Eieren verven in Zevenhuizen Tentoonstelling Tanzaniaanse kunst in Catharina Gasthuis in Benthuizen's meubelstraat, de Dorpsstaat Geslaagde testloop marathonlopers AV'47 Zwangerschapscursus Samen Bevallen mthuken •s Paasbrood staat centraal I Verrassende broodjes en sandwiches van waay woondesign benthuizen WM 2 PAASDAG 17 APRIL GEOPEND Hart van Holland/12 april 1995 pagina 19 eestelijke Paasbrunch IPacpn is het mogelijk om uit te slapen als het klassieke paasontbijt vervangen wordt door een brunch. In I afmeer eezinnen wordt op zon- en feestdagen het ontbijt en de lunch samengevoegd tot een brunch. I brunch bestaat uit veel kleine gerechten en vooral veel soorten brood en broodjes. I n hasis van een brunch wordt gevormd door brood: bruinbrood, knapperige witte bolletjes, I Panties Centraal staan natuurlijk de vrolijk gekleurde eieren en het Paasbrood. Verder kan I? tafel aangekleed worden met een mand of een schaal met verschillende broodsoorten, I rbeeld met een paashaasje van brooddeeg (verkrijgbaar bij de bakker) en met narcissen I n irissen. Wat betreft luxe broodsoorten is er tegenwoordig keus genoeg: tijgerbolletjes, I croissants, sesambolletjes, harde puntjes. I nmrfat de brunch een wat zwaardere maaltijd mag zijn dan een ontbijt kunnen er warme hapjes 1 naU raeoüt erbij geserveerd worden. Of broodjes met roerei. Want wat is pasen zonder eieren. I Neem kleine harde broodjes, hol deze uit en vul ze met kruidig roerei gemaakt van losgeklopte f pieren wat peper en zout en fijngesneden bieslook, tijm en peterselie I rink lekker zijn luxe sandwiches gemaakt van witbrood en belegd met gerookte zalm en wat dille. Heel oricineel is een uitgehold casinobrood gevuld met verschillende soorten sandwiches. Snijd van een onaesneden wit casinobrood aan een lange kant de korst af (dit wordt het deksel). Snijd nu met een «TherD mes het binnenste zachte deel uit het brood. Doe dit voorzichtig, zodat het brood niet beschadigd. Sn id het binnenste gedeelte van het brood in dunne plakjes en maak er kleine sandwiches van. Gebruik - als'vulling bijvoorbeeld kruidenroomkaas met blaadjes sla, fijgeprakte tonijn uit blik met mayonaise pn blokjes tomaat of eiersalade met reepjes rode paprika. Snijd de sandwiches diagonaal doormidden j en vul het lege brood op een speelse manier met de sandwiches. Leg het brooddeksel er half op. Ahextraatjes kunnen diverse vruchtensappen als grapefruitsap of sinaasappelsap geserveerd worden, gekoelde witte wijn smaakt ook voortreffelijk bij zo'n brunch. Een I Boskoop - April is de maand van de grote voorjaarsmarathons in Londen, het Westland en de grootste van Neder land in Rotterdam. Door een aantal lo pers van de loopgroep van AV'47 wordt vanaf januari gericht getraind voor een van deze marathon-klassiekers. Aan zowel de marathon in Londen als die in het Westland zou deelgenomen wor den door twee lopers. Aan de marathon van Rotterdam op 23 april wordt door twaalf personen meegedaan. Het club- record voor AV'47 voor dames is vanaf de oprichting vacant maar dit jaar zal Annette Huisstede deelnemen in Rot terdam zodat dit eindelijk wordt ver- I vuld. Onder leiding van trainers Jan v.d. Meij en Jaap van Prooijen is er de afgelopen maanden een gedegen conditie opge bouwd. Op 8 april was de laatste test loop over dertig kilometer in Moord recht, waaraan alle lopers hebben deel genomen Na afloop was iedereen te vreden over de gelopen tijden en werd druk gerekend. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Uitgaande van dertig kilometer kunnen alle lopers de mara thonuitlopen. Jaap van Prooijen, Peter Pouw, Leen Harkes, Auke de Vries en Wiro v.d. Werf zullen uitkomen rond drie uur. John v.d. Laar, Hans Stolwijk en Jan Benschop komen uit rond 3,5 uur en Bernard Glazer en Hans van Leeuwen eindigen naar verwachting een kwartier later. Peter Kalkman zal iets onder de vier uur blijven en Annet te Huisstede denkt binnen 4,5 uur bin nen te komen De twee leden van de loopgroep die deelnamen aan de marathon in Londen, hebben onder warme omstandigheden succesvol gelopen. Hans van Leeuwen eindigde in een mooie tijd van 3 uur en 51 minuten en Peter Verbeij liep deze eerste keer 4 uur en 2 minuten. De woensdag na de marathon waren zij alweer voorzichtig aan het trainen. Op 8 april was de Westland Marathon waaraan twee Benthuizenaren (voor het eerst) deelnamen. Rein Kamphuis en Louw Bregman hadden een goede basisconditie en hebben deze omgezet in een goede marathon-conditie. Dat de marathon van het Westland niet ge makkelijk zou zijn, was hun al duidelijk geworden. Er staat bijna altijd een har de wind in het Westland. Vooral de laatste zeven kilometer hebben de lo pers hierdoor nog een extra handicap. Louw Bregman had het moeilijk maar wist toch een goede tijd te lopen: 3.34.20. Hij eindigde tien seconden voor zijn loopmaat Rein Kamphuis die 3.34.30 liep. Begin juni start er een nieuwe zwanger schapscursus voor aanstaande ouder paren uit de regio die in augustus of september een baby verwachten. Uit gangspunt voor de cursus is de geza menlijke voorbereiding op de beval ling. In de cursus wordt getracht onze kerheid en angst weg te nemen. Tijdens het theoretisch gedeelte wordt kennis opgebouwd over wat er bij de bevalling gebeuren kan. In het praktijkgedeelte spelen onder andere ontspannings oefeningen een rol. De cursus beslaat negen avonden van ongeveer twee uur. Aan de cursus nemen maximaal vier ouderparen deel. Yvonne van der Ham geeft de cursus in Waddinxveen. Info: 01828-19566. Voor cursisten uit Hazers- woude-Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn: Trudy Bettelheim, 01714-16625. Benthuizen - Op zaterdag 15 april orga niseert koffiebar de Schuilplaats een paasprogramma. Om 20.00 uur gaan de deuren open in de Bron aan de Dorps straat 42 en om 20.30 uur gaat de avond van start voor iedereen vanaf 14 jaar. I Zevenhuizen - Op zaterdag 15 april wordt I door de middenstandsvereniging Zevenhui- I zen weer de paasactiviteit 'eieren verven' I georganiseerd. Op het plein voor het gemeentehuis kunnen kinderen tot en met I twaalf jaar zich van 10.00 tot 15.00 uur weer j t uitleven. Er is een wedstrijd verbonden aan het verven, waarbij er drie categorieën worden onderscheiden: tot en met drie j jaar. van vier tot en met zeven jaar en acht tot en met twaalf jaar Voor de winnaars in elke categorie heeft de \middenstandsvereniging een prijs/ beschikbaar gesteld. Voor het winkelend publiek is er Artn ^Hnntlo een attentie. Gouda - Van 8 april tot en met 5 juni organiseert Museum het Catharina Gasthuis in Gouda in samenwerking met de Stichting Ontwikkelingssamen werking Gouda een tentoonstelling van hedendaagse Tanzaniaanse kunste naars. Op 7 april werd deze tentoonstelling officieel geopend door minister Jan Pronk van ontwikkelingssamenwerking. Bij Afrikaanse kunst denken de meeste mensen al gauw aan traditionele mas kers, amuletten en beelden die gebruikt werden bij de rituelen van de verschil lende Afrikaanse stammen. Misschien worden soms ook kunstig bewerkte ge bruiksvoorwerpen zoals kook- en voor- raadpotten, hoofdsteunen, wapentuig of textiel tot de Afrikaanse kunst gere kend. Maar aan eigentijdse en moderne kunst van het westen, wordt niet snel gedacht. ?.'nc's de mammoet tentoonstelling Magiciens de la terre', die in 1989 in het centre Pompidou en de hal van La Vil- 'ette in Parijs werd gehouden, mag het voor iedereen duidelijk zijn dat ook in ue derde wereld wel deb dijk sprake is ^"ontwikkeling van de hedendaagse Pe Stichting Ontwikkelingssamenwer- flng Gouda (SOG) wil graag meer be- endheid geven aan haar werk en wil 't niet doen door een geijkte presenta- e van ontwikkelingsproblematiek, aar door het tonen van hedendaagse nkaanse kunst. Met de groeiende ^langstelling voor de hedendaagse wiicaanse kunst hoopt de stichting vendien een breder publiek te berei- n, dan gewoonlijk. Omdat de SOG nds 1989 een waterproject in Tanza nia steunt, is gekozen voor kunst uit dit land. Tanzania ligt aan de oostkust van Afrika waar beeldende kunst traditio neel niet zo'n belangrijke plaats heeft ingenomen als in het westen. Maar toch is ook hier sprake van een beginnend kunstcircuit. De tentoonstelling 'Sanaa za kisasa za Tanzania' (Swahili voor 'hedendaagse kunst uit Tanzania') bestaat uit vier onderdelen. Het begin wordt gevormd door een aantal 'tingatinga'-schilde- rijen. Dit zijn eenvoudige afbeeldingen op vierkante stukken triplex, genoemd naar de schilder Tingatinga, die de 'uit vinder' van het genre is. De schilderijen hebben een beperkt aantal thema's, zoals het dorpsleven, dieren van het land of scènes uit het dagelijks leven. Ook beeldt men soms iets af van de problemen van het land, bijvoorbeeld mensen die door de ziekte aids zijn getroffen. De makers zijn vaak ano niem, al zijn er ook enkele bij naam bekend, voornamelijk leerlingen van Tingatinga. Dan komen er enkele grote re schilderijen van kunstenaars die al enige internationale bekendheid genie ten en al duidelijk een individuele stijl hebben ontwikkeld. De tentoonstelling laat ook een collectie grafiek zien, voor al etsen en houtdrukken, omdat de Paas Meubel Show In Benthuizen's meubelstraat, de Dorpsstraat, vindt u bij Van Waay woondesign en Classic Home Benthuizen de veelzijdigheid van wonen. Voor wonen in stijl, voor wonen op nivo. Bij Total Night Slaapkomfori Benthuizen treft u een meer dan kompleet assortiment aan in slaap kamers en alles wat met een gezonde nachtrust te maken heeft. Bij Van Waay woondesign Benthuizen vindt u een kollektie meubelen die anders en onderscheidend is Strak eigentijds of tijdloos modern. Kompleet met alle mogelijke woonaccessoires. Kom kijken met Pasen, en ontdek de veelzijdigheid van wonen bij Van Waay woondesign Benthuizen. 'HET COMPLETE WONEN IN HET GROENE HART VAN HOLLAND Hazerswoude-Rijndijk - Op zaterdag 22 april orga niseert volleybalvereniging Orion het laatste mini- volleybaltoernooi van dit seizoen. Minivolleybal is voor sporters van 8 tot 12 jaar en het toernooi wordt gespeeld in drie categorieën, afhankelijk van vaardigheid, niet van leeftijd. De velden zijn kleiner dan gewoonlijk, de netten hangen lager en er wordt gespeeld met een kleinere bal. Ongeveer 85 teams uit de regio Rijnland nemen aan dit toernooi deel. Omdat dit het afsluitende toernooi is, worden aan het einde bekendgemaakt welk teams kampioen zijn geworden. Het toernooi begint om 9.00 uur in de Landvliethal aan de Sportparklaan in Hazerswoude-Dorp en de laatste wedstrijden worden gespeeld om 16.30 uur. Voor alle deelnemers is er na afloop een attentie. Inlich tingen: 01714-13742. Dorpsstraat 55. Benthuizen 079 - 311200 Vrijdag koopa Maandags geslote Bij Classic Home Benthuizen kunt u kennismaken met de allure van het klassieke woner Meubelen in de meest traditionele vormen. Meubelen gemaakt voor alle tijden. Tanzanianen uiterst bedreven zijn geraakt in deze technieken. Het vierde onderdeel van de tentoonstelling wordt gevormd door kleine en grote Makonde sculpturen die ook in de Wester se wereld heel bekend zijn. Er bestaat in Tanzania een lange traditie op het gebied van de houtsnij kunst, vooral in het gebied van de Makonde-stam. Een deel van de kunstwerken op de expositie is direct van de kunstenaars in Tanzania aange kocht, voornamelijk Makondebeelden en 'tingat- inga'-schilderijen. Kunstenaars daar produceren namelijk niet 'op voorraad', maar vrijwel alleen op verzoek. Dat komt omdat ze eenvoudig niet over voldoende middelen beschikken om verf, papier of doek te kopen. De kunstenaars die wel op voorraad kunnen werken, maken zogenaamde 'airport-kunst', gericht op de toeristenindustrie. Om de bovengenoemde werken in een context te plaatsen zijn er bruiklenen uit Europese collec ties te zien, met name uit de collectie van het Museum für Völkerkunde te Frankfurt en een particuliere Duitse verzameling. In Duitsland wordt veel Tanzaniaanse kunst verzameld omdat het land een voormalige Duitse kolonie is. Bij de tentoonstelling wordt een kleine catalogus uitgegeven en er zullen activiteiten zoals rondlei dingen, lezingen, muziekuitvoeringen worden ge organiseerd. Voor de onderbouw van het basis onderwijs wordt een educatief project samenge steld rond het thema 'Dieren in de Tanzaniaanse kunst'. Tijdens het Nationaal Museumweekeinde op 22 en 23 april worden er speciale activiteiten voor kinderen georganiseerd, zoals Afrikaanse kettingen maken (zaterdag) en speelgoed tollen beschilderen en Afrikaans schminken (zondag). Classic Home Benthuizen is kompleet, dat wil zeggen dat u ook de bij deze stijlen passende tapijten, gordijnen, lampen en woon- ''"v accessoires aantreft. Kom eens ontdekken hoe sfeervol wonen kan zijn! Benthuizen Dorpsstraat 70-74 - 079-311200 V Gemakken.h te Dereihen vanat r.,Ksweg Ai2 Den Haag - Utrecht (afslag Biet Total Night Slaapkomfort Benthuizen is de nieuwste loot aan Benthuizen's meubelstam. Hier treft u naast een keur aan slaap kamers een breed assortiment aan in alles wat met een W gezonde nachtrust te maken heeft. Ook is bij Total Night Slaapkomfort Benthuizen aan alles gedacht om van uw ■j-J slaapkamer een "sfeerkamer" te maken. I?*?' Benthuizen, meubeldorp midden in 't groene hart van Holland VAN 12.00 TOT 16.30 UUR Gemakkelijk te bereiken vanaf rijksweg A12 Den Haag - Utrecht (afslag Bleiswijk). «-ja.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19