övaart wordt uitgebaggerd Schaakvereniging Moerkapelle naar Hellevoetsluis Squashtoernooi in Moerkapelle Boosheid en angst strijden bij mij om voorrang Collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Vooijaarscompetitie hengel- vereniging Evenementenladder Mari Jonker: "Maak eens een leuke paaskaart of versier een ei" Diplomadag Rolling'90 Hart van Holland/12 april 1995 pagina 11 Squashcompetitie Lezers schrijven m levenhuizen - De ringvaart van de Zuidplaspolder die de IJssel en de Rotte met elkaar verbindt, wordt uitgebaggerd. Deze werkzaamheden, die uitge voerd worden door het Hoogheemraadschap Schieland, zij op 13 maart bij levenhuizen gestart. De ringvaart zorgt voor de afvoer van water uit de polder naar de Hollandse IJssel en wordt regel matig gecontroleerd door het hoog heemraadschap, die zowel verant woordelijk is voor het waterpeil als voor de kwaliteit van het water. De ringvaart wordt telkens in gedeelten schoongemaakt, in cycli van twaalf jaar. Uit de controles van het hoog heemraadschap bleek, dat een aantal gedeelten van de ringvaart te ondiep was geworden. Het ging om gebieden ten noorden en zuiden van Zevenhui zen en ten noorden van Nieuwerkerk. De bagger wordt afgevoerd en gestort in de Braassemermeer. Het kan niet gebruikt worden voor het ophogen van de kaden omdat de bagger licht veront reinigd is, zo heeft het Hoogheemraad schap laten weten. Door de verscherp te milieu-eisen wordt op deze manier extra verontreiniging voorkomen. Het baggeren zorgt niet alleen voor een betere doorstroming van het water maar ook voor een betere waterkwali teit in de vaart. Op zaterdag 8 april heeft schaakvereni ging Moerkapelle deelgenomen aan het vierde Jan Zwart-toernooi in Hellevoet- sluis. Aan deze wedstrijd, die een on derdeel is van de Grand-Prix-wedstrij- denvoorde jeugd, deden ongeveer 120 schakers uit de hele regio mee. Van schaakvereniging Moerkapelle waren Jesse en Hugo van Elteren aan wezig op dit sterk bezette toernooi. Hugo van Elteren nam deel in de E- categorie en begon de wedstrijddag met een remise. Door vervolgens drie opeenvolgende partijen te winnen nes telde hij zich weer bij de eerste zes spelers. Zijn grote rivaal, Pieter van Nes uit Zwijndrecht, zat hem deze keer weer dwars. In de vierde partij ont moetten deze twee sterke schakers el kaar en deze keer was het Hugo die het onderspit moest delven. In de achtste ronde speelde Hugo tegen klasse mentsaanvoerder Jan Pieter Vos, die eveneens bij Zwijndrecht speelt. Deze partij werd remise, zodat er voor Hugo toch nog kans was op een beker. De laatste partij zou de doorslag geven. Het was echter Reinier van de Berg uit Den Bosch die Hugo versloeg en dat betekende deze keer slechts een zesde plaats (zes uit negen). Jesse van Elteren kwam in de D-catego- rie uit. Hij moest het opnemen tegen sterke spelers zoals Ka Chun Lui, Tim Benning en Djurre den Heeten. Hij won de eerste twee partijen vrij eenvoudig maar de derde partij was moeilijk. Zijn tegenstander was Djurre den Heeten: een taaie schaker. Door goed door dacht te schaken werd dit remise, wat overeenkomt met de krachtsverhou ding. Tegen Ka Chun Lui moest hij ech ter een punt inleveren en met een eind- score van 5,5 uit zeven bracht dit hem, in een deelnemersveld van 34 spelers, op een derde plaats. Volgende week vinden in Schiedam de Persoonlijke Kampioenschappen in de E-categorie plaats. Van Schaakvereni ging Moerkapelle hebben drie schakers zich weten te plaatsen: Hugo van Elte ren, Jan van Helden en Sander Hertog. t.k. noten eethoek bankstel klok twee cristal. lampjes Korenstr. 27 Zvh t.k. polyester motorboot met 9 pk BBM, trailer verlichting, radio enz. 01793-1832 t.k. caravan voortent beige bruin omloop 720 740 i.g.st. Dorema ƒ200,-01828-18195 t.k. commodore 64 kl. monitor m. geluid ƒ150,- spelen auto cassettespeler 25,- 01828-16219 t.k. Fiat Uno 45 ie wit bj 4-'89 apk 4-96 radio/cass op slede ƒ6250,-01828-14473 Gratis ronde grinttegels doorsnede 50 en 50 cm tel. na 18.00 uur: 01727-13774 t.k. 2 prof. oprijbruggen voor auto 40 cm hoog 2 m. lang ƒ250,-01727-12345 t.k. racefiets jan jansen lichtgewicht frame 52 cm 12 versn. rood 01891-16894 t.k. rieten fietsmand voor kindje achterop 25,- hobbelstoel met activitym. ƒ25,- 01828-15221 Gezocht: mijn lieve blauwe popje van stof in Benthuizen 079-426989 Moerkapelle - Voor de eerste maal dit seizoen werd in het Tennis- en Squash- centrum Moerkapelle een squashtoer nooi gehouden. De belangstelling voor dit toernooi was groot: 32 deelnemers uit de regio schreven zich in. Er werd gespeeld in zeven poules, verdeeld in Poules voor gevorderden en begin ners, waardoor iedere deelnemer mini maal drie maal twintig minuten speel de. Het niveau lag hoog en de beginners hebben veel kunnen leren van de gevor derden. De winnaar bij de beginners werd Rex Veldhuis uit Waddinxveen en hij de gevorderden was het Richard Stolk, die ook het vorige toernooi won. Het volgende toernooi zal in het najaar plaatsvinden. Tennis- en Squashcentrum Moerkapel le heeft van diverse kanten het verzoek gekregen om een squashcompetitie te starten. Het is mogelijk om in te schrij ven met teams van drie personen voor een competitie die vijf zaterdagen zal duren. Bij voldoende inschrijvingen wordt gestart in mei. Inlichtingen: 01793-3042. t.k. witte trouwjurk met sleep mt. 38 lengte 1.60 m t.e.a.b. 079-415318 Bijna twee jaar wonen we nu in ons nieuwbouwhuis en in de 'bouwwijk' is er voor de jeugd altijd wel wat te ont dekken en/of te spelen. Bleef het maar bij ontdekken of spelen! Dagelijks zit ik namelijk met twee tegenstrijdige ge voelens: boosheid en angst. De boos heid richt zich vooral naar die jeugdi gen, die niet tot spelen of ontdekken komen maar wel tot vernielen. Moed willig wordt er met allerlei voor de hand liggend materiaal getracht de op die dag gereedkomen werkzaamheden weer af te breken. Ik hoor mensen al denken:" Daar heb je weer zo'n oude zeur, zo'n oude muts, die niets van de jeugd begrijpt". Bij deze wil ik vertellen dat ik al ruim dertig jaar in het onderwijs zit en nog elke dag met plezier mijn werk doe. Ik vind de jeugd boeiend en heb ook voor de meesten van hen bewondering. Ze we ten zich, tegen de verdrukking van de maatschappij in, aardig te ontwikkelen. Wat wij ze als opvoeder wel moeten leren is waar grenzen liggen of te wel wat wel en niet kan. Eén van die grenzen ligt bij het weten wat het 'mijn en dijn' is. Nieuwbouwhuizen vallen ten alle tij den onder het 'dijn'. Daar kijken toe komstige bewoners vol spanning naar uit, voor hen is zo'n huis net zoiets als een nieuwe mountainbike voor de jon gelui! Dat betekent dat wij de jeugd respect moeten bijbrengen en met dat wij bedoel ik alle volwassenen en op voeders. Als de jeugd dit niet doet, ligt dat aan ons als ouders, volwassenen en opvoeders. Wij hebben die grenzen niet aangegeven! Ik kom aan mijn tweede gevoel: angst. Zoals ik reeds aangaf, werk ik in het onderwijs en wel met lichamelijk ge handicapten variërend in de leeftijd van 3 tot 20 jaar. Ik weet wat het is als een kind in een rolstoel moet op groeien. Met schrik en beven zie ik de capriolen die de jeugd al klimmend uit haalt en het spreekwoord zegt het al: "Een ongeluk zit in een klein hoekje". Wat doe je al ouder als je kind tijdens het 'spel' ongelukkig is terecht geko men en met een hersenletsel wordt af gevoerd? Juist ja, je schuldig en onge lukkig voelen en vooral jezelf verwijten maken: "Had ik maar....". Bij deze wil ik alle ouders oproepen kinderen respect te leren, maar ook te vragen waar men speelt of een oogje in het zeil te houden. Ook als ze tien jaar of ouder zijn is deze vorm van belangstel ling noodzakelijk. De jeugd is onze toe komst: Ga er zuinig mee om! Marleen Koren, Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle - In de week van 16 tot en met 24 april wordt de jaarlijkse collecte gehouden van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Dit geld is bestemd voor de gehandi captensport. Elke week raken 450 men sen in lichte of zwaardere mate door een (verkeers)ongeval gehandicapt. Veel van deze mensen willen na hun revalidatieperiode weer gaan sporten en stuiten op problemen, zowel bij aan passingen als bij materiaalaanschaf en sportaccommodotie. Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten helpt fi nancieel bij het wegnemen van drem pels op dit gebied. Juist omdat veel gehandicapten alleen op deze manier op sociaal gebied kunnen functione ren, subsidieert het fonds verenigingen die sport voor gehandicapten mogelijk maken. Het fonds keert jaarlijks onge veer 2.000.000 gulden uit aan projecten voor de gehandicaptensport. Bodegraven - Op zaterdag 8 april heeft hengelvereniging Zevenhuizen-Moer kapelle de tweede wedstrijd van de voorjaarscompetitie gehouden in de Oude Rijn in Bodegraven. Er waren ze ven deelnemers. Deze keer viel de vangst tegen: er werden veel kleine vis sen gevangen en de visvangst was 11.280 gram. Het opvallendst was de vangst van C. Klomp die een karpertje ving. De vijftien wedstrijdpunten wa ren deze week voor J. Wiersma met 2.140 gram vis, C. van Pelt werd tweede met een vangst van 2.010 gram. Van Pelt doet echter niet mee aan de com petitie en krijgt daarom geen wedstrijd- punten. Derde werd C. Klomp met 1.990 gram en veertien wedstrijdpunten, de dertien punten waren voor B. Bazen met 1.910 gram. De tussenstand na twee wedstrijden: 1B. Bazen, 2. A. van Erk, 3. A. Metselaar. De komende week worden de volgende evenementen georganiseerd in Zeven huizen en omgeving: van 14 tot en met 18 april wordt de Groen en Doen-beurs gehouden in het Plantarium gebouw in Boskoop, op 14 april is er een vlooien markt in de Beurshal in Boskoop, op 15 april wordt in de Grote of St. Janskerk in Gouda een paasconcert gegeven door Vox Jubilans uit Waddinxveen, op 15 april zijn de molens van de Molenvier gang in Zevenhuizen van 10.00 tot 17.00 uur in bedrijf, op 15 april geeft het mannenkoor de Gouwestem in de Doe len in Rotterdam een passie- en paas concert, van 15 tot en met 17 april is er een brieven- en filateliebeurs in de Mammoet in Gouda en op 17 april wordt in Waddinxveen vanaf 12.00 uur de derde Wielerronde gehouden. Vrijdag 7 april werd de jaarlijkse diplo- madag gehouden van Rolling'90. Hier aan deden verschillende leden van de verenigingen deel: Maral Noshad Sha- rifL Marsha van Dommele en Linda Ver schoor (diploma A), Marloes Bukman an Claudia Jonker (diploma B), Lizzy Wick, Rachel v.d. Schee, Iris Dijkema, t/aniëlle Hoogendoorn, Kathy Hoogen doorn, Emily van 't Wout, Jennifer van Vuuren, Linda Krispijn en Sjoukje van Haasten (diploma C), Elise Hoogen doorn, Kim Wittekoek, Maria Oskam, i Ha Koole, Carla Matze en Desiree "nmerzeel (diploma D), Mariska Com- Peer en Trisja van 't Wout (diploma E). 0p zaterdag 1 april heeft de vereniging deelgenomen aan de Open Zaanse Mmpioenschappen Kunstrijden in 4aandam. De leden kwamen uit de klas- sen Beginners A, Beginners B, Pupillen A, Pupillen B met vrijrijden en figuren. Bij Beginners A behaalde Iris Dijkema een zesde plaats en Emily van 't Wout kwam op een tiende plaats. Bij Begin ners B kwam Jorien v.d. Heijden in het bezit van haar eerste beker door de derde plaats te behalen. Helaas kon zij zelf niet naar het schavot omdat zij haar enkel brak na een ongelukkige val. Iekelien Stange behaalde de vijfde plaats en Maria Oskam werd 11e. Bij de Pupillen A behaalden T risja van 't Wout en Desiree Immerzeel respectievelijk de 12e en 14e plaats en bij Pupillen B behaalde Wanda van Hoven een acht ste plaats bij de figuren, zonder te heb ben kunnen oefenen met de figuurtrai ning. Gerdine Lindhout werd eerste bij het vrijrijden, Wanda van Hoven werd zevende en Elise Hoogendoorn acht ste. Bij de Combinatie Pupillen B werd Wanda van Hoven tweede. Moerkapelle - Een echte knutselaar. Zo kan Mari Jonker uit Moerkapelle het best genoemd worden. In haar huis is te zien dat zij veel met haar handen werkt: aan de muren, op de kasten en op tafel zijn de produkten van haar hobby te zien. "Ik vind het heel leuk om te knutselen,legt Mari Jonker uit. "En dat heb ik niet van een vreemde: mijn moeder en groot moeder uit Noorwegen zijn ook echte handwerkers". Zij haalt een herin nering op: "Toen ik vijfjaar oud was, ging in logeren bij mijn oma in Noor wegen. Zij heeft mij tijdens die va kantie leren breien op de Scandina vische manier". Overal en in alles ziet Mari materi aal voor haar hobby. "Tijdens een wandeling in het bos, neem ik mooie stukken schors mee," vertelt zij. "En uit folders gebruik ik plaatjes om kaarten te maken". Een van haar hobby's is het werken met Fimo-klei. "Met die gekleurde klei kun je veel doen, bijvoorbeeld figuurtjes maken. Je kunt de klei ook gebruiken om eieren mee te versieren". Zij laat twee eieren zien die zij gemaakt heeft voor de Paas dagen. "Deze eieren heb ik eerst uitge blazen en schoongespoeld. Daarna heb ik eerst de groene bladeren op de eie ren geplakt en daarna heb ik de bloeme tjes gemaakt. Dat is echt priegelwerk, waarbij ik vaak spelden gebruik". Mari vindt het leuk met weinig midde len leuke dingen te doen. "Ik ben heel fanatiek in het vinden van goedkope materialen," vertelt zij lachend. "Bij de behangwinkel haal ik oude stalenboe- ken. Dat mooie papier gebruik ik bij voorbeeld om schrijfmappen te maken of zoals met Pasen eierdoppen in de vorm van een eend". Ook oude voor beeldboeken met geboorte- en kerst kaarten zijn niet veilig bij de Moerka- pelse: deze worden gebruikt voor nieu we, zelfgemaakte kaarten. "Ik heb nog nooit kerstkaarten gekocht, hoe mooi ik ze ook vind. Juist het persoonlijke van een zelfgemaakte kaart spreekt mij aan. Ik maak precies de kaart die bij iemand past". Hoewel het gezinsleven voor haar op de eerste plaats komt, geniet de enthousiaste Moerkapelse Mari Jonker met twee versierde eieren. van haar hobby. "Als de kinderen 's middags naar school zijn, ga ik lekker aan tafel zitten met mijn werkjes. Dat zijn echt momenten voor mezelf". In de Paastijd maakt Mari vaak toepas selijke versieringen. "Het is heel een voudig. Voor een echte paasboom kun je piepschuim eieren kopen en die be kleden met stof en kraaltjes. Dat maakt een tak van de krulhazelaar heel vrolijk. En een andere tip: maak eens een paas kaart voor iemand die je aardig vindt. Het is een kleine moeite en het persoon lijke tintje wordt zeer op prijs gesteld".

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11