Theater op school" Voorverkoop VW Informatie-avond Gastouderpro ject Waddinxveen en omstreken Disco's in de Paddestoel 0(/ONEN eurohome Inschrijving Brugronde Waddinxveen Kerkdiensten Eerste hulp aan jonge kinderen Dierenbescherming Boskoop bindt strijd aan met malafide hondenhandel Goud van oud avond in Bingo-avond voor de in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Zondag 2 april Wat is gastouderopvang? Wat zijn de kenmerken van gastouderopvang? Wat doet het Gastouderproject Waddinxveen en omstreken? Gastouders gezocht Wat is een aspirant-gastouder Waar wordt de aspiran t-gast- ouderavond gehouden? Hart van Holland/29 maart 1995 pagina 13 rand in supermarkt Waddinxveen - Vorige week woensdag om ongeveer 19.00 uur brak er brand uit in de Aldi-supermarkt aan de Kerk- weg-Oost in waddinxveen. De brand ontstond bij het kantoor van de super markt dat geheel uitbrandde. De brand veroorzaakte een enorme rook-, roet en waterschade bij de supermarkt, de daarboven gelegen etage woningen, een naastgelegen fotowinkel en kapsa lon. Vele verkoopartikelen zijn onver koopbaar geworden. Als gevolg van de hevige rookoverlast moesten de bewo ners van de etagewoningen boven de supermarkt tijdelijk geëvacueerd wor den. De meeste bewoners konden in de loop van de avond weer in hun woning terugkeren. De brandweer van Waddinxveen rukte met twee bluseenheden uit en had de uitslaande brand snel onder controle. Wel bleef er een enorme rookoverlast in en om het pand hangen. De oorzaak van de brand kon nog niet worden vast gesteld. De technische recherche van het korps Hollands Midden heeft op 23 maart een technisch onderzoek inge steld. De schade die de brand veroor zaakte, bedraagt enkele honderduizen den guldens. Boskoop-Vrijdag 31 maart organiseert deCommissie voor Zending en Wereld- diakonaat van de Hervormde Gemeen teeen bingo-avond. Deze wordt gehou den in het kerkelijk centrum De Brug aan het Kerkplein. Aanvang 20.00 uur. Er zijn weer veel leuke prijzen te win nen. Uiteraard is er een superronde met superprijzen. De opbrengst van deze avond is bestemd voor projecten ophef Indonesische eiland Halmahera. Er zijn hier projecten op het gebied van landbouwvoorlichting en gezond heidszorg. Ook is er een theologisch instituut waar medewerkers van de plaatselijke kerken worden opgeleid. t.k. bruin leren bankstel 1-2-3 zits 01828-12844 Gratis: tropisch aquarium met vissen en planten 01802-1616 t.k. salontafel wit/zwart 1 jaar oud 140x70 ƒ125,-01828-19914 t.k. schitterende lederen poef t.e.a.b. 01802-2153 t.k. Stochenmühle autostoeltje compleet met gordels ƒ50,- 01803-14970 t.k. mooie racefiets wit rolls zadel izgst ƒ200,-; racefiets ƒ50,-; shimano klik pedalen 1 x gebr. ƒ75,-01793-2456 t.k. speedboot 40 pk met kanteltrailer waterski ƒ1750,-01793-1162 Waddinxveen - Op initiatief van de Werkgroep Onderwijs Ondersteunend Programma (W.O.O.P.) zal donderdag 30maart de eerste voorstelling van het kleuterprogramma "Indianenmuziek" worden gebracht. In het kader van het thema actieve muziek heeft de werk groep deze voorstelling voor de groe pen 1 en 2 van de Waddinxveense basis scholen voor dit jaar op het progamma gezet. De kinderen worden op de voorstelling voorbereid door middel van een les brief en muziekcassettes. Indianenmu ziek is een muziekvoorstelling die wordt gespeeld door Jorn Plas samen met de kinderen. Het voornaamste doel hierbij is om de kinderen een muzikale ervaring mee te geven door hen zelf mee te laten spelen. Voor de muziek heeft Jorn Plas een keuze gemaakt uit Zuid-Amerikaanse indiaanse muziek uit onder andere Peru en Bolivia. Het thema indianen zal de kinderen erg aanspreken en bovendien is hun mu ziek vindingrijk en fantasievol. Er zal gebruik worden gemaakt van snaar slag- en blaasinstrumenten, zoals on der andere de schelptrompet, de pan fluit en charango's. Waarschijnlijk kan Jorn Plas met deze voorstelling iets verbeteren aan het beeld dat kinderen doorgaans hebben van indianen. De voorstelling is op 30 maart om 9.00 uur in de Regenboog, om 10.15 uur in de Kon. Julianaschool en om 13.30 uur in de Regenboog. Tel. Basisscholen de Regenboog: 01828-13707 en 01828- 14226, Kon. Juliana 01828-14055. Waddinxveen - Op zaterdag 1 april houdt Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 een extra disco-avond voor de Wad- dinxveense jeugd van 9-14 jaar. bwas vorige maand aangekondigd dat de extra disco op 31 maart gehouden zou worden, maar deze is verschoven "aar 1 april! Dit omdat er op 31 maart andere activiteiten in De Paddestoel zijn gepland. (Géén 1 april-grap!) De muziek op deze avond wordt ver zorgd "The Flying Dutchman". Op het entreebewijs staat een lotnum mer. Hiermee kan je de nummer 1 cd- single uit de Top-40 winnen. Deze extra disco is ook extra lang: van 19.00-22.00 uur. De entreeprijs bedraagt 1,-. Bij succes zal de organisatie bekijken of er vol gend seizoeii meer extra disco's komen op zaterdag. Waddinxveen- Vrijdag 31 maart a.s. is er een bingo voor de kinderen van 6 t/m 14 jaar. Er zijn leuke prijzen te winnen. De avond begint om 19.00 uur en ein digt om 20.45 uur. De entree bedraagt 2.25 voor leden en donateurs. Voor niet-leden f.2.75. Op vrijdag 31 maart a.s. is er geen Goud van Oud avond, met muziek uit de jaren zestig, zeventig en tachtig. De muziek op deze avond wordt verzorgd door Dj Goofy. Verzoekplaatjes aanvragen is mogelijk. Deze avond begint om 21.15 uur en het is voor alle leeftijden vanaf 25 jaar. Waddinxveen - De derde wielerronde jjn Waddinxveen op maandag 17 april 'Tweede Paasdag), start om 12.00 uur met een Brugronde voor recreatieve inwoners van Waddinxveen, Boskoop, 'evenhuizen, Moerkapelle, Benthui zen, Hazerswoude-Dorp en Gouda, de Stichting Wielerronde Waddinx- veen biedt daarmee de mogelijkheid jan deze categorie wielrenners om hun "achten eens in een echte wedstrijd te nieten. De wedstrijd over ongeveer 30 kilometer, wordt verreden op het ge heel vernieuwde parcours in het bouwedorp met start en finish op de Juliana van Stolberglaan. h' is een aantrekkelijk prijzenschema en tijdens de wedstrijd zullen diverse bzemiesprints verreden worden. Aan he burgerronde kunnen alleen niet-li- centiehouders meedoen uit de eerder genoemde plaatsen. K.N.W.U.-licentie- houders lopen bij constantering van deelname het risico van een schorsing door de K.N.W.U. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij op een tech nisch in goede staat verkerende race fiets rijden en dat zij tijdens de wed strijd een valhelm dragen. Inschrijfformulieren kunnen worden afgehaald en ingeleverd bij: - Shell Boonstoppel, Juliana van Stolberglaan, Waddinxveen; - Shell Voskuijlen, Zijde 450, Boskoop; - Shell Garage Schmidt BV, Dorpsstraat 38, Zevenhuizen. De Inschrijving sluit op zaterdag 15 april. Bijschrijven op de wedstrijd zal niet mogelijk zijn. Nadere informatie is te verkrijgen bij het secretariaat van de Stichting Wie lerronde Waddinxveen tel. 01793-1973. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. D. Griffioen, Voorburg 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur cand. E. Jans, Zeist; 17.00 uur sow- dienst Ontm. kerk Geref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.D. Kraan, Nieuw Vennep; 17.00 uur zie Herv. Imm. kerkgem. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. A. van Bijleveld. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. J. v. Rossem, Leidschendam. Herv. gem. 9.30 uur ds. A. v. Eijk, Gouda; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur ds. R. de Reuver. Boskoop- Stichting De Vierstroom, or ganisatie voor kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Mid den-Holland, organiseert in Boskoop de cursus: "Eerste hulp aan kinderen". Deze cursus bestaat uit twee bijeen komsten en start op 5 april van 19.00 tot 22.00 uur. Jaarlijks worden ongeveer 15.000 kin deren in een ziekenhuis opgenomen als gevolg van een ongeval; een veel hoger percentage kinderen wordt na een on geval door de huisarts of op de eerste hulp afdeling van een ziekenhuis be handeld. Dat is de reden waarom De Vierstroom deze cursus in haar pakket heeft opgenomen want, voorkomen is immers beter dan genezen. Belangrij ker nog is het weten wat je moet doen als dat ongeluk(je) toch is gebeurd. In een tweetal cursussen van drie uur kan men dat leren. Onderwerpen die wor den behandeld zijn: vergiftigingen, kneuzingen, breuken, temperatuur, al lergische reacties en verwondingen. Tijden de cursus ontvangt de cursist een werkboek zodat thuis alles rustig nagelezen kan worden. Deze cursus is behalve voor ouders ook geschikt voor verzorgers van kin deren. Denk aan grootouders, de op pas, medewerkers van peuterspeelza len, enz. De cursus "Eerste hulp aan kinderen" wordt gegeven in samenwerking met "Medukatie", een instituut dat opleidin gen verzorgt op het gebied van (para) medische spoedeisende hulpverle ning. De cursus wordt gegeven door een verpleegkundige met een ruime praktijk ervaring. Inlichtingen telefoon 01820-94500 Boskoop- De afdeling Boskoop van de Dierenbescherming roept mensen die slechte ervaringen hebben met hon denhandelaren op die te melden aan de Dierenbescherming. In het handelscir cuit van de malafide hondenhandel sterven jaarlijks vele duizenden pups en worden fokteven op grote schaal verwaarloosd. De ervaringen van men sen uit de regio zullen worden verwerkt in een zwartboek over de hondenhan del. Dit zwartboek zal de Dierenbe scherming te zijner tijd aanbieden aan de verantwoordelijke politici. De hondenfokkerij in Nederland begint trekken van de bio-industrie te verto nen. In donkere hokken worden soms tot tweehonderd fokteven gehouden. Met doorgesneden stembanden, tegen 'geluidsoverlast', liggen de dieren vaak in hun eigen vuil. Ze hebben maar één taak in hun 'leven', zoveel mogelijk jon gen werpen. Als de teven volledig zijn uitgeput worden ze afgedankt en mees tal verkocht aan proefdierbedrijven. Hun vaak zieke pups worden voor grof geld verhandeld. De Landelijke inspec tiedienst Dierenbescherming (L.I.D.) krijgt steeds meer klachten van men sen die een hondje hebben gekocht, dat na korte tijd sterft. Ook vertonen hon den uit dit handelscircuit op latere leef tijd meermaals gedrags- of gezond heidsproblemen. De hondenhandel wordt geregeld in het zgn. 'Honden- en Kattebesluit', dit besluit biedt de L.I.D. onvoldoende ba sis om de malafide handel effectief te bestrijden. In de nieuwe wetgeving waarmee het 'Honden- en Kattenbe- sluit' komt te vervallen lijkt de overheid niet van plan de handel in honden af doende te regelen en wil ze de verant woordelijkheid aan de branche zelf overlaten. De Dierenbescherming maakt zich daar ernstig zorgen over. Het zwartboek moet de overheid op andere gedachten brengen. Speciale formulieren voor het zwartboek kun nen worden aangevraagd bij de afde ling Boskoop, tel. 01727-11810. Boskoop - Bij het VW kantoor zijn kaar ten voor de volgende evenementen in de voorverkoop: D-Day Sterrenfeest op zaterdag 6 mei in Utrecht met Clous- eau, Lee Towers, Marco Borsato, Corry Konings e.v.a.; Circus Carré op het Malieveld in Den Haag van dinsdag 11 april t/m 23 april; Odyssey, een dans/ muziekvoorstelling bij zonsondergang in Rotterdam in de maand mei op ver schillende dagen; Pinkpop '95 op juni in Landgraaf (Limburg); Formule 1 Grand Prix België van 25 t/m 27 augustus; Maaspop '95 in Rotterdam op 20 en 21 mei met vele internationale artiesten en voor de kinderen Bassie Adriaan. Waddinxveen - Op dinsdag 11 april a.s. organiseert het Gastouderproject Waddinxveen en omstreken haar drie- maandelijse informatie-avond voor as pirant-gastouders Iedereen die overweegt om via het Gastouderproject gastouder te worden wordt van harte uitgenodigd voor deze avond. Zoals velen inmiddels weten is gast ouderopvang een erkende en gesubsi- diëerde vorm van kinderopvang. Kinderen in de leeftijd van 0 tot 13 jaar van werkende ouders of studerende ouders worden bij de gastouder thuis opgevangen. Gastouderopvang is kleinschalige en persoonlijke opvang in het gastgezin op tijden die de vraag- en de gastouder met elkaar afspreken. Het opvoedings klimaat van de gast- en vraagouder ver tonen in grote lijnen overeenkomst met elkaar. Het kind voelt zich veilig en vertrouwd bij de gastouder. Een gast ouder woont meestal in directe omge ving. Het uurtarief wordt door de vraag ouder rechtstreeks aan de gastouder betaald. Het Gastouderproject, dat al jaren zo wel in Waddinxveen als in Zevenhui- zen-Moerkapelle en sinds 1994 ook in Rijnwoude aktief is, zoekt voor vraag- ouders (zij die opvang zoeken) een pas sende gastouder. Het project regeld onder andere de za kelijke en persoonlijke afspraken bij de eerste kontakten tussen gast- en vraag ouder. Dit wordt een koppeling ge noemd. Na het starten van de koppe ling vindt na 6 a 8 weken de evaluatie plaats. De afspraken worden nog eens doorgenomen, eventueel bijgesteld en er wordt besproken hoe de eerste pe riode voor alle betrokkenen is verlo pen. Het project kan desgewenst bij vakantie of ziekte van de gastouder zorgen voor een reserve-gastouder. Daarbij verleent het project onder meer opvoedingsondersteunende akti- viteiten zoals koffie-ochtenden voor gastouders en thema-avonden. In Waddinxveen en omliggende ge meenten is er een groeiende vraag naar gastouderopvang. Binnen het gehele project zijn er ongeveer 90 gastouders die één of meerdere kinderen opvan gen. Ondanks dit grote aantal worden er door het project regelkatig via adver tenties nieuwe gastouders gevraagd. Het doel van een aspirant-gastouder avond is tweeledig. In de eerste plaats goede voorlichting. Belangstellenden worden zo volledig mogelijk geïnfor meerd over wat het betekent om gast ouder te zijn c.q. te worden. De Coördi natoren van het project en een ervaren gastouder laten alle aspekten rondom gastouderopvang aan bod komen. In de tweede plaats kunnen aspirant- gastouders na deze avond de afweging maken of zij via het Gastouderproject gastouder willen worden. Vanzelfspre kend is er op deze avond alle gelegen heid tot het stellen van vragen. Het aantal belangstellenden op de aspi rant-gastouderavond is gemiddeld 10 personen. Om misverstanden te voorkomen een toevoeging: gastouders werken zelf standig en zijn niet in dienst van het Project. Er is wel kontakt met de vaste coördinator. Deze avond wordt gehouden op dins dag 11 april a.s. in het kantoor van het Gastouderproject. Jan van Bijnenpad 1 in Waddinxveen. Het kantoor is op de begane grond van het Anne Frank Cen trum. De avond begint om 20.00 en duurt tot ongeveer 21.45 uur. Het project stelt het op prijs als belangstellenden zich van te voren even aanmelden. Ze ont vangen dan een uitnodiging en desge wenst een plattegrond. Tel.: 01828- 19591 van 9.00 uur tot 11.00 uur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13