Sjort Tnw7feg>° Twee medailles voor O.S.S.-turners Flyers heren 1 grandioos Polderloop Hazerswoude-Dorp BROUWER DE KONING Open dag Roeivereniging Alphen TOOS-turnsters in halve finale Nederlandse Kampioenschappen Florida 1,3 en 5 op kop WC geen probleem voor Rento- kil-ZVH UITVAARTVERZORGING Open huis schuttersvereniging Jazz-aerobics voor meisjes en jongens van6t/m 12 jaar VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN QRGE Belangrijke winst dames Recreatief volleybal Hart van Holland/22 maart 1995 pagina 9 Ue turners van ae jongenspioeg van l/.Y.v Zevenhuizen - Camilo de Boer van turnvereniging O.S.S. uit Zevenhuizen mag trots zijn: hij is kampioen van Zuid-Holland op niveau 4d. De gouden medaille behaalde hij op 25 februari in de sporthal Alexander in Rotterdam, met een puntenscore van 40.85. Zijn clubgenoot Sander de Vries wist een tweede plaats te beha len. Sander was twee jaar geleden gestopt met turnen, maar had de 'turn- kriebels' toch weer gekregen. Hij be haalde 40.00 punten. De resultaten van de beide jongens zijn opmerkelijk omdat O.S.S. door bezuini gingen geen jongenskeurploeg meer heeft. De jongens trainen een uur in de week en daarnaast wordt op woens dagmiddag extra getraind om op regio naal en provinciaal niveau te kunnen meedraaien. Door de jarenlange inzet en ervaring van Camilo en Sander kon den echter toch deze resultaten wor den behaald. Waddinxveen - Vrijdagavond was het druk in De Duikelaar. Heren 1 moest aantreden voor de belangrijkste wed strijd tegen koploper Rowic uit Dord recht. De uitgangspositie van Flyers was duidelijk. Er moest gewonnen wor den om promotiekansen in eigen han den te houden. Of het nu aan de vele toeschouwers of aan het bezoek van de sportdelegatie uit Pelhrimov heeft ge legen is niet te zeggen, maar Flyers speelde de beste wedstrijd van het sei zoen. Ook de tegenstander liet basket ball zien van klasse. Hierdoor ontstond een heel goede wedstrijd met in de eerste helft een iets beter Rowic. Toch kwam Flyers in de laatste seconde nog langszij, dankzij een fraaie score van Marcel Pentier (46-46). De tweede helft was duidelijk voor Flyers. De Wad- dinxveners kenden geen zwakke plek ken en bleven de volle speeltijd bij de les. Hierdoor kreeg Rowic geen greep meer op de wedstrijd en werd deze in stijl afgesloten door een driepunter van Lennert van Aggele in de zoemer en een score van meer dan honderd punten. Uitslag 101-82. Topscoorder: Robbert Kaufman met 24 punten. De sportdelegratie uit Pelhrimov was erg te spreken over de wedstrijd en bleef nog lang napraten in de bar, waar bij het reilen en zeilen van de sport in z'n algemeenheid en basketball in het bijzonder in Pelchrimov en Waddinx veen de boventoon voerde. Zaterdag was het de beurt aan de da mes, tegen SBU uit Utrecht, dat moet knokken om niet te degraderen, op pa pier dus een makkelijke wedstrijd. In de praktijk blij ken dit echter vaak de moei lijkste wedstrijden. Dit gold bij Flyers zeker voor de eerste helft. SBU bleef erg makkelijk bij en er was zelfs sprake van een spannend verloop. Gelukkig had Flyers het beste bewaard voor de tweede helft en won Flyers de wedstrijd toch nog met ruim verschil. Uitslag 83- 50. Topscoorder: Gaby Kruyer met 22 punten. Dames 3 begint zich op te maken voor het kampioenschap. Tegen Jumpers hadden de dames het knap moeilijk, maar toch werd er gewonnen. Uitslag 38427. Topscoorder: Astrid Frikken met 9 punten. Dames 4 behaalde weer een overwin ning in een uitwedstrijd. In Bodegraven werd gewonnen met 25-42 van Popeye. Topscoorder: Anja Vink-Schwiebbe met 14 punten. Meisjes junioren 2 speelde een onge lukkige wedstrijd. Veel aanvallen wer den niet afgerond met een score. The Jump deed dit wel en won hierdoor de wedstrijd. Uitslag 37-64. Topscoorder: Monique Boudewijns met 13 punten. Jongens kadetten 2 verloor de wed strijd in de eerste helft. Toen liep het niet bij de Flyers-jongens en die opgelo pen achterstand kon niet meer worden goedgemaakt, ondanks een goede tweede helft. Uitslag 47-64. Topscoor der: Hans Peters met 24 punten. Mini's 2 kon het niet redden tegen de ongeslagen koploper Jumpers en leed een ruime nederlaag. Jongens Passerelle 2 vergooide de kan sen in de eerste helft. Niets ging goed en de achterstand (9-37) deed de ergste vrezen. De tweede helft ging het ineens veel beter en deze werd met 24-14 ge wonnen, dit was echter niet voldoende voor de winst. Uitslag 33-51. Topscoor der: Jeroen Hoogeveen met 11 punten. In Hazerswoude-Dorp start op zondag 26 maart de derde Polderloop van 1995. Degene die een stempelkaart hebben, en in januari en februari deelnamen kunnen hun exclusieve Polderloop t- shirt in de wacht slepen. De afstanden zijn 1.5, 5, 10, 15,2 en 20 km. Het in schrijfgeld voor de 1,5 km bedraagt ƒ3,- en voor de overige afstanden ƒ6,-. Na voltooiing van de gekozen afstand staat er een dagherinnering klaar, of kan men een stempel halen voor het t-shirt. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in het clubgebouw van V AV Hazerswoudse °oys aan de Sportparklaan in Hazers woude-Dorp. De starttijd voor de afstanden 10, 15,2 en 20 km is om 11.15 uur. De 1,5 en 5 km vertrekken 5 minuten later. Het clubhuis van de Hazerswoudse Boys beschikt over 8 kleedkamers met douches. Een E.H.B.O.'r is op het com plex aanwezig. Voor degene die met auto komt is er voldoende, aangege ven, parkeerruimte. Het parcours gaat over rustige polderwegen en fietspa den met oversteekhulpen. Op de lange re afstanden rijdt een bezemwagen mee. Voor meer informatie: tel. 01728-9622. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Bedankt voor de buitenlandse en oude munten. Het Rode Kruis Denk aan mij, blijf aan mij denken dan zal ik al mijn liefdeaan jou schenken! Hoera (0)pa de Graaf 65 jaar. Hartelijk gefeliciteerd van je kinderen en kleinkinderen Til en kinders het was een prachtfeest! Bedankt. De gymclub "Beertje" wat er ook gebeurt, I will always love you. Forever and ever! kusjes Chip Oom Ron en Tante Josien H.G. met jullie verjaardag van Fouad en ook van mijn mama Oma Boerderij en Oma Gre, wat zijn dat jullie weer oppassen. Kusjes Erik Claudia 25 maart is het feest! Oma Breedijk 80 jaar! gelukwensen van kinderen en kleinkinderen Na 8 maanden verbouwen gaan Arjan en Yvonne morgen trouwen! Een hele fijne dag! t.k. Zundapp ƒ400,-01727-16235 Waddinxveen - Op zaterdag 25 maart organiseert de Schuttersvereniging Waddinxveen een open huis in haar clubgebouw aan de Alb. Thymlaan 2a in Waddinxveen. Tijdens de open dag, die begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur, kan iedereen kennis komen maken met de schietsport. Het clubhuis is ge legen in het sportpark 'het Gouwebos'. Meststoffen, Tuinaarde, 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKEHK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Alpen aan den Rijn - De Roeivereniging Alphen is recentelijk gestart met een ledenwerfactie. Deze actie was een suc ces, zodat momenteel elke zaterdag middag veel nieuwe leden worden ont vangen tijdens de 'open instructie'. Deze leden zijn afkomstig uit Alphen, maar ook uit de omliggende gemeenten zoals Bodegraven, Boskoop, Koude kerk en Hazerswoude. Bij de roeivereniging merkt men dat er over roeien vaak een verkeerd beeld bestaat. Erna Vermeulen, secretaris van de vereniging en roei-instructrice: "Inderdaad, de meeste mensen hebben geen idee wat een roeiboot eigenlijk is. Als iemand het woord roeien hoort, denkt hij in negen van de tien gevallen aan zo'n pieremachochel. Dat is na tuurlijk ook mooi, zo zomers wat dob beren op de plas. Met je armen en je rug trek je wat aan een stel lompe riemen, wat nog best zwaar is trouwens, maar iedereen geniet. Dat is toch wel iets heel anders dan in een roeiboot stap pen, zoals wij die bij de roeivereniging kennen". Volgens Carolien Egbers, in- structrice bij de nieuwe leden, is roeien in zo'n roeiboot niet te vergelijken met het roeien in een wherry of skiff. "Bij de roeisport roei je met je benen, wordt weieens gezegd. En daar zit een grote kern van waarheid in. In feite is echter je hele lijf bezig met het maken van een goede haal. Je snelheid haal je onder meer door de kracht van je benen bij het uittrappen tijdens de haal". Volgens Erna Vermeulen en Carolien Egbers is het pas mogelijk te zien hoe roeien in z'n werk gaat, als je het zelf ziet en ervaart. "Pas dan zie je hoe het hele lichaam bij de roeibeweging be trokken is," vinden zij. Daarom willen zij belangstellenden uitnodigen voor de open dag die de vereniging op 8 april organiseert. Inlichtingen over deze dag zijn te verkrijgen bij SaskiaBoer, 01720- 38769 en Karin Plantinga, 01720-34884. De prijzen bij de sjoelers in Waddinx veen zijn gegaan naar: Tine Valenkamp, Jan Kersbergen, Dick Dros, Wim Valen kamp, Gerard Vos, Mien van Renesse, Cor van Herk, Petra van Leeuwen, Tru dy van Dam, Cor van Gils, L. van Wijk, Dick Faas, Ronald Meyer, Coby van Eek, Jeanette Kersbergen, Simon den Ouden, Corry Boegheim, Frida van den Heuvel, Ben den Ouden en Miep Zon derland. Tweede ronde'. Cor Faay, Henk van Beek, Marinus Taktor, Cor van Wijk, Bas Brouwer, Marinus Kersbergen, Dirk Jan van Drunen, André van Gem- eren en Guus van Renesse. Woensdag 22 maart is er weer sjoelen in het gebouw van de Schuttersvereni ging aan de Alb. Thymlaan, aanvang vanaf 18.30 uur. Zevenhuizen - OSS 'Be Fit' verzorgt ie dere donderdagmiddag na schooltijd, onder deskundige leiding van Marjon van den Berg, een les Jazz-aerobics voor jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar. Op de tonen van heden daagse muziek worden er tal van oefe ningen gedaan. Met veel plezier wordt er gewerkt aan leuke gezamelijke dans jes, fitness en lenigheid. Een ieder die geintresseerd is kan zich op donderdagmiddag om 15.30 uur aanmelden bij de gymnastiekzaal aan de Dorpstraat. De eerste les is gratis. Vier TOOS-turnsters hebben zich za terdag tijdens de voorwedstrijden ge plaatst voor de halve finales van de Nederlandse Kampioenschappen in de C-lijn. In totaal kwamen 5 TOOS-turn sters in Goes in actie in verschillende leeftijdscategorieën. Twee turnsters kwamen bij de pupillen van 9-10 jaar, waarvan 19 meisjes (van de 32) zich konden plaatsen. Wieke van Vuuren turnde een uitstekende wed strijd mat als beste resultaat een derde plaats bij brug (8.65). Met 30.90 punten eindigde zij op de vijfde plaats. Nelleke Droge turnde ook een goede wedstrijd. Met een totaal van 28.50 punten behaal de zij de 17e plaats. Beide turnsters gaan een ronde verder. Ook in de categorie Jeugd (10-11 jaar) was Toos vertegenwoordigd. Aneke Lutz begon de wedstrijd sterk (8.10 punten voor sprong) maar kwam in een sterk deelnemersveld niet verder dan de 28e plaats. Maaike Braat turnde mee bij Junioren (12-14 jaar). Bij het eerste onderdeel, het paardspringen, haalde ze de eerste plaats binnen met 7.80 punten. On danks dat het op de andere onderdelen iets minder goed ging behaalde ze in het eindklassement een mooie elfde plaats, waardoor ook zij doorstroomt naar de halve finales. In de categorie Senioren (15 jaar en ouder) was Isabelle van den Nieuwen- dijk goed in vorm. Haar beste prestatie leverde zij op brug met 8.45 punten, maar ook haar balkoefening (7.90) en haar vrije oefening (7.80) mochten er zijn. Zij eindigde op een mooie 15e plaats, zodat zij de vierde Toos-turn- ster zal zijn die tijdens de halve finales in actie zal komen. Deze wedstrijden zullen waarschijnlijk gehouden worden op 6 mei in Almere. Na 5 speelweken staan de teams 13 en 5 in hun respectievelijke afdeling in de A, B en D-klasse van het distrikt Zuid- Holland bovenaan. Team 1 zette in een zwaarbevochten 3- 5 overwinning koploper Delft 1 in Delft van de eerste plaats. Het was jammer dat Lisette Kuijpers haar dames enkel in een driesetter verloor. Ze speelde de sterren van de hemel maar kon het net aan niet redden. Team 3 pakte de winst 3-5 op Flair 2 in Alphen aan den Rijn. Ondanks dat de uitslag het anders doet vermoeden waren de flordianen sterker. Florida 3 staat nu met Vlietwijk 1 uit Voorscho ten gedeeld op de eerste plaats. Het jeugdige Florida 5 met de spelers/ sters Karsten van der Vlist. Fedde van der Weij, Rogier Poldner, Ellen Kooij- man, Dvina Stalder en Linda Hartwijk rolde met 0-8 over Delft 5 heen. De teams 2, 6 en 7 verloren hun wed strijden met de standen 7-1, 2-6 en 3-5. Zaterdag speelde Rentokil in Vught te gen Bonaparte/VVC, die ploeg die nieuw is in de ere-divisie en zich veilig speelde tegen Euromail/Radius. Rentokil begon goed aan de wedstrijd en wist door veel service-druk de gast heren onder druk zetten. Dit zorgde voor een snelle voorsprong voor de Zevenhuizense spelers (2-9). Maar ook nu weer speelde het team van Bonapar te een alles of niets spelletje en kon nadat Rentokil de druk wat verminder de terugkomen. Voor het Vughtse pu bliek werd het in de eerste set een spannende strijd, waarbij WC nog op gelijke hoogte wist te komen (14-14). Rentokil wist in deze eindfase toch weer te scoren en won de set met 15-17. In de tweede set hielden beide ploegen tot 10-9 elkaar in evenwicht, voordat Rentokil met zijn blokkering afstand kon nemen. De Zevenhuizense ploeg wist weer meer servicedruk te maken en kon snel uitlopen naar een 11-15 setwinst. Ook in de derde set ging de selectie van trainer/coach Stewart Ber nard goed door en wist deze set met 9- 15 winnend af te sluiten. Voor aanstaande zaterdag staat de streekderby tegen Euromail/Radius op het programma,, om 19.00 uur in dorps huis Swanla. Voor Radius staat niets meer op het spel, voor Rentokil daaren tegen is winst nodig om kansen op deel name aan het bekertoernooi mogelijk te maken. De dames van Zevenhuizen speelden zaterdag in eigen huis tegen VoCaSa uit Nijmegen en wist een belangrijke winst in de wacht te slepen. De dames van VoCaSa begon zeer voortvarend in de eerste set en wist op voorsprong te komen. De Multihouse dames wisten steeds beter in hun spel te komen en konden met hun opslag de druk op de Nijmeeegse stoppers opvoeren. Dit bleek op het eind de beslissing te bren gen en met 15-13 werd deze set gewon nen. Inde tweede set ontstond een spannen de strijd, waarbij de teams elkaar het heel moeilijk wisten te maken, VoCaSa wist in de rally-situatie steeds vaker als winnaar uit de bus te komen. Maar de service van spelverdeelster Monique Bijl wist de aanvallen van VoCaSa te ontregelen, waarop de Zevenhuizense blokkering het kon afmaken. Na een spannende strijd wist Multihouse toch de winst met 16-14 binnen te halen. in de derde set was de weerstand bij de Nijmeegse ploeg gebroken en kon Mul tihouse de set op overtuigende wijze met 15-4 winnen. Voor de Zevenhuizen se dames betekent dit dat zij nog volop in de race zijn om het eerste divisie schap te behouden. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen Mi- croelctric in Roosendaal op het pro gramma. Voor het komende seizoen gaat het bestuur van Rentokil bekijken of er sportieve mensen zijn die belangstel ling hebben voor recreatief volleybal in de Zevenhuizense sporthal. Iedereen kan zich aanmelden, oud-le den van de vereniging, supporters en andere sportieve mensen. Opgeven en inlichtingen: Ingrid Roos, 01802 - 2042. Gedacht wordt om met mix-teams te gaan volleyballen, afhankelijk van de aanmeldingen wordt gekeken hoe alles zal worden ingevuld.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9