Albert Heijn, Dorpsstraat 129, Zevenhuizen. tüZ Üe Spar te Zevenhuizen in 1965. Albert Heijn te Zevenhuizen in 1995. Er was eens een winkelmeisje... Nou denkt u natuur lijk: "Een verhaal dat zo begint zal wel een sprook je wezen." Maar nee, dit verhaal is helemaal echt. DUS: Er was eens een winkelmeisje. Ze heette Seia en ze werkte, ruim dertig jaar terug, bij de Spar-winkel van de Gebroeders Van Reeuwijk in de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Seia - die getrouwd was met een timmerman ge naamd Thijs van den Berg- kreeg in de gaten dat de Gebroeders Van Reeuwijk hun winkel van de hand wilden doen om van een rustige oude dag te gaan genieten. En dat zette Seia aan het denken. Als zij, samen met haar timmerman, de oude Spar-winkel nu eens eh... overnamen? Ja, Seia was een meisje met pit Seia besprak het plan met haartimmerman. Die zag wel mogelijkheden in de kruideniersbranche. En zo geschiedde het dat Seia en Thijs nu precies dertig jaar geleden - in 1965 dus - zich vestigden als kruideniers in de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Nou was die oude winkel naar hedendaagse be grippen niet groot en niet meer echt van de tijd. En het kwam dus goed uit dat Thijs eigenlijk timmer man was van z'n vak. Onder zijn bezielende leiding volgde de ene verbouwing na de andere. Veel din gen werden opgeknapt en veel nieuwe bedie- nings-afdelingen werden aan de bestaande afde lingen in de winkel toegevoegd. Het waren lange dagen en harde jaren voor Thijs en Seia. Maar de steun en inzet van de medewerkers en de sympathie van de klanten maakten van die beginperiode toch een fantastische tijd. Alleen viel er, met dat oude pand aan de Dorps straat eigenlijk niet tegenop te verbouwen. Soms was het zelfs de vraag wie er nou eigenlijk echt de baas was, Seia, Thijs of... de muizen. En daarom kwam er een nieuw - groots - plan: de hele zaak tegen de grond en dan een nieuw pand, met meteen maar een woning erbovenop. Ook dat plan werd gerealiseerd. Omstreeks 1982 openden Seia en Thijs - die inmiddels al lang ge zelschap hadden gekregen van Marjan en Jeroen- hun nieuwe, moderne en complete supermarkt. Een aanwinst voor het dorp dat nu voor alle bood schappen terecht kon in één winkel. Een winkel waaraan een jaar of zeven na de nieuwbouw bovendien nog eens een slijterij werd toegevoegd. Maar de tijd gaat verder. Klanten stellen steeds hogere eisen aan een supermarkt De keus moet steeds groter. Parkeerproblemen steken hun kop op. Men moet de auto kwijt kunnen in de directe nabijheid van de winkel. En op die punten dreigt de winkel van de familie Van den Berg - we schrij ven nu al eind jaren tachtig, begin jaren negentig- tekort te schieten. Nu zouden.Seia en Thijs, Seia en Thijs niet zijn, als ze zich uit het veld lieten slaan. Een nieuw groots plan wordt dan ook geboren en een nieuw bouw en parkeerterrein wordt aangekocht. Te weten het terrein van de oude carosseriefabriek in de Dorpsstraat. Daar opent de familie Van den Berg - na een jaar dat je gerust een tropenjaar mag noemen - in mei 1993 de hypermoderne super markt van vandaag. Een winkelparadijs met volop keus en volop ruimte [ook om te parkeren). En om het helemaal goed te doen is die supermarkt een echte Albert Heijn geworden. Zodat iedereen in Zevenhuizen en omgeving kan profiteren van de kwaliteit, de keus en de service die 's lands groot ste kruidenier tot 's lands grootste kruidenier heb ben gemaakt. Dat is dan het voorlopige besluit van een sprookje dat geen sprookje is. De schitterende nieuwe su permarkt waar u nu uw dagelijkse boodschappen doet, begon dertig jaar geleden als klein winkeltje in de Dorpsstraat. Precies dertig jaar geleden. En dat mag gevierd worden. Door het pittige win kelmeisje, de slimme timmerman, hun familie, vrienden en kennissen. Maar dan samen met de klanten die met hun niet aflatende trouw geholpen hebben de winkel te maken tot wat-ie vandaag de dag is. Hamburgers ongepaneerd, kilo 01 Sinaasappelsap, pak 1 liter 01 Champignons, J bakje 250 gram Nü Zevenh Van'tt voetba Groene Zoals g venhui in het s brood, sertje, wiel, di man. E Groene Aanbiedingen zijn geldig tot en met zaterdag 20 mei a.s. Uitsluitend bij Albert Heijn Zevenhuizen.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 14