Gemeente IC SKR vraagt goederen voor Roemenië e voor 'tante Sjaan' Bevrijdingsconcert de Zevenster 65 Litouwse kinderen bij Phaff Spektakel op zoek naar heren U.ilt Zevenhuizen ILwJï Moerkapelle m oerkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda Vergaderschema Sluiting gemeentehuis Melding/aanvraag bouwvergunningen Wijziging inzameling grof huishoudelijk afval Ter inzage liggende meldingen bouwplannen Hervormd Centrum om bij te blijven... Hart van Holland/3 mei 1995 pagina 5 «ral iti WÈ Officier in Orde van Oranje Nassau Zondag 7 mei Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle 16 mei 1995 Raadsvergadering. De vergadering vangt aan om 19.30 uur in het gemeentehuis. HMiÉ Op bevrijdingsdag - vrijdag 5 mei 1995 - zijn alle gemeente lijke diensten gesloten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Wo ningwet bekend dat de volgende melding/aanvraag om bouwvergunningen zijn binnengekomen: - het plaatsen van een bedrijfsruimte aan de Julianastraat 72 te Moerkapelle; -de bouw van woningen, winkel en cafetaria aan de Dorps straat 124 te Zevenhuizen. Met ingang van 1 mei a.s. vindt er een wijziging van de inzameling van het grof huishoudelijk afval plaats. Vanaf deze datum wordt het grof huishoudelijk afval op de eerste en derde dinsdag van de maand in de gehele gemeen te ingezameld. Aanmelden van grof huishoudelijk afval kan tot 15.00 uur op de maandag voorafgaande aan de inzameling plaatsvinden. De inzameling van koelkasten alsmede tuinafval en bouw en sloopafval zal iedere vrijdag na aanmelding plaatsvinden. Het inzamelen van asbest vindt iedere tweede dinsdag van de maand na aanmelding plaats. Wanneer U meer informatie wenst kunt U kontakt opnemen met de heer M.A. Ottevanger van de afdeling Grondgebied zaken (tel. 01802 - 1644). De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt be kend, dat met ingang van donderdag 4 mei 1995 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, sektie V.R.O.M., Dorps straat 89 te Zevenhuizen, ter inzage liggen de meldingen van: de heer V. van Summeren, voor het plaatsen van een berging aan De Bonk 2 te Zevenhuizen; - de heer J. van Wijnen, voor het plaatsen van een berging aan De Bonk 22 te Zevenhuizen. De bouwplannen zijn gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "De Bonk" en zijn met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop de bouwplannen ter inzage liggen daartegen bedenkingen in te dienen. De bedenkingen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle. Zevenhuizen, 27 april 1995. De waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots Moerkapelle - De Stichting Kinderhulp Roemenië is alweer druk bezig met het inzamelen van goederen voor het hulp transport dat in november zal worden uitgevoerd. Om zoveel mogelijk de juis te goederen naar Roemenië te kunnen brengen, wordt intensief contact on derhouden met het kantoor in dat land. Omdat alleen goederen worden ge stuurd waaraan behoefte bestaat, wordt de inzameling gericht uitge- Oud Verlaat Onder het voorwend sel dat zij overleg zou voeren over het jeugd- en jongerenwerk in Oud Verlaat is zij afgelopen vrijdag naar de Vierkap gelokt. Daar wachtte echter niet wethouder Zijderhand van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle op haar, maar velen bekenden en familiele den. En waarnemend burgemeester Schoots, want mevrouw J.A. Groeneweg-Visser, bij iedereen bekend als 'tante Sjaankreeg in het buurthuis van Oud Verlaat een koninklijke onderscheiding. Tante Sjaan (70 jaar geleden gebo ren in Rotterdam en momenteel woonachtig in Capelle aan den 1 Jssel) woonde inde periode van 1 okto ber 1963 tot 12 september 1994 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zij was daar meer dan 25 jaar actief op sociaal-maatschappelijk terrein. Zo had zij tussen 1970 en 1981 zitting in de gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid en wierp zich in die hoedanig heid op als 'vraagbaak' voor de inwo ners van de kern Oud Verlaat. Zij stond dag en nacht voor iedereen klaar en mede door haar inzet is in de Oud Ver laat het buurthuis de Vierkap gereali seerd, waar jong en oud nog steeds een onderkomen vindt. Bijna dagelijks is tante Sjaan in het buurthuis te vinden op 'problemen' op te lossen. Daarnaast heeft zij ter bevordering van de saam- Zevenhuizen - Op 11 mei wordt in zorg centrum de Zevenster in Zevenhuizen een concert gegeven ter gelegenheid van '50 jaar vrijheid'. Het concert wordt georganiseerd door de ontspannings commissie van .de Zevenster, die het Gewestelijk Senioren Orkest uitgeno digd om het concert te geven. Het or kest staat onder leiding van Johan van den Berg, gepensioneerd musicus van de Marinierskapel der Koninklijke Ma rine en daarnaast docent trombone en voerd. Momenteel is de stichting nog op zoek naar de volgende spullen: 1- persoons matrassen, schoeisel, kle ding, dekens, lakens, slopen, handdoe ken, theedoeken, pannen, vorken, le pels, messen en kinderbedjes met ma trassen. Deze goederen kunnen van 1 mei tot en met 1 september worden ingeleverd tussen 19.00 en 21.00 uur bij de SKR-loods aan de Zesde Tochtweg 3 in Zevenhuizen. Tante Sjaan had niet gerekend op een koninklijke onderscheiding. horigheid in de kern Oud Verlaat een toneelvereniging opgericht. Omdat door haar toewijding iedereen mevrouw Groeneweg een warm hart toedraagt, kreeg zij afgelopen vrijdag de eremedaille in de Orde van Oranje Nassau in zilver uitgereikt. De bijbeho rende versierselen werden opgespeld door burgemeester Schoots. Bij het Ministerie van Defensie is de heer P.R. Brinkgreve uit Moerkapelle benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau met zwaarden. De heer H. Molenaar, eveneens woonachtige in Moerkapelle, is bij het Directoraat-Ge neraal van Rijkswaterstaat benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. saxhoorn bij de streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord. Op het programma staan nostalgische composities uit de jaren 1940-1945, zo als Vera Lynn, Glenn Miller en Lili Mar leen. Dit repertoire wordt aangevuld met bekende muziek als 'the Second Waltz', 'Strangers in the Night' en mu ziek uit de operette 'die Lustige Witwe'. Het concert wordt gehouden in de re creatiezaal, is gratis toegankelijk en begint om 14.00 uur. Zevenhuizen - De laatste twee uitstap jes van de Zevenhuizense afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen gaan naar Waddinxveen en Haarzuilen/Utrecht. Op donderdag 11 mei vertrekt het gezelschap met de fiets om 18.30 uur vanaf de brandweer kazerne aan de Burgemeester Boer- straat richting Waddinxveen. Daar wordt de kaasboerderij bezocht en aansluitend is er koffie bij Bibelot. Om 21.30 uur verwacht men weer terug te zijn. Op dinsdag 23 mei is het vertrek bij de brandweerkazerne om 8.15 uur. De bus rijdt eerst naar Haarzuilen en daarna wordt Utrecht aangedaan. Na een rond vaart door de grachten is er gelegen heid om te winkelen. Om 17.00 uur ver trekt de bus weer richting Zevenhui zen. Aanmelden voor de uitstapjes kan bij W. van Holst, 01802-2921. Zevenhuizen - Op vrijdag 5 mei wordt in het Hervormd Centrum aan de Dorps straat in Zevenhuizen weer een praat- café-avond gehouden. Deze avond be gint om 20.00 uur. Raymond hartelijk gefeliciteerd met je 12e verjaardag van mama, papa en sylvia Ik zoek Edwin Nijland van 14 t/m 17 april in de Bonte Wever te Slagharen is geweest. Kusje kusje kusje kusje kusje hebben jullie je koffers al in gepakt voor Spanje Juf Bep en juf Paula van de Pretmolen, bedankt voor alles. Groetjes Simon 6 mei wordt Marenthe 5 jaar. Gefeliciteerd papa mama myrthe en myron Hoera papa wordt 7 mei 30 jaar. Lieve papa gefeliciteerd van Kelly Zevenhuizen - Door een uitwisselings programma tussen het Thorbecke Ly ceum in Rotterdam en een middelbare school uit Litouwen, zijn vorige week 65 kinderen bij Phaff b.v. in Zevenhui zen op bezoek geweest. Het gezel schap, dat bestond uit kinderen in de leeftijd van twaalf tot zeventien jaar, kwam in Zevenhuizen terecht door Sonja Phaff, dochter van de eigenaar, die in de vierde klas van het V.W.O. zit. Vorig jaar was zij met haar medeleerlin gen op bezoek in Litouwen. De vertegenwoordigers van de Litouw se school kwamen op zondag aan na een lange reis: door pech met de auto bus had de heenreis vier dagen gekost. Gedurende de week namen zij deel aan diverse didactische en sportieve activi teiten. Bovendien brachten de leerlin gen een bezoek aan de molenviergang en gingen op bedrijfsbezichting bij Phaff, waar kunststofprodukten wor den vervaardigd en bedrukt. Daar wer den zij in hun eigen taal begroet door de heer R. Phaff en aansluitend rondgeleid door het bedrijf. Bij het afscheid ont vingen alle leerlingen een kunststof bidon met de namen van de beide scho len erop gedrukt. "Het was leuk om kennis te maken met deze andere we reld," aldus de heer Phaff, bij wie vier buitenlandse leerlingen logeerden. "In het begin was het nog onwennig, ook door de taalbarrière, maar later ont dooiden de kinderen gelukkig een beet je". Afgelopen vrijdag zijn de Litouwse kinderen naar huis teruggekeerd. Zevenhuizen - Toneelgroep Spektakel uit Zevenhuizen heeft het afgelopen jaar met succes het toneelstuk 'En toen was het vakantie' opgevoerd: de groep heeft een reputatie op te houden want speelt al twintig jaar lang één of twee stukken per jaar. Zo werden ondermeer musicals, komische thrillers en blijspe len gespeeld. Omdat de groep wat be- treft heren uitgedund is, gaat Spektakel op zoek naar heren die zin hebben om elke woensdagavond van 20.00 tot 23.00 uur te oefenen in dorpshuis Swan- la. Inlichtingen en opgeven kan bij de heer G.J. van Zanten, 01802-1751Ook decor bouwers en technici zijn van harte wel kom bij de toneelgroep. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer TJ. Korten, Klaaswaal; 19.00 uur de heer K. Kuyper. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek, Vlaardingen. Geref. kerk 9.30 uurdr. D. Bakker, Amerongen; 18.30 uur drs. J.H. Becker, Rotterdam. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 uur drs. J.W. v. Estrik; 16.30 uur ds. L. Quist, Spijk. Geref. Gem. 11.00 uur leesdienst; 19.00 uur ds. J.J. v. Eckeveld. Bevrijdingsdag vrijdag 5 mei dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Zaterdag 6 mei: dokter W.J. v. Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. Zondag 7 mei: dokter W. Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Zevenhuizen: ^"s/ Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 4 mei: 19.00 uur Ned. Herv. kerk Interkerkelijke herdenkingsdienst. Vrijdag 5 mei: 20.00 uur Dorpshuis Swanla: 50 jaar bevrijdings-concert (Inlichtin gen: 01802-1631). Donderdag 11 mei: Oud papier aktie De Eendragt: 8.00-18.30 uur. Woensdag 17 mei: ouderenmiddag Herv. Centrum vanaf 14.00 uur: Ds. Buiten huis, verhalen uit de praktijk. Vrijdag 3 november: 20.00 uur sporthal "Swanla": Vox Jubilans m.m.v. kapel van de Kon. Luchtmacht. De Zeven Muzen: zaterdag 6 mei: 20.15 uur dorpshuis Swanla Toneel door Utile Dulci met "De Eetkamer"; woensdag 17 mei: 14.00 uur Dorpshuis Swanla: muziekquizmiddag voor de jeugd, zaterdag 20 mei: modeshow van cursisten; woensdag 31 mei: 14.00 uur Dorpshuis Swanla kindertheater (4-7 jaar) "De kleine ster"; zaterdag 17 juni: balletuitvoering door ballerina's van de 7 muzen in Vlaardingen; zaterdag 1 juli: 20.00 uur Dorpshuis Swanla: muziekavond van en door docenten; zaterdag 7 oktober: musical koorleden; zaterdag 25 november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: activiteiten vinden plaats in het clubgebouw) Zomerkaarten: op de vrijdagen 12 mei, 2 en 16 juni en 7 en 21 juli ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; zwemmen: in De Koornmolen: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur; 7 juni: jaarlijkse bustocht. Oud Verlaat "De Vierkap": 5 mei: Zeskamp 11.00-16.00 uur; 20.00 prijsuitreiking en gezellige avond voor iedereen; 9 mei: Laatste seizoens-avond van "De Schakel"; 9 en 23 mei: 14.30 uur: Soos; lOmei: 13.30 uur: voor de jeugd: iets moois voor moederdag maken; 12mei: bekeruitreiking klaverssen 20.00 uur; 17mei: verrassingsmiddag voor d ejeugd 13.30 uur; 27mei: 20.00 uur: playbackshow met optredens door de jeugd van Oud Verlaat; 15-16-17 juni: volleybaltoernooi (opgeven bij Tonny Boudewijn of Theo Suurland, tel. 010-4211958); 8 juli: 14.30 uur: braderie. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 13 april en 11 mei Iedere donderdag 10.00-12.00 uur Wereldwinkel Raadhuisplein. .19 t/m 23 juni: Fietsvierdaagse; start kantine v.v. Moerkapelle.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5