(Jtlenkteken voor oud Indië-strijders Uitslag miniplaybackshow Rip: "Autoslopen is nu autodemontage geworden" Nieuwe apparatuur bii Eitens Tentoonstelling oorlogsjaren in Swanla f^Sfiitieberichten IJssel en Gouwe Toneelspektakel 'de Eetkamer' in Swanla over Zonnebloempitten raden Hart van Holland/3 mei 1995 pagina 17 Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen Boskoop „baoelle-"Natuurlijk is een monument als dit nooit te laat. v"n„schillende kanten heb ik al gehoord dat men verbaasd ,n, er nog niet eerder een gedenkteken voor deze mannen is ,s° richt" Aan het woord is Bob Verhoef uit Moerkapelle, die °P? !nzet voor een monument voor de vier Moerkapelse oud Indië-strijders die niet terugkeerden uit het voormalig Neder lands Indië. te kopen, maar er ston den geen trauma-teams klaar. Voor velen duur de het dan ook jaren voordat men zich weer een beetje had aange past. Hierdoor raakte men achterop". ■Vanuit Moerkapelle en Zevenhuizen vertrokken in de veertiger jaren enkele tientallen militairen richting voormalig Nederlands Indië," vertelt de heer Ver- Lef "Van de veertig jonge mannen die vertrokken, keerden er vier niet terug. I natwaren J. Cammeraat, A. Hoogerdijk, p Ziilstra en D.L. van de Hoek. De Ver- eniging Oud-Militairen Indiëgangers (VOMI) zet zich in voor een gedenkte- L voor deze gevallenen". Het monu ment komt te staan bij de vlaggemast op het oude Raadhuis in Moerkapelle. De heer Verhoef benadrukt dat de strij ders in voormalig Nederlands Indië niet voor hun plezier naar de oorlog gingen. •Het waren jonge mannen in militaire dienst, die liever thuis waren gebleven en seen moordlustige vechtjassen wa ren Er werd daar een grillige oorlog „evoerd, vooral eind 1945 was er spra ke van een totale chaos. Alles en ieder een vocht met elkaar. Het is het best te vergelijken met het huidige Joegosla vië". Wat gebeurde er dan? "De Neder landse militairen moesten een gebied met een oppervlakte zo groot als heel Europa met 130.000 man veilig maken. Met politionele acties was dat moeilijk te bereiken. Lange aanvoerwegen en het klimaat droegen daaraan bij en op den duur richtten alle strijdende par tijen zich tegen de Nederlanders. Velen vonden hierbij de dood". "Bij terugkomst, eind jaren '40 en begin jaren '50, pakte men de draad weer op. Zij kregen 70 gulden om een burgerpak Hoewel in Roermond een monument is opge richt voor de oud-strij ders, bestaat er in Moer kapelle geen gedenkte ken voor de jongeman nen uit dat dorp. Daar om zal de VOMI zich de komende tijd inzetten voor zo'n monument. Als sponsors hebben zich al enkele Zevenhui- zense en Moerkapelse bedrijven en een fami lielid van een van de ge sneuvelden aangemeld en de vereniging hoopt ook op spontane reac ties van inwoners van Zevenhuizen-Moerka- pelle. "Ik hoop dat er velen zullen zijn die dit initiatief zullen steunen, zodat wij het zo snel mogelijk kunnen realiseren" aldus de heer Verhoef. "Bij dragen zijn van harte welkom op girore kening 532172 t.n.v. Ver. Oud Militairen Indiëgangers Zuid-Holland Nrd te Rijs wijk onder vermelding van 'Monument Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla en dorpshuis Op Moer is de komende tijd een tentoonstelling te zien over de oor logsjaren in Zevenhuizen-Moerkapelle. Er zijn unieke voorwerpen en zeldzame foto's te bezichtigen. In Zevenhuizen is de expositie geopend op vrijdag 5 mei vanaf 19.30 uur, op zaterdag 6 mei van 14.00 tot 17.00 uur en op maandag 8 mei van 19.00 tot 20.30 uur. In Moerkapelle zijn de openingstijden: op donderdag 11 mei van 19.00 tot 21.00 uur en zater dag 20 mei van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis (behalve op 5 mei tijdens de herdenkingsavond). Inlich tingen: 01802-1817/1641 of 01793-2297. Zevenhuizen - Dertien liedjes werden er bij de miniplaybackshow op het par keerterrein van Albert Heijn op Konin ginnedag gezongen. Deze varieerden van 'I just can't wait to be king' van The Lion King tot 'Dromen zijn bedrog' van Marco Borsato. Het programma dat begon om 13.00 uur, werd gepresen teerd door A.J. Hessels van Decibel en de jury bestond uit Jan Ottevanger, Gerda Slobbe en Ruud van Leeuwen. Deze jury maakte na afloop de namen van de drie winnaars bekend: eerste werd Josien Slingerland met 'Vrede' van Ruth Jacot. De tweede prijs ging naar Steven, Joyce, Saskia, Sandra, San ne en Maaike met 'the Sound of Music' en de derde plaats was voor Madeleine Boertje met 'Dancing queen' van ABBA. Het gedenkteken voorde bier Moerkapelse militairen zal gerealiseerd worden op het Raadhuisplein in Moerkapelle. Zevenhuizen-Moerkapelle'. En voor in lichtingen kan men uiteraard bij mij terecht". Bob Verhoef, Beatrixlaan 10, 2751 XS Moerkapelle, 01793-1637. Inbraak/diefstal; Woensdag 19 april zijn in Hogeveen in Drente op heterdaad aangehouden een 28-jarige man uit Sprundel en een 31- jarige man uit St.Willebrord op verden king van diefstal van gereedschap uit auto's. Zij bekenden tevens de volgen de auto-inbraken: Sportlaan in Moord recht van 7 op 8 maart tankpasjes, CD- speler, telefoon; Kratonlaan van 11 op 12 april gereedschap uit bedrijfsauto, Korenstraat en Meerkoet van 11 op 12 april gereedschap uit bedrijfsauto. Donderdag werd ingebroken in een wo ning aan het Noordeinde te Moerkapel le. Er werd een raam geforceerd om binnen te komen. Weggenomen wer den een video, autoradio-cd-speler en een satellietontvanger. In de nacht van zaterdag op zondag werd op het Nijverheidscentrum een 17-jarige Moordrechter aangehouden op verdenking van diefstal van een bromfiets. Het voertuig was ontvreemd bij de disco. Overig nieuws: Woensdagmiddag werd aan de Burg. Klinkhamerweg snelheidscontrole ge houden. Er passeerden 2500 voertui genwaarvan 112 te snel reden. De snel ste was 80 km/u. Alle overtreders wer den gefotografeerd. Aanrijdingen: Dinsdagavond raakte op de Bloemen- daalséweg een buitenlandse vrachtau to verzakt in de berm bij een de SRV wagen te passeren. Nadat de lading was overgeladen is de vrachtauto door een takelwagen weer op de verharde weg gezet. Donderdagavond stak een 64-jarige Waddinxveense, komende vanuit de Chopinlaan, met haar fiets de Beetho- venlaan over. Zij had te laat in de gaten dat er vanuit de tunnel een autobus, bestuurt door een 51-jarige Boskoopse, naderde. Beide waren niet meer in staat een aanrijding te voorkomen. De fiets werd zwaar beschadigd, de bestuur ster kwam er zonder verwondingen vanaf. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sniep- weg zwembad, paars/blauwe city-bike merk Atlas; Sniepweg sporthal, groene Batavus herenfiets met handremmen en versn.; Stationsstraat, bruine Sparta damessportfiets; Stationsstraat, groe ne Batavus herenfiets. Aan de Passage werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een horecagelegenheid. Men forceerde de toegangsdeur en vervolgens werden rookartikelen ontvreemd. Maandagochtend werd bij het ben zinenstation aan de Dreef een radio cassetterecorder uit een bestelauto gestolen terwijl de bestuurder even in de shop naar binnen was gelopen. Dinsdagmiddag werd tegen sluitings tijd een 23-jarige Waddinxvener op he terdaad betrapt bij een winkeldiefstal in een doe hetzelfzaak aan de Noordka de. Hij zal een transactie krijgen die tenminste ƒ200,- bedraagt. Aan de Werumeus Buninglaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een kelderbox middels vermoedelijk een valse sleutel. Wegge nomen werd audio-apparatuur. In de nacht van woensdag op donder dag werd er aan de Bonenakker in 2 woningen ingebroken middels het bo- venlichtje. In het ene geval werd een tas ontvreemd zonder waardevolle in houd, in het andere geval werden 2 portemonnee's ontvreemd. Aan de Kromme Esse werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto opengebroken door het forceren van het portierslot. Weggenomen werd de autoradio. Zevenhuizen - Bij de stand Vereniging Openbaar Onderwijs tijdens de viering van Koninginnedag in Zevenhuizen kon het spelletje 'mandraden' worden ge speeld. Winnares van de levensmidde- lenmand was Co de Groot, de biermand werd gewonnen door de familie Meijn- dert en de snoepmand ging naar Jeroen Lamfers. Overig nieuws: Dinsdagochtend werd een 57-jarige Waddinxvener aangehouden omdat hij een auto bestuurde terwijl hij een ont zegging van de rijbevoegdheid had we gens het onder invloed besturen van een motorrijtuig. Hij had een half jaar ontzegging. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Alpherwetering een 19- jarige automobilist uit Waddinxveen aangehouden toen hij bleek teveel te hebben gedronken. Zevenhuizen - Op zaterdag 6 mei wordt in dorpshuis Swanla een toneelspekta kel vertoond door de Schiedamse to neelgroep 'Utile Dulce'. Zij spelen 'de Eetkamer' van de Britse schrijver A.T. Gurney jr. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal en kosten respec tievelijk ƒ10,- en 7,50. Zevenhuizen - In de kerk van de Her vormde Gemeente wordt op zondag avond 7 mei een jeugddienst gehouden met als thema 'vrijheid'. De dienst be gint om 19.00 uur en de voorganger is de heer Kuipers uit Melissant. De muzi kale medewerking wordt verleend door Rejoice uit Voorburg en organist Ike Zintel. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Park laan, bruine Union Safari damesfiets met trommelremmen en versn. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in de Bootstraat een auto openge broken middels het inslaan van een zijruit. Er werden 8 CD's ontvreemd. Overig nieuws: Maandagavond 24 april werd een 46- jarige restauranthouder in de Kerk straat bekeurd dié toeliet dat een 15- jarige Boskoper aan een gokkast aan het gokken was terwijl met grote letters boven de gokkast hangt dat het appa raat niet door personen onder de 18 mag worden bediend. Dinsdagochtend werd van 9.25 tot 11.00 uur aan de Goudse Rijweg een snelheidscontrole gehouden waarbij van de 413 gepasseerde voertuigen er 101 in overtreding waren. Dat is 1 op 4 ofwel 25%. De snelste reed 73 km/u. Bij een snelheidscontrole aan de Snij- delwijklaan van 11.15 tot 12.25 uur wa ren er van de 222 passanten 25 overtre ders. De snelste reed 73 km/u. Alle over treders werden gefotografeerd. Woensdagmiddag werden bij 4 kwe kers bestrijdingsmiddelencontrole ge houden. Aan de Biezen bij 3 en 1 aan het Laag Boskoop. 1 kweker aan de Biezen was in overtreding. Hij had 2 middelen die niet meer waren toegestaan. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 47-jarige Boskoper aangehou den op de Snijdelwijklaan 110 km/u reed. Bij nadere controle bleek hij ook nog teveel te hebben gedronken. Wie heeft op 26-4 een spijker-bodywarmer gevonden in speeltuin Leeuwerik? 01802-2962 5-5-95 Leendert onze grote Feijenoord-supporter wordt 10 jaar. Van harte papa mama Suzanne Bestuur van Groeneweg bedankt voor de belangstelling van zaalvoetbal jongens h.g. Zevenhuizen -Autodemontagebedrijf. Dat is de tegenwoordige omschrijving van het bedrijf van de heer Rip aan de Bredeweg in Zevenhuizen. "Vroeger werden auto s vernietigd zonder dat er gelet werd op mogelijke schadelijke gevolgen voor het milieu vertelt de heer Rip. "Toen sloopten wij auto's en nu'demonteren wijze. Wij halen alle vloeistoffen eruit zoals de tank en de accu. Alle rubber en glas worden ook van de auto's afgehaald. Op die manier wordt er veel minder afval geproduceerd De heer Rip is sinds veertien jaar werkzaam in de autosloperij. "Mijn vader handelde in oud ij zer en door hem ben ik in dit vak te recht gekomen. Ik heb door de jaren heen veel ervaring opgedaan en alle ontwikkelingen gevolgd. Het werk van veertien jaar geleden is niet te vergelij ken met het werk van nu". Een voor beeld daarvan is de voorraad auto's op het bedrijfsterrein. "Vroeger stonden de auto's hier hoog opgestapeld maar dat kan niet meer, zeker niet als de vloeistoffen zich nog in de auto bevin den. Alle auto's moeten worden afge tapt". De afvalstoffen die enkele jaren gele den nog gewoon waren, worden nu ge recycled. "Wij demonteren echt de hele auto," vertelt de heer Rip. "De stoffen die schadelijk zijn, worden op nieuw gebruikt en alle bruikbare onder delen halen wij eraf voor de verkoop". Daarbij gaat het onder andere om uitla ten, koplampen, motorblokken, bum pers en banden. "Wij hebben een heel grote voorraad," aldus de Zevenhui- zense ondernemer. "Deze onderdelen verkopen wij zowel aan particulieren als aan garages". De rest van de auto wordt vernietigd. Om te voldoen aan alle milieu- en ande re eisen, heeft het bedrijf een afvalstof- fenvergunning en is aangesloten bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Via deze dienst kunnen automatisch een sloopverklaring en een vrijwaringsbe- wijs worden afgegeven. "Wij zijn ook aangesloten bij Autorecycling Neder land. Dus wij werken milieuvriende lijk!" Moerkapelle - Bij Marion Kamp aan de jhr. Van der Weistraat 48 in Moerkapel le zijn prijzen af te halen van de Welfare Rode Kruis-verloting. De prijzen zijn gevallen op de lotnummers: 364, 85, 935, 83, 82, 740, 626, 656, 930, 618, 24, 943, 366, 687, 100, 914, 12, 670, 352, 98, 644, 634, 785, 74, 63, 712, 940, 381, 378, 761 en 359. De prijzen zijn onder andere kadobonnen, taartbonnen, foto-al bums en kadosets. Zevenhuizen-Moerkapelle - Tijdens de viering van Koninginnedag werd in de stands van de Zonnebloem in Zeven huizen en Moerkapelle een 'zonne bloemactie' gehouden: de bezoekers van de stand konden raden hoeveel zonnebloempitten er in de glazen fles zaten. In Moerkapelle wist mevrouw Zuidema het dichtst bij het juiste aantal te komen en in Zevenhuizen raadde mevrouw De Beukelaar het juiste aan tal. Zij kunnen respectievelijk bij bak ker Eshuis en bakker Verbeij een taart ophalen. Zevenhuizen - Bij garagebedrijf Eitens aan de Lange Zijde in Zevenhuizen wordt sinds kort gewerkt met nieuwe apparatuur: een systeemtester voor auto's met een computer. "Het is heel handig, vertellen Jaap en Arjan Eitens enthousiast. "Want het scheelt ons en de klant heel veel tijd. Boven dien is het nu mogelijk om achteraf na te gaan welke storing zich heeft voorgedaan, terwijl dat eerder niet kon". Een systeemtester is een apparaat dat de informatie uit de computer 'leest'. Computers worden sinds 1991 ingebouwd in alle auto's en slaan informatie op over storingen. "Vroeger werden deze apparaten alleen gebruikt bij de dealers maar sinds kort worden de apparaten ook geleverd aan univer sele garages. Wij lopen wat dat betreft voor op andere garages". Omdat de informatie regelmatig worden ver nieuwd, beschikt Eitens altijd over de laatste gegevens over alle mogelijke automerken. Naast het opsporen van storingen, is het met de nieuwe apparatuur ook mogelijk om allerlei functies van de auto te testen zoals de airbag, het anti- blokkeer-systeem en de automatische versnellingsbak. Ook kan het compu terbestand van de auto geschoond worden, waarbij alle foutmeldingen verwijderd worden. Dit wordt 'reset- ten' genoemd. "Het is niet alleen voor ons handig, ook andere garages kunnen van onze appa ratuur gebruik maken," vertelt Arjan Eitens. "Op die manier hoeven zij niet naar dealers maar kunnen in de buurt de computer laten uitlezen". Sinds kort is het ook mogelijk om bij Eitens te betalen met de PIN-code.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17