Voorverkoop VW Last van Couperose? Eindrapport over fusie scholen gereed Evenementenladder VW 25e keer collecte voor Hartstich ting in Waddinxveen Oefenen voor multiculturele aubade Kerkdiensten Concert inde Remonstrantse kerft Jos Brink gastpredikant in Boskoop Bloeiende Maagden in Hart van Holland/19 april 1995 pagina 15 Oud-leden gezocht Zondag 23 april Tiener Dance Party '////////////////////////////////////////////////////////////////y/MÏÏZfi/ Boskoop - Bij het VW-kantoor in Bos koop zijn kaarten in de voorverkoop van de volgende evenementen: André Rieu op 12 mei in Utrecht en op 7 en 8 mei in Amsterdam, toegangskaarten voor Archeon met gratis Arche-florijn, Circus Carré van 11 april tot en met 19 november door heel Nederland, Dyna mo Open Air op zaterdag 3 en zondag 4 juni in Eindhoven, Marco Borsato en Gordon op donderdag 11 mei in party centrum Uitgeest en The Everly Brothers op zaterdag 14 oktober in Ahoy Rotterdam. Ad Fiere temidden van enkele leden van de leiding: links van hem Peter Vermei] en rechts van hem Waddinxveen - De oudste scoutinggroep van Waddinxveen, de Pieter Maritz- mep, viert dit jaar het vijftigjarig bestaan. "Wij weten pas sinds kort dat de oprichtingsdatum 17 november 1945 is," aldus voorzitter Ad Fiere. Dat blijkt uit oude kasstukken die wij hebben gevonden in het archief. Daarom wij de reünie ook gepland in november". De Pieter Maritzgroep organiseert dit jaar een familiedag en een reünie om het bijzondere jubi leum, dat samenvalt met vijftig jaar bevrijding, te vieren. 'Onze groep is gestart als jongens- groep en is dat altijd zo gebleven," ver telt Ad Fiere over 'zijn' scoutinggroep, die momenteel vijftig leden telt. "Uit een oud kasboek van 1948 blijkt dat er toen welpen en verkenners waren, maar het is niet bekend hoeveel leden de groep toen telde. De namen van de patrouilles van de verkenners zijn wel bekend: de valken, de kieviten en de panters. Later kwamen daar de koekoe ken bij maar die zijn in het kasboek van 11950 al niet meer terug te vinden. In dat I zelfde kasboek is overigens wel de post kosten vijfjarig bestaan' te vinden. Daar is destijds fl. 2,76 aan uit gegeven!" I De Pieter Maritzgroep, met het clubge- I bouw achter de Mauritslaan, bestaat momenteel uit vier speltakken: de wel pen (7 tot 11 jaar), de verkenners (11 tot 15 jaar), de rowans (15 tot 18 jaar) en de stam (vanaf 18 jaar). "Het is een leuke groep en wij hebben gelukkig ook een enthousiaste leiding," aldus de heer Fiere. "Wij ondernemen veel bui tenactiviteiten, wij houden driemaal per jaar bivak én in de zomer is er altijd een zomerkamp. Daar kijken de jon gens altijd naar uit". Het vijftigjarig bestaan wordt op 24 juni gevierd met een familiedag voor alle leden en hun ouders. Op die dag zullen er allerlei activiteiten georganiseerd worden. Zo is er een spellet jespar- cours, een schiettent, een kabelbaan, een ballonnenwedstrijd en de dag wordt afgesloten met een gezamenlijke barbecue. "Op zaterdag 18 november houden wij een reünie met leden- en oud-leden, vertelt de heer Fiere. "Het is de bedoe ling dat er een tentoonstelling gehou den wordt over de geschiedenis van de groep, elke speltak zal een bijdrage le veren en als afsluiting wordt een groot kampvuur gemaakt". Er zijn al oud-le den opgespoord, maar nog heel veel niet. "De oude adressen kloppen veelal niet meer," legt de voorzitter uit. "Daar om zijn wij nog op zoek naar oud-leden en natuurlijk naar oude foto's, logboe ken en kasboeken. Want wij vermoeden dat er nog veel materiaal bij oud-leden thuis ligt. Ik hoop dat de mensen die weten waar wij oud-leden kunnen vin den, ook contact opnemen met ons. Op die manier wordt het beslist een ge slaagde feest". Contactpersonen: Ruud Metten: 01828- 16367, Peter Vermeij: 01828-31472 en Ad Fiere: 01828-13892. Couperose, een term die algemeen be kend is en waarmee we de constante rode wangen bedoelen die we bij vol wassenen kunnen waarnemen. Deze contstante roodheid wordt ver oorzaakt door de fijne bloedvaatjes die steeds gevuld zijn met bloed, bloed wat niet of niet goed meer doorstroomt. Functioneren deze bloedvaatjes goed dan stroomt het bloed daar soepel doorheen en ziet men de normale huidskleur. De spiervezels waaruit deze bloedvaatjes bestaan zijn glad en stevig waardoor ze zich kunnen verwij den bij te hoge temperaturen en kun nen vernauwen bij te lage temperatu ren. Deze spiervezels kunnen door di verse oorzaken beschadigd zijn en ver liezen zo hun functie en blijven chro nisch openstaan. Gesprongen of chro nisch verwijde bloedvaten in gezicht, hals en decolleté verdwijnen "bijna" nooit vanzelf. Speciale cremes "suggereren" dat cou perose verdwijnt. Dit is meestal niet het geval, wel zijn er cremes of balsems die een ondersteuning zijn tijdens de kuur- behandeling met de Blendtherapie. De Blendtherapie is een methode om couperose effectief te verwijderen. De handeling is te vergelijken met elek trisch ontharen, maar nu wordt de naald op het bloedvaatje gezet en zakt door middel van stroom vanzelf door de huid. Op deze manier wordt het bloedvaatje als het ware dichtge schroeid zodat bloed er niet meer in kan en de roodheid op die plaats ver dwijnt. Voor het verwijderen van couperose is een optimaal resultaat slechts te berei ken in kuurverband en wel in het voor jaar en in het najaar. De buitentempera tuur dient tussen de 6 en 20 graden Celcius te zijn. Bij kouder of warmer kunnen de behandelde bloedvaatjes zich niet herstellen en knappen weer open waardoor de kans op verergering van de couperose groter is. Er wordt gewerkt met een steriele weg- werpnaald, dus bij iedere behandeling wordt een schone nieuwe naald ge bruikt. Deze naalden zijn van chirur- chisch staal of goud. Afhankelijk van de gevoeligheid van de huid wordt het een of het andere materiaal gebruikt. Na de behandeling krijgt de cliënt adviezen mee over hoe de huid te behandelen de daarop volgende dagen. Inplaats van een kuur zoals bij een flin ke couperose is het ook mogelijk om in één behandeling al klaar te zijn, bij voorbeeld als er maar een paar bloed vaatjes storend zichtbaar zijn, of bij enkele spinnetjes, (dit zijn kleine rode puntjes vaak met uitlopertjes) of bloed- blaartjes, (deze komen meer op het lichaam dan op het gezicht voor). Ook kunnen op deze manier steelwratjes (fibromen) en gerstekorrels (milia's) verwijderd worden. Couperose, spinnetjes etc. komen zo wel bij mannen als vrouwen voor, zelfs bij kinderen is het soms al zichtbaar. Het ontstaan ervan kan diverse oorza ken hebben, zoals: erfelijkheid - dunne huid - weersinvloeden - alcohol gebruik - hormonale invloeden - beschadiging door te veel zonnen - bepaalde medicij nen - hoge druk o.a. persweeën, tillen, obstipatie, snuiten. Al deze veel voorkomende onschuldige huidafwijkinkjes kunnen goed behan deld worden met de Blendmethode in het voorjaar en in het najaar. De huid wordt egaler en storende rode puntjes verdwijnen. Inlichtingen: telefoon 01828-17375. Waddinxveen - Op vrijdag 28 april geeft het Delftsche Orkest Vereeniging on- I der leiding van Maschkowski een con cert verzorgen in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen. Het orkest bestaat uit 24 strijkers en blazers en zal werken spelen van Felix Mendelsshohn Bartholdy, Wolfgang Amadeus Mozart en Juan Crisostomo Antonio Arriga. Vanaf 20.00 uur is de ontvangst en het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50. Inlichtingen: 01828-19528. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. A.O. feitsema, Bunschoten; 16.00 uur: ds. T. Wendt, Bunschoten. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur SOW dienst Ontmoetingskerk. Oeref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J C. de Moor; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, SOW dienst. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw neater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. H. Tieleman. Boskoop A'P.G. 16.30 uur pastor Jos Brink, Amsterdam. "erv. gem. 9.30 uur ds. A.A.A. Pros man, Amersfoort; 18.30 uur ds. L. van Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Onr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uurds. p, vd Steege, Papendrecht. Lnr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van bteenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij d°nk: 17.00 uur mevr. ds. L.J. Koning- Gouda De komende week worden de volgende evenementen georganiseerd in de re gio: 20 april: kamermuziek in het Raad huis om 20.30 uur in Waddinxveen; 21 april onthulling oorlogsmonument aan de Tweemanspolder bij jachthuis "The Jolly Duck" in Zevenhuizen; 21 april: veiling in het Anne Frankcentrum t.b.v. de R.K. St. Victorkerk in Waddinxveen; 21 april: Voorjaarsconcert van ReWa (in het teken zstaat van het feit dat Nederland 50 jaar geleden werd be vrijd) in Het Nieuwe Trefpunt in Wad dinxveen; 21 april: gospelconcert Ont moetingskerk in Waddinxveen; 22 april: rommelmarkt Evenemententer rein aan de Dreef in Waddinxveen; 22 april: samenspelmiddag gitaar en dwarsfluit in Dorpshuis Swanla in Ze- Boskoop - Op zondag 23 april zal Jos Brink de kerkdienst leiden in de Vrijzin nig Protestantse Kerk aan de Burge meester Colijnstraat in Boskoop. De dienst begint om 16.30 uur en de kerk gaat open om 15.30 uur. Inlichtingen over gratis plaatsbewijzen: Ingrid Smit, 01727-16420 (tussen 9.00 en 10.00 uur). venhuizen; 22 april: amateurmuziek avond in de Geref. kerk in Zevenhuizen; 22 april: musical Aladdin door jeugd theatergroep MASK in de bibliotheek van Boskoop gespeeld; 22 april: verza mel-en telefoonkaartenbeurs v.a. 13.00 uur, Bergambacht; 23 april organiseert Groenservice Zuid-Holland een wande ling in de Krimpenerwaard; 23 april: Agnietenkapel in Gouda 15.30 uur Go- jazz gehouden. Van 23 april tot 1 sep tember bij de Galerie Laerken te Hazer- swoude-Dorp: kunstmanifestatie Going on the Water. Meer informatie over deze evenementen bij de VW-informa- tiepost in Zevenhuizen, 01802-2131Via dit telefoonnummer kunnen ook evene menten worden doorgegeven. Boskoop - In het begin van dit jaar be sloot het gemeentebestuur van Bos koop dat een fusie tussen de twee open bare basisscholen, de Koningin Wilhel- minaschool en de Vijverfluiter noodza kelijk was om het openbaar onderwijs aan beide zijden van de Gouwe te kun nen behouden. Vervolgens heeft het college van burgemeester en wethou ders in januari 1995 een stuurgroep en vier werkgroepen in het leven geroe pen waar alle betrokken partijen, ouders, medezeggenschapsreaden, personeel, directies en bestuur, in wa ren vertegenwoordigd. De stuurgroep heeft onlangs het fusie rapport afgerond en de gemeenteraad zal hierover op donderdag 27 april een definitief besluit nemen. Ook de beide medezeggenschapsraden moeten zich nog uitspreken over de inhoud van het rapport. Op een onlangs gehouden in formatie-avond zijn de ouders van de leerlingen van de beide scholen geïn formeerd over de stand van zaken. In middels is ook bekend hoe de directie van de nieuwe fusieschool eruit gaat zien: algemeen directeur wordt de heer R. van Ommeren, die thans directeur is van de Vijverfluiter. Lokatiedirecteur van de lokatie Boskoop-Oost en adjuct- directeur wordt de heer A. Bakker. De heer Bakker is thans directeur van de Koningin Wilhelminaschool. Lokatiedi recteur van de lokatie Snijdelwijk wordt de heer W. Groot, die thans ad- juct-directeur van de Vijverfluiter is. Op 20 april wordt door de commissie welzijn en milieu een aparte vergade ring aan het rapport gewijd. De verga dering, die wordt gehouden in het ge meentehuis, begint om 20.00 uur. Waddinxveen -1-1 de week van 23 tot en met 29 april w jrdt in het gehele land gecollecteerd voor de Nederlandse Hartstichting. In Waddinxveen gebeurt dit voor de 25e keer. Op jaarbasis ster ven ongeveer 52.000 mensen aan hart en vaatziekten. Daarom is het werk van de stichting nog altijd noodzakelijk, ook omdat de stichting geheel afhanke lijk is van giften van particulieren. Van iedere gulden die bij de Hartstichting terecht komt, gaat 85 cent naar weten schappelijk onderzoek. Boskoop - Op vrijdag 21 april is in de Tunnel in Boskoop de theatervoorstel ling van De Bloeiende Maagden te zien. "In de Afrekining nemen de dames alles en iedereen mee in hun razendsnelle optreden", aldus de Tunnel. "Af en toe lekker pervers en zo heerlijk man-on vriendelijk". De Bloeiende Maagden worden begeleid door pianist Adriaan Simons. De deur gaat open om 20.30 uur en de kaarten kosten tien gulden. Op zaterdag 22 april wordt in de Tunnel een Tiener Dance Party georganiseerd voor jongeren van 14 tot en met 17 jaar. Vanaf 22.30 uur wordt er alcohol ge schonken (alleen aan jongeren van 16 jaar en ouder). Waddinxveen -Afgelopen woensdag is er in Het Zuidhonk geoefend voor de multiculturele dag op Koninginnedag 29 april. Onder leiding van Frida Domacassé werden er tradi tionele spelletjes uit diverse landen uitgelegd aan vrijwil ligers uit Marokko, Suriname, Chili en de Antillen. Op Koninginnedag gaan deze mensen de spelletjes spelen met kinderen uit Nederland en andere landen, zodat ze spelen derwijs kennis kunnen maken met elkaar cultuur. Er worden niet alleen spelletjes gedaan, maar ook dansjes. Bovendien gaat Frida Domacassé verhalen vertellen uit diverse landen, met 'staatshoofden'als thema, om de link te leggen naar de viering van koninginnedag. Deze verha len zijn zowel leuk als interessant voor kinderen als voor volwassenen. De dag start om 9.30 uur met een multiculturele aubade, waai de traditionele volksliederen gezongen worden en waarbij het Wilhelmus gezongen wordt met mensen van zoveel mogelijk andere nationaliteiten. Elke woensdagavond om 20.30 uur en vrijdagmiddag om 14.00 uur kan iedereen die geen Neder lander van geboorte is, komen oefenen in Het Zuidhonk, Zuidplas- laan 552, Waddinxveen. Inlichtingen: Elly Smulders-Claassen, 01828-16135. Alle multiculturele activiteiten vinden plaats op het parkeerterrein van winkelcentrum De Zuidpias. Op Koninginnedag biedt het wijkwerk verder: een kleefwand met hindernisbaan, een wervelwindkast, een locomotief met aanhang wagen die de hele dag door de wijk rijdt, een suikerspinmachine, een springkussen en een grote en kleine Kop van Jut. Aan al deze attracties kan gratis deelgenomen worden. Verder is er natuurlijk het Rad van Avontuur waar prijzen te winnen zijn, enveloppen trekken en schminken.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15