van Brit ten en de sonates van Beethoven en Brahms. Met orkesten treedt Wispel wey regelmatig op als solist. In 1985 eg hij de Elisabeth Evertsprijs. In 1992 heeft Pieter Wispelwey als eerste cellist de prestigieuze Nederlandse Muziekprijs gekregen. Hij trad op in de hele wereld en maakte diverse cd's. ftonistPaul Komen maakte zijn debuut op 13-jarige leeftijd met een radio-op name met werken van Bach en Scriabin. Hierna studeerde hij aan het Sweelinck Conservatorium, waar hij cum laude afstudeerde. In 1980 was hij finalist op het internationale Tromp Pianocon cours in Eindhoven en in 1981 maakte hij zijn Engelse debuut in de Wigmore Hall in Londen. In Duitsland zette hij zijn studie voort en studeerde ook hier cum laude afIn 1986 vertrok hij naar de Verenigde Staten om te studeren bij Gyorgy Sandor en bij Gyorgy Sebok in Bloomington. Hij speelde ondermeer recitals in Frankrijk en New York en maakte diverse cd's. De afgelopen ja ren legde hij zich ook toe op het spelen van oude instrumenten. Voor de opna men van de Brahms-sonates (met cel list Pieter Wispelwey) werd hij in maart 1994 onderscheiden met een Edison. Op het programma staan voor de pau ze werken van Johannes Brahms en Claude Debussy. Na de pauze wordt werk van Henri Pousseur en Francis Poulenc. Kaarten bestellen op werkda gen van 9.00-12.00 uur via 01828-24697. ln de bibliotheek van Hazerswoude-Dorp wordt tot 28 maart een expositie gehouden van houtsculpturen en houten figuren, gemaakt door Noordierse jongeren in het kader van een' vredesproject. Kunstenares Marianne Goedhart-Plomp begeleidde de jongeren. In de zomer van 1993 begeleidde de Hazerswoudse een groep jongeren uit Belfast, die in Rijnwoude te gast waren bij een kunstpro ject. De jongens en meisjes kregen toen de opdracht figuren te maken, die zouden kunnen vliegen over muren. De muren stonden hierbij symbool voor de scheiding tussen de twee bevolkingsgroepen in Noord-Ierland. Het kunstproject werd een groot succes. Zes houtsculp turen van een meter hoog werden gemaakt door de jonge ren. Zij hadden hierbij samengewerkt zodat de muren bij hun al werden afgebroken. In 1994 kreeg het project een vervolg, toen vijf verschillende groepen naar Nederland kwamen. Ook toen gingen de jongeren aan de slag met hetzelfde thema. Dit keer was de opdracht anders: er werden kleinere vogels gemaakt, die rustten op tipi's (indianententen). Voor één tipi werd het doek geschilderd door jongeren uit Rijnwoude, die als inspiratiebron het Cree Indiaanse gedicht 'The wishing bone cycle' gebruik ten. De kunstwerken werden voor het eerst getoond tijdens de gedenkdag ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de Stichting Hulp Noord-Ierland in Utrecht. Rond de jaarwisseling werden de tipi's en houten sculpturen geëx poseerd in Amsterdam en nu zijn ze te zien in het dorps huis tijdens de openingsuren van de bibliotheek aan de Pieter de Hooghstraat in Hazerswoude-Dorp. Op dinsdag 28 maart van 14.00-17.00 uur wordt in de bibliotheek van Boskoop een expositie gehouden over filatelie in de Tweede Wereldoorlog. Deze tentoonstelling wordt verzorgd door de heer De Bruin uit Ter Aar en heeft als titel 'Opkomst en ondergang van het Derde Rijk'. Ook op zaterdag 1 april zal de expositie te zien zijn tijdens de postzegelruilbeurs die dan gehouden wordt. Deze wordt georganiseerd door de Boskoopse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars. Hier bij zullen ook twee handelaars aanwezig zijn. De ruilbeurs is geopend van 13.00-17.00 uur en is vrij toegankelijk. Van 13 maart tot 7 april rijdt de Bibliotheekbus van de Toekomst door de provincie Zuid-Holland, ln Zevenhuizen staat deze bus voor de deur van de openbare bibliotheek op maandag 27 maart van 19.00 tot 21.00 uur. De 'toekomstbus' is omgebouwd tot rijdend technocenter, een ruimte waar de modernste snufjes op het gebied van communicatie en informatie worden getoond. De bibliotheek bus heeft onder andere CD-i, CD-rom, beeldtelefoon, een bijzonder faxapparaat en een speciaal kopieerapparaat en een kinderhoek met computers. De bezoekers kunnen hier zelf zien en ervaren wat de mogelijkheden zijn van deze apparatuur. De Bibliotheekbus van de Toekomst is één van de activiteiten die in het kader van het jaar van de toekomst worden georga niseerd. Het is een gezamenlijk initiatief van de Provinciale Bibliotheekcentrales in Nederland. Hazerswoude-Rijndijk - Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de bibliotheek van Hazerswoude-Rijndijk wordt van 18 tot en met 22 september feest gevierd in de 'bieb'. Alle inwoners van Rijnwoude kunnen meedoen met een creativi teitswedstrijd die de bibliotheek heeft uitgeschreven. Het thema van deze wedstrijd is de toekomst. Zowel de jeugd als volwassenen worden uitgenodigd hun toekomstvisie te geven met een werkstuk. Na selectie worden de tien beste werkstukken tijdens de jubileumweek tentoongesteld in de bibliotheek. Welk werk stuk het beste is, bepalen de bezoekers aan de bibliotheek. Zij kunnen met behulp van elektronische apparatuur aangeven welk werkstuk zij het mooist of het best vinden. Inschrijfformulieren voor de wedstrijd zijn te verkrijgen bij de uitleenbalie van de bibliotheken in Hazerswoude-Rijndijk en Hazerswoude-Dorp. De sluitingsdatum van de inschrijving is 1 mei 1995. Wie heeft er ministeck voor mij? Ben afgekeurd. U maakt mij er blij mee! 01828-10450 t.k. compl. caravan-inboedel kleur: rood 01802- 1441 na 18.00 uur t.k.gevr: Shetland pony lief v. kinderen merry en geit jong 01802-3556 t.k. Opel kadett 16.1 automaat bj'89 i.z.g.st.; boekjes teab 01793-1823 t.k. aanhanger met deksel afm 1.80x1.80x0.60 071-313139 t.k. Tv kast in noten als nieuw teab 01714-13592 t.k. Opel ascona 20n nw uitl i.z.g.st. schade vrij 1e eig. f1500,- 01714-12484 collega's Hart van Holland Aanrijdingen: 'n de nacht van zondag op maandag werd op de Akkerweg aangehouden ew 19-jarige automobilist die zich aan ®jn aanhouding probeerde te onttrek ken. Hij was op de Herenweg tegen een lichtmast aangereden en daarna weg- gereden. Bij nader onderzoek bleek hij °okteveel gedronken te hebben. |<tbraak/diefstal '"de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een bedrijf aan de nijverheidsstraat te Moerkapelle. Men kwam binnen door een ruit met een takstaan in te gooien. Weggenomen werd een hoeveelheid elektrisch ge nschap. Ouerig nieuws: dinsdagmiddag vond tussen 12.30 en '115 een snelheidscontrole plaats op °e Burg. Klinkhamerweg. Er passeer den 1325 voertuigen waarvan er 118 te sne' reden met als hoogste 79 km/u. Aanrijdingen: insdagochtend vond op de Fazant- dreef een aanrijding plaats tussen een Personenauto en een 13-jarig meisje op en fiets. De 39-jarige bestuurster van ,ePersonenauto s'oe§ a'en za§ daarbij et meisje op het fietspad over het °°'d. Het meisje liep schaafwonden op in het gezicht. Vrijdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Bloemendaalseweg tussen een 20-jarige automobilist uit Gouda en een Waddinxveense scholiere. Tijdens een rukwind waaide de fietster tegen de passerende auto aan. Zij is met onbe kend letsel naar het Bleulandzieken- huis overgebracht. Inbraak/diefstal: Dinsdagmiddag werd een inbraak ge pleegd in een flatwoning aan het Kon. Wilhelminaplein middels het forceren van de toegangsdeur. Er werden twee kistjes met waardepapieren ont vreemd waaronder een betaalpasje. Dinsdag werden in een clubgebouw aan de Willem de Rijkelaan zakken gerold. Daarbij werden o.a. autosleutels ont vreemd. Daarmee werd de bijbehoren de auto eveneens ontvreemd. Het be treft een blauwe Opel Kadett diesel met het kenteken PR-31-VF. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bedrijfskan- toor aan der Zuidkade. Men kwam bin nen door een raam dat vermoedelijk niet was afgesloten. Weggenomen werd audio-apparatuur. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning aan het Alpherbrink. Men kwam binnen door middel van hengelen door de brieven bus. Weggenomen werden een porte monnee, een jas en een paspoort. Overig nieuws: Maandag 13 maart zijn een 19-jarige Boskoper en een 18-jarige Waddinx- vener aangehouden op verdenking van inbraken in auto's en vernielingen. Zij hebben bekend in de nacht van 19 op 20 november vijf autoinbraken te jebben gepleegd, zes vernielingen aan auto's en eenmaal joy-riding. Deze feiten wer den gepleegd aan de Dreef, leplaan en Sniepweg.Op 15 maart zijn zij voorge leid aan de Officier van Justitie. Aangetroffen fiets: Gewone grijze Bata- vus Winner herenfiets Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Kievitstraat, rood/ hlauwe Batavus heren ATB postcode 2811 PP; Parklaan, oranje Peugeot da mesfiets met velgremmen en versn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een personenauto. Ontvreemd werd een paar leren laar zen. Overig nieuws: Zaterdag 25 maart zal er tussen 10.00 en 14.00 de mogelijkheid zijn om aan het politiebureau aan het Torenpad te gaan kijken of daar misschien uw ver miste flets staat. Als u aangifte hebt gedaan van diefstal, wordt u verzocht deze aangifte mee te nemen. Het is niet mogelijk deze fietsen te kopen. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag heeft wethouder J. Neele, als plaatsver vanger van burgemeester C.M. van der Linden, bruidspaar Zwanenburg-Hof wegen, namens het gemeentebestuur gefeliciteerd met het feit dat het 19 maart 65 jaar geleden was, dat ze in het huwelijk traden. Het bruidspaar is ge boren en getogen in Waddinxveen en zijn hier ook getrouwd. Er zijn twee kinderen, een zoon en een dochter, vier kleinkinderen en zes achterkleinkinde ren. Het echtpaar woont nog zelfstan dig, De heer Zwanenburg is werkzaam geweest bij de fabriek van Van den Berg, de laatste jaren van zijn arbeidza me leven had hij een patat-zaak aan de Eikenlaan. Afgelopen zaterdag heeft wethouder Neele het bruidspaar gefeliciteerd in de Unie te Waddinxveen, waar later een familiedinertje volgde. Wim en Linda gefeliciteerd met jullie medebewo ner. Veel plezier met hem! Pa en Ma Hoera! Jan van Kralingen ziet 24 maart Abraham. H.G. van je zussen Hoera 12,5 jaar zijn Aart en Joke samen. Gefeliciteerd 24 maart komen we allemaal! Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander S/u i tings te rm ijn a d vert en ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3