Familieberichten litieberichten IJssel en Gouwe "Gii zult uw lezers niet vervelen" Foto's in het HART VAN HOLLAND UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 Marten Oord Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop: Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. 30.250 exemplaren. Wij verzorgen de begrafenis of crematie in de gehele regio volgens vastgesteld betaalbaar tarief. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Adriaan van Dis is begenadigd verteller Hart van Holland/12 april 1995 pagina 3 (Henk Kruis Peter Kloeg) Bij overlijden dag en nacht bereikbaar: REGIOKANTOOR: Het Hogebnd 26 - 2761 fit ZEVENHUIZEN Zet 'em op Claudia heel veel succes toegewenst vrijdag Pa en Moe Ga-Ga 2 jaar fijn en spannend geweest ik mis je nog steeds! Je aapje Hoera! Opa Hertog is vrijdag jarig. Dikke knuffels van Kyra en Manouck Van Drunen verkast de muizen dood voor de kast Verschoor Vessem Polder op is op Gevonden: 5-5-'95 dorpstr. Zvh: zilv. hanger gemaakt van zilv. gulden 01802-1263 Jacqueline Kotvis erg bedankt voor de soep en het fruit. De ziekenboeg van nr. 18! Natasja gefeliciteerd met je idool; Valensia MJ Marcel Klomp 19 april 13 jaar wil graag veel kaarten ontvangen: Raadhuisstr. 53 Mkp Michelle hartelijk gefeliciteerd met je 5e verjaardag. Opa en Oma Wesley wordt 7 jaar op 14 april. Kusjes van pappa mamma en Jordy Kees de Zwart wordt op 13 april 33 jaar. Van harte gefeliciteerd - Jeannette Langs deze weg wil ik iedereen bedanken voor de warme belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij thuiskomst. Jan Ottevanger Audi 80 1.8 inj. 1 e eig. bj '90 onderh. boekje extra's apk ƒ14.750,- 01820-82393 t.k. Kawasaki ZXR 750 bj 90 rd/zw. i.z.g.st. t.e.a.b. 01728-9748 t.k. koelkast Zanussi dubbeldeurs beige hoog 151 cm i.z.g.st. ƒ65,- 01727-13435 Gratis af te halen; Bosch V650 wasmachine met defecte motor 01793-2157 Boskoop - "Eigenlijk was mijn boek Indische Duinen een paar honderd pagina 's dikker, maar toen ik het ging voorlezen werd het vanzelf dunner". De schrijver maakt een gebaar alsof hij bladzijden laat vallen. "Mijn stelregel is namelijk: gij zult uw lezers niet vervelen Adriaan van Dis was afgelopen donderdag in het Plantarium gebouw op het ITC-terrein in Boskoop. Hij verzorgde daar een lezing en werd geïnterviewd door neerlan dicus en publicist Gé Vaartjes uit Boskoop. De avond werd georganiseerd door de openbare bibliotheek Boskoop in samenwerking met twee boekhan dels. In ae pauze signeerae Aariaan van uis zijn ooeRen r honderd de stof ook nog eens. Domweg de fei Adriaan van Dis komt op met een rode leren schooltas. "Dit is mijn tas met boeken die klaar zijn. Ik heb ook nog een blauwe tas en daar zit materiaal in dat niet nog niet gereed is". Uit de rode tas komen en kele boeken tevoorschijn, die hij de afgelopen jaren heeft geschreven: Nathan Sid, Zilveren Het beloofde land. Daarnaast Het huis van de dove van Breyten Breytenbach en Karakter van Bordewijk. Aan de hand van deze boe- Aanrijdingen: Zondagmiddag vond op de kruising van de J. de Graafweg en de Wollefoppen- weg een aanrijding plaats. Een 42-jarige Rotterdamse automobilist reed vanaf de J. de Graafweg de Wollefoppenweg op en verleende daarbij geen voorrang aan een 71-jarige Rotterdamse automo bilist. Deze werd aan de achterzijde geraakt met als gevolg dat hij over de kop sloeg en zijn auto total-loss raakte. Er ontstond geen persoonlijk letsel. Inbraak/diefstal: In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijf aan de Ambachtsstraat te Moerkapelle. Door er een ruit uit te slaan was men door de voordeur naar binnen gegaan. Daar werd het alarm uitgeschakeld. Vervolgens werden spullen in een vrachtauto van het bedrijf geladen. Het lukte de inbrekers echter niet met de vrachtauto weg te komen. Vrijdagochtend vroeg werd bij de juwe lier aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen een zogenaamde snelkraak gepleegd. De etalageruit werd ingeslagen. Er wer den geen sieraden ontvreemd omdat die met het oog op dit soort inbraken nauwelijks in de etalage aanwezig zijn. Vrijdagavond werd ingebroken in een woning aan de Taling. Men kwam bin nen door het openwrikken van een raam aan de achterzijde. Weggenomen werd alleen geld. Overig nieuws: Maandagmiddag werd tussen 14.00 en 16.45 snelheidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamerweg. Er passeer den 2277 voertuigen waarvan er 100 te snel reden met als hoogste 78 km/u. Alle overtreders werden gefotogra feerd. 'n de nacht van donderdag op vrijdag werd op de Bredeweg ter hoogte van de veiling een alcoholcontrole gehouden waarbij ongeveer 20 automobilisten werden gecontroleerd. Eén automobi- bst had teveel gedronken. Aangetroffen fiets: Grijze Mercurius da mesfiets met trommelremmen en ver snellingen. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Wingerd, groene Union Unitas damesfiets met trommelrem men en versnellingen. Aan de Pr. Bernhardlaan werd in de nacht van maandag op dinsdag inge broken in een woning. Men forceerde het slot van de voordeur om binnen te komen. Eenmaal binnen werden de be woners wakker. Toen de bewoner ging kijken zag hij twee mannen vluchten. Weggenomen zijn rijbewijzen, pas poorten en een bankpas. In de nacht van dinsdag op woensdag werd op het bedrijventerrein Coene- coop ingebroken in twee bouwcontai- nersOntvreemd werd gewoon- en elek trisch gereedschap. Vrijdagmiddag werd bij een automo bielbedrijf in Coenecoop vanuit de re ceptie een tas gestolen met daarin een portemonnee met een behoorlijk geld bedrag. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bdrijf aan de Bredeweg. Men was binnengekomen door het inslaan van een ruit. Weggeno men werden computerspelletjes. Overig nieuws: Vrijdagmiddag werd op de Noordkade een alcoholcontrole gehouden. Van de vijftien gecontroleerde bestuurders had er één teveel gedronken, een 45- jarige Boskoper. GRAFSCHENNIS: In het weekend van 1 en 2 april werden er vanaf drie graven van de begraaf plaats aan de Alberdingk Thijmlaan aardewerkpotten met daarin zijden bloemen ontvreemd. Aan de A.Thijmlaan werden in de nacht van vrijdag op zaterdag van drie vrachtauto's een band lek gestoken. Behalve dit werden er ook vernielingen gepleegd aan spiegels en ruitenwis sers. Aangetroffen fiets: Groene Raleigh Gra nada damesfiets met velgremmen en versnellingen. Zaterdagmiddag werd op de Sniepweg een alcoholcontrole gehouden van 16.00 tot 17.30 uur. Er werden geen overtredingen geconstateerd. In totaal moesten 85 automobilisten blazen. In de daarop volgende nacht werd wel een automobilist gecontroleerd die te veel gedronken had. Het betrof een 28- jarige Waddinxvener. Aanrijdingen: Vrijdagmiddag vond een aanrijding plaats bij het oprijden van de Alphense- weg vanaf het Plankier. Een 20-jarige automohilist uit Vlaardingen verleende daar geen voorrang aan een 45-jarige vrachtautobestuurder uit Haarlem. Er ontstond alleen materiële schade. Inbraak/diefstal: Aan de Goudse Rijweg werd in de nacht van donderdag op vrijdag bij egalise- ringswerkzaamheden een zogenaamde trilplaat ontvreemd. In dezelfde nacht werd eveneens aan de Goudse Rijweg ingebroken bij een be drijf waarbij werd ontvreemd een copi- eerapparaat, een fax, een rekenmachi ne, een stofzuiger en koffie. Overig nieuws: In het kader van het project Controle bestrijdingsmiddelen werden woens dagmiddag zes kwekerijen in het Laag Boskoop bezocht door politie en mi lieudienst. Buiten een paar aanwijzin gen werd alles in orde bevonden. Zondagavond vond tussen 18.25 en 19.30 een alcoholcontrole plaats op de Hoogeveenseweg. Vijftien bestuurders laten blazen waarvan er twee in over treding waren. ken vertelt hij hoe hij gekomen is tot het schrijven van zijn laatste boek: Indische Duinen. Adriaan van Dis is begenadigd vertel ler: het voorlezen met verschillende stemmen gaat hem goed af en het pu bliek in het Plantarium gebouw hangt aan zijn lippen. Bij de fragmenten die hij voorleest uit Nathan Sid komen de op getutte Indische tantes tot leven en in Het beloofde land de kortzichtige Zuid- afrikaanse boer. Bovendien schetst hij zijn eigen hang naar toneel in grappige anekdotes over zijn jeugd. "Ik vond het geweldig om mezelf te verkleden en iemand anders te worden. In de badka mer was ik vrijdaar kon ik doen wat ik wilde. Toen ik mij een keer had ver kleed als vliegenier met de kleren van mijn Indische tantes, zeiden zij toen ik de badkamer uit kwam stormen tegen mijn moeder: "Daar zal die jongen het later nog moeilijk mee krijgen". Indische Duinen is voor Van Dis een afrekening met zijn familie, vooral met zijn hardvochtige vader. "De haat en de liefde spreekt er duidelijk uit," vertelt hij na de pauze aan Gé Vaartjes. "Eerst had ik het zelfs Dood aan de familie willen noemen. Het boek is echter niet helemaal autobiografisch. Zelf als je 'ik' schrijft, dan lieg je al. Het geheugen verdraait gebeurtenissen, ze worden vergroot of veranderd en ik manipuleer de stof ook nog eens. Domweg de fei ten weergeven is tenslotte niet erg interessant: rauwe lava leidt niet tot leesbaarheid" Het succes van zijn laatste boek, dat ondermeer genomineerd is voor de Libris Literatuurprijs, schrijft Van Dis vooral toe aan de herkenbaarheid. "Ik heb na het verschijnen van het boek honderden brieven gekregen: eerst van de mensen die mij schreven over hun ervaringen in de Tweede Wereld oorlog, later van moslims die vertellen dat hun vader ook sloeg en ten slotte van mensen die haarfijn vertellen hoe erg het bij hun thuis was. Dat gaf troost: ik ben dus niet de enige". Gé Vaartjes stelt in het vraaggesprek ook het plagiaat in Het beloofde land aan de orde. Heel schrijvend Neder land viel twee jaar geleden over Adriaan van Dis heen toen hij in dit boek over Zuid-Afrika geen bronver melding gaf van passages die hij had gebruikt uit een ander boek. "Het zal mij altijd blijven achtervolgen," ver zucht de schrijver. "Maar ik moet toe geven: ik heb inderdaad een fout ge maakt. Ik heb het op een akkoordje met mijzelf gegooid toen ik fragmen ten gebruikte uit een sociologisch ge schrift. En daar heb ik spijt van. Maar wat mij niet ombrengt, maakt mij ster ker. Het gebeurt nooit meer en ik heb het boek herschreven. Met bronver melding," voegt hij eraan toe. "Het is me trouwens opgevallen in hoeveel boeken tegenwoordig bronvermel dingen zijn opgenomen. Na die rel kijkt men beter uit. In Indische Duinen heb ik achterin het boek ook bronver meldingen opgenomen. Puur om te pesten". t.k. witte Batavus racefiets 10 versn. ƒ150,-; framehoogte 51 cm 01793-1203 t.k. i.z.g.st. voortent Walker omloopmaat ca. 8.10 ten cate all seasondoek 079-315579 t.k. vloerkleed 220x330 slaapzak gehaakte sprei tafelkleed pluche 079-310061 Walker vouwwagen 6 p. '84 luifel voortent met assf ƒ800,-01828-10780 t.k. Citroen Axel kl. grijs apk tot febr. '96 i.z.g.st. bj '89 vr. pr. ƒ4750,- na 18 uur: 071-415874 t.k eiken bankstel met bruin leren kussens 3+1+1 ƒ250,-01820-21773 ^eelin UW Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 De warme belangstelling en vele blijken van medeleven aan ons betoond na het plotselinge en veel te vroege overlijden van onze zoon, broer, zwager en oom hebben ons goed gedaan en steun gegeven. Daarvoor onze hartelijke dank. Familie Oord Zevenhuizen, april 1995. a (tijd kostenopgave gratis wilsbeschikking en lidmaatschap op aanvraag (010-4212530) volgauto's von P. de Jong B.V.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3