over Waddinxveen in Boekenmarkt Ontmoetingskerk Terrein voor AZC wordt bouwrijp gemaakt Zomeravondconcert Concordia in teken van 50 jaar bevrijding [Vincent de Vries geeft orgelcon- Icert Fietstochten door het Groene Remonstrantse kerk organiseert muziekpodium voor kinderen Vrijwilligers gezocht voor 'de Speelbieb College bezoekt Groenswaard en Uitslag wedstrijd bibliotheek Waddinxveen Nieuwe leiding voor Kreater Film uit jaren '50 in Souburgh Kerkdiensten \X/ONE h |eurohome| If^ilS^PgptJsk'oo" Wandeling van Natuur en Milieu Educatie in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Hart van Holland/10 mei 1995 pagina 13 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 3! Zondag 14 mei Waddinxveen-Op donderdag 11 mei en vrijdag 12 mei wordt in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor- de te Waddinxveen de bekende Boe kenmarkt gehouden, voorafgaand aan de rommelmarkt op 20 mei. Een grote serie boeken en platen is te koop tegen betaalbare prijzen. De verkoop wordt gehouden van 19.00 uur tot 21.00 uur. Tevens is er een tentoonstelling van spullen die op de rommelmarkt ver kocht zullen worden. Het is nu al moge lijk om een bod uit te brengen op de spullen, onder andere een bijzonder mooie kast. I Waddinxveen - Op bevrijdingsdag verrichtte burgemeester C.M. van der I „den de opening van de expositie l;° het Historische Genootschap I v»ddinxveen heeft ingericht in de I! dzaal van het gemeentehuis van I Waddinxveen met het hijsen van de I Wkleur. Omdat tijden van opstand, lüloS en bezetting niet aan het ILvedorp voorbij gegaan zijn, kun- II overal sporen gevonden worden I an deze roerige tijden. De archieven I jn Waddinxveen onthullen plaatse- I a,, problemen in üjden van nood. I jl tentoonstelling is tijdens de ope- I Lstijden van het gemeentehuis te Slot en met 20 mei. guwemeester Van der Linden betrad als eerste de expositieruimte. '"SlMT Waddinxveen - Deze weken wordt het terrein aan de Zuidelijke Rondweg 25 in Waddinxveen gereed gemaakt voor de bouw van het Asielzoekerscentrum (AZC) voor 600 bewoners. In opdracht van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) is een aan nemer begonnen met terreinwerk zaamheden. De nutsbedrijven zorgen binnenkort voor het trekken van kabels en leidingen. Inmiddels zijn ook door de bouwer van de units waarin de be woners gehuisvest zullen worden de I Boskoop - Op de dag van de muziek I zaterdag 20 mei zal de christelijke mu- I ziekvereniging Concordia uit Boskoop I een zomeravondconcert geven dat ge- I heel in het teken staat van 50 jaar be- I wijding. Zo zal er een selectie van Vera I Lynn worden gespeeld en marsen uit I dieperiode zoals 'Le Jour Le Plus Long' I dethemamuziek uit de film De Langste I Dag, Officer of the day en Arroman- I ches. Ook de Nederlandse stukken Wil- I lemvan Oranje van Tony Eijk en Sol daat van Oranje van Rogier Otterloo staan op het programma. Evenals Adios van Enric Madriguera in een ar rangement van dirigent Ties Wagens- veld. Het concert wordt besloten met het overbekende Pomp and Circum stance. Dit stuk van E. Elgar is vooral bekend als Land en Hope of Glory. Het concert wordt gegeven in het eigen gebouw van Concordia aan de A.P. van Neslaan te Boskoop. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. Waddinxveen - Het college van burge meester en wethouders heeft vorige week besloten dat het tijdens de open stelling van het gemeentehuis op don derdagavond ook aangifte gedaan moet kunnen worden van geboorte en overlijden. Tot op heden was het alleen mogelijk om een paspoort of rijbewijs aan te vragen op deze avond. Hiermee wordt toegekomen aan het streven van de gemeente om de dienstverlening aan het publiek te vergroten. I Waddinxveen - Op zaterdag 13 mei I geeft de organist Vincent de Vries een I orgelconcert op het Brugkerkorgel te Waddinxveen. Het programma voor dit concert bestaat uit beroemde werken van de componisten Bach, Mozart, Handel, Kellner, Guilmant, Callaerts en Asma. Verder is er aan het begin en aan het einde van het concert een samen zang van Psalm 124 en het lied 'Alle roem is uitgesloten'. De avond begint om 20.00 uur. j Boskoop-Tijdens de landelijke fietsdag die aanstaande zaterdag wordt gehou den zal ook een fietstocht worden gere- den in het Groene Hart. De rit voert langs uitgestrekte droogmakerijen en de vruchtbare kleigronden, die de ba sis vormen voor de tuinbouw en kas- senteelt in dit gebied. De fietstocht komt langs Huize Jaarsveld en door Vlist en Stolwijk. Voor deze rit kan on der andere gestart worden bij het Praathuis in Boskoop. Waddinxveen - In de concertenreeks van de Remonstrantse Kerk in Wad dinxveen wordt op zondag 11 juni een open muziekpodium voor kinderen ge houden. Alle kinderen uit Waddinx veen en omgeving tot en met 13 jaar, die hun kunnen op muziek gebied willen tonen, kunnen zich hiervoor opgeven, hit bijzondere koffieconcert zal wor- den ondersteund dor professionele muzikanten en zal onder artistieke lei ding staan van Marijke de Vos. Zij zal ook een toelichting geven op de muziek en de instrumenten. De jeugdige talen ten, die aan deze muzikale happening mee willen doen, kunnen zich hiervoor opgeven bij Marijke Vos, 01820-26441, Jeanne v.d. Heuvel, 01828-10331 en Piet de Niet, 01828-19528. Op deze muziek dag zal van 11.30 uur tot 12.00 uur de ontvangst plaats vinden en het concert begint om 12.00 uur. Toegangskaarten kosten vijf gulden per persoon. Waddinxveen - Op zaterdag 13 mei or ganiseert de Dick Brunaschool van 11.00 tot 14.00 uur een fancy fair bij Kreater. Er worden spelletjes gespeeld zoals het maken van de langste teke ning van Waddinxveen. Kreater is ge vestigd aan de Kerkstraat 13. Waddinxveen - Op zaterdag 13 mei start om 10.00 uur bij de Alexandertunnel in Waddinxveen een wandeling aan het pad bij de zuivering. Deze wandeling, die ruim een uur duurt, wordt georgani seerd door de werkgroep Natuur en Milieu Educatie en er wordt met name aandacht besteed aan de vogels in het gebied. Geadviseerd wordt een verre kijker mee te nemen. t.k. metalen broedkooi toebeh. 2x3 3x2 hokken ƒ50.- p.st. 01714-15109 na 19 u. t.k. Scout tracker-b geremd bj 1981 4 pers. vr. pr. ƒ1200,-01828-17645 t.k. eiken bankstel 3-1-1 75,- 01828-19612 t.k. theorie-+ oefenboek rijexamen per stuk ƒ15,- 01828-17597 t.k. kinderfiets voor ongeveer 5 jaar 50,- 01793-2126 t.k. Skeelers mt 40 pr 35,- Sony kindercassette- rec. pr 35,- Lapagyo trui pr 12,50 01828-1885 noodzakelijke voorbereidingen getrof fen. Vanaf eind juni 1995 worden de units op de locatie geleverd. Het onder wijs voor de kinderen van de asielzoe kers zal gegeven worden in een school op het centrum, die administratief ge koppeld wordt aan de Theo Thijssen- school. Op dit moment is de gemeente druk bezig met het werven van leer krachten voor de school. Volgens plan ning zullen de eerste bewoners medio oktober 1995 in het Asielzoekerscen trum gehuisvest worden. Waddinxveen - De Speelbieb is een voorziening die vergelijkbaar is met een bibliotheek, er kunnen alleen geen boeken, maar speelgoed worden ge leend. In Waddinxveen is 'de Speelbieb' in november 1994 geopend en sinds die tijd hebben heel veel kinderen en gezin nen de weg naar de Speelbieb gevon den. De lijst van leden groeit nog steeds. De Speelbieb wordt geleid door vrijwillige medewerkers/sters die de kinderen helpen bij een keuze van het speelgoed, zodat speelgoed wordt ge kozen dat wordt afgestemd op de leef tijd, interesse en ontwikkeling van het kind. De Speelbieb is gevestigd in de Dick Brunaschool aan de Essengaarde 3. De ingang is aan het Waddenpad. De ope ningstijden: woensdagmiddag van 15.00 uur tot 16.30 uur en zaterdagoch tend van 10.00 uur tot 11.30 uur. De vrijwillige medewerkers zijn op zoek naar mannen en vrouwen die het leuk vinden en tijd hebben om een aantal dagdelen per maand het uitlenen van speelgoed mogelijk te maken door Speelbieb medewerker/ster te worden. Inlichtingen: Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, 01828-31932 (Jan Kor ving). Waddinxveen - Op dinsdag 30 mei zal het college van burgemeester en wet houders van Waddinxveen een bezoek brengen aan de wijken Groenswaard en Waddinxveen-West. Om de dag tot een succes te maken, wordt de medewer king van de inwoners gevraagd door middel van suggesties en ideeën. Het bezoek aan de wijken maakt deel uit van het plan van het college om het contact tussen het bestuur en de bevol king te bevorderen. Het wijkbezoek bestaat uit drie onder delen: in het begin van de middag gaan de burgemeester en wethouders op bezoek bij bewoners van de wijk, daar na is er een rondgang door de wijk op de fiets en 's avonds is er een inloop spreekuur. Bij dit spreekuur zijn ook contactpersonen van de politie en on dersteunende ambtenaren aanwezig. Suggesties kunnen doorgegeven wor den via 01828-24620, sectie Bestuursza ken. Waddinxveen - Op de bevrijdingsmarkt van 5 mei in Waddinxveen was ook de Openbare Bibliotheek met een kraam vertegenwoordigd. Bij deze kraam kon onder andere geraden worden naar het aantal bladzijden van het boek "Ge schiedenis van de Westerse muziek". 77 Mensen waagden een gokje en ant woorden varieerden van 200 tot 1275 bladzijden. Het juiste antwoord is: 958 pagina's. Annelies van de Meerschout uit Lisse kwam er het dichtst bij met 945 bladzijden en won de boekenbon van vijftig gulden. Waddinxveen - Kreater, het centrum voor kunstzinnige vorming, heeft met de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam een contract afgesloten over het verzorgen van het manage ment van Kreater. De Rotterdamse stichting heeft haar schoolleider mu ziekscholen-regio, de heer A.C. Kore- mans, hiertoe voorgedragen. De heer Koremans begon zijn loopbaan in 1976 bij de Rotterdamse Muziekschool als adviseur en na werkzaam geweest te zijn als projectleider muziek, werd hij aangesteld als schoolleider muziek scholen-regio. Van Kreater wil de heer Koremans sa men met het bestuur, personeel en cur sisten van Kreater een centrum maken met een dynamische uitstraling. Waddinxveen - Op dinsdag 16 mei wordt in Huize Souburgh een filmavond georganiseerd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen. Op deze avond zal de heer F. Kuiper uit Berkenwoude een film laten zien uit de jaren '50. Tijdens de pauze is er een verloting. Zowel le den als andere belangstellenden zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur leesdienst. Herv. lmmanuël kerkgem. 9.30 uur A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur SOW dienst Ontm. kerk. yeref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. W de Moor; 17.00 uur ds. P.A.C. jlongers, SOW dienst. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw greater, Kerkstr. 13): 10.00 uur br. H. Bakker; 18.30 uur br. S. v. Groningen i op y-P-G. 10.00 uur ds. D.C. Peters, Alp non a/d Rijn. "erv. gem. 9.30 uur ds. L. v. Nieuw- P°°rt; 18.30 uur ds. C. de Jong, Hoek jan Holland. Stek 9.30 uur ds. G.H. Baudet, %hen a/d Rijn. Oir.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. MJ. Oosting. Jr™. gem. Bethel 9.30 uur Hans van Boven, Oude Tonge. horef. kerk 9.30 uur ds. J.H. aar '.7.00 uur ds. A.C. Poley, Hazers- iwoude. in Boskoop werd de bevrijding onder meer gevierd met een mini-motorenrace. waarbij volwassenen op neel wine momren streden om de prijzen. Deze wedstrijd werd gehouden in de Burgemeester Colijnstraat, waar ook Zweeds wittebrood wen, uitgedeeld.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13