Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle C c J meer gemeentenieuws op pagina 10 Hart van Holland/19 april 1995 pagina 5 Definitief geworden ontwerp-bouw- vergunningen/ontwerp-beschikkingen melding bouwplannen Waarom gemeentelijke belastingen Afgegeven bouwvergunningen/ beschikking melding bouwplannen t de periode van 26 september 1994 t/m 28 maart 1995 zijn de navolgende ontwerp- bouwvergunningen/ontwerp-beschikkingen melding bouwplannen afgegeven. Door de afgifte van een algemene verklaring van geen bezwaar door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn de navolgende ontwerp-bouwvergunnin- gen en ontwerp-beschikkingen melding bouwplannen omgezet in definitieve ver gunningen/beschikkingen: de heer K. van Belzen te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Oranjestraat 24 te Moerkapelle; Binair Groep B.V. te Moerkapelle, voor de bouw van een inpandig bedrijfskantoor, plaatselijk bekend Nijverheidstraat 8 te Moerkapelle; de heer J.W.H.B. ter Braak te Moerkapelle, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Westland 29 te Moerkapelle; de heer E. Breedijk te Moerkapelle, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 4 te Moerkapelle; de heer J.C. Brok te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend De Fuut 10 te Zevenhuizen; de heer W. van Dam te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Prins Clausplantsoen 11 te Moerkapelle; de heer J. Douma te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 25 te Moerkapelle; de heer A.B. Duijvestijn te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning en garage, plaatselijk bekend Van der Duijnlaan 15 te Zevenhuizen; de heer D. van den Haak te Zevenhuizen, voor het bouwen van een duivenhok, plaatselijk bekend De Fuut 41 te Zevenhuizen; de heer A.G.G. van Haastert te Moerkapelle, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Herenweg 23 te Moerkapelle; de heer T. Jonker te Moerkapelle, voor de bouw van een bedrijfsruimte, plaatselijk bekend Nijverheidstraat t.o. 6 te Moerkapelle; de heer D. Kegge te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Eendrachtssijk 2 te Zevenhuizen; de heer E. Kieft te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend De Fuut 25 te Zevenhuizen; de heer J. Klijnsmitte Moerkapelle, voorde bouw van een berging, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 39 te Moerkapelle; Arend P. van der Knaap te Zevenhuizen, voor de bouw van 7 vrije-sectorwoningen te Zevenhuizen, plaatselijk bekend Staringstraat te Zevenhuizen; de heer L.J. van der Knaap te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van bergruimten, plaatselijk bekend Van der Duijnlaan 19 en 21 te Zevenhuizen; de heer R. Koole te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Burgemeester Klinkhamerweg 16 te Zevenhuizen; de heer A. Kouwenberg te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Hollevoeterlaan 31 te Moerkapelle; de heer J. van Leeuwen te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Hollevoeterlaan 32 te Moerkapelle; de heer H. Lindhout te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Papaverlaan 41 te Moerkapelle; de heer J.C. Lindhoud te Moerkapelle, voor de bouw van een berging, plaatselijk bekend Westland 3 te Moerkapelle; de heer W. Luytjes te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een berging, plaatselijk bekend Rozenstraat 73 te Zevenhuizen; de heer P. van der Meer te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Burg. Klinkhamerweg 37b te Zevenhuizen; mevrouw C.P. Niewold te Zevenhuizen, voor de bouw van een garage, plaatselijk bekend Knibbelweg 4 te Zevenhuizen; de heer I.U. Noë te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning aan de voorzijde en achterzijde en de bouw van een dakkapel, plaatselijk bekend De Fuut 29 te Zevenhuizen; -de heer C. Popijus te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Burgemeester Klinkhamerweg 33a te Zevenhuizen; -de heer E. Roos te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Potgietersingel 21 te Zevenhuizen; de heer M.C. van der Spek te Moerkapelle, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Klaproosstraat 24 te Moerkapelle -de heer J.J.C. Sterk te Waddinxveen, voor het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Reigershof 7 te Moerkapelle; -de heer R. Sterk te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van de woning, plaatselijk bekend Dorpsstraat 23 te Zevenhuizen; de heer G.P. van Uden te Moerkapelle, voor het uitbreiden van de woning Westland 7 te Moerkapelle; de heer P. Vegt te Zevenhuizen, voor het plaatsen van rolluiken, plaatselijk bekend Burg. Boerstraat 2 te Zevenhuizen; -de heer M. van Velde te Moerkapelle, voorde bouw van een opslagruimte, plaatselijk bekend Bredeweg achter 47 te Moerkapelle; -de heer C.A. Verhoef te Zevenhuizen, voor de bouw van een berging, plaatselijk bekend Dorpsstraat 49 te Zevenhuizen; -de heer L. Verschoor te Moerkapelle, voor het vervangen van de berging, plaatselijk bekend Jhr. van der Weistraat 20 te Moerkapelle; -Schildersbedrijf Versprille te Zevenhuizen, voor de bouw van een opslagruimte, plaatselijk bekend Dorpsstraat 166 te Zevenhuizen; -de heer H.P. de Vries te Zevenhuizen, voor de bouw van een berging, plaatselijk bekend Dorpsstraat 54 te Zevenhuizen; -Woningbouwvereniging "Beter Wonen" te Zevenhuizen, voor de bouw van 7 woningwetwoningen, plaatselijk bekend Staringstraat te Zevenhuizen; -de heer W. Zweere te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Kratonlaan 29 te Zevenhuizen; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen/ beschik kingen in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende bovengenoemde termijn ter ge meentesecretarie, sektie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Om voorzieningen zoals wegen, groenvoorzieningen, speelplaatsen, riolen e.d. in onze gemeente aan te brengen en in stand te houden, nieuwe wijken te ontwikkelen en aan de door het rijk en de provincie opgelegde verplichtingen te kunnen voldoen heeft een gemeente inkomsten nodig. De samenstelling van deze inkomsten ziet er globaal als volgt uit: Algemene uitkering uit het Gemeentefonds Van het Rijk ontvangt de gemeente jaarlijks een uitkering uit het Gemeentefonds. Dit is een fonds dat gevoed wordt door diverse rijksbelastingen. Deze vergoeding is afhankelijk van een aantal faktoren zoals aantal inwoners, aantal woningen en sociale struktuur. De Algemene uitkering is vrij door de gemeente te besteden en maakt voor circa 30% deel uit van de totale inkomsten. - Doel-uitkeringen Dit zijn uitkeringen die de gemeente van het rijk of de provincie ontvangt en alleen gebruikt mogen worden om bepaalde taken uitte voeren. Voorbeelden hiervan zijn vergoedingen voor het onderwijs, voor de kinderopvang, voor de bijstandsuitkerin gen, voorde uitvoering van milieutaken en voor voorzieningen voor gehandicapten. De doel-uitkeringen maken voor circa 43% deel uit van de totale inkomsten. - Overige inkomsten 13% van de gemeentelijke inkomsten bestaat uit wat men noemt "overige inkom sten". Hieronder wordt verstaan zaken als huren en pachten en aanwending uit de gemeentelijke reserves. - Gemeentelijke belastingen en rechten De laatste 14% verkrijgt de gemeente uit gemeentelijke belastingen en rechten. Hieronder vallen niet alleen de algemeen bekende heffingen zoals rioolrechten, afvalstoffenheffing, hondenbelasting en onroerende- zakenbelastingen maar ook de bedragen die u betaalt voor de aanschaf van een rijbewijs of paspoort, het aanvragen van een bouwvergunning of een ventvergunning. De belastingen die u binnenkort verenigd op één aanslagbiljet zult ontvangen, zijn onder te verdelen in twee soorten: A. belastingen waarvan de opbrengst wordt gebruikt ter dekking van direkt aanwijs bare prestaties, te weten de afvalstoffenheffing en de rioolrechten; B. belastingen waarvan de opbrengst wordt gebruikt ter dekking van niet direkt aanwijsbare prestaties maar ter dekking van de algemene kosten, te weten de onroerende-zaakbelastingen en de hondenbelasting. Afvalstoffenheffing De afvalstoffenheffing wordt geheven als dekking voor de kosten die gemaakt worden voor het inzamelen en afvoeren van huisvuil. De totale gemeentelijke kosten voor het inzamelen en afvoeren van afval worden in 1995 voor 75 gedekt door de opbrengst van de afvalstoffenheffing. Het tarief voor 1995 bedraagt f 223,- per jaar voor een alleenstaande en f 343,- voor meerpersoonshuishoudens. Rioolrechten Rioolrechten worden geheven als dekking voor de kosten die gemaakt worden voor rioolaanleg en het rioleringsonderhoud. Deze kosten worden in 1995 voor 64% gedekt door de opbrengst van de rioolrechten. Het tarief voor 1995 bedraagt f 114,- per jaar voor een alleenstaande en f 175,-voor meerpersoonshuishoudens. Onroerende-zaakbelastingen Er zijn twee onroerende-zaakbelastingen te weten: a. één voor de eigenaar van een onroerende-zaak, de zogenaamde eigenaren- belasting; b. één voor de gebruiker van een onroerende-zaak, de zogenaamde gebruikers belasting. In 1995 bedraagt het tarief per volle f 3.000,- waarde in het economisch verkeer f 3,78 voor de eigenarenbelasting en f 3,03 voor de gebruikersbelasting. Hondenbelasting De hondenbelasting is dus ook een belasting ter dekking van de algemene kosten en niet zoals vaak verondersteld wordt voor de verwijdering van hondepoep. Hij wordt geheven van de houder van één of meer honden. Het tarief voor 1995 bedraagt f 99,- voor de eerste hond, f112,- voor de tweede en volgende hond en f 127,- voor honden gehouden in een kennel. 24 april 1995: Commissie Volkshuisvesting c.a.; 25 april 1995: Commissie Openbare Werken c.a.; 26 april 1995: Commissie Ruimtelijke Ordening c.a.; 27 april 1995: Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken c.a.; 16 mei 1995 Raadsvergadering. De vergaderingen vangen aan om 19.30 uur in het gemeentehuis. In de periode van 5 t/m 11 april 1995 is de navolgende vergunning/beschikking afgegeven aan: Phaff Onroerendgoed B.V. te Zevenhuizen, voor de bouw van een bedrijfsruimte en 3 silo's, plaatselijk bekend Nijverheidscentrum 38 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen/beschik kingen in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden inge diend bij de president van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende bovengenoemde termijn ter ge meentesecretarie, sektie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5