^gezonde geest in een lichaam Voorverkoop VW Inzamelactie dieronvriendelijke cosmetica in Boskoop Felicitaties bij 60-jarig huwelijks jubileum Waddinxveen viert 50 jaar bevrij ding met Karaoke-wedstrijd hVVaddinxveen-DOSK WONiN eurohome Kerkdiensten Workshop poëzie door Peter Blanker Gratis compost voor inwoners Waddinxveen I Tijd nemen Goedkoper en gezelliger Tim Immers presenteert voorrondes in Boskoop Zijde 36 01727-14550 asen Hart van Holland/12 april 1995 pagina 15 Boskoop - Bij het VW-kantoor in Bos koop zijn voor de volgende voorstellin gen kaarten in de voorverkoop: Aaliyah Wayne Marshall op zondag 7 mei in Ahoy, Rotterdam; East 17, Letting off steam tour '95 op vrijdag 2 juni in Ahoy, Rotterdam; Circus Carré vanaf 11 april tot en met 19 november, door heel Ne derland; Dynamo Open Air op zaterdag 3 en zondag 4 juni, Eindhoven; Pinkpop Martin de Knegt: "Als je ontspannen bent, kun je effectiever en beter werken Lekker ontspannen. Dat klinkt gemakkelijk maar niet iedereen \heeft de rust om het gejaagde leven los te laten. Martin de Knegt, ontspan- Iningstherapeut: "Bij veel mensen blijft de denkmolen doormalen. Ook in het [weekeinde als zij moeten ontspannen. Zij zijn teveel met hun werk bezig en lijden aan allerlei klachten die met deze spanning verband houdt zoals spier en hoofdpijn. Bij mij in de praktijk komen zij weer tot rust". Martin de Knegt is werkzaam als ontspanningstherapeut in zijn praktijk aan de Weegbree in I Boskoop. De praktijk is gelegen midden I in het groen, tegenover de kinderboer derij. "Het is een perfecte lokatie," vindt Martin de Knegt. "Heel rustge vend". Hij vertelt dat er steeds meer aandacht is voor het uiterlijk, terwijl aan het innerlijk voorbij wordt gegaan. "Veel mensen gaan in de weer met pot- ten crème terwijl zij ongezond eten en zich niet bewegen. Door een ongezon de voeding, stress, relatieproblemen, ontslagdreiging, roken, drinken, slaaptekort of een gebrek aan liefde en erkenning, krijgen zij allerlei klachten. Die kunnen variëren van migraine, buikpijn, hyperventilatie tot rugpijn en infarcten". "Bij gespannen mensen is de energie opgeraakt," aldus Martin de Knegt. "En ik kan hen helpen weer nieuwe energie te krijgen". De therapie is erop gericht de cliënt zoveel mogelijk te ontspan nen. Eerst krijgt men een kop koffie en neemt men plaats op een massagemat. Zo wordt gestart met het intakege sprek. "Ik vind het heel belangrijk om tijd te nemen voor alle klachten, maar vooral voor het verhaal erachter. Een klacht ontstaat immers niet zomaar". De behandeling bestaat uit drie onder delen. "Ik maak gebruik van apparatuur zoals laser, infraroodsauna, geluidsgol ven, magneettunnel en cycloïde-vibra tie," vertelt de therapeut. "Daarnaast pas ik klassieke massage, voet- en li- chaamsreflexologie, oefentherapie en andere soorten massage toe. Ten der de gebruik ik de zogenaamde holisti sche benadering, die nauw verwant is aan de haptonomie. Hierbij staat de relatie tussen lichaam en geest cen traal. in de benadering zijn oosterse invloeden verwerkt zoals acupressuur, laseracupunctuur, moxa, chakra's en shiatsutechnieken". Omdat de ontspanningstherapie niet vergoed wordt door het ziekenfonds en omdat men het gezellig vindt, kiezen sommige cliënten voor een duo-arran gement. "Gezondheidszorg wordt ge zien als een luxe. Daarom is het nodig om op een creatieve manier op zoek te gaan naar betaalbare oplossingen. Een hiervan is het duo-arrangement waar- Boskoop - Op donderdag 11 mei zal Peter Blanker in de Openbare Biblio theek twee workshops poëzie verzor gen. Peter Blanker, onder andere be kend van het lied: Het is moeilijk be scheiden te blijven, is tegenwoordig tevens docent taalexpressie. Hij zal al lerlei vormen van taal behandelen en de deelnemers worden actief betrok ken bij het spelen met taal. Zo komen er onder meer clerihews, haiku's en vele andere dichtvormen aan de orde. De workshops beginnen om 14.30 uur en om 19.00 uur en duren ongeveer 2,5 uur. Deelname 10,-, er zijn nog enkele plaatsen vrij, maximum aantal is vijf tien per groep. Aanmelding telefonisch (01727-13170) of bij de bibliotheek. Waddinxveen - Op zaterdag 15 april krijgen alle inwoners van Waddinxveen een gratis zak compost van de gemeen te en het bedrijf Stercompost. Deze compost wordt uitgereikt op het evene mententerrein aan de Dreef zolang de voorraad strekt van 9.00 tot 12.00 uur. Oe compost is afkomstig van het groen te-, fruit- en tuinafval dat de inwoners van Waddinxveen en diverse andere gemeenten hebben aangeboden aan de vuilophaaldienst. Het gebaar van de gemeente en het composteerbedrijf is bedoeld als beloning voor het geschei den inleveren van afval waardoor min der vuil verbrand hoeft te worden. De compost is alleen verkrijgbaar tegen inlevering van de bon die vandaag te vinden is in het Weekblad van Wad dinxveen. Boskoop - Op 24 april wordt voor de vijftiende keer Wreldproefdierendag gehouden. Er worden in Nederland per Har achthonderdduizend proefdieren gebruikt. Veel dierproeven in de cosmetica-industrie zijn echter over bodig; door de slechte communicatie ussen bedrijven worden vaak onnodig nezelfde dierproeven uitgevoerd en oovendien zijn er tegenwoordig betere estmethodes, aldus de Dierenbe scherming. Be stichting Proefkoneen zal op 24 april en bustocht maken langs instellingen le apen als proefdier gebruiken en ngs grote cosmeticaproducenten die met door hen erkend zijn. Het gaat hier- Yv "rma's L'Oreal, Gilette en hp6S fi°cher- Hoewel sommige van ze Bedrijven zeggen diervriendelijk produceren, weigeren zij lid te wor- 11 van Proefkoneen; een instelling die bedrijven hierop controleert. In het geval van Yves Rocher worden hun eindprodukten weliswaar niet getest op dieren, maar de grondstoffen voor deze produkten wel. Gilette heeft het anders aangepakt: zij schakelen andere laboratoria in. De dierenbescherming in Boskoop helpt Proefkoneen bij het inzamelen van dieronvriendelijke cosmetica, le dereen in Boskoop en omgeving wordt verzocht om alle flesjes, tubes, potjes en doosjes van dieronvriendelijk cosmetica in te leveren. Dit kan tot en met 16 april op de Groen en Doen beurs bij de stand van de Dierenbescher ming, bij de bibliotheek, bij van der Hoeven's Natuurwinkel en bij Jeanette an der Lede, Noordeinde 321. Inlich tingen: Dierenbescherming Boskoop, 01727-11810. op maandag 5 juni met onder andere Sinead O' Connor, Faith no More, The Levellers, Van Dik Hout in Landgraaf; Passiespelen (groot openluchttoneel) iedere zondag vanaf 28 mei tot en met 24 september in Tegelen; Jim Rose Cir cus Sideshow op zaterdag 29 april in Tivoli, Utrecht. Kaarten zijn eveneens verkrijgbaar bij de VW Zevenhuizen, 01802-2131. bij men met z'n tweeën komt zodat de kosten lager blijven en de apparatuur economisch gebruikt kan worden. Veel mensen vinden het gezelliger, terwijl de privacy gewaarborgd blijft". Om zijn cliënten zo goed mogelijk te helpen, werkt Martin de Knegt samen met andere therapeuten. "Tijdens op leidingen, stages en seminars ben ik in contact gekomen met lasertherapeu ten, osteophaten en psycho-dyna- misch therapeuten, die opmerkelijke resultaten hebben geboekt op hun vak gebied" aldus Martin de Knegt. "Hier door kan ik niet alleen mensen doorver wijzen naar de huisarts, maar ik kan ook een alternatief bieden voor chroni sche problemen, waarvan beweerd wordt dat deze 'tussen de oren' zitten. Bovendien geef ik aan mijn cliënten gemakkelijk thuis uit te voeren oefenin gen mee, naast informatie over dieten, vitamines, mineralen en voedingssu- plementen. Na de behandeling voelen de cliënten van de Boskoopse therapeut zich weer ontspannen en kunnen beter omgaan met hun problemen. "Doordat zij rusti ger zijn, kunnen zij op een andere ma nier kijken naar hun gedragspatronen. Negatieve gedragspatronen kunnen zij proberen los te laten, waardoor men vrijer wordt. Het lichaam krijgt dan de ruimte om te ademen en energie op te nemen. Op die manier kan men beter werken en voelt men zich energieker". Inlichtingen: 01727-17883. t.k. mooie schildersezel leuk klein bolderkarretje voor strand eiken boekenkast 01728-9523 Waddinxveen - Afgelopen zaterdag vierden de heer en mevrouw Van der Valk-Ravesloot hun 60-jarig huwelijks jubileum. Zij zijn geboren, getogen en getrouwd in Rotterdam en twintig jaar geleden naar Waddinxveen verhuisd. Daar wonen zij sindsdien met veel ple zier. Het jubilerende echtpaar heeft een zoon, die met zijn echtgenote en doch ter in Amsterdam woont. De heer Van der Valk is werkzaam geweest Dij oe gemeente Rotterdam, waar hij de func tie van hoofd opzichter bestratingen bekleedde. Het feest werd gevierd in de Unie in Waddinxveen, waar het bruidspaar een receptie hield. Hier werd ook burge meester C.M. van der Linden begroet, die het echtpaar namens het gemeente bestuur feliciteerde. Waddinxveen - Op vrijdag 5 mei organi seert de Stichting Nationale Feestda gen Waddinxveen een karaoke-wed strijd. Van 12.00 uur tot 17.00 uur vin den op de Beukenhof de eerste selec tiewedstrijden voor deze wedstrijd plaats. Tim Immers, bekend van Goede Tijden, Slechte Tijden en Rabo Top 40 zal de presentatie van dit gedeelte ver zorgen. De finale is 's avonds in de sporthal de Sniep aan de Sniepweg. Voor de Karaoke-wedstrijd is een prij zengeld van in totaal fl. 500,- beschik baar. Aansluitend op de karaoke-finale is in "De Sniep een feestavond georgani seerd met diverse optredens van zowel nationaal als internationaal bekende bands. Deelnemers aan de karaoke- wedstrijd kunnen zich opgeven bij: Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, H. Heijermanslaan 15, 01828-31932; Rogier Visser, Woubrechterf 69,01828- 11448. De deelnemers ontvangen zo spoedig mogelijk een inschrijfformulier-en een lijst van achttien liedjes waaruit zij kun nen kiezen. Waddinxveen - Op 19 april wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een woonexpositie gehouden voor aspi rant-kopers van koopwoningen in plan- deel A van Zuidpias '90. De expositie wordt om 11.30 uur geopend in bijzijn van het gemeentebestuur en vertegen woordigers van het architectenbureau en de projectontwikkelaar. De archi tect zal een toelichting geven op de geëxposeerde woningontwerpen. Boskoop - De bibliotheek is in verband met Pasen gesloten op vrijdag 14 april, zaterdag 15 april en maandag 17 april. Boskoop - Vorige week woensdag stond de openbare bibliotheek van Boskoop in het teken van de toekomst. In de bibliotheek werd een informatiemarkt gehouden waarbij de nieuwste technische snufjes werden gepresenteerd. In de Toekomstbus op het parkeerterrein konden kinderen kennismaken met onder andere cd-i en cd-rom. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. Goede Vrijdag 14 april 19.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn; Paaszondag 16 april 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. C. Beiboer, Oegstgeest. Herv. Immanuël kerkgem. Woens dag 12 april 19.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers en mevr. L. Bongers-Brands, SOW Avondgebed; Witte donderdag 13 april 19.30 uur ds. A.A. v. Houwe- lingen en mevr. D.E. v. Houelingen- Verdonk, H.A.; Goede vrijdag 14 april 19.30 uur ds. J.C. de Moor en de heer J.D. Geel, SOW Passiestonde; Zater dag 15 april 22.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers en de heer J.D. Geel, SOW Paas wake; Paaszondag 16 april 9.00 (doop) en 10.30 uur ds. A.A. v. Hou- welir 17.00 uur geen dienst Geret. Ontmoetingskerk Paaszon dag 16 april 9.30 uur ds. J.C. de Moor; 17.00 uur geen dienst. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): Goede Vrijdag 14 april 19.30 uur spreker br. S. Ver kerk; Paaszondag 16 april 10.00 uur br. H.G. de Roodt. Buöuoop V.P.G.: Witte donderdag 13 april 19.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin; Paaszon dag 16 april 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. Goede Vrijdag 14 april 19.30 uur ds. R. de Reuver; Paaszon dag 16 april 9.30 uur dr J. Haitsma; 11.00 uur ds. R. de Reuver; 2e Paasdag 9.30 uur ds. R. de Reuver, zangdienst. De Stek Goede Vrijdag 14 april 19.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk; Paaszondag 16 april 9.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort; Chr.Geref. kerk Goede Vrijdag 14 april 19.30 uur ds. M.J. Oosting; Paas zondag 16 april 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel Zondag 16 april Dick van Steenis. Geref. kerk Goede Vrijdag 14 april 19.30 uur ds. J.H. Langelaar; Paaszon dag 16 april 9.30 uur ds. J.H. Lange laar; 17.00 uur ds. M. de Boer, Stol wijk, gez. n.m. dienst in geref. kerk.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15