Popfestival in Op Moer Mager bevrijdingsfeest Hoezo bevrijding? ip van Schieland Ariënne Paasse kandidaat voor bestuur Schieland Schielands molens open op 13 mei Wereldwinkel maakt pleitdoek voor staatssecretaris Van Dok-Wely Kerkrestauratie voltooid Nieuwe badmode bij Bac •■nTtar-- ,|M voe40th Hart van Holland/10 mei 1995 pagina 11 ,i wat doet schieland. Schieland zorgt ERVOOR Vv- Loeten, schoon water jtegorieën Lezers schrijven Lezers schrijven Bezichtigen van de molens Een frisse wind iWil» •xTxWSxri: •^X<SS$3^ L vaterschap. Een waterschap is een overheid, belast met f ra net beheersgebied van Schieland is 200 km2 groot I jgg goo mensen, in dit gebied heeft Schieland drie Lde waterkeringen, dit zijn dijken en kaden lor waterkwantiteit, dit L te veel water in sen niet te weinig loge periodes; bor de waterkwaliteit, rkomen van Iging van het opper- T(o.a. door afvalwater- Installaties) en waar letverbeteren van de Jiteit. len geeft Schieland in ■miljoen gulden uit. -hvvj-/ Iter belang bij dat de taken van een waterschap goed Loerd, want iedereen moet veilig kunnen wonen, werken Leen land dat zich voor een groot deel onder de zee- L Bovendien moet ons afvalwater, het water dat via het js verlaat, gezuiverd worden. Het waterschapsbestuur Ei voor dat we droge voeten houden en schoon water heb- ïi bestuur van Schieland heet de verenigde vergadering en I Het bestaat uit vertegenwoordigers van belanghebbenden aatszorg. De zetelverdeling is als volgt: trie ingezetenen (inwoners van 18 jaar en ouder) met trie ongebouwd (eigenaren, erfpachters e.d. van onge- fonroerende zaken, bijv. agrariërs) met 5 zetels; jonegebouwd (eigenaren, erfpachters e.d. van woningen en en) is te onderscheiden in glastuinbouw met 4 zetels en jouwd met 9 zetels; larie bedrijven met vier zetels. igheemraden, leden van het dagelijks bestuur van |worden gekozen uit en door het algemeen bestuur, af Is voorzitter van het algemeen bestuur en het bestuur van schieland. Door middel van deze brief wil ik mijn grote teleurstelling uitspreken over de herdenking van de 50-jarige bevrijding in onze gemeente. De Tweede Wereldoorlog heb ik zeer bewust meegemaakt. Daardoor weet ik wat 50 jaar vrede betekent. Helaas hebben de gevallenen in deze oorlog onze vrede niet meegemaakt. Als men ziet hoe uitgebreid de bevrijdingsfees- ten in omliggende gemeenten gevierd zijn, dan steken de feesten in onze gemeenten er wel heel schriel tegen af. Dit was de bevrijding onwaardig! Ik acht mij verplicht, dit onder uw aandacht te brengen. J.D. Visser, Zevenhuizen Afgelopen zondag 7 mei liep ik met een vriend, een ex-Zeven- huizenaar, een straatje om. Hier en daar hingen nog vlaggen uit, het was mooi weer en wij hadden het uitstekend naar ons zin. Hij vertelde mij met wat voor plezier hij vroeger in ons dorp gewoond heeft en hoe leuk hij het dorp nu nog vindt. Totdat wij op straat een tekst zagen staan; 'Turken moeten weg!!! Marok- kanen ook1. Moet je indenken. De koningin heeft er in haar toespraak op 5 mei voor gewaarschuwd, 's Avonds op het journaal hoorde ik een Canadees zeggen dat een feest zoals de optocht in Apeldoorn alleen in Nederland te organiseren is, want de Hollanders zijn zo'n fijn en tolerant volk. Nou, mis dus. Nu weet ik wel dat de tekst door een kind geschreven is. Maar die heeft het toch ergens vandaan. Hoe wordt daar thuis over buitenlanders gesproken? Ik heb hier geen twijfels over. Onze dag was grondig bedorven en bovendien schaam ik mij. Niet zo heel lang geleden heeft een groot aantal Nederlanders kaarten geschreven aan een buurland over het feit dat zij woedend waren. Nou, ik kan u vertellen: nu ben ik woedend. Maarten Overweel, Zevenhuizen Zevenhuizen - In het artikel over de Stichting Kinderhulp Roemenië dat vorige week verscheen in Hart van Holland zijn twee fouten geslopen. In tegenstelling tot hetgeen in het artikel staat kunnen de artikelen voor de SKR gebracht worden bij de loods aan de Zesde Tochtweg in Waddinxveen op maandag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Zevenhuizen - Op vrijdag 12 mei wordt in de koffiebar in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen een theatervoorstelling gegeven door de groep Eigenwijs. Deze populaire theatergroep zet op serieuze en humoristische wijze het publiek aan het denken. De avond begint om 20.00 uur. Het Hervormd Centrum is te vinden aan de Dorpsstraat. Eer informatie die juridische zaken reling voorlichting de heer mr. M. van Wees, tel. (010) 4537 391. mevr. P. de Landmeter, tel. (010) 4537 284. Wie heeft in de omgeving van de Boslaan Tessa's roze fiets gevonden? (01802) 3081 Hoeral Liesje wordt 20 jaar. Gefeliciteerd. Afz.:je eigen Pieter Hoeral Hennie is 4? jaar geworden! H.G. van de 4 knijven en hun vee! Moerkapelle - De afgelopen weken werden in Moerkapelle diverse collectes gehouden. De collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten bracht 1.330,35 op en de inzame ling voor de Nederlandse Hartstichting leverde 3.537,20 op. De organisaties danken de collectanten en gevers voor hun bijdragen. In de week van 15 tot en met 20 mei wordt in Moerkapelle een zakjescollecte gehouden voor het Nederlands Astma Fonds. Moerkapelle - De heer P. Boevée (82) en mevrouw K. Boevée- van den Berge (78) uit de Wilhelminastraat in Moerkapelle waren op 3 mei 55 jaar getrouwd. Het echtpaar kreeg vorige week bezoek van loco-burgemeester M. Zijderhand en zijn echtgenote die de gelukwensen van het gemeentebestuur kwamen aanbieden. een goede daad van jouke en tilly. zij gaven hun oude omafiets aan anton sr. Ik Arthur Hertog 25 jr. zoekt leuk meisje om mee te gaan stappen! Bel mij: 01793-1482 Verloren; horloge merk Flik-Flak roze met flamingo's omg. Gazant 01802-1193 Lieve P. bedankt, mijn jojotouwtje is stuk nu is het jouw beurt. Ik kan niet meer XXM Joyce hartelijk gefeliciteerd met je tiende verjaardag! Kusjes Maurice Zevenhuizen - "Dat water heel belangrijk is, besef ik al vanaf mijn kindertijd. Ik ben afkomstig uit een Zeeuws dorp en mijn vader bouwde waterzuiveringsinstallaties. Daarmee is het begonnen Ariënne Paasse (28) heeft zich kandidaat gesteld voor de komende verkiezin gen voor het Hoogheemraadschap van Schieland voor de categorie ingezetenen'. Zij studeerde Beleid en Bestuur aan de Erasmusuniver- siteit in Rotterdam werkt als administratief medewerkster bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Het lijkt mij een uitdaging om de be stuurlijke problemen aan te pakken," vindt de kandidate, die sinds septem ber vorig jaar in Zevenhuizen woont. De Rotte moet bijvoorbeeld nodig uit gebaggerd worden, maar het is niet duidelijk wat er met de bagger moet gebeuren. Bagger wordt sinds kort na melijk beschouwd als chemisch afval", uok andere aspecten hebben de aan lacht van Ariënne Paasse. "Ik vind het belangrijk dat zuinig omgegaan wordt ■net hoogwaardig drinkwater. Dit water wordt ook gebruikt voor het wassen van de auto en het doorspoelen van hét toilet. Daarom zou er eigenlijk onder scheid gemaakt moeten worden tussen drinkwater en water voor andere doel- e'nden, bijvoorbeeld door verschillen de leidingen te maken. Maar om dit te realiseren zou er samengewerkt moe ten worden tussen architecten, water schapsbesturen, waterleidingbedrij- verj en allerlei andere bedrijven en in stellingen. Die samenwerking zou ook Beer and Skittles zorgde voor het nodige volume. Moerkapelle - Op bevrijdingsdag werd in een vol dorpshuis Op Moer in Moer kapelle een popfestival gehouden. De avond werd geopend door Grabbit. Deze band speelde covers, die door het publiek luidkeels werden meegezon gen. Het optreden was vooral voor Ruth Doornhein (basgitaar) en Peter Hoogduijn (drum) een groot succes, omdat dit hun debuut was. De tweede band was Beer and Skittles, die voor het nodige volume zorgde. Rond half twaalf begon de hardrockband Pangea met voornamelijk eigen nummers. Deze band sloot een geslaagde avond af. Pangea speelt op dinsdag 16 mei in de O.L.S. aan de Foosduinsekade in Den Haag. De avond begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. Rotterdam - Op zaterdag 13 mei is het Nationale Molendag. Op deze dag zijn twee molens die in het bezit zijn van het hoogheemraadschap van Schieland opengesteld voor het publiek. Het be treft de Eendrachtsmolen bij de Rotte- meren in Zevenhuizen en de Prinsen molen aan het Prinsenmolenpad in Rot terdam (Hillegersberg). De toegang tot de molens is gratis. Beide molens zijn te bezichtigen van 10.00 uur tot 16.00 uur. Het hoogheemraadschap van Schie land is in het bezit van twee molens: de Eendrachtsmolen en de Prinsenmolen. De Eendrachtsmolen is sinds 1949 van Schieland. Oorspronkelijk bemaalde deze molen de Eendrachtspolder. De Prinsenmolen is vanaf 1935 in het bezit van Schieland. De taak van deze polder molen was van het bemalen van de polder Berg en Broek. De oorspronkelijke functie van de mo lens, het bemalen van de bovenge noemde polders, is overgenomen door elektrogemalen. De Prinsenmolen en de Eendrachtsmolen worden zo nu en dan nog (op vrijwillige basis) in bedrijf gesteld. Omdat beide molens dienst doen als woning, is het voor de bewoners niet mogelijk grote groepen mensen tege lijk rond te leiden. Het kan dus voorko men dat, bij veel belangstelling, even gewacht moet worden voordat men naar binnen kan. Zevenhuizen-Moerkapelle - De bezoe kers van de Wereldwinkel Zevenhui zen-Moerkapelle krijgen op donderdag 11 mei en op zaterdag 13 mei de gele genheid om bij de dragen aan de cam pagne 'De Wereldwinkel, een sieraad in de handel'. Een onderdeel hiervan is een paneel voor een wandkleed dat de Landelijke Vereniging van Wereldwin kels deze maand wil aanbieden aan de staatssecretaris voor buitenlandse handel, mevrouw Van Dok-Wely. In de wagen van de Wereldwinkel kunnen de bezoekers een bijdrage leveren aan het wandkleed dat door de Rotterdamse kunstenares Anne Contant zal samen stellen uit tachtig wandkleden van de diverse wereldwinkels in Nederland, het wandkleed krijgt de titel 'Noord en Zuid verweven tot een wereldbeeld'. Het wandkleed maakt onderdeel uit van een pleidooi van de Wereldwinkels om het Ministerie van Economische Zaken een volwaardige plaats te geven in de zogenaamde herijkings-discussie. Met deze discussie wil het Paarse kabi net de omvang, inhoud en afstemming van het buitenlands beleid op de terrei nen van buitenlandse zaken, ontwikke lingssamenwerking en defensie. De dis cussie spitst zich in de praktijk echter vooral toe op de vraag of Nederland 0,9 of 0,7 procent van het nationaal inko men moet besteden aan ontwikkelings hulp. De Wereldwinkels pleiten voor een meer fundamentele discussie, waarin ook aandacht is voor de gevol gen van de handel tussen het zuiden en het noorden voor de allerarmsten in ontwikkelingslanden. Daarom moet ook het Ministerie van Economische Zaken verantwoordelijkheid nemen in overleg over het buitenlands beleid, zo menen de Wereldwinkels. De Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle staat iedere zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur op het dorpsplein in Ze venhuizen en iedere donderdag van 10.00 tot 13.00 uur voor het oude raad huis in Moerkapelle. Ariënne Paasse: "Het is belangrijk om zuinig om te gaan met het geld van het Hoogheemraadschap goed van pas komen bij het versturen van rekeningen; bij het gezamenlijk ver sturen hiervan krijgen de consumenten een goed overzicht van hun energie kosten en milieubelastingen". En er wordt hiermee geld bespaard: een an der punt van aandacht. "Ik vind het belangrijk dat hiermee zuinig wordt omgegaan". Omdat momenteel geen vrouwen zit ting hebben in het bestuur van het Hoogheemraadschap van Schieland, hoopt Ariënne Paasse dat de gemeente raden voor haar zullen kiezen bij de komende vergadering. Er zijn weinig vrouwelijke kandidaten voor het be stuur. "Positieve discriminatie is niet nodig, alle kandidaten moeten gekozen worden om hun kwaliteiten. Maar ik hoop toch dat ik als jonge vrouw voor een frisse wind kan zorgen". Dirk-Jan, Gerard, René bedankt voor het fijne voetbalseizoen van E2 voetballers Hoera, Annie fietst na twee jaar weer! 9 mei werd oma visser 69 jr. maar we gaan later nog feesten, kusjes van André Pili en Robin verloren: batterij videocamera 30/4 omg. Veldln./ Weteringpad/Zijde 01727-16534 Hoera, op 12 mei wordt onze oma 60 jaar! Gefeliciteerd van Chantal en Angelique Bezoek de grote rommelmarkt op 13 mei in Boskoop - Mendelweg van 9.30-16.00 uur Pascal Danny Mitchell Brandan honderd kusjes van opa en oma hopelijk tot ziens op 14 mei! Hoera, eindelijk ons kleinkind is er, ze heet Puck! C+B hartelijk get. Gaaf hè Op Om Moerkapelle - De restauratie van de Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Moerkapelle is voltooid. Daarom wordt de kerk op zaterdag 3 juni opengesteld voor het publiek. Tijdens de bezichti ging wordt ook een verkoping gehou den in de Rank naast de kerk. De open dagduurtvan 10.00tot 15.30uur. Inlich tingen over de restauratie de heer P. de Vrij, 01793-1432 en over de verkoping mevrouw Van Dam, 01793-3799. Zevenhuizen-Moerkapelle - Met de zo mer in het vooruitzicht komt bij vrou wen de vraag naar boven: wordt het een bikini of een badpak dit jaar? Beide zijn even trendy, zodat er veel keus is. Vroe ger liep men jaren achtereen in hetzelf de 'badkostuum', maar tegenwoordig is badmode al net zo onderhevig aan modieuze trends en ontwikkelingen als bovenmode. Dat is te zien bij Bac Passe partout aan de Dorpsstraat 145 in Ze venhuizen en aan de Dorpsstraat 1 in Moerkapelle, waar de nieuwste badmo de nu te koop is. Daar is duidelijk te zien dat strings uit zijn want de bikini's heb ben flinke slips en cups. De badpakken zijn er in vele soorten: strapless en met bandjes, hoog en laag uitgesneden. De nieuwe badmode van 1995 laat zien dat de badmode in elk geval niet alleen bedoeld is voor een frisse duik alleen. Deze badmode is ook bedoeld om in te flaneren. Het is de mode voor de water rat, maar ook voor de meermin, de bad- nimf en de beach queen. Nieuwsgierig geworden? Bij Bac Passepartout is niet alleen de nieuwste damesbadmode maar ook de laatste herenbadmode te zien die voldoen aan drie belangrijke eisen: kwaliteit, functionaliteit en com fort.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11