Nie Nieuw bij Versprille: Versprille b. v. ^erb^tk i i HUURMAN BRILL Tuinplezier op z'n best ^vxM<nijff_ keukens De Mi De Match-Eye Spectrofotometer, meet snel en nauwkeurig de juiste kleur Snel de juiste kleur Lang niet élke schilder laat u zakken Vijvers, een boeiende dimensie voor uw tuin Brill Hattrick. De Wereldprimeur voor perfekt gazononderhoud. Noordeinde 76A - Waddinxveenl Telefoon: 01828-12596 A Hart van Holland/29 maart 1995 pagina 19 Door gebruik te maken van de Match-Eye Spectrofotometer zijn wij in staat om de juiste kleur verf voor u na te maken. Eén vierkante centimeter van de kleur die u wilt hebben is voor ons genoeg om de kleur te kunnen bepalen.De juiste kleur bij uw behang, gordijnen, kastjes, keukenblad e.d. is nu een kwestie van meten en weten. Schildersbedrijf - Speciaalzaak - Verf - Behang Dorpsstraat 166 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1377 Integendeel. Als Erkend Schilder garanderen wij u vakmanschap en kwaliteit. Die garantie krijgt u zwart op wit. Dus geen gezeur. Bel ons voor een afspraak! Het nieuwe geheim pyvmnp Water maakt uw tuin écht af Daarom is uw tuinvakman een vijver specialist. Ga eens langs bij uw tuin centrum en ontdek de allernieuwste vijversnufjes... S III 15 jaar garantie!! Drakatecnna vijverfolie TIP Uw tuinvakman heeft verschillende merken pompen in verschillende prijsklassen. Natuurlijk verkopen vakmensen ook de waliteitspompen van Oase. 01802-1463 Sicce Novapond TIP Ook waterplanten hebben voeding nodig. Waterplanten- doceermest sfeer voor huis ev\ Vvaw Noordelijke Dwarsweg 90, Zevenhuizen. Bredeweg 31 - Moerkapelle - Tel. 01793-1728 - Fax: 2471 If1 H»rt van HoHamt 29 maart 1995 Zevenhuizen- Wat tot voor kort alleen nog maar mogelijk was op laboratoria, is nu mo- aelijk bij firma Versprille in Zevenhuizen. Kleuren meten en zo nauwkeurig mogelijk reproduceren in verf. Voor de consument biedt dit de mogelijkheid om, aan de hand van een kleurvoorbeeld, snel de juiste kleur te krijgen. Waar is kleur meten voor nodig? Is een logi sche vraag. Stel, er moet een kastje opnieuw aeschilderd worden maar het kleurnummer is onbekend. Of er is alleen een kleurstaaltje van stof. In plaats van lang zoeken in een kleurenwaaier, kan door kleurmeten de juis te kleur snel worden gevonden. De werkwij ze is heel eenvoudig. Er is maar 1 vierkant centimeter kleuroppervlak voor nodig. De Kleur wordt gemeten met een zogenaamde 'Match-Eye Spectrofotometer' en met een aangesloten computer vergeleken met een enorme data bank aan kleurre- cepten. De com puter zoekt de dichtst bijgele gen kleur en geeft aan in wel- Ke produkten, muurverven of aflakken, de kleur gemaakt kan worden. Hierna kan met een kleuren- mengmachine de kleur worden ge mengd. Het leuke van de methode is dat in veel gevallen ook kleuren in be hangpatronen kunnen worden nagemaakt in verf zodat deze kleur kan terug komen in deuren of kozijnen. Zo ontstaat een har monieus geheel. Deze techniek biedt veel toepas singsmogelijkhe den en Versprille biedt deze moge lijkheden als extra service. ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRUF Met 'n Erkend Schilder bent u gegarandeerd beter at. Het ven Hollend 29 meert 1995 vijveraarde verkrijgbaar bij: Garage C. v.d. Knijff, Bredeweg 31 te Moerkapelle, tel. 01793-1728 Moerkapelle- De dagen worden langer. Het wordt warmer. Alles staat in bloei. Kortom het voorjaar staat voor de deur, en daarmee ook het tuinseizoen. Voor menig tuinliefhebber een periode van vreugde. Maar ook bij tuinliefhebbers zijn er karweitjes die je toch lie ver niet zou willen doen. Eén van deze klussen is on getwijfeld het vertikuteren van je gazon. Een tijdro vende bezigheid die daar om meestal maar twee keer per jaar wordt uitgevoerd: in het voorjaar en in het najaar. En dat terwijl het eigenlijk veel vaker kan. Nu hebben ze bij Brill een produkt ontwikkeld waar door zelfs het vertikuteren van uw gazon een leuke bezigheid wordt. Uitgeroe pen tot produkt van het jaar bij onze oosterburen en on derscheidden met de gou den tuinpluim in eigen vsii" Voor de eerste keer is het mogelijk met één v.*,»""" enkele machine tegelijkertijd vertikuteren maaien en vangen Met de Brill Hattrick wordt perfekt gazononderhoud milieuvriendelijker, komtortabeler en zuinig Brill Hattrick 40 EH Brill Hattrick 40 BH 1700 Watt Motor 5.0pkB&S 40 cm maaibreedte 40 cm maaibreedte economy-systeem voor geluidsreducermg land, komt Brill met een wereldprimeur en tevens de belangrijkste innovatie op de gazonmaaiermarkt sinds de uitvinding van het cirkelmaaierprincipe; de Hattrick. Waarom? Omdat het drie handelingen door één apparaat laat verrich ten. De Brill Hattrick is het nieuwe geheim voor per fekt gazononderhoud dat kan vertikuteren, maaien en vangen. De Brill Hattrick is hiermee uitermate ge schikt voor de tuinbezitters die de aankoop van een tra ditionele vertikuteermachi- ne tot nu toe te duur von den omdat ze deze slechts één a twee keer per tuinsei zoen zouden gebruiken. Maar hoe zit dat nu zult u zich afvragen. Het is eigen lijk heel simpel. Het uitvoe ren van de drie handelin gen: vertikuteren, maaien en vangen, is mogelijk om dat de vertikuteerrol voor de messenbalk is gemon teerd. De stalen veren van de vertikut eerrol be vrijden het gazon van dode gras vezels, mos en onkruid. De vertikut- eerfunktie kan eenvou dig naar be lieven wor den inge steld door middel van een schakel- knop. Direct achter de vertikuteer rol ligt de cirkel- maaier, die naast het perfekt maaien van Ubbink vijver met een inhoud van 650 liter per m fonteinpond met maximale capaciteit van 800 liter per uur. Opvoerhoogte 1.6 m. Geleverd met 4-delige sproeikoppenset. het gazon ook meteen de dode grasvezels, mos, on kruid en het gras naar de opvangbak transporteert. Zuurstof, water en voe dingsstoffen kunnen nu weer ongehinderd tot de diepliggende graswortels doordringen, het resultaat is een sterk en mooi groen gazon. Een bijkomend voordeel is tevens de mi lieuvriendelijkheid van de Brill Hattrick. Het gebruik van chemische mos- en on kruidverdelgers behoort immers tot de verleden tijd. De laatste jaren is er een toe nemende belangstelling voor tuinvijvers. Het wateropper vlak van een vijver geeft een extra dimensie aan iedere tuin. De weerspiegeling van de lucht, de bomen en de be planting brengt een bijzon der effect teweeg en schept ruimte. Al metal kan de vijver een verfraaiing van de tuin betekenen en een boeiende hobby zijn. Plaatsbepaling en afmeting van de vijver Natuurlijk dient de vijver een in het oog springende plek in de tuin te krijgen. Als het even mogelijk is in de buurt van het terras en zichtbaar vanuit de woonkamer. Be langrijk is dat het waterop pervlak een deel van de dag in de zon ligt. Hoewel kleine vijvers ook heel attractief kunnen zijn, vragen ze vaak relatief meer onderhoud. Voor een enigszins stabiel evenwicht is toch wel mini maal 1000 I. water inhoud gewenst. De opbouw van de viiverbodem Voor de ontwikkeling van de vijver en voor het verkrijgen van een stabiel natuurlijk evenwicht, is de vijverbodem en het daarvoor te gebruiken materiaal van zéér grote be tekenis. De mikrofauna (bac teriën etc.) speelt een belang rijke rol in het biologische evenwicht van het milieu. Deze bacteriën vestigen zich vooral in en op het bodem materiaal. Als de bodenlaag te dun is, of geheel ont breekt, kan van een goede bacteriële ontwikkeling geen sprake zijn. Daarom moeten zelfs ondiepe vijvers in ieder geval voorzien worden van een laag bodemmateriaal. Voor het testen van uw vijver water of voor meer informa tie, kunt u bellen naar "De Zilverberk", tel. 01802-1463. rTUIN- EN PARKMACHINES

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19