püi— Zevenhuizense brandweer krijgt nieuw voertuig over Dorkas Informatie-avond Alle geraniums verkocht bij Lions-markt Burgemeester Lips benoemd tot erevoorzitter Rode Kruis Gemeenteraad kan bezwaar schrift over grenswijziging niet in behandeling nemen Vijf telefooncellen geplaatst in Zevenhuizen "Vervoer is belangrijk bij het onder houden van sociale contacten" ^vvciiiiii^ii is op elke leeftijd gezond Hart van Holland/17 mei 1995 pagina 13 Meer Bewegen voor Ouderen' in zwembad de Koornmolen Onder leiding van mevrouw van den Bosch bewegen de ouderen wekelijks op muziek. Zevenhuizen - Eerst een kwartier vrijzwemmen en baantjes trekken, daarna oefeningen doen en bewegen op muziek. Tot slot nog een kwartier vrijzwem men en na afloop gezamenlijk thee of koffie drinken. Dat is de formule van Meer Bewegen voor Ouderen', die elke week toegepast wordt in de lessen in zwembad de Koornmolen aan de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Elke week komen dentallen ouderen uit Moerkapelle, Zevenhuizen, Bleiswijk en Benthui zen naar het bad voor hun wekelijkse uurtje beweging. De lessen worden verzorgd door mevrouw F. van den Bosch. ((Meer Bewegen voor Ouderen is nog niet zo bekend," aldus me vrouw Van den Bosch, die de les sen met veel plezier verzorgt. "En dat is jammer want ik merk dat de deelne mers er veel genoegen aan beleven. Zij zijn even met iets anders bezig. Het leuke is dan ook dat ook mensen mee doen die geen zwemdiploma hebben. Want alle oefeningen worden gedaan in het ondiepe gedeelte van het zwem bad". Volgens mevrouw Van den Bosch is zwemmen op elke leeftijd gezond: de dames en heren die op donderdag naar het zwembad komen, zijn 50 tot 85 jaar oud. De sfeer is het belangrijkst bij de zwem lessen. Daarom zijn de deelnemers niet verplicht om mee te doen aan de oefe ningen op muziek in het warme water van 31° Celsius. Meer Bewegen voor Ouderen is op donderdag van 9.00 tot lO.OOuur, van lO.OOtot 1 l.OOuuren van 13.30 tot 14.30 uur. Informatie wordt verstrekt bij het zwembad: 01802-1860. inlichtingen over vervoer vanuit Bent huizen: Irene Pauptit, 079-311882. Zevenhuizen - Het 'hulpverlenings voertuig' van de gemeentelijke brand weervan Zevenhuizen zal worden ver vangen. Gisteren heeft de gemeente raad van Zevenhuizen ingestemd met de aanschaf van een nieuwe wagen, waarbij gekozen is voor een chassis van MAN-VW, meteenopbouwvanhet merk Rosenbauer. Het voertuig zal voorzien worden van een automati sche transmissie. Het huidige hulpver leningsvoertuig, dat vijftien jaar oud is, wordt verkocht en met de opbrengst zal het nieuwe voertuig worden inge richt. Jedid-Jah Bakhuyzen van harte gefeliciteerd met je 9e verjaardag! Danny zaterdag 8 jaar. Hoera. Opa en Oma Schiebroek was 26 jr. hun plek, nu is De Zevenster Opa-Oma Huggemug's nieuwe stek! Hoera, hartelijk gefeliciteerd met je 1e verjaardag, Deborah! Papa en mama Edwin, gefeliciteerd met je zwemdiploma. Oma en Opa Bijlsma, Oma en Opa Wondergem Raymond hou je taai en knal maar raak voor een knaak. Groetjes Albert Iris Zevenhuizen - Op vrijdag 19 mei wordt in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen een bijeen komst georganiseerd over Dorkas. Tij dens deze bijeenkomst wordt informa tie gegeven over de projecten van Dor kas in Rusland. Tevens wordt het geld overhandigd dat in december bijeen is gebracht met de 24-uurs spelmara- thon. De avond begint om 20.00 uur. Linda te Pas groeten van Myrthe uit Zevenhuizen Jessica vrijdag 20 jaar. Hoera! Opa en Oma Lang zal ze leven. Chantal wordt 19 mei zeven! papa mama patricia en mike Ga-Ga 31 jaar. H.G. geen hand geen zoen ik moet het nu via de krant doen! xxx-jes Moerkapelle - Op de Algemene Leden vergadering van 8 mei is burgemeester A.W. Lips benoemd tot erevoorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, afde ling Moerkapelle. Het erevoorzitter schap is de heer Lips verleend omdat hij zich als burgemeester altijd bijzon der heeft ingezet voor het Rode Kruis. Mede door zijn inspanning is het Rode Kruis in staat geweest in Moerkapelle diverse activiteiten te ontplooien. De voorzitter van de plaatselijke vereni ging, de heer M. Bosman, overhandigde namens het hoofdbestuur van het Ne derlandse Rode Kruis een oorkonde aan burgemeester Lips. Mevrouw Lips, die bij de uitreiking aanwezig was, kreeg een boeket bloemen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het be zwaarschrift dat de nieuwe Rotterdam mers (vroegere inwoners van Zeven huizen-Moerkapelle) hebben aangete kend tegen de grenswijziging, zal niet in behandeling worden genomen door de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moer kapelle. Dat heeft de raad gisteren be sloten. De bezwaar- en beroepschrif tencommissie heeft de gemeenteraad erop gewezen dat zij niet bevoegd is het bezwaar in behandeling te nemen. Volgens de commissie had direct be roep moeten worden aangetekend bij de administratieve rechter. Inhoudelijk zag de commissie overigens geen re den de bezwaren gegrond te achten. De bezwaren zullen doorgezonden wor den naar de afdeling bestuursrecht spraak van de arrondissementsrecht bank in Den Haag. eüenhuizen - "Het was een eclatant succes, ondanks het koude weer. Wij zullen de actie dan ook prolongerenDe heer Perdijk Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle is tevreden over het verloop van de Geraniummarkt die afgelopen zaterdag op het e'n voor het gemeentehuis in Zevenhuizen werd gehouden. Alle 1800 geraniums, die de serviceclub had ingeslagen, werden °r<«>cht. Alleen enkele tuinplanten bleven over. De heer Perdijk: "De klanten mochten raden hoeveel geraniums er verkocht ~''U(L'n worden die dag. Omdat meerdere mensen hadden geraden dat alle 1800 planten aan de man gebracht zouden worden, j!',eslen wij loten. Mevrouw Mol uit de Dorpsstraat in Zevenhuizen won hierdoor de waardebon De netto-opbrengst van de er"niummarkt is bestemd voor zorgcentrum de Zevenster in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Op vijf verschillende lokaties in Zevenhuizen werden vorige week telefooncellen geplaatst. Het gaat om drie 'driehoekscellenéén aan de Zuidplasweg tegenover La Baraque, één aan de Potgieterssingel en één op de hoek van de Schielandsingel en de Wilgenlaan. Bij twee bushaltes werden zogenaamde 'spreek- kappenneergezet: bij de halte aan de Noordelijke Dwarsweg op de hoek met de Rozenstraat en bij de halte op de Dorpsstraat op de hoek met de Kratonlaan. Aan het einde van de week werden de telefoons aangesloten. Bij alle punten kan uitsluitend getelefoneerd worden met telefoonkaarten. "Ouderen laten geld liggen bij de gemeente... zoals Zevenhuizen zijn deze zaken on duidelijk. in Waddinxveen rijdt bijvoor beeld een bus van het Aanvullend Openbaar Vervoer, waardoor de voor ziening duidelijker zichtbaar is". De heer Schrijver wijst erop dat de oude ren zelf de voorzieningen moeten aan vragen. "De ouderen moet er zelf ach tereen gaan," legt hij uit. "Daarom is het verstandig om eens contact op te ne men met de ambtenaar op het gemeen tehuis die voor de uitvoering van de wet zorg draagt, mevrouw C. van Dode- waard-Janssen. Of om de folder op te halen bij het gemeentehuis. Vervoer is tenslotte heel belangrijk bij het onder houden van sociale contacten!" Zevenhuizen - De heer Schrijver: "Ouderen willen zo lang mogelijk zelfstan dig blijven wonen. Toch laten zij veel geld liggen dat het rijk met de invoering van de Wet Voorzieningen Gehandi capten voor hen beschik baar heeft gesteld. Deze wet is namelijk niet alleen bedoeld voor gehandicapten maar ook voor ouderen. De heer A. Schrijver is secretaris van de Zevenhuizense afdeling van Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO). De ouderenorganisaties in Nederland, waaronder de ANBO, zijn een actie gestart om de wet, die in april 1994 in werking is getreden, onder de aandacht te brengen van ouderen. "Met de invoering van de wet hebben de gemeenten taken overgenomen van het rijk. Het gaat hierbij om vervoersvoorzienin gen, rolstoelen en woon voorzieningen," vertelt de heer Schrijver. "Vooral van vervoersvoorzienin gen wordt momenteel weinig gebruik gemaakt". Bij de ver voersvoorzieningen horen ondermeer het aanvullend collectief vervoer. Ook vergoedingen voor vervoer zoals ge bruikskosten van auto en taxi, ge bruikskosten van leenauto's, begelei- dingskosten en reparatiekosten vallen hieronder. Daarnaast zijn er voorzie ningen in natura zoals open en gesloten buitenwagens, open elektrische bui tenwagens en andere vervoermiddelen waaronder de driewielerfiets". "Men denkt vaak dat deze voorzienin gen alleen bedoeld zijn voor mensen met een handicap, maar ook alle oude ren vanaf 65 jaar kunnen gebruik maken van de nieuwe wet," aldus de heer Schrijver. "Juist bij kleinere gemeenten

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13