De kado shop IP gordijn dat je pakt of, *C^)e vloer van je dromen fgTH KTTffi I Q 1 iüüi Kop voor grenen De Regenboog: hoge kwaliteit voor een rede lijke prijs van De Beukelaar dl» mm Bloemenboetiek pagina 26 DE BEUKELAAR Hart van Holland/29 maart 1995 Tranen met tuinen? Een winkel vol -Geloogd grenen meubelen - Kado artikelen - Reprodukties - Wenskaarten - Spiegels -ook voor inlijstwerk zowel particulieren als bedrijven -Let op t/m 30 april '95 geven wij 10% korting op al onze grenen meubelen K.W. plein 53 W'vcen 01525-31936 De grootste collectie vloerbedekking, gordijnen ^en zonwering van de regio vind u bij I Huigen Tapijt. Gordijnen gratis gemaakt Qj Euromarkt 115-117 - alphen aan den Rijn - Tel.01720-74449 (naast de Gamma, maandag vanaf 13.00 uur geopend) Winkelcentrum Snijdelhof Puttelaan 138a Boskoop 1727-10440 Een creatief tuinontwerp en doordacht beplantingsplan geven u meer tuinplezier in ieder seizoen. Bespaar kosten en voorkóm teleurstelling. Bel. 01802-3877 voor meer informatie over het groene genieten. Elmar de Beukelaar i tuinontwerper Zevenhuizen - "De eenvoud kenmerkt het ware.Dat vindt tuinontwerper Elmar de Beukelaar, die sinds 7 januari van dit jaar actief is als zelfstandig ondernemer. Hij meent dat een tuin niet meer versierd moet worden dan nodig, want "trends houden maar enkele jaren aan, terwijl een tuin die precies naar wens is gemaakt wel vijftien tot twintig jaar meegaat". Daarom ontwerpt hij tuinen die nauw aansluiten bij de leefstijl van zijn klanten. "Ik maak een maatpak,legt hij uit. "Want in een tuin moet men zich kunnen herken nen Om een tuin te kunnen ontwerpen, tracht de tuinvormgever zo goed mogelijk in te leven in zijn klanten. "Het is belangrijk om te weten hoe men leeft. Heeft men veel tijd voor de tuin of wil men juist een onderhouds arme tuin? Hoe groot is de ruimte en het budget? Moeten er ook waterpartijen ko men? Dat soort vragen zijn van belang om een tuin te kunnen ontwerpen waarmee men tevreden is". De tuinontwerpen van Elmar de Beukelaar worden uitgevoerd door hoveniersbedrij ven, waarmee hij samenwerkt. "Bij het ont werp hoort ook het beplantingsplan, even tueel met bloeischema. In zo'n schema is aangegeven wanneer welke planten bloeien, zodat in elk seizoen kleur in de tuin te vinden is. Als men dat wenst, geef ik ook begeleiding bij de uitvoering van het plan". Een andere mogelijkheid is het maken van een tuinont werp met doe-het-zelfplan, waarbij de klant zelf aan de slag gaat. Op die manier worden de kosten gedrukt. Belangrijk vindt Elmar de Beukelaar dat de juiste materialen worden gebruikt. Op die manier kunnen de planten, de bomen en de andere materialen elkaar versterken om zo voor een goede sfeer in de tuin te zorgen. "In dat geval is het resultaat groter dan de som der delen," vindt Elmar de Beukelaar. De tuinvormgever benadrukt dat het aantal mogelijkheden heel groot is en dat hij van elke tuin iets bijzonders wil maken. "Creati viteit vind ik nou eenmaal heel belangrijk". Hart van Hofland 29 maart 1995 «i' ifli Waddinxveen - Sinds een jaar is op het Koningin Wilhelminaplein in Waddinx veen ae Kadoshop gevestigd. In deze winkel worden grenen meubelen, re produkties, spiegels en lijsten verkocht. En cadeau-artikelen uiteraard, zoals glaswerk, kandelaars, muziekdozen, serviezen en wenskaarten. "Wij hebben gemerkt dat nog niet ie dereen ons kent," vertellen de heer en mevrouw Riintalder. "Of men kent ons alleen van cfe cadeau-artikelen, terwijl wij een grote collectie grenen hebben. Naast nieuwe grenen meubelen heb ben wij ook antieke grenen meubelen en meubelen die gemaakt zijn van oud hout, die een oude sfeer ademen maar goedkoper zijn dan echt antiek. Overi gens zijn onze kasten, tafels en stoelen helemaal niet duur, in tegenstelling tot wat sommige mensen denken". Het is bij de Kadoshop ook mogelijk om zoge naamde 'zoekopdrachten' te plaatsen, waarbij voor de klant actief wordt ge l zocht meubelen die niet bij de Kadosl hop besteld kunnen worden. "Soms! willen klanten een tafel die net ieté| groter is of met een extra lade. W I zoeken dan voor zo'n klant naar precies I die tafel". Het is bij de Kadoshop ook mogelijkoml reprodukties, schilderijen en posters r| te laten lijsten. "Wij doen zowel kleine! als grote projecten voor particulieren! en bedrijven," leggen de heer en me-| vrouw Riintalder uit. "Onze klanteJ kunnen daarbij kiezen uit een grootl aanbod lijsten in verschillende stijlen.! Deze lijsten kunnen wij overigens ook 1 leveren met spiegels, eventueel face: I geslepen. De Kadoshop, Koningin Wilhelminaj plein 53 Waddinxveen. In de maaml april wordt 10% korting gegeven c: aile grenen meubelen. l A Boskoop - De Regenboog, die geves tigd is aan de Puttelaan in Boskoop, is bij velen nog onbekend. "Omdat wij vanuit een grijze portacabin wer ken, kennen veel mensen ons niet," leggen mevrouw Van Gemeren en mevrouw Van Zevenhoven uit. "Pas als mensen binnenkomên, merken zij dat het er hier binnen zo leuk uitziet". De bloemen- en plantenzaak is voor de eigenaressen van de Regenboog een uit de hand gelopen hobby. "Wij zijn toevallig in deze win kel terecht gekomen twee jaar geleden. Sindsdien is er nogal wat veranderd want wij hebben andere artike len dan onze voorganger. Zo hebben wij een veel gro tere variatie in bij-artikelen zoals potten". In de Regenboog wordt veel aandacht besteed aan de verpakking en de kwali teit. "Het is heel belangrijk om altijd verse bloemen te verkopen. Daarom mogen mensen bij ons terugko men als de bloemen niet goed zijn. Wij zijn zelf heel kritisch en stellen hoge ei sen waardoor een hoge kwaliteit gewaarborgd is. Dit betekent dat wij niet overdreven duur zijn, maar de kwaliteit komt wel op de eerste plaats". <,«3

Hart van Holland | 1995 | | pagina 26