Pöelgeest-tunnel blijkt 1 april-grap Dubbele uitreiking EHBO- diploma's Vrouwelijke ondernemer wordt niet serieus genomen Jeugdsoos 't Hoekie Kerkdiensten Politiebericht Fancy Fair in de Ridderhof Gemeentebestuur op bezoek in Rijndijk Vooijaarsexpositie in galerie Pastel Gospelfestival in Hazerswoude Hart van Holland/5 april 1995 pagina 15 Vijandig Gelijke kansen Zondag 9 april medische weekenddienst boskoop - benthuizen belangrijke telefoonnummers: Inbraak in verenigingsgebouw Koudekerk aan den Rijn - Wij zijn maanden geleden al begonnen met de voorberei- Ajnoen vertelt mevrouw L. Hogenes uit Koudekerk aan den Rijn. Eigenlijk is het hemnnen toen ik in de tuin stond te werken en ineens bedacht hoe leuk het zou zijn nicer écht een tunnel zou bestaan tussen de kerken het torentje. Het gerucht dat zo n tunnel zou hebben bestaan, had ik tenslotte al zo vaak gehoord. Zo is de 1 april-grap ontstaan". Afgelopen zaterdag kwamen tien tallen nieuwsgierige mensen naar Koudekerk toe. Bij de Dorpsstraat op het erf bij een boerderij zou men verzamelen om overgezet te worden naar het eiland waar een begin te zien zou zijn van de zogenaamde Poelgeest-tunnel, een tunnel die zou lopen van de kerk tot aan het torentje van het voormalige slot Groot Poel- Beest. Om kwart over tien vertrok het eerste boot richting het eiland. Me vrouw Hogenes: "Op het eiland hadden wij een tentje neergezet, weken gele den al. Daarna hebben wij het gebied afgezet. Het zag eruit alsof er inder daad onderzoekers aan het werk wa- Aangekomen op het eiland kreeg de eerste bezoeker, een 67-jarige me vrouw, een cadeau in haar handen ge drukt. In het pakje zat een schep met een briefje: 1 april 1995. "Die mevrouw moest er ook hartelijk om lachen," ver telt mevrouw Hogenes. "Net als alle anderen. Eigenlijk heb ik maar één ne gatieve reactie gekregen: van iemand die blijkbaar geen gevoel voor humor had. Hij was kwaad. Jammer, denk ik dan". Het bericht van de 'ontdekking van de Poelgeest-tunnel' is zelfs landelijk be kend geworden. "Het persbericht dat wij verspreid hadden, is keurig door veel kranten overgenomen," vertelt de Koudekerkse. "Zelf heb ik ook aan de Telegraaf doorgegeven dat ik een leuke 1 april-grap had bedacht. Ze zijn nog langsgeweest om een foto te maken en het heeft in de krant van afgelopen za terdag gestaan. Op de radio werd er zelfs melding van gemaakt in het pro gramma 'Met het oog op morgen'. Dat vind ik heel leuk". Mevrouw Hogenes heeft veel plezier beleefd aan haar grap. "Ik ben nogal fantasierijk," besluit zij. "Hoewel ik graag de waarheid spreek, vind ik het toch wel heel leuk om mensen voor de gek te houden!" Nog steeds bestaat er een zeer negatief beeld over vrouwelijke ondernemers. Banken blijken moeite te hebben met het verlenen van bedrijfskredieten aan vrouwen terwijl zakenrelaties vrouwe lijke ondernemers nauwelijks als vol waardige zakenpartners beschouwen. Zelfs familieleden zien de bedrijfsmati ge activiteit van de vrouw als een 'hob by die wel weer voorbij zal gaan'. Tot deze conclusies komt bedrijfson- derzoeker Robert J. Blom uit Alphen aan den Rijn in zijn boek 'Zakenvrou wen/Vrouwenzaken'. Blom verrichtte een breed onderzoek onder vrouwelij ke ondernemers en richtte zich daarbij op aspecten als bejegening van de vrouw in zaken en de kansen van de vrouw. De resultaten van het onder zoek zijn onthutsend. Vrouwen voelen zich vijandig gejegend door hun omgeving en hebben het ge voel terecht te zijn gekomen in een typische mannenwereld. Mannen lij ken vrouwen te willen weren in het zakelijk verkeer en in de dagelijkse praktijk is deze sfeer voelbaar. Gespro ken wordt dan over een neerbuigende houding van mannen ten opzichte van vrouwelijke ondernemers. Soms gaat het dan om een meewarige blik van mannen als de* ondernemer/directeur een vrouw blijkt te zijn. Maar ook gaat het om duidelijke vormen van discrimi natie. Dat blijkt dan bijvoorbeeld uit de houding van bankmedewerkers die de startende vrouwelijke ondernemer on danks een goed ondernemingsplan ad viseren maar beter een handwerkwin- keltje te gaan beginnen. Wie stelt dat er sprake is van gelijke kansen van mannen en vrouwen, kan daar niet de vrouwelijke ondernemer mee bedoelen, vindt Blom. Behalve de genoemde tegenwerking heeft de vrou welijke ondernemer ook nog te maken met de dubbele taakbelasting. In tegen stelling tot de mannelijke ondernemer blijft de vrouw namelijk verantwoorde lijk voor de zorg voor het gezin en het bedrijf dat zij uitoefent. Zelfs indien de levenspartner zich positief opstelt, blijkt er van verdeling van de huishou delijke taken in de praktijk weinig te recht te komen. Alleen al in die zin kan er geen sprake zijn van gelijke kansen van vrouwen in het ondernemerschap. In zijn boek doet Blom verslag van het onderzoek waaraan circa 350 vrouwe lijke ondernemers meewerkten. Ook laat de onderzoeker vrouwen uit de praktijk aan het woord en sprak hij met vertegenwoordigers van organisaties die zich bezighouden met het vrouwe lijk ondernemerschap. Ook bevat het boek reacties van Sylvia Toth en oud minister Hedy d'Ancona. In haar voor woord zegt oud-staatssecretaris mr. Yvonne van Rooy: "Laten wij hopen dat dit onderzoek een nieuwe stap is op de moeizame weg naar gelijkheid van mannen en vrouwen. Ik beschouw dit onderzoek als en steun in de rug van de vrouwen die, ondanks alle handicaps, toch de stap hebben gezet een eigen bedrijf op te zetten". Het boek Zakenvrouwen/Vrouwenza ken is verkrijgbaar bij de boekhandel en bij uitgever Graydon Nederland in Den Haag. Inlichtingen: 070-3810495. Benthuizen - Op zaterdag 8 april wordt in jeugdsoos 't Hoekie de volgende soosavond gehouden. Het vertrek is om 20.00 uur bij de soos en bestaat uit een excursie naar molen de Haas in Benthuizen en pannekoeken eten in de soos. Dit seizoen organiseert de jeugd soos nog drie activiteiten: tijdens de Koninginnemarkt in Benthuizen op 29 april, een barbecue op 13 mei en een survivaltocht op 10 juni. Opgeven kan bij de bestuursleden. Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur da. T.H. Attema-Roosjen, Leiderdorp. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers. Geref. gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst. Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders za. 8 apr.: 19.00 uur H. Mis m. jongerenkoor; zo. 9 apr. 10.30 uur H. Mis m. gem. koor. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J.B. Alblas. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A.C. Poley. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer; 19.00 uur ds. J.A. Tielkemeijer, sow-dienst herv. kerk. Geref. kerk 10.00 uur ds. W.A. vd Lugt; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 8 en zondag 9 april: dokter M.J. Bom, Parklaan la, Boskoop, tel. 01727-10553. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01728 -9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715- 1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00- 14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30-19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazerew.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 12.30-13.30 uur, tel. 01714-12605. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) politie/Kantoor: 01714-15300 t-entrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Sjorden alarmering, aanvragen: 01714-19015 loding Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714- 13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme- r'ng voor ouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 01728- J569 (Dorpf b.g.g. 01728-9531 Koudekerk aan den Rijn - Op woensdag 29 maart tussen 12.30 uur en 18.30 uur werd er ingebroken in een gebouw van een vereniging aan de Hoogewaard. Er werd een raam geforceerd. Er werden kratten met leeg fust vermist. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 8 april wordt in koffiebar de Schutse een 'walk-in' gehouden. Tijdens deze avond is het mogelijk om bij te praten, te dar ten of andere spellen te doen. De koffie bar is te vinden aan de Gemeneweg 1 in Hazerswoude-Dorp. Koudekerk aan den Rijn - ln verzor gingshuis Rhijndael in Koudekerk aan den Rijn werden maandag 20 maart de diploma's uitgereikt aan de cursisten van de EHBO-vereniging Koudekerk en aan een cursist uit Leiderdorp. Zij start ten in september 1994 de basiscursus EHBO en 19 van hen volgden daarna ook de reanimatiecursus. Onder de bezielende leiding van de heer D. Blom en mevrouw A. Ebbink haalden allen het diploma. Twee maal 100% van de cursisten geslaagd. De officiële uitreiking werd verricht door mevrouw Ebbink. Zij benadrukte nog eens het belang van het EHBO en reanimatiediploma. Door middel van enkele krantenknipsels werd de vraag gesteld: "Hoe zou u gereageerd hebben voordat u de cursus begon en hoe zou u nu reageren na het behalen van uw diploma?". Duidelijk was dat er veel was opgestoken tijdens deze winter- cursussen EHBO en reanimatie. De geslaagden voor EHBO- en/of reani matiediploma zijn: Irma den Hertog, W.P, Maurits-van Veen, S. van Vliet, E.C. Dubbeld-den Dolk, Dirk de Bruin, Yvon ne de Bruin-de Jong, Ben v.d. Ven, Barry Rass, J.P.L. Ranke, Dagmar van der Vliet-Eriks, A. Verboon-v.d. Haven, Bea de Ridder, A.J. Verboon, M.R. Israels, W. Bijleveld, Lucy-Ann Vredenbregt, E.M. Rollingswier-v.d. Weel, A.A. Voor bij, J.H.M. Heijkoop, Gonnie van Ruilen- burg, Christi Maan, T. Dorrepaal, P.S.G. Zuurbier en E.J.L. Kerkhoven, Koudekerk aan den Rijn - Op vrijdag 7 en zaterdag 8 april wordt in de Ridder hof in Koudekerk aan den Rijn een fancy fair gehouden, waaraan vijf verenigin gen uit Koudekerk hun medewerking zullen verlenen. De verenigingen willen hiermee extra geld bijeen krijgen voor hun activiteiten. Op vrijdag 7 april begint het program ma om 19.30 uur met ondermeer een schiettent, een reuzesjoelbak, een grabbelton, parasolhangen, darts en de zenuwspiraal. Van 20.00 tot 22.00 uur worden demonstraties gegeven door leerlingen van dansclub de Ridderhof. De avond duurt tot 22.30 uur. Op zaterdag zijn er van 9.30 tot 17.00 uur activiteiten, zoals de spelattracties en een terras. Daarnaast zijn er demonstraties, een rommelmarkt, een veiling, een loterij, een rad van avontuur en 's avonds wordt er disco gehouden met een ka- raoke-show. Op 8 april worden in Benthuizen vanaf 10.00 uur weer huis-aan-huis stroopwa fels verkocht. De opbrengst van de ac tie is bestemd voor het jeugdwerk van de Hervormde Kerk. De naverkoop, zo lang de voorraad strekt, tot 15.00 uur aan de Appelgaarde 12, 079-310220. Benthuizen - Eind april start de Stich ting Thuiszorg Groot Rijnland in Bent huizen met een cursus ziekenverzor ging thuis. Daarbij wordt aandacht ge schonken aan vragen als: waar moet men op letten bij het tillen van een zieken? wat zijn de gevaren van langdu rig in bed liggen? welke voedingsmid delen zijn belangrijk voor een zieke? en wat betekent de ziekte voor de betrok ken? De cursus wordt verzorgd door de wijkverpleging. Thuiszorg biedt aan vullende hulp aan zieken en gehandi capten in de thuissituatie. De cursus is bedoeld voor alle belangstellenden. In lichtingen: 01728-9322. Aanmelden kan tot 19 april. Rijnwoude- Op donderdag 6 april komt het college van burgemeester en wet houders van Rijnwoude naar de kern Hazerswoude-Rijndijk. De ontmoeting met de inwoners van Rijndijk zal om 20.00 uur plaatsvinden in het Anker aan de Chopinlaan 2. Na de opening zal burgemeester Boelen het woord voe ren over de financiën van de gemeente, met name over de Onroerend Zaak Be lasting. Aansluitend zullen de wethou ders de inwoners op de hoogte brengen over actuele zaken uit hun portefeuil les. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Aan het einde is het mogelijk om persoonlijk met de colle geleden te spreken. De bijeenkomst wordt om 22.00 uur afgesloten. Het college heeft op 27 april en 23 mei de volgende bezoeken op het program ma staan. Deze bijeenkomsten zullen plaatsvinden in Hazerswoude-Dorp en Benthuizen. Hazerswoude-Dorp - Van 9 april tot en met 27 mei is in galerie Pastel in Hazer swoude een tentoonstelling te zien van de kunstenaars Guus Zuiderwijk, Hen- nie van der Wel en Joop Kreuning. Guus Zuiderwijk, van wie acrylschilde- rijen te zijn in de galerie, is schilder, keramist en beeldhouwer. Hij volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Aca demie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Guus Zuiderwijk was uitvoerder en ontwerper van monumentale kera miek bij de Porceleyne Fles in Delft en doceert keramiek schilderen en kera miek aan de Vrije Academie Vliet- streek. In zijn schilderijen spelen cir kels en vierkanten een grote rol en door een intuïtieve manier van schilderen wil Guus bronnen aanboren die dieper liggen dan op het puur individuele vlak. Van Hennie van der Wel is in galerie Pastel keramiek te zien. Zij startte in 1982 aan de Vrije Academie Vlietstreek met keramiek en heeft zich tussentijds ook bezig gehouden met grafiek en edelsmeden. Haar objecten worden met de hand gevormd en opgebouwd en zijn qua vorm, structuur en kleur afgeleid uit de natuur. Zij stelt de glazu ren zelf samen uit natuurlijke oxyden. Joop Kreuning presenteert bij de gale rie de werken die hij maakt als edel smid. Hij heeft zich gespecialiseerd in het ontwerpen en maken van sieraden van titanium. Dit is een moeilijk te be werken materiaal: het heeft een hoog smeltpunt, het laat zich moeilijk lassen, en is taai en hard. Pas na een zeer intensieve behandeling krijgt men het gewenste resultaat. Na 14 april zijn in de galerie ook beschil derde eieren te zien van Yvonne Vol- werk. Galerie Pastel in gevestigd aan de Voorweg 30 in Hazerswoude-Dorp en is geopend van donderdag tot en met za terdagvan 14.00 tot 17.00 uur. Op twee de paasdag is de galerie geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Info: 01728-8501. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 8 april wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Korenmolenlaan in Hazerswoude-Dorp een regionaal gospelkorenfestival georganiseerd. Vier verschillende koren met in totaal 150 zangers en zangeressen zullen aan dit festival meewerken. Het zijn Rising Hope uit Hazerswoude, het jongerenkoor Be Glad, Sound of Celebration uit Alphen aan den Rijn en het nieuwe koor Dee Vee. Het concert begint om 19.30 uur en de zaal gaat een halfuur eerder open. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Van de Linde aan de Dorpsstraat en bij boek-en muziekhandel het Anker in Alphen aan den Rijn. Reserveringen en inlichtingen: 01728- 8181.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15