Oorlogsmonument aan de Rotte onthuld Viaduct bij Ypenburg afgesloten VEERMAN MAKELAARDIJ 2,99 KROON KEUKENS HALF GELD Gemeentelijke legpenning voor EHBO Waddinxveen Koninginnedag vieren? Lees er alles over in deze Hart van Holland! m Rundergehakt 4 verse oranje-tompoucen ^Feestelijk Koningin- nedagconcert door Ronald de Jong Dagje uit naar presenteert musical-eoncert Oranjetocht toerclut Avanti Concert in Remonstrantse kerk Deskundige dienstverlening bij al uw activiteiten m.b.t. onroerende zaken A. Veerman 2 kilo nu ƒ13,50 Albert Heijn Zevenhuizen ALLE AVONDEN OPEN TOT 21.30 UUR fl ■hHMHMM 17e jaargang nummer 612 26 april 1995 I Zoetermeer - Zaterdag 29 april zal de organist Ronald de Jong een feestelijk Koninginnedagconcert geven op het orgel van de Oude Kerk in Zoeter meer. Op het programma staan wer ken van onder andere Guilmant, Lefe- hure-Wely. Hollins en Handel. Daar naast zal er samenzang zijn met be kende vaderlandse liederen. Het con cert begint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt ƒ6,-. Het pro-| gramma dat de Jong ten gehore1 brengtbestaat uit toegankelijke mu ziek met een feestelijk karakter. Tot slot van het het dinsdag 16 eVrou Hazerswo- j mei vertrekt vereniging naar Amste i staat uit een I grachten en I wassenbeeld saud. Daarna i winkelen. B veerd in "De [dam. Rond j schap weer Opgeven kan mei bij rru 01728-9726. uit be door de Iding in het adamTus- d om te woensdag 3 Gouda-Opvrijdag28en29april gee pop- en jazzkoor Flexible Sound concert in het teken van Musica!(l>in. Het 32-koppig ko onder muzikale leiding van Rob Vuijk, zal in de kleine zaal van Goudse Schouwburg twee avondei verschillende nummers ten gehorel brengen uit de musicals Cats, Porgy Bess, The Phantom of the Opera Les Miserables. Naast kooruitvoc gen komen er ook verschillende sc ten uit het eigen koor aan bod. Musi-j calO)-in, deels gezongen in de or neie Engelse versie en deels in 1 Nederlands, begint om 20.30 Kaarten bij de kassa van de Got Schouwburg, voor 17,50 en kinderen tot 12 jaar fl. Boskoop - Op zaterdag 29 april orga niseert toerclub Avanti uit Boskoop de jaarlijkse Oranjetocht vanuit het Praathuis aan de Snijdelwijklaan. De afstanden die gereden worden zijn 20.40,60 en 90 kilometer. De eerste drie afstanden zijn uitgepljid en de 90 kilometer is gedeeltelijk uitgepijld De tochten gaan zoveel mogelijk over stille wegen en fietspaden. De starttij den voor 20 en 40 kilometer is tussen 10.00 en 14.00 uur en voor 60 en 90 kilometer tussen 9.00 en 13.00 uur. Afmelden dient voor 17.00 uur te ge beuren. Inlichtingen: K. Hofstee, 01727-14844. 0p vrijdag 28 april zal de Delftsche Orkest Vereeniging onder leiding van Zvi Maschkowski een concert verzor gen in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 in Waddinxveen. Het or kest bestaat uit 24 strijkers en blazers en zal werken spelen van Felix Men delssohn Bartholdy, Wolfgang Ama- deus Mozart en Juan Crisostomo An tonio Arriga. De ontvangst is om 20.00 uur en het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs is fl. 7,50. Iniich- tinsen-Pior Ho Miot Zevenhuizen - 'Voor altijd herinne ren wij ons degenen die zich heb ben ingezet voor onze vrijheid'. Dat is de tekst die te lezen is op het oorlogsmonument bij jachthuis The Jolly Duck in Zevenhuizen dat afgelopen vrijdag werd onthuld door de consul van de Verenigde Staten, de heer J.W. Shear burn. Het monument werd ondermeer opgericht als herinnering aan de overval op het jachthuis op 29 april 1945, enkele dagen voor de bevrijding in Nederland. Bij die overval kwam onder andere de Amerikaanse militair John E. Mc- Cormick om. Bij de onthulling wa ren ongeveer honderdvijftig men sen aanwezig. Het oorlogsmonument kreeg de naam 'Spiegeling naar de toekomst' en bestaat uit twee pilasters. Öp de linkerplaat van brons zijn de mensen in oorlogstijd te zien. Deze afbeelding wordt ge spiegeld in de rechterplaat die ge maakt is van roestvast staal. Volgens de ontwerpster van het kunstwerk, mevrouw C. Ammerlaan, symbolise ren de pilasters het verleden en de toekomst. "Daarom blijft het monu ment steeds actueel, want wij leren van het verleden terwijl wij kijken naar de toekomst. Op die manier ver geten wij nooit dat er mensen zijn geweest die zich hebben ingezet voor onze vrijheid". Ook waarnemend burgemeester L.M. Schoots memoreerde bij de onthul ling van het oorlogsmonument aan de vrijheid, die hij "de meest elemen taire rijkdom" noemde. Om die reden vindt hij het pijnlijk dat in de nabije omgeving van Nederland nog steeds Het monument bij jachthuis The Jolly Duck werd onthuld door de consul van de Verenigde Staten, de heer J W.Shearbiirn (rechts). Hij werd bijgestaan door de heer E. Wobbes, van de Stichting John E. McCormick Foundation. oorlog woedt. De heer E. Wobbes voerde na burgemeester Schoots het woord. Hij is mede-oprichter van de Stichting John E. McCormick Foun dation, de stichting die zich de afge lopen maanden sterk heeft gemaakt voor de oprichting van het monu ment. Hij verklaarde zich steeds meer met de oorlog bezig te houden en liet weten dat elk jaar op 29 april een herdenking zal worden gehou den bij het monument. Namens het voormalig verzet in Ne derland sprak de heer Th. Wempe enkele woorden. Hij was verheugd dat nog steeds nieuwe monumenten worden opgericht: "Ik ben blij dat juist in deze tijd, nu bij de herden king van de Tweede Wereldoorlog vraagtekens worden gezet, nog initia tieven hiertoe worden genomen." Hij liet bovendien weten blij te zijn dat er een vertegenwoordiger uit de Vere nigde Staten bij de onthulling van het monument aanwezig was. "Dat geeft mij de gelegenheid de Verenigde Sta ten te bedanken voor alles wat het land heeft gedaan voor Nederland," aldus de heer Wempe. Van woensdag 24 mei om 22.00 uur tot vrijdag 26 mei 24.00 uur zal bij het verkeersplein Ypenburg een viaduct worden afgesloten voor het verkeer. De weg wordt afgesloten in verband met het storten en uitharden van beton voor een viaduct in de westelij ke verbindingsweg van de rijksweg A4, komende uit de richting Den Haag, Amsterdam en Utrecht en gaande in de richting Rotterdam via de rijksweg A13. Het verkeer op de rijksweg A4 uit Amsterdam en het verkeer vanuit Den Haag via de Utrechtsebaan met bestemming Rotterdam wordt gead viseerd via de rijksweg A12 en de rijksweg A20 de route naar Rotter dam te volgen. Deze route is met gele borden nr. 5 aangegeven. Het plaat selijke verkeer op de A4 gaande in de richting van rijksweg Al3 zal door gele borden nr. 5 via de rijksweg N4 en via de westelijke rijbaan van de rijksweg A13 worden omgeleid. Het verkeer op de oostelijke rijbaan van de rijksweg A13 met bestemming Rijswijk of Den Haag wordt geadvi seerd via de afrit Delft-Noord de gele route borden nr. 4 te volgen. Beëdigd makelaar en taxateur Gediplomeerd onteigeningsdeskundige Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN M.F. Scheffers P.P. Eindhoven Telefoon 01802 - 1866 Telefax: 01802-3178 aanbiedingen alleen geldig op zaterdag 29 april Wij zijn 29 april geopend van 8.30-13.00 uur. en Dorpsstraat 1 29 - tel. 01 802-1 251 Deze hele week bij Hans Verkerk Keukens een spectaculaire oranje actie. Alle keukens van ons huismerk KROON verkopen wij deze week voor Half Geld!! Dit betekent maarliefst 100 verschillende modellen tegen de helft van de door onze leverancier aanbevolen adviesprijs. Kom super snel echt geld verdienen. Wij garanderen u echt de aller-aller laagste prijs van Nederland. 9.00-21.30 uur s'Avonds premiere Voensdog 9.00-21.30 uur s'Avonds open-huis londerdog 9.00 -21.30 uur s'Avonds open-huis Vrijdog9.00-21.30 uur s'Avonds open-huis KONINGINNEDAG GEOPEND 10.00 17.00 UUR GOUDA: JOUBERTSTRAAT 34 - 01830-25077 Waddinxveen - De jubilerende EHBO- vereniging Waddinxveen heeft afge lopen zaterdag de gemeentelijke leg penning uitgereikt gekregen door burgemeester C.M. van der Linden. De uitreiking vond plaats tijdens de receptie die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan werd gehouden in 't Trefpunt in Waddinxveen. Bij de EHBO-vereniging, die momen teel circa tweehonderd leden heeft, worden verschillende cursussen ge geven. De vraag naar de eerste-huip- bij-ongelukken stijgt nog steeds. Dit komt ondermeer door het stijgende inwoneraantal in Waddinxveen en door de Arbo-wetgeving die ervoor gezorgd heeft dat bij bedrijven en organisaties gediplomeerde en geoe fende EHBO-ers in huis dienen te zijn. De gemeentelijke legpenning wordt slechts bij hoge uitzondering uitge reikt aan rechtspersonen. Voor de EHBO-vereniging heeft het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen een uitzondering gemaakt. Het is een "blijk van waar dering voor het noodzakelijk ver band dat zij als eerste hulp hebben gelegd tussen de opleiding van hulp verleners enerzijds en de directe en indirecte hulpverlening aan de Wad- dinxveense gemeenschap ander zijds.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1