Huni zoekt gastgezinnen Open huis verkeersschool Bremmer Van Waay in Benthuizen viert 95-jarig bestaan Muzikale marathon in Ridderhof U Maijanne koppelt gelijkgestemden via de Vriendschapsbank Kerkdiensten Geen toekomst Tabé Konij Zondag 14 mei medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Hazerswoude-Dorp - De werkgroep Hulp Noord-Ierland Rijnwoude zoekt gastgezinnen, die in de periode van 14 juli tot 4 augustus twee kinderen uit Belfast, Noor-lerland willen opnemen. In de afgelopen maanden heeft de werk groep hard gewerkt om door acties geld in te zamelen voor de overkomst van 24 kinderen in de leeftijd van 13 tot 15 jaar. Het gaat om bezoekers van de Charter Youthclub uit de protestantse woonwijk Sandy Row en van de katho lieke The Saints Youthclub uit Twin- brook. De jongeren nemen deel aan een vredesproject, dat al is begonnen in Noord-Ierland en waarvan de reis naar Rijnwoude het hoogtepunt vormt. Gedurende drie weken zullen de kinde ren samen werken, praten en plezier hebben tijdens het activiteitenpro gramma, waarbij de gehele groep dage lijks samen zal zijn. Een ander belang rijkonderdeel van de reis is de ervaring die de kinderen kunnen opdoen in een Nederlands gezin. Hier zullen zowel een jongere uit Twinbrook als uit Sandy Row samen logeren. In het gastgezin kunnen de twee rustig naar elkaar toe groeien en elkaar beter leren kennen. Bovendien is het leven in een gastgezin voor de kinderen een manier om een ander land en een andere cultuur te leren kennen. Juist die kennismaking is voor de jongeren van onschatbare waarde, omdat ze zelf nooit anders hebben meegemaakt dan scheiding van tradities, geweld en uitzichtloos heid. De ervaring in Noord Ierland na het staakt-het-vuren leert, dat juist de gro te groep van kinderen en jongeren niet weet, wat te doen met de nieuwe vrij heid. Omdat ze niet beseffen wat vrede is, vervallen veel kinderen tot meedoen in relletjes en vandalisme. Juist nu blijkt, dat de jeugd het grootste slacht offer is van het conflict in Noord Ier land. Door het bijna eindeloze geweld is de jonge mensen een toekomstper spectief ontnomen. Nu het voor de reis benodigde geld bijeen is, zoekt de werkgroep Huni gast gezinnen, die bereid zijn twee kinderen op te nemen en hen zo een handje verder te helpen op weg naar vrede. Belangstellenden zullen door middel van informatieavonden en persoonlijk contact worden voorgelicht over het ouderschap en het project. Inlichtin gen: Liesbeth van der Kaaden 01727- 12793/Jacqueline Boting 01714-14056. Van links naar rechts: de heer B Klerks van Volvo Nebim Waddinxveen de heer J. Lamboo van Lamboo uit Zoetermeer en de heer W.A. Bremmer. Benthuizen - Op zaterdag 6 mei werd bij verkeersschool Bremmer in Benthui zen, die alle soorten rij-opleidingen verzorgt, open huis gehouden. Tijdens deze middag werd het nieuwe onderko men van de verkeersschool met het theorielokaal in gebruik genomen en daarnaast kreeg de heer W.A. Bremmer de sleutels overhandigd van een nieu we vrachtwagencombinatie. Deze nieu we leswagen is een Volvo FH12, het nieuwste model met royal class cabine. De carrosserie werd geleverd door Lamboo uit Zoetermeer en voldoet aan de laatste eisen van de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Bij de carrosserie werd extra aandacht besteed aan de zij afwerking tussen de wielen, aangezien één van de nieuwste eisen bestaat uit het opvullen van de open ruimte tussen de voor- en achterwielen. Koudekerk aan den Rijn - In het week end van 19 en 20 mei zal muziekvereni ging Kunst na Arbeid uit Koudekerk aan den Rijn in het teken staan van de lang ste dag. Op 19 mei 1995 om acht uur 's avonds wordt met 'Le jour le plus long van Paul Anka het startsein worden gegeven voor een muzikale happening die vierentwintig uur later pas zal eindi gen. Vanaf dat moment zal er continu muziek worden gemaakt in een van de zalen van de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn. Voor een deel wordt de muziek ver zorgd door het hele orkest van K.N.A., maar ook diverse kwartetten en andere samenstellingen zullen aan het voet licht treden. Ook de drumband van de vereniging zal zich niet onbetuigd la ten. Naast een aantal concerten door de fanfare en drumband van K.N.A. is voor ondersteuning contact gezocht met gelijksoortige verenigingen in de omgeving. Op vrijdagavond komt uit Zoeterwoude de drumfanfare Vios een uur lang haar bijdrage leveren. Even eens op vrijdagavond komt het fanfare orkest Harmonie uit Woubrugge. Te vens zullen de Waltbrücker Muzikan ten eveneens van de Harmonie van zich laten horen. Enkele tamboers van de Harmonie zullen zelfs een groot deel van de nacht de drumband versterken. Op zaterdagmorgen komt uit Zwam- merdam een fanfare, drumband en het majorettepeleton van Wilhelmina haar anderhalf uur lange Bevrijdingshow, ten gehore brengen. Op zaterdagmid dag komt de Big Band Prinses Irene uit Hoofdorp een tweetal concerten ge ven. TTH uit Hazerswoude zal even eens op zaterdagmiddag een Zuid-Ame rikaanse show komen geven. Tussen de concerten van de eerder genoemde verenigingen worden door kleine for maties uit onze vereniging kwartetten gevormd die kleine concerten zullen geven van circa een half uur. Ook de jeugd van de vereniging zal dan te ho ren zijn. De muzikale marathon zal op zaterdag avond 20 mei 1995 om 19.00 uur met een daverend slotconcert worden afge sloten. De deelnemers aan dit concert zijn le den, die dan 24 uur op hun henen staan, aangevuld met de leden van de onder steunende verenigingen die in de loop van 20 mei binnen komen. In de Ridder zaal zal dan het gelegenheidsorkest van circa 100 mannen en vrouwen met populaire muziek zoals bijvoorbeeld The Lion King van Elton John een slot blazen aan de muzikale happening van 24 uur live blaasmuziek. Diefstal uit bedrijf. Hazerswoude-Rij- dijk-In Hazerswoude-Rijdijk werd op 3 mei omstreeks 3.00 uur ingebroken in een bedrijf aan de Rijndijk. De dader(s) heeft/hebben met gebruikmaking van een personenauto de voorpui vernield. Hierna werd uit het bedrijf computer apparatuur weggenomen. Benthuizen - Op zaterdag 13 mei wordt tussen 9.00 en 16.00 uur rondom de boerderij van J. Lievaart aan de Heere- wegh 32 een rommelmarkt met boeken, puzzels, fietsen, vaatwerk en meubels gehouden. Er zijn ook perkplanten en er worden auto's gewassen. Er is een schiettent, rad van Avontuur, grabbe len, groenten- en fruitstand, een haring- kar en een pannekoekenkraam. De op brengst is bestemd voor de Nederland se Hervormde Kerk in Benthuizen. Bij Van Waay wordt in de maand mei feest gevierd. HM 1)0 Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen 10.00 uur mw. ds. J.C. Boot-de Boer, Zoetermeer Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 18.00 uur ds. K. de Gier. Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders za. 13 mei: 19.00 uur gezinsviering m. kinderkoor; zo. 14 mei: 10.30 uur H. Mis m. gem. koor. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.B. Alblas; 18.30 uur ds. A. Jonkman, Alphen a/d Rijn. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. J.H. Langelaar, Boskoop Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer; 19.00 uur ds. J.A. Tielkemeijer, sow dienst geref. kerk. Geref. kerk 10.00 uur da. P. Kwast; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 13 en zondag 14 mei: dok ter R.H. Leeuwenburgh, Noordeinde 339, Boskoop, tel. 01727-15700. Benthuizen - De trekking van de door Tabé georganiseerde Koninginnedag loterij heeft het volgende resultaat op geleverd: Eerste prijs: nr. 198; tweede prijs: nr. 578; derde prijs: nr. 517; vierde prijs: nr. 591 en de vijfde prijs op nr. 9. Prijzen kunnen worden afgehaald aan de Molenstraat 13. Telefonische inlich tingen op 079-313370 en 079422202. Benthuizen -De gehele maand mei viert Van Waay in Benthuizen het 95-jarige bestaan van het bedrijf. Voor elke klant is er een attentie in de vorm van een fles goede wijn en bloemen. Ook zijn er de hele maand speciale aanbiedingen. Van Waay heeft in totaal drie be drijven in de Dorpsstraat op elk gebied van woninginrichting: Van Waay woondesign, Total Night slaapkomfort en Classic Home Bent huizen. De bedrijven zijn voortgeko men uit de activiteiten van grootvader Van Waay, die de deuren langs ging met garen, band en elastiek. In 1937 werd de eerste toonzaal gebouwd van 150 m2 Dat gebeurde op de plaats waar nu Classic Home is gevestigd. Op die manier werd de grondslag gelegd voor Van Waay Interieurverzorging. De on derneming Van Waay is rijk aan ver bouwingen geweest. Die eerste show room achter de textielzaak is maar liefst vijf maal verbouwd en telkens een beetje vergroot. Vanaf 1960 ging alles in een stroomversnelling: de zaak werd aanzienlijk uitgebreid en feeste lijk heropend. In de jaren die volgden, kwamen vele nieuwe medewerkers het team versterken. In 1980 werd aan de overkant van de Dorpsstraat een nieuw en modern win kelpand gebouwd. Hierin werd de mo derne wooncollectie ondergebracht. Beide zaken hadden toen de naam Eu ropa meubel, die later veranderd werd in Classic Home, eldorado voor de lief hebber van designmeubelen en het mekka voor de liefhebber van klassie ke stijlmeubelen. In 1990 werd de tex tielzaak opgeheven en na een renova tie werd deze ruimte ingericht als win kel voor slaapmeubelen: Total Night Slaapkomfort. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend-en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr.-071-122445; ,,a Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 -14 00 uur. tel. 01728 -9322.; Divisie ouder-en kindzorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01715 - 1463; Openingstijden uitleenmagazijnKoudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 - 14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-134)0 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 12.30-13.30 uur, tel. 01714-12605. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijktel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude ALARMERING VOOR OUDEREN: Mevr. G. Drost, tel. 01714-13253 (Rijndijk); TAFELTJE-DEK-JE Mevr. G. v. Zwieten tel 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13523; ALARMERING v. Ouderen: Mevr. L. Holleman, tel 01728-8636 (Dorp); TAFELTJE-DEK-JE: Mevr. Tj. Karens, tel. 01728-9786 (b.g.g. 01728-9357); DAG- EN TIJD OPVANG IN DRIEHOF: Mevr. N. de Wit, 01728-8146. Hazerswoude-Dorp - Enthousiast vertelt Marjanne van den Oever over de Vriend schapsbank die zij recentelijk is gestart, maar benadrukt dat het niet gaat om een relatiebureau. Daarvan zijn er al ge noeg. Maar aan een databank waarbij bemiddeling plaatsvindt tussen mensen met dezelfde hobby's of bezigheden, be staat wel behoefte, volgens Marjanne. "In mijn omgeving hoorde ik regelmatig de klacht van bekenden die bijvoorbeeld naar toneel of naar de opera wilden maar niemand kenden die mee wilde gaan. Zo kwam ik op het idee voor tele fonische databank waarbij ik het contact leg tussen gelijkgestemden. Het kan gaan om de meest uiteenlopende activi teiten: mensen kunnen op zoek zijn naar reisgenoten, naar wederzijdse hulp, op pas, lotgenoten of iemand om culturele uitstapjes mee te maken. Bovendien kan het leuk zijn om een favoriet hobby te delen zoals schaken of wandelen Marjanne heeft in deze beginpe riode van de Vriendschaps bank gemerkt dat veel mensen nog drempelvrees hebben. "Ik denk dat men het eng vindt om zomaar op te bellen, maar de informatie over de Vriendschapsbank wordt geheel vrij blijvend verstrekt. Men verplicht zich nergens toe". Aan de koppeling zijn lage kosten verbonden: voor een rijks daalder worden de gegevens geno teerd en wordt gezocht naar een ge schikte koppeling. Of meerdere koppe- De Vriendschapsbank van Marjanne van den Oever is bedoeld voor jong en oud. lingen, want dat is ook mogelijk. "Ik kan me voorstellen dat iemand niet alleen van koken houdt en op zoek is naar een kok om recepten mee uit te wisselen, maar ook naar iemand om mee te filoso feren. Of iemand die oppas zoekt voor zijn kind én een danspartner. Eigenlijk is alles mogelijk". Bij aanmelding wordt ondermeer ge vraagd naar de algemene gegevens zo als naam, adres en telefoonnummer. Bovendien wordt de wens genoteerd, samen met andere informatie die van belang kan zijn bijvoorbeeld de leeftijd of de mobiliteit. Met deze gegevens wordt discreet omgegaan. De Vriend schapsbank is bereikbaar via 01728- 8397.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15