Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle presenteert toekomstplannen Burgemeester A.W. Lips neemt afscheid Optocht oude en antieke traktoren VEERMAN MAKELAARDIJ Nieuwerkerker verdron ken in Zevenhuizerplas 9,95 ƒ0,99 Chablis Witlof Kaarten bij Zang en Kleur Rommelmarkt Boskoop Natuurwandeling in het Gouwe Bos Nieuwe expositie Artique Fietsen voor senioren VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! 0,7 Itr. van 500 gram nu Albert Heijn Zevenhuizen llJifrl 17e jaargang nummer 614 10 mei 1995 van Zevenhuizen-Op vrijdag 12 mei start bij Vogelvereniging Zang en Kleur een zomercompetitie klaverjassen en jokeren. De competitie duurt vijf avonden, waarvan de drie beste sco res tellen. De competitie wordt ge speeld op 2 en 16 juni en op 7 en 21 juli. De inleg per avond is een rijks daalder. In de pauze van elke avond is er een verloting. De prijzen worden uitgereikt op de laatste competitie avond. De avonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw achter degemeenteloods. Boskoop-Op zaterdag 13mei organi seert de Gereformeerde Gemeente in Boskoop haar jaarlijkse rommel markt op het parkeerterrein naast de kerkaande Mendelweg. De organisa tie heeft ervoor gezorgd dat er een groot aanbod is in luxe en huishou delijke artikelen, glaswerk, elektri sche apparaten, fietsen, boeken, kle ding en meubelen. Daarnaast zijn er ook etenswaren, planten en bloemen te koop. Voor de kinderen is er een traktortreintje en een grabbelton. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het project van de Stichting Kom Over En Help: het rea liseren van een evangelisatiekamp in deOekraine. De rommelmarkt duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Boskoop - Op zondag 21 mei organi seert het IVN-Alphen aan den Rijn een natuurwandeling door het Gou we Bos tussen Waddinxveen en Bos koop. Onderwerpen die tijdens de wandeling aan de orde komen zijn de ontwikkeling van het parkachtige landschap en het balts- en broedge drag van vogels. De wandeling start om 10.00 uur bij het fietspad richting het Gouwe Bos, gelegen aan de Lin- naeusweg in Boskoop. Deelname is gratis en de organisatie adviseert de deelnemers een verrekijker mee te nemen en stevige schoenen aan te trekken. Inlichtingen: Nico Ver woerd, 01714-12595. Moerkapelle-Vanaf vrijdag 12 mei is bij Artique een nieuwe expositie te zien. Ter afronding van het cursus jaar laten de leerlingen van Artique hun aquarellen zien aan het publiek. Het thema is 'de maand mei'. De schilderijen zijn te zien op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dagvan 10.00 tot 16.00 uur. De expo sitie duurt tot 26 mei en het werk van de leerlingen wordt in twee gedeel ten geëxposeerd: de eerste groep van 12 tot en met 18 mei en de tweede groep van 19 tot en met 26 mei. Arti que is gevestigd aan Kerkewater 4 in Moerkapelle. Waddinxveen - Op dinsdag 16 mei organiseert Stichting Waddinxveens '-izijnswerk in samenwerking met e heer Immerzeel voor alle senioren ™n vijftig jaar en ouder een fiets- ocht. De rit voert langs de mooiste P ^jes van de Reeuwijkse Plassen en 's onSeveer 35 kilometer lang. De start van de rit is bij het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad 'n Waddinxveen om 10.00 uur. Hal verwege is er voor alle deelnemers 'en k°P koffie bij restaurant 't Vaan- 'e deelname aan de fietstocht kost 155551bdaalcler inlichtingen: 01828- Zevenhuizen-Moerkapelle - Optimaal gebruik maken van de mogelijkheden van de gemeente en het hoofd bieden aan de druk van buitenaf om bouwloka- ties te leveren. Dat.waren de uitgangs punten voor de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle bij het maken van de toe komstplannen voor de gemeente. Deze plannen werden vorige week gepresen teerd in het gemeentehuis in Zevenhui zen. Waarnemend burgemeester L.M. Schoots kreeg het eerste exemplaar van de 'Structuurvisie Zevenhuizen-Moerka pelle' uitgereikt de heer C.A.H. Ooster hoff, hoo fd Grondgebiedzaken en lid van de projectgroep die de plannen heeft ontwikkeld. In de Structuurvisie zijn drie aspec ten belicht, waarop de gemeente zich moet richten: het beleid dat ge voerd moet worden, de projecten die moeten worden aangepakt en de stap pen die gezet moeten worden. Bij het beleid gaat het om twee perioden: tot 2005 en de periode erna. Op korte ter mijn zal de gemeente twee bedrijven terreinen realiseren bij de afslagen van de A12, op kleine schaal woningbouw plegen in de kernen en de recreatiepo sitie van de gemeente versterken. Na 2005 zal de gemeente bovendien wo ningen bouwen in de Rottepolders, rond de dorpen in de Zuidplaspolder. Bij de hoofdwegen in de Zuidpias zal ten slotte op grote schaal gebouwd worden. Volgens de heer C. Zalm, die als land schapsarchitect zitting had in de pro jectgroep, is het plan simpel "maar met ambitie". Uit de plannen blijkt dat zo wel het landschap belangrijk is voor Zevenhuizen-Moerkapelle en dat de natuur en de recreatie versterkt dient te worden. De stedebouwkundige ont wikkeling blijft hierbij echter niet ach ter, waarbij de heer Zalm benadrukte Waarnemend burgemeester L M. Schoots kreeg de structuurvisie uit handen van de heer C.A.H. Oosterhoff. dat hierbij de natuur en de recreatie belangrijk blijven. "Het is mogelijk om met meer mensen 'buiten' te wonen," zo meent hij. De heer Zalm gaf tijdens de presentatie van de plannen aan dat de ontwikkeling in grote lijnen duide lijk is, maar nog niet vastliggen want "de politiek bepaalt de werkelijke toe komst van de gemeente". Bij de presentatie van de structuurvi sie waren ook de deelnemers aan de 'brainstorm'-bijeenkomsten aanwe zig. Deze groep bestond uit vertegen woordigers van het bedrijfsleven en instellingen van Zevenhuizen-Moerka pelle en enkele inwoners van de ge meente. Zij leverden een eerste aanzet gegeven tot de uiteindelijke plannen en ontvangen eveneens een exemplaar van de structuurvisie. Zevenhuizen-Moerkapelle - Burge meester A.W. Lips van Zevenhuizen- Moerkapelle zal op maandag 29 mei om 14.00 uur afscheid nemen van de ge meenteraad. 's Avonds krijgen de inwo ners vanaf 20.00 uur de gelegenheid hem de hand te schudden in dorpshuis Op Moer. Burgemeester Lips was van november 1978 tot januari 1991 burgemeester van Moerkapelle. Na de samenvoeging met de gemeente Zevenhuizen werd hij 'eerste burger" van Zevenhuizen- Moerkapelle. In december 1993 werden, op medi sche gronden, de taken van de heer Lips overgenomen door toenmalig ka merlid de heer L.M. Schoots, die de functie van waarnemend burgemees ter tot op heden uitvoert. Op 29 maart van dit jaar diende de burgemeester om gezondheidsredenen zijn ontslag Het vertrek van de heer Lips betekent niet automatisch het aantreden van de heer Schoots als burgemeester. Zoals gebruikelijk zal een sollicitatieproce dure worden gestart. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op zater dag 13 mei zal door de gemeente Zeven huizen en Moerkapelle met oude en antieke traktoren een toertocht wor den gereden. De tocht start om 11.00 uur 's morgens vanaf het dorpsplein in Moerkapelle en gaat via het Noordein de naar Zevenhuizen. Door de dorps kern van Zevenhuizen gaat het dan naar de Zevenhuizerplas. Via de Wol- lefoppenweg, de Zuidplasstraat en de Bredeweg wordt er weer naar Moerka pelle gereden. Deze tocht wordt geor ganiseerd door een aantal enthousias te mensen die veel vrije tijd besteden aan het draaiende houden van deze soms zeer oude traktoren. Eén van deze mensen is Wim de Zeeuw, voor veel Zevenhuizenaren geen onbe kende, die inmiddels vijf exemplaren heeft gerestaureerd, waaronder een oude Catterpiller rupstraktor uit 1938. Rond 12.00 uur zal de optocht door de Dorpsstraat van Zevenhuizen trekken. af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon 01802 - 1866 Telefax 01802 - 3178 mmMmiRiMi wmmmmmmmmmmmmmm Zevenhuizen - De vermiste 17-ja- rige jongen uit Nieuwerkerk aan den I Jssel is gisteren gevonden in de Zevenhuizerplas tijdens een zoekactie die uitgevoerd werd door een amateurduiker. De Nieuwerkerker verdronk daar af gelopen vrijdag tijdens een bal spel met vrienden. De amateur duiker, die zijn zoekactie ver richtte in samenwerking met het recreatieschap, vond de jongen op een diepte van negen meter door middel van sonorappara- tuur. De jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel was vrijdag naar de Zevenhuizerplas gegaan om te zonnebaden en te spelen. Tijdens het spel kwam de bal in het water terecht en de jongen ging het wa ter in om de bal te halen. Het is onduidelijk wat er vervolgens ge beurde. Niemand lette op de jon gen, die in het water mogelijker wijs door de koude bevangen werd of terecht was gekomen in het diepe gedeelte van de plas. Toen hij niet terugkeerde uit het water werd een zoekactie gehou den van vele uren, die op zaterdag werd voortgezet. Op het droge vond wel men de kleding van de jongen, die niet bleek te kunnen zwemmen. De jongen werd dinsdagochtend om half elf gevonden op de plaats waar het laatst was gezien. Brand weerduikers hebben hem uit het water gehaald. aanbiedingen geldig van woensdag 10 mei toten met zaterdag 13 mei 1995. cd Dorpsstraat 129-tel. 01802-1251

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1