Viswedstrijd Koninginnedag Groeneweg 9 kampioen Windsurf-promotie Zevenhuizerplas Sparta bij V.V. Moerkapelle BROUWER DE KONING Districtsbeker kampioen Derde Rotaryloop in Hazerswoude Jubileum avondvierdaagse Zevenhuizen Tennisclub Zevenhuizen Gouden Sportweek Waddinxveen Groeneweg start nacompetitie goed Internationals bezoeken Hockeyclub UITVAARTVERZORGING Toinset A. van Erk voorjaarskampioen Start zomercompetitie Uitslagen eerste ronde V RGE pagina 9 Hart van Holland/10 mei 1995 KWEK! Het negende elftal van de voetbalvere niging Groeneweg mag zich na een zwaar bevochten 3 -1 overwinning op de directe concurrent, het Reeuwijkse RVC, de eerste seniorenkampioen van Groeneweg noemen. Na een 0 -1 achter stand wisten Hans v.d. Weijde, Fadil Salihi en Rene Noyons nog voor de rust Groeneweg op voorsprong te zetten. Deze kwam, ondanks enkele hachelijke momenten na rust, niet meer in gevaar. De sportieve wedstrijd die werd ver deeld in de reserve 4de klasse van de GVB kende haar hoogtepunt toen de inmiddels 70 jaar jonge Piet Wisse een kwartier voor tijd als reserve aanvoer der zijn opwachting maakte. Aan het einde van een even langdurige als glansrijke carrière mocht Piet even la ter de bloemen en de lovende woorden van voorzitter Aad Roos in ontvangst nemen. De heer Roos benadrukte nog- Foto: Groeneweg. maals de unieke samenstelling van het elftal (waarin ook vier joegoslavische sportvrienden zijn opgenomen) dat voornamelijk door de onderlinge kame raadschap het kampioenschap heeft behaald. Groeneweg 9 bestaat uit de volgende spelers: R. Aliv, M. Barov, M. Boon, D. Braat, J. Breedijk, W. v. Dijk, D. v.d. Haak, S. Miftari, M. Noyons, R. Noyons, B. v. Rijn, F. Salihi, J. v.d. Weij de en P. Wisse. Zevenhuizen - Op 29 april heeft Hengel- vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle de jaarlijkse viswedstrijd op Koningin nedag gehouden. Er waren 24 deelne mers, waaronder 9 junioren. De vangst viel tegen. Er werd veel kleine vis ge vangen (er waren diverse deelnemers die geen visje wisten te verschalken). Dit werd waarschijnlijk veroorzaakt doordat de Ringvaart is uitgebaggerd. De wedstrijdcommissie heeft wegens de vangst van veel kleine vis vastge steld dat de wedstrijd op "aantallen" zou worden gevist. Uitslag junioren: 1. Paul Molenaar met twee vissen en Alexander Vroegop eveneens met twee vissen. Uitslag senioren1. D. Bazen met 22 vissen, 2. M. Huisman met 17 vissen, 3. J. Slobbe met 15 vissen, 4. L. Schmid met 9 vissen en 5. A. Vis met 6 vissen. Op 6 mei 1995 heeft H.Z.M. de laatste wedstrijd van de voorjaarscompetitie gehouden in de Rottemeren (bij de molens), er waren zeven deelnemers. De vangst was goed, er werd totaal 28.410 gram vis gevangen. M. Huisman liet merken het vissen nog niet verleerd te zijn, met een vangst van 6.700 gram haalde hij deze week de 15 wedstrijd- punten binnen. Voor de competitie wist A. van Erk de zenuwen het beste onder controle te houden, ondanks een achterstand van 2 punten op D. Bazen, legde hij met een vangst van 5.310 gram, beslag op de 14 wedstrijdpunten. De derde plaats was voor J. Wiersma met een vangst van 4.900 gram. D. Ba zen miste de slag voor het kampioen schap, hij kon deze week niet meer dan 2.630 gram vis verschalken, hetgeen hem een zesde plaats opleverde met slechts 10 wedstrijdpunten. Eindstand voorjaarscompetitie: 1A. van Erk met 67 punten, 2. D. Bazen met 65 punten, 3. J. Klomp met 56 punten, 4. A. Stubbe met 55 punten, 5. J. Wiersma met 52 punten, 6. M. Huisman met 38 punten, 7. A. Metselaar met 37 punten, 8. A. Vis met 30 punten. Volgende week start de zomercompeti tie, vertrek vanaf parkeerplaats Hotel Vos om 6.00 uur. Zevenhuizen - Op zondag 14 mei wordt aan de Zevenhuizerplas de jaarlijkse windsurf-promotie gehouden. Tijdens deze dag kan iedereen kennismaken met de surfplank, die 15 tot 20 jaar geleden zorgde voor een rage. De 'gek te' is hier nu vanaf en overgebleven is een volwassen sport waar jaarlijks nog steeds duizenden sporters plezier aan beleven. De promotie bestaat uit de presentatie van de nieuwste surfplan ken, zeilen en accessoires van alle mer ken en de mogelijkheid om het materi aal gratis uit te testen. De deelnemers hoeven alleen te zorgen voor een trape ze, trapezelijnen en een geldig legitima tiebewijs. De surfschool van EuroFuncenter houdt die dag open huis en gediplo meerde instructeurs staan klaar om de bezoekers te laten kennismaken met deze watersport. Surfplanken en pak ken zijn aanwezig; de bezoekers hoe ven alleen badkleding en een handdoek mee te nemen. Kinderen vanaf acht jaar zijn ook van harte welkom (reserveren voor deze kennismakingslessen: 010- 4553032). Op de windsurfdag wordt verder voor de Xantos Cup gevaren, waarvoor inge schreven kan worden tot 10.30 uur, er is een markt voor tweedehands surfmate- riaal en er is een stand van Bauer Inline- skating. Moerkapelle - Eredivisievereniging Sparta komt volgende week bij voetbal vereniging Moerkapelle op bezoek voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste zaterdagelftal. Deze ontmoeting zal plaats vinden op dins dag 16 mei om 19.30 uur. °'j Moerkapelle wordt hard gewerkt om de vereniging, wat voetbalpresta ties betreft, weer naar een hoger niveau te brengen. Daar wordt de wedstrijd beschouwd als een stimulans. Het eer ste team heeft zich in de hoofdklasse van de afdeling Gouda kunnen handha ven en drie van de vijf zaterdag-elftallen zijn kampioen geworden in hun groep. Van de zijde van Sparta is beloofd dat zij met hun voltallige eerste elftal zullen verschijnen. Alleen wanneer Sparta wedstrijden zal moeten spelen die van belang zijn voor de competitie in de eredivisie dan zou er eens een knik in de kabel kunnen komen. Maar de ver wachting is dat Sparta, dat al sinds jaren een vaste waarde is op het hoog ste voetbalniveau en waar vele spelers uit onze regio zijn doorgebroken als topvoetbalier, zich zal handhaven en dus in Moerkapelle voor een prachtige voetbalavond komt zorgen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Bij Schaakvereniging Moerkapelle werd tijdens Koninginnedag een loterij gehouden waarbij ondermeer een rie ten tuinset te winnen was. Deze tuinset werd gewonnen door de houder van lotnummer 348 wit maar werd tot op heden nog niet afgehaald. De winnaar kan contact opnemen met Arie Hoog duin, 01793-1620. Waddinxveen - Vandaag komen twee internationals, Wieske de Ruiter (van H.G.C.) en Marc Lammers (van Den Bosch) een training geven aan de D- elftallen van hockeyclub Waddinx veen. De twee internationals zijn door de hockeyclub uitgenodigd. De training begint om 16.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Na afloop worden de D-diploma's uitgereikt aan de jongens en meisjes Dl, die het afgelopen jaar zijn getraind en voorbereid op het diploma door Hanneke Bierman (meisjes) en Jan van der Honing (jongens). Zaterdag speelden de herenjunioren van ZVH in Stolwijk in de eerste editie van de districts-jeugdbeker. Het heren junioren team van ZVH bestaat uit Coen Duiverman, Joris Bongers, Wilco van Rooijen, Sander de Graaf, Erik Lamfers, Arjan Visser en Raymond Sterrenburg. Het team nam het in Stolwijk op tegen het team van Orion uit Hazerswoude. Met gelegenheids-coach Nico van Rooyen wist het team op een duidelijke wijze de beker in de wacht te slepen, via de standen 15-6, 15-2 en 15-11 werd de winst binnen gehaald. Uit handen van competitie-leider Helene Spoormakers kregen de heren de felicitaties van de bond en de beker overhandigd. Voor de Al-heren staat aanstaande za terdag de finale om het districtskam pioenschap op het programma; zij zul len dan in Nootdorp het opnemen te gen Zovoc uit Zoetermeer en wederom tegen Orion. De inzet van deze wed strijden is naast het kampioenschap van het district Zuid-Holland een deel name bewijs aan de nationale kam pioenschappen voor jeugdteams. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 14 mei organiseert de Rotaryclub Rijnwoude in samenwerking met de organisatie van de Polderloop (onder vele lopers reeds bekend) de derde Rotaryloop in Hazerswoude-Dorp. De afstanden zijn 1,5, 5, 10, 15,2 en 20 kilometer. Het inschrijfgeld is een rijksdaalder voor de 1,5 kilometer en alle afstanden zon der herinnering en zes gulden voor 5 km, 10 km, 15,2 km en 20 km. Inschrij ven kan vanaf 10.00 uur in het clubhuis van Hazerswoudse Boys aan de Sport parklaan in Hazerswoude-Dorp. De starttijd zijn voor 10 km, 15,2 en 20 km om 11.15uurenvoor 1,5 km en5km om 11.20 uur. De opbrengst zal dit jaar wederom ten goede komen aan diverse projecten van de Rotaryclub Rijnwou de. Informatie: 01728-9467. Zevenhuizen - Op zaterdag 13 mei be gint om 17.00 uur de tweede ronde van het bedrijfsvolleybaltoernooi in dorpshuis Swanla. Poule-indeling: Pou le 1: Knaap moduulwoning; Dorpshuis; J v.d. Knaap 1; Ron Meyer Zonwering; Perdijk Mak. Ass. Poule 2: de Vierkap 1; J v.d. Wel 1; OSS; Ons Een Zorg; De Zwaluw. Poule 3: Gekas Boot; Rabo bank 1; Politie; AP v.d. Knaap; Albert Heyn. Poule 4: J v.d. Knaap 2; de Vier kap 2; De Zevenster 2; Gerritsen 2; ETB Benning. Poule 5: CNS de Eendracht; Boode BV; De Zevenster 1; VOO; Veer- man-NMS. Poule 6: De Lordd 1; PHAFF BV; De Graaf BV; Boode Tweewieler; Boode Auto's. Poule 7: Schuitema West; R v.d. Bosch; Brandweer; C Oudijk; Gerritsen 1Poule 8: A en W Tas; Rabobank 2; De Lordd 2; J v.d. Wel 2; Kaasmekka, ledereen is welkom en de toegang is gratis. Poule A: 1Knaap moduulwoningen; 2. Gekas Boot; 3. CNS de Eendracht; 4. Schuitema West. Poule B: 1de Vierkap 12. J v.d. Knaap 2; 3. de Lordd 1; 4. A en WTas. Poule C: 1. Dorpshuis; 2. Rabo bank 1; 3. Boode BV; 4. R v.d. Bosch. Poule D: 1. J v.d. Wel; 2. de Vierkap 2; 3. PHAFF BV; 4. Rabobank 2. Poule E: 1. J v.d. Knaap; 2. Politie; 3. De Zevenster 1; 4. Brandweer. Poule F: 1. OSS; 2. De Zevenster 2; 3. De Graaf BV; 4. De Lordd 2. Poule G: 1. Ron Meyer zonweringen; 2. AP v.d. Knaap; 3. VOO; 4. C Oudijk. Poule H: 1. Ons Een Zorg; 2. Gerritsen 2; 3. Boode tweewieler; 4. J v.d. Wel 2. Poule I: 1. Perdijk Mak. Ass.; 2. Albert Heyn; 3. Veerman-NMS; 4. Gerritsen 1Poule J: 1De Zwaluw; 2. ETB Benning; 3. Boode auto's; 4. Kaas mekka. Zevenhuizen - Voor de tiende keer op rij organiseert het comité Avondvierdaag se Zevenhuizen de avondvierdaagse voor Zevenhuizen, Moerkapelle en omgeving. Het comité probeert natuur lijk een extra feestelijk tintje mee te geven aan dit tiende jaar. Daarom is de organisatie van plan om van start te gaan met een record aantal deelne mers. De avondvierdaagse 1995 wordt gehouden van 12 -16 juni. Ook dit jaar is er weer een extra wandelavond. Het comité wil graag in contact komen met wandelaars die alle voorgaande negen edities hebben meegewandeld. Ook zoekt het comité een aantal vrijwil ligers die mee willen helpen in de week van 12 - 16 juni. Het is altijd een hele organisatie om gevaarlijke verkeers punten en stempelposten te 'bemen sen'. Inlichtingen: 01802-3549. Zevenhuizen - Na in de afgelopen twee weken de tennisvereniging uit respec tievelijk Gorinchem en Schiedam met 5 - 0 verslagen te hebben, toog het eerste 35+-team van tennisclub Zevenhuizen afgelopen zaterdag vol goede moed naar Streefkerk. Het team bestaat uit de heren Bolsterlee, Knijnenburg, Van Iwaarden, Engelen en Poorter. Op het idyllisch gelegen tennispark zegevier de Theo van Iwaarden in de eerste sin gle, hoewel pas na drie sets. Rob Poor ter veegde de tegenstander van de baan met 6 - 2 en 6 - 0. Daarna verloren de heren Bolsterlee en Engelen in een driesetter met 7 - 6 in de derde set. Hoogtepunt van deze snikhete zater dag was de 3-setter van de heren Iwaar den en Engelen, want pas na de derde tie-break in de derde set behaalden zij de welverdiende zege. In het laatste dubbelspel klaarde TZ het karwei: een 4 -1 overwinning als einduitslag. Tegen middernacht bereikten de moegestre den tennissers voldaan het thuishonk. Na vier competitiedagen staan zij aan kop van hun poule met een puntento taal van 16. Waddinxveen - Van 9 mei tot en met 7 juni wordt in Waddinxveen de vijftigste sportweek gehouden. Deze sportweek wordt door de Stichting Sportweekco mité Waddinxveen samen met de Wad- dinxveense sportverenigingen en so ciale instellingen in het Gouwedorp georganiseerd en bestaat al sinds de zomer van 1946. De inwoners van Wad dinxveen kennen de sportweek als een sportieve periode van het jaar. De naam sportweek is een aantal jaren achterhaald omdat de activiteiten over een langere periode zijn verspreid. Er zijn tijdens de sportweek zoveel activi teiten dat deze niet meer in één week zijn onder te brengen. De sportweekperiode start met een groot Lunapark op het evenementen terrein aan de Dreef. De kermisexploi tant zal er van dinsdag 9 mei tot en met zaterdag 13 mei vanwege de vijftigste sportweek er een bijzonder evenement van maken. Verder zullen er in de sportweekperiode nog diverse voet baltoernooien voor scholen en sport weekteams worden gehouden. Als af sluiting zal een selectie van de sport- teams op 3 juni om 14.00 uur een wed strijd spelen tegen het Veronica-artis- tenselftal. Voor de oudere inwoners van Wad dinxveen zullen verschillende gerichte activiteiten worden gehouden, zoals koerbal, klaverjassen en bingo. Deze activiteiten vinden plaats in het Anne Frankcentrum. Op maandag 15 mei wordt bij voetbalvereniging Be Fair sportweekvoetbal gespeeld (aanvang 19.00 uur) en is er bingo voor 60+-ers in het Anne Frankcentrum (aanvang 20.00 uur). Op dinsdag 15 mei wordt bij voet balvereniging Be Fair opnieuw sport weekvoetbal gespeeld vanaf 19.00 uur. Zevenhuizen - Voetbalvereniging Groe neweg Zevenhuizen is de nacompetitie voor promotie naar de derde klasse K.N.V.B. uitstekend begonnen, door de thuiswedstrijd tegen Moordrecht win nend af te sluiten. Een in de negende minuut opgelopen achterstand werd door doelpunten van de uitstekend spelende Leon van Vliet en Guido Hack omgebogen in een 2 -1 overwinning. Op zondag 14 mei wordt de tweede wedstrijd in deze nacompetitie ge speeld tussen Moordrecht en Gou derak en de laatste wedstrijd wordt op zondag 21 mei gespeeld tussen Gou derak en Groeneweg op het terrein van Gouderak (aanvang 14.00 uur). De winnaar van deze nacompetitie speelt dan tegen de winnaar van de nacompetitie in 4A om voor promotie naar de 3e klasse K.N.V.B. GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Alles voor de groentetuin, o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten prei-, andijvie-, sla-, koolplanten enz. - Broeiramen Terracotta sierpotten - bloembakken en haken

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9