uizen'Motn kapelle iedag goed verlopen Familieberichten Gemeente in zee met ander vuil- verwerkingsbedrijf Natuurwandeling in de Bleiswijkse Zoom Nieuwe overeenkomst met Vluch telingenhulp Uitslag prijs vraag Recreatie Verweij Nieuwe leesmethode voor I.J.P. Keijzerschool Collecte Nationaal Fonds Kinder hulp 1995 V Gerardus Godde Barend Tamerus UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 Ophaaldag rommelmarkt Moerkapelle Hart van Holland/5 april 1995 pagina 11 Ook in Moerkapelle tweemaal per maand inzameling grofvuil De zelfgemaakte bloemstukjes werden goed verkocht. Moerkapelle-De actiedag van de Gereformeerde Gemeente in Moerkapel- le die afgelopen zaterdag werd gehouden, is voorspoedig verlopen. Er waren in de kerk allerlei activiteiten georganiseerd om geld bijeen te krijgen voor het project 'Onder Dak' dat door de Gereformeerde Gemeen te wordt gesteund door diverse acties zoals de verkoop van stroopwa fels, het doen van klusjes en het verkopen van boeken, cd's, spelletjes en bonbons. ooral 's ochtends trok de actiedag veel belangstelling; toen kon men volgens de organisatoren bijna niet door de mensenmassa heenkomen. Later op de dag werd het rustiger. Er was ondermeer een fotograaf die kinde ren op de foto zette, er werden spelle tjes gespeeld en werden spullen ver kocht. Met name de bloemstukjes, die door een aantal jongeren werden gemaakt, vonden gretig aftrek. Ook de verkoop van bloemen en planten verliep voor spoedig. De bruto-opbrengst bedroeg 8.500 gulden. Verdrietig geven wij U kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa echtgenoot van W. Holtjer 3 augustus 1914 t 29 maart 1995 Wij zijn dankbaar dat een verder lijden hem is bespaard. Hij zal altijd in ons hart voortbestaan. W. Godde-Holtjer Charles en Els Charles Jr. Didi en Jan Gert-Jan Zevenhuizen, 29 maart 1995. Zorgcentrum "De Zevenster", Kamer 102, Leliestraat 3. Correspondentie-adres: W. Godde-Holtjer, Leliestraat 7, 2761 HD Zevenhuizen Overeenkomstig zijn wens, heeft de crematie maandag 3 april in familiekring plaatsgevonden in het crematorium "Hofwijk". Uw belangstelling en medeleven na het overlijden van onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa weduwnaar van Johanna Adriana Koole is voor ons een steun geweest. Wij zijn u daar zeer dankbaar voor. Moerkapelle, april 1995 Ria en Lammert Jeroen Nicole Eike en Anton (Henk Kruis Peter Kloeg) Bij overlijden dag en nacht bereikbaar: Wij verzorgen de begrafenis of crematie in de gehele regio volgens vastgesteld betaalbaar tarief. altijd kostenopgave gratis wilsbeschikking en lidmaatschap op aanvraag (010-4212530) volgauto's van P. de Jong B.V. REGIOKANTOOR: Het Hogeland 26 2761 TR ZEVENHUIZEN Sandra en Arnold geven elkaar het ja-woord op 6 april. Veel geluk, pa en ma Wim en Linda het was geweldig, bedankt! Oom Johan, Tante Sjaan Boy Sylvia Wie heeft mijn wit-groene rugzak m. gymspullen gevonden? Omgeving Eendragt. Saskia 1168 Pieter Baas gefeliciteerd groetjes Nanda Hartelijk dank voor uw hulp voor het inschakelen van de dierenambulance Fam. Verwaal Gevonden dorpsstraat Zvh: groen haasje met tekst je vous aime 01802-2558 Lieve Koos ik ben al 5 maanden helemaal gek van je, en dat zal altijd zo blijven! Rode Kruis leden bedankt voor de "Fruit Sara" Ada Visser t.k. witte batavus racefiets framh. 51 cm. ƒ150,- 01793-1203 t.k. campingkoelkastje electra gas accu electrolux ƒ200,-01793-2612 t.k. MEAO/MBA-boeken (vakken ba, be, stat) 01793-1398 Moerkapelle - De Rode Kruis colonne afdeling Moerkapelle organiseert op 11 april een informatie-avond in het Rode Kruis-gebouw aan de Herenweg 13 (achterom). Het thema van de avond is Tncontentinentie en stoma'. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Inlichtingen: 01793- 2225/3099. Moerkapelle - Op zaterdag 8 april wordt een ophaaldag gehouden voor de rom melmarkt in Moerkapelle op Koningin nedag, waarvan de opbrengst bestemd is voor Woord en daad. De inwoners van Moerkapelle en omgeving die goe deren hebben voor de rommelmarkt, kunnen dit kenbaar maken door de strooifolder over de rommelmarkt voor het raam te hangen op zaterdag 8 april voor 9.00 uur. Op dat tijdstip wordt de ophaaldag gestart. De Zonnebloem, die sinds september vorig jaar actief is in Moerkapelle, zet zich in voor langdurig zieken, lichame lijk gehandicapten, hulpbehoevende en eenzame ouderen, ongeacht hun le vens- of geloofsovertuiging. De vrijwilli gers gaan op bezoek voor een gesprek en geven aandacht en gezelligheid. Het is ook mogelijk om via de Zonnebloem activiteiten te ondernemen zoals ont spanningsmiddagen, winkelen, een uit stapje en vakanties. Opgeven voor deelname aan activiteiten van de Zon nebloem kan bij Rita Gielissen, 01793- 1242. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle zal vanaf 1 mei het vuil opgehaald worden door het Gemeenschappelijk Vuilver- werkingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek. Dat heeft de gemeenteraad vorige week besloten. Tot op heden werd het vuil in de beide kernen door twee verschillende bedrijven ingeza meld omdat de gemeenten voor de her indeling met verschillende onderne mers werkten. De gemeenteraad was echter van mening dat het "wenselijk" is dat het vuil door één ondernemer wordt ingezameld. Voor de inwoners van de kern Zeven huizen heeft de verandering geen ge volgen. Zoals gebruikelijk zal eenmaal per twee weken het groente-, fruit- en tuinafval in de groene container wor den opgehaald en eenmaal per twee weken het restafval in de grijze contai ner. Daarnaast wordt het grofvuil en oud ijzer tweemaal per maand geschei den ingezameld. In Moerkapelle echter wordt het grofvuil en oud ijzer momen teel eenmaal per maand opgehaald. Dit zal met de nieuwe regeling veranderen in tweemaal per maand. Op zaterdag 8 april wordt onder leiding van gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta een natuurwandeling gehouden in de Bleiswijkse Zoom. Er wordt uitleg gegeven over de flora en fauna die in dit gebied te vinden is. Rotta raadt de deel nemers aan een verrekijker mee te ne men en stevige wandelschoenen aan te trekken. De start van de wandeling, die onge veer anderhalf tot twee uur duurt, is om 14.00 uur op de parkeerplaats bij res taurant 't Zeeltje aan de Kooilaan in Bleiswijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - Maat schappelijke ontwikkelingen hebben ervoor gezorgd dat de taakstelling van Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx- veen en omstreken moet worden aan gepast. Dit betekent ondermeer dat de financiering, die door de gemeenten Waddinxveen, Boskoop en Zevenhui zen-Moerkapelle wordt verzorgd, moet worden aangepast. Voor Zevenhuizen- Moerkapelle betekent dit dat 42.000 gulden moet worden bijgedragen, een bedrag dat kan worden bekostigd uit de zogenaamde ROA-gelden. Dit zijn de gelden die de gemeente ontvangt in het kader van de Regeling Opvang Asiel zoekers. De zogenaamde 'stimulerings bijdragen' van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers worden aange wend voor het onderwijstraject van de stichting. Bij de Stichting Vluchtelingenhulp zul len enkele veranderingen worden door gevoerd de komende tijd. Zo zal de stichting gedurende een half jaar met een halve formatieplaats worden uitge breid. Dit kost de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle achtduizend gulden en zal bekostigd worden door de 'reser ve asielzoekers'. Bovendien zoekt de stichting momenteel naar een nieuw onderkomen. In principe zullen alle aangesloten gemeenten ook in dit geval gezamenlijk bijdragen in de kosten voor dit onderkomen. t.k. gevr. Fisher Price rolschaatsjes i.g.st. 01802-1582 (Zevenhuizen-Moerkapelle) t.k. 3 pers. toercaravan merk Wilk sport ƒ1250,- direkt beschikbaar 01793-2554 t.k. Mercedes Benz 190 E blauw/zwart metal. 1990 aut. 69.000 km ƒ39.250,- 01727-12205 Romi ledikantje 25,-; riet fietsm. acht. ƒ25,-: hobbelstoel met speelplateau 25,- 01828-15221 t.k. Fiat Uno 45ie wit bj 4-'89 apk 4-'96 i.pr.st. ƒ6250,-01828-14473 t.k. combi kinderwagen lichtblauw, incl. dekbed, lakentjes voetenzak 250,- 01793-1967 GOH zeeschouw 8.50 m 22 pk vetus D Mar Log compleet werfschip ƒ37.000,- 01727-12883 Gevr. vrouw voor huishoudelijk werk liefst do. mi of ocht. ƒ15,- per uur na 18 uur: 3471 t.k. gevr. oud hollandse krulschaatsen vreemde modellen schaatsen en sleeën 01891-16894 t.k. geloogd grenen buffetkast Atag 4 pits gasstel na 13.00 uur: 01820-80458 t.k. gevr. wetbelt voor aquajogging 01714-15626 t.k. Fiat Panda CLX bj 1993 kl. rood 23.000 km 01828-13587 t.k. opoefiets 24 28 inch 01828-10837 Zevenhuizen - Bij Recreatie Verweij werd afgelopen weekeinde een prijs vraag uitgeschreven tijdens de cara vanshow. De vragen luidden: wat maakt Evert van Benthem, wat is het beroep van Henri Ruitenberg, wat teelt Jos Niesten en wat won Jan Kooiman dit jaar. De antwoorden waren respectie velijk Benthemmer kaas, fietsenmaker, paprika's en het Nederlands Kam pioenschap voor veteranen. De eerste prijs, een tuinset, werd in de wacht gesleept door H. Verhorst uit Alphen aan den Rijn; de tweede prijs, een bar becue, werd gewonnen door B. Roden burg uit Zevenhuizen, de derde prijs was een kleine tuinset en werd gewon nen door M. Markman uit Bodegraven. M. Droog uit Gouda nam de vierde prijs mee naar huis: een barbecue. Moerkapelle - De I.J.P. Keijzerschool in Moerkapelle krijgt een bedrag van bijna achtduizend gulden om een nieuwe leesmethode te kunnen aanschaffen. Dat is vorige week besloten tijdens de gemeenteraadsvergadering. Momen teel beschikt de school niet over een methode voor begrijpend lezen en wordt gebruik gemaakt van een verou derd systeem. In de week van 2 tot en met 8 april wordt de 35e landelijke collecte van het Natio naal Fonds Kinderhulp gehouden. Tien duizenden collectanten gaan in die week op pad om zoveel mogelijk geld in te zamelen. De collecte staat in het teken van het 35- jarig bestaan van het fonds. Dit jubi leum is geen reden om iets te vieren maar juist een kans om de noodzaak duidelijk te maken van de hulp die het fonds biedt, zo meldt het persbericht dat deze week werd verspreid. Al 35 jaar zet het Nationaal Fonds Kinder hulp zich in voor kinderen die in Neder land opgroeien in tehuizen of pleegge zinnen. Het ontbreekt daar vaak aan mogelijkheden om iets extra's te doen, ook omdat de bijdragen van de over heid elk jaar kleiner worden. Particulie re steun is daarom onontbeerlijk voor deze kinderen. Het Nationaal Fonds Kinderhulp stelt zich tot taak gelden bijeen te brengen. Het ingezamelde geld komt terecht bij instanties die vallen onder de Wet op de Jeugdhulpverlening. Een bijdrage aan een vakantiekamp, een zwemabon nement en de Kindertelefoon zijn con crete voorbeelden van hulp. Belang rijkste voorwaarde voor uitkeringen is en blijft dat het geld rechtstreeks ten goede moet komen van het kind. Het belangrijkste inzamelingsmiddel is de jaarlijkse landelijke collecte. Deze zal ook dit jaar weer publicitair worden ondersteund door onder meer Socu- tera-uitzendingen op televisie. Degenen die de collectant mislopen kunnen een bijdrage overmaken op gi ronummer 40 40 40, ten name van Na tionaal Fonds Kinderhulp, Deventer.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11