WaffiHffxveen portret van koningin Beatrix in raadzaal Waddinxveen Onderscheiding voor de heer Drenth Fietsen, wandelen en varen Bingo voor Amnesty International Joris van Rantwijk naar Informa tica Olympiade Kerkdiensten Lintjesregen in Waddinxveens gemeentehuis Actie bij Super slager Voorlezen en knutselen pagina Hart van Holland/3 mei 1995 Zondag 7 mei Boskoop - Tijdens de jaarlijkse lintjesregen werd in de raadzaal van het gemeente huis in Boskoop een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan de heer ir. J.B. Drenth. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau vanwege zijn verdiensten in vele maatschappelijke functies. Waddinxveen Op Koninginnedag onthulde burgemeester v der Linden een portret van koningin Beatrix m de ^rnal van het gemeentehuis van Waddinxveen. Het por- ZSmaakt door de Goudse schilderes Carta Rodenberg en werd onthuld door burgemeester Van der Linden tijdens je Oranje-ontvangst. de heer Th.J. Janmaat, de heerD. J. Schutte, de heerH. Kurz en de heer C.H. Boer. De gedecoreerden van links naar rechts Waddinxveen - Een "mals voorjaarsbui- |ie Zo omschreef burgemeester Van der Linden de lintjesregen afgelopen vrijdag toen hij in de raadzaal van het gemeentehuis de koninklijke onder scheidingen uitreikte aan vier Wad- dinxveners. De gedecoreerden waren de heren D.J. Schutte, C.H. Boer, H. Kurtz en Th.J. Janmaat. De heer Schutte heeft zich ingezet voor de tandheelkun de en werd benoemd tot Ridder in de "rde van Oranje-Nassau. De heer Boer was actief in het onderwijs en werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau en de heer Kurtz heeft verschillende functies gehad tijdens zijn loopbaan bij de P.T.T. Hij kreeg de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud. De heer Janmaat kreeg ook een eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, voor zijn werk bij de Lak-Vernisfabriek Boonstoppel. Er waren in totaal zes Waddinxveners die een onderscheiding kregen: de heer H.J. Hagen kreeg afgelopen vrijdag zijn onderscheiding in de Agnietenkapel in Gouda. Hij is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, ondermeer voor zijn werk bij de Hollandsche Be ton- en Waterbouw in Gouda. Daar naast vervulde hij diverse maatschap pelijke functies. De heer A. van Nielen kreeg gisteren zijn eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver uitge reikt in het gemeentehuis in Waddinx veen. Hij was onder andere chef werk plaats bij de Dienst Openbare Werken van de gemeente Waddinxveen en ac tief bij de Vrijwillige Brandweer. Boskoop - De ANWB organiseert in sa menwerking met de VW Boskoop wan del-, fiets- en boottochten vanuit Bos koop gedurende de maand mei, juist omdat het Gouwedorp in deze maand het mooist is. Er zijn drie wandelingen uitgezet van 9,5, 15 en 20 kilometer en twee fietstochten van circa 30 en 65 kilometer. De start en het verkooppunt is bij de VW Boskoop aan de Reijers- koop. Op de tijdstippen dat dit kantoor niet geopend is (zondag, zaterdagmid dag, maandagochtend en tijdens lunch pauzes) kan men terecht bij HCR Neuf aan de Barendstraat.. Om 14.00 uur start iedere zaterdag van af het VW-kantoor een boottocht in een open boot langs en tussen de boomkwekerijen. De tocht duurt een uur en reserveren kan bij de VW. Op Hemelvaartsdag (25 mei) organi seert de VW traditiegetrouw de Azale aboottocht. Er liggen dan bij de Beurs hal achter restaurant Florida aan de A.P. van Neslaan 15 open boten klaar voor een tocht tussen de eeuwenoude kwekerijen met honderden bloeiende planten en bomen. Een gids geeft tij dens de tocht uitleg en in de Beurshal kunnen de bezoekers informatie krij gen over tuinaanleg en onderhoud. Boskoop - Na afloop van de jaarverga dering van de Katholieke Vrouwenver eniging in Boskoop op dinsdag 16 mei wordt bingo gespeeld. De opbrengst van dit spel is bestemd voor Amnesty International. De avond wordt gehou den in de parochiezaal en begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Bij de laatste landelijke Informatica Olympiade is Joris van Rantwijk (17), leerling van de Samen werkingsschool in Waddinxveen, twee de geworden. Dit is het beste resultaat dat een Waddinxveense leerling ooit heeft behaald. Sinds enkele jaren is de 5-Atheneum!eerling een fervent pro grammeur. Aanvankelijk program meerde hij in Basic, momenteel maakt hij zijn programma's in Turbo Pascal. Vorig jaar kwam Joris bij de beste acht leerlingen in de tweede ronde. Hier door werd hij toegelaten tot de derde ronde, waarin hij de tweede prijs won. Op het gebied van programmeren is Joris autodidact. Inde reguliere school vakken presteert hij ook heel goed: vele tienen sierden zijn rapporten, zo heeft de Samenwerkingsschool laten weten. Op woensdag 26 april ontving Joris zijn prijs in het Postmuseum in Den Haag uit handen van prof. J. van Katwijk. Hij kreeg een certificaat en mag meedoen met de Internationale Olympiade die in juni wordt gehouden in Eindhoven. Namens de schoolleiding van de Sa menwerkingsschool werd hem een cd- bon aangeboden. Regio Oost Groningen, voorzitter van de tennisvereniging, lid van het Paro chiebestuur, bestuurslid Stichting St. Martinus en lid van de Raad van Com missarissen van de Woningbouwvere niging. Vanaf 1990 tot 1 april 1995 was de gedecoreerde directeur van de AMRO Bank Boskoop/Hazerswoude. Hij speelde een belangrijke rol in het proces van integratie en conversie van circa 120 kantoren in de regio Haarlem, waarbinnen het district Leiden valt, tot circa 90 kantoren. Hierbij werd het per soneelsbestand met 15% terugge bracht, zonder dat gedwongen ontsla gen noodzakelijk waren. Per 1 april maakte de heer Drenth gebruik van de pré VUT-regeling van de bank. Momen teel is hij nog actief als lid/penning meester van het Parochiebestuur, lid Bondsraad Consumentenbond, lid On derdeel Commissie Regio Haarlem ABN AMRO en CDA gemeenteraadslid. De kunstenares Carta Rodenberg (1941) maakt sinds lange tiid portretten: al vanaf haar studie aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst tussen 1957 en 1963. Zij rtphmikt meestal olieverf en maakt naast opdrachten ook vrij werk zoals stillevens, naaktfiguren, tekenstudies en vrije portret- ïk voorbereiding op het maken van het portret van de koningin, heeft Carla Rodenberg foto's en videobanden bestudeerd. Bo vendien bracht zij samen met vijf andere kunstenaars een bezoek de koningin. Deze kunstenaars maken op verzoek van de Rijksvoorlichtingsdienst een nieuw portret van de vorstin. De Goudse schilderes zal samen met deze kunstenaars exposeren. Het biizondere van het portret van koningin Beatrix is ondermeer „legen in het gebruik van de driekleur in het schilderij: een lichte zweem van rood, wit en blauw is over het gezicht van de vorstin te zien. Mede hierdoor wijkt het portret af van gebruikelijke statieportretten. Het kostte 20.000 gulden. Waddinxveen - De Waddinxveense fo tograaf Sjaak Noteboom heeft vorige week een oorkonde ontvangen van de Europese Vereniging van Portretfoto grafen van Colour Art Photo Neder land. Hij ontving dit bewijs van lidmaat schap uit handen van de voorzitter van de vereniging, de heer F. Janssen. Niet iedereen kan lid worden van deze vere niging: de leden moeten hun creativi teit en vakkennis bewijzen en een con stante goede kwaliteit leveren. In Ne derland zijn momenteel 55 fotografen lid van de vereniging. Waddinxveen - Op woensdag 17 mei verzorgt mevrouw Viezee-Bosman uit Alphen aan den Rijn een lezing over Indonesië in de Hoeksteen aan de Es doornlaan. Aan de hand van dia's ver telt zij ondermeer over een bruiloft aan een Javaans vorstenhuis. De avond wordt georganiseerd door de Neder landse Christenvrouwenbond en be gint om 19.45 uur. Raymond ik mis je en ik hoop dat we weer snel naar de Ramblas kunnen xxx Mariska Rie en Hen Corry en Ab van harte gefeliciteerd met jullie 40jarige vriendschap De voorlees- en knutselmiddag in de bibliotheek van Boskoop is in verband met de schoolvakantie op de tweede woensdagvandemaand.op 10 mei. Het thema van de middag is 'vlinders'. Het voorlezen begint om 14.30 uur en duurt een uur. Daarna wordt er geknutseld. De middag is bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar. Boskoop - Op dinsdag 9 mei organi seert de Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk weer een informatie-avond. Het thema van deze maand is 'Borstvoe ding in de praktijk'. Er wordt een video vertoond, er zijn boeken te leen en er worden kolven uitgeleend. De avond begint om 20.00 uur en kost een gulden. Inlichtingen: Elly Blaazer, 01727-15440 (na 18.00 uur). Bezoek de grote rommelmarkt in Boskoop op 13 mei 9.30-16.00 uur a.d. Mendelweg Ik ben tante geworden en Harry oom. Het kindje heet Puck een meisje van Carola en Ben Jongeman 25 jr. zoekt relatie, snor, blauwe ogen goed figuur woont in Leerdam 03451-11401 Gerard van Ommeren wordt 4 mei 30 jaar. He ouwe gefeliciteerd van de 3 dekkertjes Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur leesdienst. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ds. G. Boer, Ziest, ZWO dienst; 17.00 uur SOW dienst Ontm. kerk. Geref. Ontmoetingskerk 9.30 uur de heer H. Asscheman; 17.00 uur ds. Th. de Kok, Rotterdam, SOW dienst. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. G. Smits. Boskoop V.P.G. streekd. Alphen. Herv. gem. 9.30 uur ds. A. Jonkman, Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds. B.A. Dubbeldam, Zwammerdam. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. H. v. Mulligen, Houten; 19.00 uur drs. J.M Aarnoudse, Hillegom. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur ds. W. Jeroense Moordrecht, bevrijdingszondag. World-liberty concert met wie kunnen we meerijden? 2 pers. tegen vergoeding 01828-10620 Van 1962 tot 1977 had de heer Drenth een eigen landbouwbe drijf in Klazienaveen. In die perio de was hij tevens raadslid, lid van de Provinciale Staten, lid van de Gedepu teerde State, voorzitter ondermeer de Financiële Commissie Bisdom Gronin gen, Kring Drenthe K.V.P., lid hoofdbe stuur K.V.P., bestuurslid van onder an dere K.R.O., HTS Drenthe en voorzitter van het verpleegtehuis voor demente bejaarden in Putten. Van 1973 tot 1981 was de heer Drenth in Putten werkzaam als marketingmanager bij een veevoe derbedrijf in Putten. In dezelfde perio de was hij bestuurslid van het Groene Kruis Putten, het Regio Groene Kruis en het Provinciale Groene Kruis, voorzit ter R.K. schoolbestuur Putten en lid van de schaduwfractie van het CDA. Van 1982-1990 was de heer Drenth di recteur van de AMRO Bank in Winscho ten. In die gemeente was hij tevens bestuurslid van het Groene Kruis en Boskoop - In het kader van 'twintig jaar Super' hielden de Superslager T. van de Berg met zijn medewerkers Ro nald, Esther en Carola een actie met boerenham. Bij elke 150 gram ham kregen de klanten een kanskaart waarmee drie grote speelgoed auto's gewonnen konden worden. De prijswinnaars werden afgelopen week bekend ge maakt. Het zijn Arno van Stenis, Carlijn Hofman en Aronan- da Hofman.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13