Presentatie van nieuwe vooijaars- mode bij Bac Oud papier Biljartvereniging Moerkapelle Actie-dag "Onder Dak" Doorgeschoten milieu-eisen Duinwaterbedrijf Zuid-Holland sluit Meijendel tijdelijk af voor paarden Opbrengst collecte Reumafonds Opbrengst Reumafonds in Moerkapelle Dick Brunaschool wint school- schaaktoernooi Algemene Ledenver gadering gymnastiek vereniging Tarzan Lezers schrijven Preventieve maatregelen moeten paardengriep een halt toe roepen Virus alleen besmettelijk voor paarden Drachtige paarden in Meijendel en Solleveld Voorzorgmaatregelen Oproep! Hart van Holland/29 maart 1995 pagina 11 Zevenhuizen Bij de vestiging van Bac in Zevenhuizen werd afgelopen maandagavond voor ongeveer tweehonderd bezoekers een grote mode show gehouden. De presentatie van de nieuwste voorjaarsmode voor kinderen, heren en dames trok vooral dames (er werd slechts één heer gesignaleerd) en werd door mevrouw Bac "een gigantisch succes" genoemd. Betaalbaar en draagbaar. Dat zijn de uitgangspunten die gelden voor de kleding en schoenen van Bac. De damesmode liet veel pasteltin ten zien, terwijl ook de 'eco-look' be langrijk aanwezig was. De merken die Bac voor de damesmode voert, zijn ondermeer Roberto Sarto, La Kerko, Marianne Paris, Destination en La Pa- gayo. Bij de herenkleding waren jacks, pantalons, shirts, overhemden en bla zers te zien van de merken News, Desti nation en Roberto Sarto. Er werden tijdens de modeshow bij de kleding zowel sportieve als klassieke schoenen getoond. De vrolijke kinderkleding en kinder schoenen van Bac zijn ook betaalbaar. Een enorme collectie t-shirts, blouses, broeken, shorts en jurkjes lieten de jonge mannequins en dressmen maan dag zien. Er was ondermeer kleding van Spetter, Locker, La Pagayo en Pat Boum met veel accessoires zoals bandana's en petjes. Bac heeft verder de exclusie ve kleding en schoenen van Nijntje. Mevrouw Bac, die de show presenteer de, was tevreden over de show. "Het is heel goed verlopen, met de ruimte in onze nieuwe winkel was het een stuk gemakkelijker om de show te organise ren. Voorheen moest de gehele winkel verbouwd worden en dat was nu niet meer nodig". Moerkapelle- Vrijdagmiddag 31 maart en zaterdag 1 april kan er weer papier worden gebracht in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Zaterdag van 9.00-12.00 uur is er iemand bij de containers aanwe zig. Zaterdag na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. Ook staat er een container voor karton. De totale opbrengst in 1994 was f.2000,- voor G.Z.B.; f.2000,-voor I.Z.B.; f.2000,- voor zending der Ger. Gem.; f.2000,- Evangelisatie Ger. Gem. Het totaal aan tal kg was 141.490 in 1994. Moerkapelle - In café-biljart 'Het Wapen van Moerkapelle" wordt veel aan de biljartsport gedaan. Sinds de oprich ting van deze vereniging in 1952 (offi- ceel lid van de Koningklijke Nederland se Biljart Bond) maar ook reeds lang hiervoor werd dorr jong en oud deze moeilijke maar ook gezellige sport door velen beoefend in deze lokaliteit. Leden die al lid zijn sinds de oprichting zijn geen uitzondering. De vereniging behoort in het District Gouda allang niet meer tot de kleine verenigingen. Met 41 leden tellen ze geducht mee. Er wordt zowel in competitieverband als rekreatief gespeeld. In competitie verband spelen ze momenteel met 9 teams. Dit zouden ze graag uitgebreidt willen zien. Om de vereniging bij elkaar te houden wordt jaarlijks het zogeheten paas- en kerstbiljarten voor de leden en introdu- cees georganiseerd, hetgeen wordt er varen als uniek en gezellig. Het rad van avontuur ontbreekt dan niet. Aan het einde van de reguliere compe titie wordt door leden een onderlinge competitie gespeeld. Zo proberen ze het gehele jaar actief te zijn. Biljarten is een spel voor jong en oud. Iedereen is welkom om eens een kijkje te komen nemen bij "Het Wapen van Moerkapelle", en let wel het is niet al leen een sport voor mannen ook dames zijn welkom. Voor telefonische informatie kan men bellen: de heer M. Drost 01793-2722. Moerkapelle - Op 1 april wordt in het kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meente te Moerkapelle de zogenaamde "actie-dag" gehouden. Na de huis-aan-huis verkoop van stroopwafels (netto-opbrengst ruim ƒ1000,-), het doen van klusjes en kar weitjes, de verkoop van boeken, cd's en mc's, pepermunt, spelletjes en bon bons bij de kerkleden, is dit de volgen de acktiviteit om geld te verzamelen voor de aktie "Onder Dak". Deze dag, vanaf 10.00 uur, biedt een scala van dingen die te zien, te horen, te proeven, te raden, te doen en natuurlijk te koop zijn. Om te beginnen is er van 10.00 tot 12.00 uur een fotograaf, die van de kinderen een leuk plaatje weet te maken. Ook draait er regelmatig een klankbeeld, waardoor men zich volledig op de hoogte kan stellen van het doel van de aktie. Verder kan er gekegeld worden (altijd prijs) of gesjoeld. Er is een bloemen-en plantenkraam alsook een droogbloe- uienstand. Ook is het mogelijk om zelf een bloemstukje te maken onder vak kundige leiding. Voor de tuin is er perk- goed dat besteld kan worden waarna het enkele weken later afgeleverd wordt. Ook de inwendige mens is niet verge ten. In de koffiehoek kan men terecht voor een kopje koffie met een stroop wafel of een beker limonade met panne- koek. Hier kan van tijd tot tijd genoten worden van een muzikaal intermenzzo (panfluit en orgel). Rond het middag uur worden hier soep en broodjes war me worst geserveerd. Om mee naar huis te nemen zijn er slaatjes, zelfge bakken koek, stroopwafels, snoep, groenten en fruit. Ook de kinderen zijn niet vergeten. Voor hen is er in het assortiment: boek jes, houten speelgoed, snoep, cd's en mc's met kinderliedjes en niet vergeten de grabbelton. Er kan geraden worden naar de naam van een beer, maar ook naar het ge wicht van een kaas. Zelf de schoenen kunnen gepoetst worden! Om circa 14.30 uur worden de verkoop activiteiten gestopt en wordt er ver kocht per opbod. Ook worden dan de prijswinnaars bekend gemaakt. Al met al een dag voor iedereen. Na mens de aktie-commissie is iedereen van harte welkom. Bij de uitgang staat nog een bus, waarin men buitenlands geld in kan deponeren. wil de persoon in Moerk. waar enkele fruitb. gesnoeid moeten worden mij bellen? 01828-13895 verloren 19-3-95: gouden oorbel Meidoornstr. 30 Waddinxveen 01828-15148 Wie heeft mijn rose knuffel varkentje gevonden? Johan vd Arend: 01793-2827 plastic poppetjes van ernie en grover verloren. Wie vond ze? 01802-3726 verloren: gouden schakelarmband beloning voor vinder: 01802-1275 t.k. buitenvolière hoog ca. 2.20 m. nachthok m. sluis ca. 2.50x1.00 m vliegren ca. 3.50 x 1.30 m. uitneembaar, incl. vogels en toebeh. ƒ600,- 01802-1575 t.k. allesdrager voor Peugeot 205 incl. 3 fietsklemmen ƒ150,- 01802-1535 t.k. miele afwasmachine ƒ325,-; gazelle damesfiets tour de trance ƒ225,- 01793-1425 t.k. Atari Lynx met California games en adapter ƒ125,-01828-16735 Gratis af te halen: wekpotten 01802-2562 Golf bj 83 apk nieuw i.z.g.st. kleur rood geen roest ƒ1650,- 01828-17263 t.k. damesfiets i.g.st. ƒ175,- 01820-20097 Velen van u zullen hebben opgemerkt dat het Kanaal langs het Zuideinde wordt uitgebaggerd. Persoonlijk ben ik daar zeer verheugd over want het Ka naal begon een beetje op een modder sloot te lijken. Er stond bijna geen wa ter meer in. Wanneer je er echter achter komt dat dat baggeren 80,- per kubieke meter kost, en wij dat als "sponsors" van het Hoogheemraadschap Schieland moe ten betalen, krijgt dat baggeren wel een vervelende bijsmaak. Weet u waarom dat baggeren zo duur is? Het moet worden afgevoerd want het is zogenaamd verontreinigd slib'. Het wordt gestort in de Brasemermeer. Dat mag wel, snap u het, snap ik het? De bagger is ontstaan door afgestorven waterplanten. De verontreiniging is dus uit de lucht komen vallen want er staan geen bedrijven langs het Kanaal. De mate van verontreiniging zal dus wel meevallen. Het is zeer waarschijn lijk dat het naastliggende land dezelfde 'verontreiniging' vertoond, maar daar mag het niet worden opgegooid. Hoe wrang is het dan te weten dat bin nen afzienbare tijd de dijk langs het imperial gratis lastdrager fietsenrek ƒ50,- voor auto met goot na 18 uur: 01828-14703 Kanaal moet worden opgehoogd. Dat had dus mooi met die bagger gekund. Aangezien dat niet mag, moet grond voor verhoging weer van elders wor den aangevoerd. Dat kost dus ook weer een boel geld. Als de bagger gewoon op de dijk gegooid had mogen worden had dit 6,50 per kubieke meter gekost. Dat waren twee vliegen in één klap geweest We waren de bagger kwijt en de dijk was opgehoogd. Zo is het in het verle den trouwens altijd gegaan en daar heeft nog nooit een koe buikpijn van gekregen. Nu komen de totaalkosten, baggeren dijkverhoging, waarschijn lijk op meer dan 100,- per kubieke meter. Ook de Rotte moet al jaren worden gebaggerd maar ook daar weet men niet waar men met de bagger moet doen. Conclusie: We hebben ons een milieuwetgeving laten opdringen waar we vervolgens geen raad mee weten. We zijn gevangen door onze eigen regels. Wie deze ver zonnen heeft, mag wat mij betreft met de VUT, ze spreken mij totaal niet aan. P. Keijzer Regio - Momenteel is een aantal paar den dat regelmatig het waterwin- en natuurgebied Meijendel bezoekt, be smet met het virus Rhino-pneumonie. Dit virus kan een spontane abortus ver oorzaken bij drachtige merries. Om deze zogeheten paardengriep buiten het gebied te houden, heeft Duinwater bedrijf Zuid-Holland (TDZH) - beheerder van dit gebied - besloten Meijendel tij delijk af te sluiten voor paarden. De preventieve maatregel is in nauw over leg genomen met de regionale Veteri naire Inspectie en de regionale Inspec tie Milieu en blijft vermoedelijk twee a drie weken van kracht. Het virus is alleen besmettelijk voor paarden. Mensen en andere dieren lo pen absoluut geen gevaar. Het virus wordt overgebracht via vloeistof, bij voorbeeld bij het snuffelen of door nie- Een groot aantal paarden heeft in de loop van de jaren afweerstoffen opge bouwd. Maar juist een drachtige merrie loopt een groot risico voor haar veulen. De vrucht wordt afgestoten en in som mige gevallen is ook de merrie niet meer te redden. Zowel in Meijendel als in Solleveld (bij Monster) lopen drachtige paarden rond, in het totaal twaalf. Het gaat om paarden die in contact kunnen komen met andere paarden. De paarden die het meeste risico lopen zullen de ko mende periode worden ingeënt. Als preventieve maatregel heeft DZH besloten om Meijendel volledig af te sluiten voor paarden. Ter informatie zullen bij alle toegangswegen naar Mei jendel borden worden geplaatst. Ook het ruiterpad langs het waterwin- en natuurgebied Solleveld (bij Monster) wordt afgesloten voor paarden van buitenaf. t.k. A.N.W.B. autostoel-verhoger starriser 35,- 01828-11564 t.k. mintgr. combiwagen m. voetenzak i.g.st. ƒ175,- wipstoeltje 15,- 01828-11041 Moerkapelle - Alle leden en ouders van jeugdleden van gymnastiekvereniging Tarzan/Jazztar worden uitgenodigd voor de jaarlijkse Algemene Ledenver gadering op woensdag 5 april in dorps huis Op Moer. Aanvang 20.00 uur. Binnen het bestuur zijn enkele vakatu- res. De vereniging is opzoek naar en thousiaste leden of ouders van jeugdle den die deze vakante plaatsen binnen het bestuur van Tarzan zouden willen opvullen. Aanmelden bij het secretariaat: Me vrouw P. Koorevaar, tel. 01793-2777. Regio - De actie voor het Nationaal Reu mafonds in het kader van de landelijke inzameling in de week van 13 tot en met 18 maart jongstleden heeft een bedrag opgebracht van 12.582,-; vorig jaar 2935,70. Het geld wordt onder meer besteed aan wetenschappelijk onderzoek, indivi duele hulp aan reumapatiënten, aange paste vakanties, subsidie aan reumapa tiëntenorganisaties en verenigingen. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot leden van het plaatselijke co mité, tot de ieder die door een finan ciële ondersteuning tot het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Mocht men door omstandigheden de collectant gemist hebben, dan kan men alsnog een bijdrage storten op postgiro 324 of banknummer 70 70 70 848 t.n.v. Het Nationaal Reumafonds te 's-Gra- venhage. Wie meer wil weten over het werk van het Nationaal Reumafonds, kan bellen of schrijven naar: Statenlaan 128, 2582 GW, Den Haag, telefoon 070-3503231. Moerkapelle- De collecte van het Reu mafonds heeft in Moerkapelle 2723,- opgebracht. Namens het Reumafonds worden alle collectanten en gulle ge vers hartelijk bedankt. Moerkapelle - Het schoolschaaktoer- nooi dat op 25 maart voor de elfde keer gehouden werd, is weer een succes geworden. Aan dit toernooi, dat door Wim van de Hoek geleid werd, namen zestig leerlingen van elf scholen uit Waddinxveen, Zevenhuizen, Moerka pelle en Moordrecht deel. De eerste vier ronden ging de strijd voornamelijk tussen de openbare ba sisscholen 't Reigerbos uit Zevenhui zen en de I.J.P. Keijzerschool uit Moer kapelle. Deelnemers voor deze laatst genoemde school waren Hugo en Jesse van Elteren, Sander Hertog, Kevin Bak ker, Erik Dolmans en Jeroen Fukker. In de laatste twee ronden kwam de Dick Brunaschool uit Waddinxveen sterk opzetten en uiteindelijk werd deze school ook eerste. Tweede met even veel punten werd de I.J.P. Keijzer school en derde werd 't Reigerbos. Ook bij het persoonlijk klassement was het heel spannend. Er deden namelijk heel wat jeugdleden van de Schaakver eniging Moerkapelle en van de Wad- dinxveense Schaakvereniging mee. Uiteindelijk was het de laatste partij tussen Jesse van Elteren en Nathaniel di Paola die de beslissing zou brengen. De winnaar van deze partij zou toer- nooiwinnaar worden. Het werd Natha niel die deze partij won en daarmee op de eerste plaats in de einduitslag kwam. Zijn score was zeven uit zeven. De verrassing van het toernooi was echter Jan van Helden, van de Reho- bothschool in Moerkapelle. Hij liet zich niet afschrikken door gerenommeerde spelers en won op één na alle partijen. Met zes uit zeven verdiende hij een prima tweede plaats. Derde werd Hugo van Elteren, ook met zes uit zeven en Jesse van Elteren werd vierde met vijfenhalf uit zeven. Omdat er voor de eerste tien schakers in het algemeen klassement medailles waren, was er voor Sander Hertog, die met vijf uit zeven tiende werd ook nog een prijs.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11