wee jeugd-kampioenen bij ZVH Core van Bemmel technisch jeugdcoördinator Floreant BROUWER DE KONING Nieuwe records bij unieke Lady's Run Uitslag 16e Trimloop T.Z.M. Eerste ronde bedrijfs-volleybal Voetballers van vroeger tegen el kaar bij Hazerswoudse Boys Clubkampioenschappen bij Florida i m UITVAARTVERZORGING PERKPLANTEN, ENORME KEUZE Hart van Holland/3 mei 1995 pagina 9 ZVH B-meisjes tweede op inter nationaal toernooi Bemokk QRGE Zevenhuizen - Afgelopen week kon de Zevenhuizense volleybalvereniging Jweer twee kampioenen huldigen, dit ■keer bij de jeugd-afdeling. Het jongens IC-team van ZVH wist in een directe Iwedstrijd met 3-0 van Raaphorst No- Iten/VSTS in Bodegraven met 3-0 te win- lnen en zo kampioen van het Rayon iGouwe worden. Het team dat getraind Iwordt door Marijn van Schaijk, bestaat luit Robert van Brummen, Frank Claes- Isen, Joost Decker, Cees-Jan den Hollan der, Ruud van de Knaap, Michael Olie- Iman, Rutmer van Weringh en Arjan ■Wittezal nu in mei gaan strijden om het I districtskampioenschap. I Ook de A-jeugd bij de heren wist kam pioen te worden van hun klasse en speelt nog vele fronten mee voor de bekers. Op 6 mei aanstaande spelen zij in Stolwijk, tegen Orion uit Hazerswou- de om de districts-jeugdbeker en later in mei ook om het districtskampioen schap. Het team, mede getraind door Stewart Bernard, bestaat uit Coen Dui verman, Joris Bongers, Wilco van Rooi- jen, Sander de Graaf, Erik Lamfers, Ar jan Visser en Raymond Sterrenburg. Zaterdag ging het meisjes B-team van ZVH naar Verviers in België toe om deel te nemen aan een sterke internationale toernooi. Deelnemers uit Frankrijk, Duitsland, België en Nederland waren aanwezig. De start van de dames was niet flitsend, wat te wijten was aan een lange reis en een onrustige nacht. Maar het team bestaande uit Kim de Groot, Marloes van de Hoek, Marijke Jansen, Patricia Kuijk, Sharon van Óye, Angeli- que Reijm, Kim Walter, Kim van der Wel en Petra Wondergem wist zich te her stellen en kon zelfs van de latere win naar Herentals in de poule-wedstrijd winnen. Na winst op MJT Dauphines (Charleroi) wist ZVH met de begelei ders Robin Metselaar, Jaap van der Wel en Henk Pelleboer een tweede plaats te behalen in dit sterke toernooi. Boskoop - Cors van Bemmel wordt in seizoen '95-'96 technisch jeugd coördinator bij Floreant. De functie technisch jeugdcoördinator' (TJC) is een nieuw fenomeen bij de Boskoopse voetbalvereniging. De TJC gaat bij Flo reant de jeugdtrainers adviseren en ondersteunen. Op langere termijn ver vacht Floreant hierdoor op een hoger voetbalpeil te komen. ^°nS van. bemmel, de thans zo succes- volle trainer van Floreant-zondag, gaf rond de jaarwisseling aan dat hij zijn actieve trainersloopbaan wilde beëin digen. Tegelijkertijd liet hij doorsche meren dat hij iets voor de vereniging wilde blijven betekenen. Omdat Flore ant al enige tijd dacht aan een jeugd coördinator vielen wat zaken plotse ling op een hun plaats. Van Bemmel, die overigens ook successen boekte bij de jeugd als de zaterdagafdeling van Flo reant, was de aangewezen persoon om deze taak op te pakken. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. 3 mei alweer een jaartje ouder allebei! Gefeliciteerd zus! ALYSUM, wit, paars, rose, 4 voor ƒ1,75 GERANIUMS FUCHSIA'S (4 voor ƒ10,-) Alles voor de groentetuin, o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei-, kroten-, koolplanten enz. Kamerplanten - snijbloemen - bloembakken en -haken KWEKlhu" GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Hilversum - Op zondag 30 april werd de enige en grootste Lady's Run van Ne derland georganiseerd in Hilversum. Met ruim 2500 deelneemsters behoort deze prestatieloop tot de grootste van Nederland. Onder de 2500 vrouwen behoorden tevens 6 loopsters van de loopgroep van AV'47 uit Boskoop: Thea van der Berge, Ria Hooftman, Denise van Gastel, José Hage, Annette Pronk en Wil van der Meij. Zij hadden deze loop uitgekozen om een scherp record op de 5 km neer te zetten. Onder ideale omstandigheden, 10 graden en geen wind, werd gezamenlijk vertrokken naar Hilversum. Na een uitgebreide warming-up op de Hilversumse Drafbaan werd het start schot om half een gegeven door staats secretaris Erica Terpstra. Annette Pronk ging er snel van door, gevolgd door Thea van de Berge en Denise van Gastel. Ria Hooftman, José Hage en Wil van der Meij vertrokken wat rustiger. Na 2 km wist Thea van de Berge, Annet te Pronk in te halen en bouwde de voor sprong steeds verder uit tot een minuut en eindigde als eerste van de loopgroep in een nieuw persoonlijk record van 22.20. Denise van Gastel die, pas kort in training, voor het eerst een 5 km liep eindigde als tweede met een fraaie 22.30. Annette Pronk werd uiteindelijk derde met toch een nieuw persoonlijk record van 23.20. Ria Hooftman liep haar eigen race en eindigde geheel vol gens verwachtingen in 24.50. José Hage en Wil van der Meij liepen de eerste keer een 5 km en liepen allebei een uitstekende tijd namelijk 28.00 en 30.58. Na afloop werden alle records uitgebreid gevierd in het centrum van Hilversum waar op deze dag alle cafés en winkels speciaal open waren. Moerkapelle - De weersvooruitzichten waren veelbelovend, maar dat het zo fraai zou worden had niemand gedacht. 143 lopers hadden zich aangemeld om onder deze ideale omstandigheden hun krachten te beproeven op de 2.5, 10, 15 en 21.1 km, georganiseerd door de tafeltennisvereniging T.Z.M. Moer kapelle. Van de waterpost bij Walter Micke op de Rottedijk werd gretig ge bruik gemaakt, zodat het water bijna niet aan te slepen was en de sinasappel partjes gretig aftrek vonden. Na afloop konden de lopers hun herinnering op halen en douchen in Dorpshuis Op Moer. Onder zeer grote belangstelling ver trok de jeugd om 10.30 uur voor de 2 km. loop. Eerste werd Harmen van Dam uit Moerkapelle (8.30) en tweede werd Rik den Hartog uit Moerkapelle (8.92), als derde eindigde Wilco Molenaar uit Zevenhuizen (8.50). Om 11.30 uur viel het startschot voor de andere afstan den. Bij de 5 km werd Ferry Boon van Antilope Waddinxveen eerste (17.22). De tweede plaats werd ingenomen door Barend den Ouden uit Moerkapel le (18.24) en derde werd Ronald den Hertog van Antilope Waddinxveen (19.02). Op de 10 km. eindigde Bert Koster van AV'47 Boskoop als eerste (34.01). Paul Noomen van PAC Zeven huizen werd tweede 39.00 en de derde plaats nam Marius v.d. Berg uit Gouda in (40.22). Op de 15 kilometer won Frans Olijve van Antilope Waddinx veen (59.35) en Dick de Bruin uit Nieu- werkerk werd tweede (59.59). De derde plaats was voor Gerard Bakker van PAC Rotterdam (1.04.29). De halve mara thon won Frans Woerden van Veenlopers Mijdrecht (1.21.08) en vierde werd Leo Maas. van Vet. Ned. Rotterdam (1.24.44). Zevenhuizen - Op donderdag 27 april werd in dorpshuis Swanla de eerste ronde gespeeld van het bedrijfsvolley- baltoernooi. Dit jaarlijkse toernooi voor bedrijven en verenigingen trok ook dit jaar weer veel belangstelling: veertig ploegen gingen de strijd tegen elkaar aan. De organiserende commis sie zei na afloop tevreden te zijn over het spel van de de teams: "Ook de minder goede ploegen gingen steeds beter spelen, zodat de wedstrijden aantrekkelijker werden voor de toe schouwers" aldus Martien Zijderhand. De tweede ronde van het toernooi wordt zaterdag 13 mei gespeeld. De wedstrijden beginnen om 17.00 uur. Vieze auto? zaterdag 6 mei kunt u 'em laten wassen 9-15 uur Hoeksteen, Waddinxveen Hazerswoude-Dorp - Op vrijdag 5 mei uur wordt bij de voetbalvereniging Ha zerswoudse Boys, aan de Sportpark laan, een wedstrijd met 'historie' ge speeld. Spelers van vroeger die 50 jaar of ouder zijn en in het verleden bij Hazerswoudse Boys hebben gespeeld, gaan de voetbalschoenen uit de mot- tenballen halen om tegen elkaar te spe len. Kinderen en kleinkinderen zijn nu al benieuwd of pappa of opa die verha len hoe goed hij was nog waar kan maken. De wedstrijd begint om 14.30 Waddinxveen - De eerste titel voor Den nis Steenland, de elfde titel voor Ilona Groeneveld en de doorbraak voor veel jeugdspelers waren de belangrijke fei ten van de 28e kampioenschappen van badmintonclub Florida in de sporthal de Sniep in Waddinxveen. In het heren enkelspel (32 deelnemers) trokken kanshebbers Erik Besemer en Bart Moors zich geblesseerd terug. Jean La- maison en Dennis Steenland bereikten hierdoor erg gemakkelijk de laatste vier, maar ook Dick van Teylingen en Rob Sikking kwamen in hun poules niet in de moeilijkheden. In de halve finales gaf Dick, kampioen van 1994, Jean geen kans (15-3, 15-0), terwijl Dennis met 15-10 en 15-8 Rob versloeg. In de herhaling van de finale van vorig jaar toonde Dennis vooruit gang in spelinzicht en slagvaardigheid, terwijl Dick vooral dat laatste miste bij het hoge tempo, dat Dennis hem opleg de. Zeer verdiend met 15-7 en 15-1 de eerste titel herenenkel voor Dennis Steenland (16), die al bijna tien jaar op de baan staat. Rob Sikking won de 3e prijs, Jean Lamaison werd vierde en Henk Colpa vijfde. Emile van Boxtel (14) was als elfde de beste van de nieu we opkomende jeugdspelers. In de voorronde om twee plaatsen in de A groep (16 speelsters) won Britt van Braam Morris (14) verrassend van Ag nes Garritsen, die later de B groep over tuigend won. In de B finale versloeg Agnes Marieke Zaat (17) met 11-5 en 11- 5. De 3e prijs was voor Meta v.d. Weij. Voor de clubtitel wonnen de favorie ten, Ilona Groeneveld, Mirande Baan en Liesbeth van Bergeijk zonder veel pro blemen hun poules. Herma v.d. Heiden moest de eer echter aan de als vijfde geplaatste Maaike v.d. Weij (15) laten. In de halve finale verloor Maaike in een geweldige wedstrijd met 8-11, 11-7 en 11-12 van Ilona, de kampioene van 1994. Mirande Baan versloeg voor het eerst Liesbeth v. Bergeijk (11-4 en 11-8). Lies beth wist echter wel de 3e prijs te win nen door Maaike in een spannende par tij met 1145 in de 3e game te verslaan. In de finale begon Mirande zeer onnauw keurig en Ilona profiteerde, 11-2. Daar na ging het gelijk op, maar Ilona toonde zich op het beslissende moment de sterkste, 12-11. De elfde titel voor Ilona Groeneveld in een reeks, die al in 1975 begon. Veel nieuwe koppels en dus verrassin gen in het G.D. toernooi met in totaal 35 paren. Lisette Kuypers en Jean Lamai son kwamen in de halve finale na een prachtige overwinning op Ilona Groe neveld en Bert Wijnbergen (8-15,17-14, 18-15). Maaike v.d. Weij en Bart Moors wonnen ruim van de hoger ingeschatte Janneke v.d. Knaap en Dick van Teylingen, die vijfde werden. In de halve finale veeg den tot veler verbazing Bart en Maaike de als eerste geplaatste Herma v.d. Heiden en RobSikkingmet 15-5en 15-1. Mirande Baan en Dennis Steenland 'overklasten' Lisette en Jean (15-1, 15- 4). In de finale speelde vooral Mirande buitengewoon sterk. Na 15-7 kwamen Bart Moors en Maaike v.d. Weij goed op gang. In de verlenging ging het club kampioenschap toch met 18-16 naar Mirande Baan en Dennis Steenland (zijn 3e titel na H.D. en H.E.). De derde prijs ging naar Herma v.d. Heijden en Rob Sikking.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9